Jump to content

Photo

Sbb kablovski internet

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
244 replies to this topic

#31 wu tang clan

wu tang clan
  • Members
  • 461 posts

Posted 27 November 2006 - 23:21

http://www.torrentleech.org/index.php

http://www.demonoid.com/

http://www.bitsoup.org/

tri najaca trakera

#32 zaro

zaro
  • Members
  • 4,422 posts

Posted 27 November 2006 - 23:23

a dajte ljudi nemojte mi trackere, seedove i ostala cudesa... ako mozete na jednsotavan nacin da mi objasnite...

#33 wu tang clan

wu tang clan
  • Members
  • 461 posts

Posted 27 November 2006 - 23:25

QUOTE(zaro @ 28 Nov 2006, 00:20)
Ocu ispasti glup, ako kazem da te nista ne razumem? pogotovo ovo oko skidanja

instaliraj uTorrent otvori ga idi na sajt sa koga zelis da skidas torrente klikni download i to je to,samo u klijentu namesti u koji folder zelis da ti se skida fajl.

#34 zaro

zaro
  • Members
  • 4,422 posts

Posted 27 November 2006 - 23:32

Izgleda da sam nasao kako, samo ide nesto sporo.. mada mi ona zajednica sbb nije bas jasna..
ovo skidam sa nekog linka na torrents.to

#35 Ajant23

Ajant23
  • Members
  • 634 posts

Posted 27 November 2006 - 23:36

Ama nije to nikakav problem.

Imaš tri koraka.

1) Skineš µTorrent i instaliraš ga.

2) Uradiš sledeće prema ovom uputstvu:

Open the 'Network Connections' folder (click Start, then Control Panel, then Network and Internet Connections, then Network Connections.)
Click the shared connection or the Internet connection that is protected by Internet Connection Firewall, and then, under Tasks, click Change settings of this connection.
On the Advanced tab, click Settings.
For each port you wish to forward, (i.e. 6881, 6882, ... 6889) do the following:

On the Services tab, click Add and enter all of the following information:
In Description of service, type an easily recognized name for the service, such as "BitTorrent".
In Name or IP address of the computer hosting this service on your network, enter 127.0.0.1 (this means "the local machine.")
In both External and Internal port number for this service, enter the port number, e.g. 6881.
Select TCP, then OK.

3) Pronađeš torrent koji hoćeš, skineš ga kao bilo koji drugi fajl. Dupli klik na njega automatski ga startuje sa upitnim prozorom (na kome napišeš gde na disku hoćeš da ti se snima to što skidaš) i klikneš ok i gotovo. Počinje skidanje. Ono automatski deliće već skinutog šalje dalje (i to ti je upload). Ti apsolutno ništa više ne moraš da radiš sve dok ti ne kaže da je skinuo 100% fajla. I, to je to. U µTorrent je inače sve prilično čitljivo.

#36 wu tang clan

wu tang clan
  • Members
  • 461 posts

Posted 27 November 2006 - 23:37

QUOTE(zaro @ 28 Nov 2006, 00:32)
Izgleda da sam nasao kako, samo ide nesto sporo.. mada mi ona zajednica sbb nije bas jasna..
ovo skidam sa nekog linka na torrents.to

imas na sajtu koji sam ti dao sva potrebna uputstva,to ti je mnogo bolje nego ti javni trakeri,a i brzina je duplo veca posto je lokal

#37 zaro

zaro
  • Members
  • 4,422 posts

Posted 28 November 2006 - 00:17

uklavirio i stavio da skidam departed... mada po logici moracu nesto da uploadujem da bi povecao ratio

#38 belier

belier
  • Members
  • 26 posts

Posted 28 November 2006 - 10:54

Izmedju ostalog, sbb -ovci su nekeko blokirali deo foruma gde mozes da ostavljas zalbe mad.gif .
Pitam se zasto????

#39 wu tang clan

wu tang clan
  • Members
  • 461 posts

Posted 28 November 2006 - 11:27

QUOTE(belier @ 28 Nov 2006, 11:54)
Izmedju ostalog, sbb -ovci su nekeko blokirali deo foruma gde mozes da ostavljas zalbe mad.gif .
Pitam se zasto????

mozda je neki kvar u pitanju,radjena je centralizacija sistema, prebacivana je statistika iz ostalih gradova na Bgd statistiku

#40 zaro

zaro
  • Members
  • 4,422 posts

Posted 28 November 2006 - 12:13

Ja sam skinuo Departed, dva cd-a su u pitanju, za 6 i nesto sati i zasta sam zadovoaljan da kucnem u drvo...
BTW. mozete li mi reci kako da povecam ratio???

#41 belier

belier
  • Members
  • 26 posts

Posted 28 November 2006 - 12:18

QUOTE(wu tang clan @ 28 Nov 2006, 11:27)
mozda je neki kvar u pitanju,radjena je centralizacija sistema, prebacivana je statistika iz ostalih gradova na Bgd statistiku

pa bas deo sa zalbama o radu interneta ne radi, a ostatak foruma radi? innocent.gif wicked.gif

Edited by belier, 28 November 2006 - 12:18.

#42 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 28 November 2006 - 12:35

QUOTE(belier @ 28 Nov 2006, 10:54)
Pitam se zasto????

Ti imaš četiri posta na forumu, u sva četiri pljuješ SBB. Pitam se zašto????

Ali šalu na stranu, uz sve nedostatke, SBB je u Srbiji dobar izbor. Nominalno jeste skuplji od ADSL, ali i nudi više (dodatni lokalni protok, veći upload i nešto veći realni protok). Svako treba da odluči da li mu to "dodatno" nešto znači i da li vredi dodati koju stotinu dinara.

I da ne bude da sam advokat SBB, zaista u poslednje vreme nešto lošije radi, ali nije to tako dramatično kao što neki žele da predstave. Koliko znam i Telekom i SBB trebutno rade na svojoj infrastrukturi, pa je verovatno to glavni razlog češćih prekida i problema.

#43 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 28 November 2006 - 12:50

U 1 ms sam uhvatio reklamu gde reklamiraju internet od 2MB/ s (download). Da li je to istina?

#44 wu tang clan

wu tang clan
  • Members
  • 461 posts

Posted 28 November 2006 - 13:26

QUOTE(zaro @ 28 Nov 2006, 13:13)
Ja sam skinuo Departed, dva cd-a su u pitanju, za 6 i nesto sati i zasta sam zadovoaljan da kucnem u drvo...
BTW. mozete li mi reci kako da povecam ratio???

Kada se skidanje jednom zavrsi (odnosno imate 100% fajla), tada ste skinuli torrent. Medjutim, to ne znaci da treba da stopirate torrent. Naprotiv, treba da ga ostavite ukljucenim, jer ste vi sada seeder (imate ceo torrent) i pomazete drugima koji skidaju. Ujedno na taj nacin i brinete o svom ratiu. Kada vas ratio za pojedinacni torrent predje odredjenu meru (obicno 1.1) i kada vidite da nema vise ljudi koji skidaju, mozete stopirati torrent i/ili ga skloniti.

#45 zaro

zaro
  • Members
  • 4,422 posts

Posted 28 November 2006 - 20:42

Moze li mala pomoc oko toga kako da napravim torrent?