Jump to content


Photo

Sbb kablovski internet


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
244 replies to this topic

#16 wu tang clan

wu tang clan
  • Members
  • 461 posts

Posted 26 November 2006 - 22:11

QUOTE(st_jimmy @ 26 Nov 2006, 22:33)
ja imam flat 128 i koristim i p2p2 i sve ostale usluge, ovih dana trebam da se nakacim i na lokal pa se vidimo tongue.gif .... e, da .. sto se lokala tice ... da li su u lokalu samo korisnici NS, BGD .... mislim jedan lokal za NS jedan za BGD ili je na nivou cele zemlje?

u lokalu su BG,NS i NIS zajedno

Edited by wu tang clan, 26 November 2006 - 22:11.


#17 st_jimmy

st_jimmy
  • Members
  • 1,055 posts

Posted 27 November 2006 - 00:30

COOL biggrin.gif

#18 martinj

martinj
  • Members
  • 1,540 posts

Posted 27 November 2006 - 01:03

stoka...
izbegavati u sirokom luku...

#19 Grunf

Grunf
  • Members
  • 1,066 posts

Posted 27 November 2006 - 13:23

QUOTE(martinj @ 27 Nov 2006, 01:03)
stoka...
izbegavati u sirokom luku...

Moze li se znati zasto? Posto ja koristim SBB par godina, i nisam primetio da ih treba izbegavati. Barem ne vise nego bilo kog domaceg ISP-a.

#20 ion

ion
  • Members
  • 2,064 posts

Posted 27 November 2006 - 14:12

QUOTE(Grunf @ 27 Nov 2006, 13:23)
Moze li se znati zasto? Posto ja koristim SBB par godina, i nisam primetio da ih treba izbegavati. Barem ne vise nego bilo kog domaceg ISP-a.

U ovome se slažem.
Ništa nisu lošiji od ostalih.
Što se tiče Interneta, za sad sam zadovoljan. Što sam platio to sam i dobio.
Mnogo više kritika imam na račun KTV, ali o tome u nekoj drugoj temi...

#21 wu tang clan

wu tang clan
  • Members
  • 461 posts

Posted 27 November 2006 - 14:26

Takodje,imao sam par puta problema ali su svaki put dosli u roku od par sati i resili problem.Ne razumem zasto ih ljudi toliko pljuju.A sto se TV-a tice tu ima zamerki,ali u izboru kanala koje emituju,ne i kvalitetu.

#22 Step

Step
  • Members
  • 505 posts

Posted 27 November 2006 - 19:22

QUOTE(Grunf @ 27 Nov 2006, 13:23)
Moze li se znati zasto? Posto ja koristim SBB par godina, i nisam primetio da ih treba izbegavati. Barem ne vise nego bilo kog domaceg ISP-a.


Recicu ti ja.
Koristim ne bas spori paket brzine 2048 Kb/s (2 Mb/s), koji u 70% procenata mog koriscenja interneta ne prelazi vise od 128 Kb/s, cak nekad pomislim da sam i u (-).

Kada ih pitas o cemu se radi, krivicu svaljuju na Telekom blink.gif .
I niz drugih stvari, muka mi je vise od njih, jedva cekam da se pojavi neki ozbiljan konkurent. smile.gif

Prica oko kablovske TV je mnogo drugacija, na srecu.

Edited by Step, 27 November 2006 - 19:24.


#23 zaro

zaro
  • Members
  • 4,422 posts

Posted 27 November 2006 - 19:52

Evo ja sam danas postao vlasnik kablovskog neta i posle modema ovo je raketa... Imao bih nekoliko pitanja, moze li neko da mi preporuci te programe za download i taj lokal, sta se za to koristi???

#24 Zli

Zli
  • Members
  • 546 posts

Posted 27 November 2006 - 20:04

QUOTE(zaro @ 27 Nov 2006, 19:52)
Evo ja sam danas postao vlasnik kablovskog neta i posle modema ovo je raketa... Imao bih nekoliko pitanja, moze li neko da mi preporuci te programe za download i taj lokal, sta se za to koristi???

Za skidanje u lokalu potreban ti je dc++. Podešavanja i registraciju imaš ovde.

Ako nešto ipak ne možeš da nađeš, probaj preko torenta - na primer, torrentspy za pretragu a azureus ili uTorrent za skidanje.

#25 zaro

zaro
  • Members
  • 4,422 posts

Posted 27 November 2006 - 20:07

QUOTE(Zli @ 27 Nov 2006, 21:04)
Za skidanje u lokalu potreban ti je dc++. Podešavanja i registraciju imaš ovde.

Ako nešto ipak ne možeš da nađeš, probaj preko torenta - na primer, torrentspy za pretragu a azureus ili uTorrent za skidanje.


E hvala ti mnogo... Mozes li mi samo reci za zastitu, imam ZA, Norton i koristim Spybot

#26 Zli

Zli
  • Members
  • 546 posts

Posted 27 November 2006 - 21:22

QUOTE(zaro @ 27 Nov 2006, 20:07)
E hvala ti mnogo... Mozes li mi samo reci za zastitu, imam ZA, Norton i koristim Spybot

Nisam neki stručnjak, ali već dugo koristim običan windows firewall (onaj uz sp2), avg, Spybot i Ad-Aware bez ikakvih problema...

Ma, meni se čini da je sve to isto, dokle god koristiš firefox/operu i paziš gde klikćeš (ko nema iskustva, nije loša SiteAdvisor ekstenzija za ff). Ako kreneš da skidaš preko torenta ne bi bilo loše da instaliraš SafePeer plugin za Azureus, za svaki slučaj.

#27 football_addict

football_addict
  • Members
  • 498 posts

Posted 27 November 2006 - 22:14

QUOTE(wu tang clan @ 27 Nov 2006, 14:26)
Takodje,imao sam par puta problema ali su svaki put dosli u roku od par sati i resili problem.Ne razumem zasto ih ljudi toliko pljuju.A sto se TV-a tice tu ima zamerki,ali u izboru kanala koje emituju,ne i kvalitetu.
Meni su u sredu rekli da ce doci u roku od 48 sati, jer je signal nenormalno slab i internet imam 1/2 vremena, a sada je ponedeljak, 22:13. dry.gif

#28 zaro

zaro
  • Members
  • 4,422 posts

Posted 27 November 2006 - 22:24

Moze li ko da mi pomogne oko ovog utorrenta, jbt ja sam laik za ovo sad.gif sad.gif

Tamo ima dosta zanimljivih stvario i nije mi frka da uploadujem ali recimo imam film na 2 cd-a i kako to da uradim ? sad.gif

Edited by zaro, 27 November 2006 - 22:31.


#29 Ajant23

Ajant23
  • Members
  • 634 posts

Posted 27 November 2006 - 23:16

QUOTE(zaro @ 27 Nov 2006, 22:24)
Moze li ko da mi pomogne oko ovog utorrenta, jbt ja sam laik za ovo  sad.gif  sad.gif

Tamo ima dosta zanimljivih stvario i nije mi frka da uploadujem ali recimo imam film na 2 cd-a i kako to da uradim ? sad.gif


Za upload valjda ima uputstava na Netu.

Ali, uopšte nije bitno da uploaduješ išta da bi skidao. Zavisno od seedova leechova uploaduješ koliko hoćeš % od downloada i gotovo.

Gotovo uvek ponešto skidam, a nikad nisam nikakav torrent sam napravio. I, nisam jedini.

Najbolji sajt sa torrente ti je http://www.torrents.to/, on vodi na mnoge druge sajtove sa pretragama. Za starije filmove odličan ti je http://www.secret-cinema.com/. I, to je to...

Za dvdripove hitova preporučujem ti da ukucaš u pretragu AXXO na torrentspy-ju (imaš ga u torrents.to u combu), to je nick čoveka koji daje sjajne torrente i uvek su vrlo razgranati.

Edited by Ajant23, 27 November 2006 - 23:17.


#30 zaro

zaro
  • Members
  • 4,422 posts

Posted 27 November 2006 - 23:20

QUOTE(Ajant23 @ 28 Nov 2006, 00:16)
Za upload valjda ima uputstava na Netu.

Ali, uopšte nije bitno da uploaduješ išta da bi skidao. Zavisno od seedova leechova uploaduješ koliko hoćeš % od downloada i gotovo.

Gotovo uvek ponešto skidam, a nikad nisam nikakav torrent sam napravio. I, nisam jedini.

Najbolji sajt sa torrente ti je http://www.torrents.to/, on vodi na mnoge druge sajtove sa pretragama. Za starije filmove odličan ti je http://www.secret-cinema.com/. I, to je to...

Za dvdripove hitova preporučujem ti da ukucaš u pretragu AXXO na torrentspy-ju (imaš ga u torrents.to u combu), to je nick čoveka koji daje sjajne torrente i uvek su vrlo razgranati.


Ocu ispasti glup, ako kazem da te nista ne razumem? pogotovo ovo oko skidanja