Jump to content


Photo

Opel Vektra 1,7TD


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
23 replies to this topic

#16 Hotstepper

Hotstepper
  • Members
  • 298 posts

Posted 26 November 2006 - 03:40

QUOTE(MAGRIPA65 @ 26 Nov 2006, 01:29)
Dizel je bio i ostao penzionerski auto i zahteva sporu voznju.



Pa sad... ne bi se slozio.
Ova nova generacija dizela (BMW-ov komon-rail i ostali) su sve sem tromi i slabi! Danas su maltene izjednaceni po snazi i startnosti sa benzincima, a cak i manje zagadjuju...
I ako se uzme u obzir da je ove godine Audi R10 usao u istoriju kao prvi automobil koji je pokretan dizel motorom osvojio "24 sata Le Man" moze se zakljuciti da danasnji novi dizelasi nisu vise tako "penzionerski".

Edited by Hotstepper, 26 November 2006 - 03:43.


#17 junior

junior
  • Members
  • 116 posts

Posted 26 November 2006 - 19:50

[QUOTE]2. Vozio sam kola sa motorom 1,6 D, izvukao sam 300000 km bez otvaranja u čisto gradskoj vožnji. Jedino što taj motor je tražio malo duže grejanje. 1988 su prestali da ga proizvode i prešli na motor o kom je reč.On jeste Isuzuov, ugrađivali su ga u Vectre, Astre i Kadete. Može dugo da izdrži u dobrim rukama, ali nikad nemoj dozvoliti da se pregreje, jer im glave tad lako pucaju. Okviran vek trajanja može biti 300 do 400 hiljada uz redovno održavanje i pametnu vožnju.



Hvala za ove savete! A sto se tice voznje dizelasa kao benzinca, tu sebe ne vidim, jer nisam od onih divljih vozaca! Naravno da dizela ne treba terati na velik br. obrtaja kad je hladan!

Edited by junior, 26 November 2006 - 19:52.


#18 ToniAdams

ToniAdams
  • Members
  • 1,311 posts

Posted 26 November 2006 - 19:53

koliko sam shvatio drugara automehanicara isuzu motor u opelu znaci plus, i to veliki.

#19 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 28 November 2006 - 01:51

QUOTE(Hotstepper @ 26 Nov 2006, 02:40)
Pa sad... ne bi se slozio.
  Ova nova generacija dizela (BMW-ov komon-rail i ostali) su sve sem tromi i slabi! Danas su maltene izjednaceni po snazi i startnosti sa benzincima, a cak i manje zagadjuju...
I ako se uzme u obzir da je ove godine Audi R10 usao u istoriju kao prvi automobil koji je pokretan dizel motorom osvojio "24 sata Le Man" moze se zakljuciti da danasnji novi dizelasi nisu vise tako "penzionerski".

Pa da ti samo pokusaj da vozis vektru sa dizelom kao kao Audi R10 pa ces da kukas posle 30000 km kako je motor djubre jer je izgubio kompresiju.Poredis dve razlicite katekorije automobila i motora.

#20 Hotstepper

Hotstepper
  • Members
  • 298 posts

Posted 28 November 2006 - 03:12

QUOTE(MAGRIPA65 @ 28 Nov 2006, 01:51)
Pa da ti samo pokusaj da vozis vektru sa dizelom kao kao Audi R10 pa ces da kukas posle 30000 km kako je motor djubre jer je izgubio kompresiju.Poredis dve razlicite katekorije automobila i motora.



Znam sta poredim, ja sam samo rekao da se ne slazem sa onim delom "ostao"... htedoh reci da se bas u ovom dobu u kojem zivimo dizeli menjaju, napreduju, i TO sam argumentovao.
Inace, za te matore dizel motore (golf, vektra koji si spomenula/o) si 100% u pravu
njih kupis zato sto hoces dugovecnost, pouzdanost i da se vozis za male pare, a ne da bi se Qrchio nekim performansama i g-silama!

Edited by Hotstepper, 28 November 2006 - 03:18.


#21 nesha taxista

nesha taxista
  • Members
  • 678 posts

Posted 28 November 2006 - 08:29

[quote=junior,26 Nov 2006, 19:50]
[QUOTE]2. Vozio sam kola sa motorom 1,6 D, izvukao sam 300000 km bez otvaranja u čisto gradskoj vožnji. Jedino što taj motor je tražio malo duže grejanje. 1988 su prestali da ga proizvode i prešli na motor o kom je reč.On jeste Isuzuov, ugrađivali su ga u Vectre, Astre i Kadete. Može dugo da izdrži u dobrim rukama, ali nikad nemoj dozvoliti da se pregreje, jer im glave tad lako pucaju. Okviran vek trajanja može biti 300 do 400 hiljada uz redovno održavanje i pametnu vožnju.
Hvala za ove savete! A sto se tice voznje dizelasa kao benzinca, tu sebe ne vidim, jer nisam od onih divljih vozaca! Naravno da dizela ne treba terati na velik br. obrtaja kad je hladan!
[/quote]
...ali ni na suviše mali.Sredina je zlatna!

#22 bojan33

bojan33
  • Members
  • 247 posts

Posted 29 November 2006 - 09:54

izvinite, tek se sad priključujem konverzaciji...

svi opelovi motori 1.7d i 1.7td jesu isuzu motori, premda to juniore ne treba da te se tiče, jednostavno kad ti nešto treba od delova odeš u radnju i kažeš šta ti treba za taj i taj motor. što se tvog ličnog sveznanja tiče, ti motori su u odnosu na 1.6d motore koji ranije bili ugrađivani u kadetta, dosta izdržljiviji i elastičniji, i što moj prijatelj kaže - više trpe.

e sad, ne znam koju vectru voziš, a ili b ? ako je b u pitanju to je zaista slab motor za taj auto. ja sam vozio 1.6 16v sa 101KS (ona jedna sam bio ja laugh.gif ) i mišljenja sam da mu je i to bilo malo.

moja vectra je bila neki trte mrte specijalni auto, sa digitalnom klimom, kožnim volanom i menjačem, grejačima sedišta i mahagoni aplikacijama pored stnadardne opreme. Opšte mišljenje je da je u odnosu na astru koju sam takođe imao - Auto sa velikim A. mnogo bolji, stabilniji udobniji auto. Nikad nisam imao neke velike zamerke, a uvek sam sipao samo najbolje ulje koje sam nalazio i stvarno za taj ecotec motor mogu da preporučim grafitno ulje, puna sintetika, koje sam menjao (čovek ti proda i zameni ulje i filtere na licu mesta) na autokomandi u firmi "kolibri" - eto reklame za dž

#23 junior

junior
  • Members
  • 116 posts

Posted 30 November 2006 - 18:13

[QUOTE]bojan33 e sad, ne znam koju vectru voziš, a ili b ? ako je b u pitanju to je zaista slab motor za taj auto. ja sam vozio 1.6 16v sa 101KS (ona jedna sam bio ja ) i mišljenja sam da mu je i to bilo malo.
[QUOTE]
Vozim Vektru iz `93 sto znaci A, samo ona malo restilizovana verzija, sa maskom drugacijom i zadnjim svetlima rebrastim! Sto se tice autokomande bas mi se ne dolazi iz NS do iste! Hvala na savetima!

#24 junior

junior
  • Members
  • 116 posts

Posted 30 November 2006 - 18:15

[QUOTE]bojan33 e sad, ne znam koju vectru voziš, a ili b ? ako je b u pitanju to je zaista slab motor za taj auto. ja sam vozio 1.6 16v sa 101KS (ona jedna sam bio ja ) i mišljenja sam da mu je i to bilo malo.
[QUOTE]
Vozim Vektru iz `93 sto znaci A, samo ona malo restilizovana verzija, sa maskom drugacijom i zadnjim svetlima rebrastim! Sto se tice autokomande bas mi se ne dolazi iz NS do iste! Hvala na savetima!