Jump to content


Photo

GROZNE UCITELJICE


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
62 replies to this topic

#46 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 02 December 2006 - 23:26

QUOTE(Linda Lee @ 2 Dec 2006, 23:24)
Milojkovic. Ja mislim...


hmm, ne zvuci, but it was a long shot.

#47 Linda Lee

Linda Lee
  • Members
  • 739 posts

Posted 02 December 2006 - 23:29

A nenenenene... Milojevic.
Isao si u istu skolu ili poznajes neke iz iste?

#48 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 02 December 2006 - 23:40

QUOTE(Linda Lee @ 2 Dec 2006, 23:29)
A nenenenene... Milojevic.
Isao si u istu skolu ili poznajes neke iz iste?


ne, uzasno je long shot...

gore sam vec pisao o svojoj uciteljici brankici, i tom prilikom me je uzasno isfrustriralo sto nisam mogao da se setim prezimena, i jos uvek ne mogu...

i sad kad si ti spomenula super brankicu odjednom mi pade na pamet, a mozda i tripujem, da mi je kasnije nekom prilikom rekla da radi paralelno u dve skole, pri cemu bi sinisa (pod pretpostavkom da jeste nikolajevic) bila dobar kandidat zbog blizine - ja sam isao u savu kovacevic, kod mare.

moja branikca je recimo '63 godiste, ali izgleda dosta mladje, crnka, kovrdzava, jako lepa, sada ima oziljak na obrazu od staklenih vrata, ali ne mogu da se setim od kada.

cak bih rekao, mozda opet tripujem, da jeste nesto na m... al nije milojevic, mozda bi mi nesto tipa milankovic zvucalo realnije....

edit: a mozda i jeste milojevic... jebem li ga, aj prvo reci jel opis odgovara. uzasno me sramota sto mi se blokirao mozak.

Edited by kurdi, 02 December 2006 - 23:49.


#49 Linda Lee

Linda Lee
  • Members
  • 739 posts

Posted 03 December 2006 - 00:00

QUOTE(kurdi @ 2 Dec 2006, 23:40)
ne, uzasno je long shot...

gore sam vec pisao o svojoj uciteljici brankici, i tom prilikom me je uzasno isfrustriralo sto nisam mogao da se setim prezimena, i jos uvek ne mogu...

i sad kad si ti spomenula super brankicu odjednom mi pade na pamet, a mozda i tripujem, da mi je kasnije nekom prilikom rekla da radi paralelno u dve skole, pri cemu bi sinisa (pod pretpostavkom da jeste nikolajevic) bila dobar kandidat zbog blizine - ja sam isao u savu kovacevic, kod mare.

moja branikca je recimo '63 godiste, ali izgleda dosta mladje, crnka, kovrdzava, jako lepa, sada ima oziljak na obrazu od staklenih vrata, ali ne mogu da se setim od kada.

cak bih rekao, mozda opet tripujem, da jeste nesto na m... al nije milojevic, mozda bi mi nesto tipa milankovic zvucalo realnije....

edit: a mozda i jeste milojevic... jebem li ga, aj prvo reci jel opis odgovara. uzasno me sramota sto mi se blokirao mozak.


Pretpostavka za skolu je dobra, ali ona je bila (i dalje je, videla je nedavno) svetlo smedja i ravne kose do uha. Takodje neverovatno mladolika. Izgleda da nije tvoja Brankica. Ali lepo je znati da su dve uciteljice Brankice bile super i za obozavanje.

Edited by Linda Lee, 03 December 2006 - 00:01.


#50 stormy

stormy
  • Members
  • 178 posts

Posted 03 December 2006 - 01:28

Mi smo imali učitelja, interesantan lik. kao dr Jekyll i mr Hyde. Neverovatno mi je, kada se osvrnem na te dane, sa ovom naknadnom pameću innocent.gif , da je jedna osoba mogla imati tako raskošan spektar osobina. Sećam se škakljivih situacija, i njegovog ponašanja u njima, za koje mu skidam kapu. Sa druge strane sećam se i ničim izazvanih izliva besa i nasilja.

U drugom ili trećem razredu čitali smo domaće zadatke i drug koji nije imao domaći, a to mu se inače nije dešavalo, pokušao je da izmisli domaći na licu mesta. Ustao je, i sa praznog lista pročitao nešto što je svima nama zvučalo odlično. Uča je shvatio, verovatno po načinu na koji je D. držao svesku, ili po tome gde je gledao, da tu nisu čista posla, prišao mu, oteo svesku i, bez reči, zveknuo takvu šamarčinu da se klinac tri puta okrenu oko svoje ose. ph34r.gif I dan danas me zaboli kad na to pomislim.
Znam da smo kasnije na odmoru komentarisali da je pre mogao da ga nagradi za kreativnost i snalaženje u nepredvidjenoj situaciji, a ne da ga tuče. Ipak bili smo klinci i nikome se nismo žalili i mahom smo voleli tog čoveka blink.gif . Roditelji su, i tog dečaka i naši, neshvatljivo, prešli preko ovoga yucky.gif
Vidim i u drugim postovima da se nasilje nad učenicima ranije tolerisalo i doživljavalo kao dokaz autoriteta. ph34r.gif

#51 betty

betty
  • Members
  • 1,130 posts

Posted 03 December 2006 - 02:19

QUOTE(kurdi @ 2 Dec 2006, 23:40)
i sad kad si ti spomenula super brankicu odjednom mi pade na pamet, a mozda i tripujem, da mi je kasnije nekom prilikom rekla da radi paralelno u dve skole, pri cemu bi sinisa (pod pretpostavkom da jeste nikolajevic) bila dobar kandidat zbog blizine - ja sam isao u savu kovacevic, kod mare.

Aaaa! Isla sam i u Savu!!

Pa su onda gradili sprat na velikoj skoli, da bi malu srusili, pa se islo u tri smene, pa je moje roditelje mrzelo da se bude u sest da me probude za prvu smenu svake trece nedelje rolleyes.gif i tako sam presla u Sinisu na pocetku 6. razreda.

U Savi mi je uciteljica bila Ljiljana Popovic, u Sinisi razredna heart.gif Slavica Obradovic heart.gif

I nemam traume iz Save....

A glavna trauma iz Sinise je bila kad je profa fizike imao otkopcan slic i ceo cas se setkao, s rukama u dzepovima (pa ih je nekako vukao unazad, pa se otvor slica jos vise video), a bio je strasno strog, ljut, nisi smeo ni da zucnes (verovatno pripit in retrospect), a nama smesnooooo!!

A kod Ace sam imala neku bijednu trojcicu iz domacinstva koju bih s mukom popravljala pred kraj, sve dok nije poceo da nam predaje hemiju. Kad je video da razbijam hemiju, odjednom sam imala zagarantovanu peticu iz domacinstva, bez obzira na svrakopis i sveopstu neurednost rolleyes.gif

edit: I nije me gadjao kredom. Niti me udario stapom. Jednom se doduse nesto izvikao. Nekog sam jurila po hodniku i zakucala se u njega, ali bilo mi vazno da uhvatim onog sto sam ga jurila, pa sam samo odjurila dalje :-)

Edited by betty, 03 December 2006 - 02:21.


#52 betty

betty
  • Members
  • 1,130 posts

Posted 03 December 2006 - 02:24

U stvari, imam primedbu na Savu. Jedna ali vredna trauma.

Decko je strpao rukavice u kapu i udarao devojcice. Koje su ga tuzile uciteljici. Uciteljica je to resila sto ga je izvela pred ceo razred, a onda i devojcice koje su se zalile, i zahtevala od njih da mu, jedna po jedna, udare samar.

Ove su prilazile i dodirnule ga po obrazu. Ne zna se da li je bilo gore njemu koji je tu stajao, njima koje su bile deo farse u kojoj ga kao fizicki kaznjavaju, ili nama koji smo morali da gledamo.

(znam, znam, njemu je bilo najgore. sad je dosta dobar kick-boxer, pitam se koliko li je puta mastao o osveti)

#53 Linda Lee

Linda Lee
  • Members
  • 739 posts

Posted 03 December 2006 - 02:37

QUOTE(betty @ 3 Dec 2006, 02:19)
Sinisi razredna heart.gif  Slavica Obradovic  heart.gif 


Slavica je bila super. Ali posle onoga sa njenom cerkom ne znam kako je nastavila... sad.gif
Meni je razredna bila Albina, matematicarka.

QUOTE(betty @ 3 Dec 2006, 02:19)
A glavna trauma iz Sinise je bila kad je profa fizike imao otkopcan slic i ceo cas se setkao, s rukama u dzepovima (pa ih je nekako vukao unazad, pa se otvor slica jos vise video), a bio je strasno strog, ljut, nisi smeo ni da zucnes (verovatno pripit in retrospect), a nama smesnooooo!!

A kod Ace sam imala neku bijednu trojcicu iz domacinstva koju bih s mukom popravljala pred kraj, sve dok nije poceo da nam predaje hemiju. Kad je video da razbijam hemiju, odjednom sam imala zagarantovanu peticu iz domacinstva, bez obzira na svrakopis i sveopstu neurednost  rolleyes.gif


Fizichar je mene gotivio, a pojma nemam zasto. Mrzela sam fiziku i nikad je nisam uhila.
A za Acu i zagarantovanu peticu cu ti reci samo: dry.gif iliti mrmlj ™

#54 betty

betty
  • Members
  • 1,130 posts

Posted 03 December 2006 - 02:58

QUOTE(Linda Lee @ 3 Dec 2006, 02:37)
Meni je razredna bila Albina, matematicarka.

I ona je bila heart.gif Nije mi predavala, ali smo isli na neko letovanje s njom jedne godine. Isle su i neke starije cice (bivse ucenice) koje su mogle da idu gde hoce i ne javljaju se, pa smo se mi bunili, a ona je onda izrekla legendarno - one su punoletne, a vi ste maloumni. smile.gif

QUOTE
Fizichar je mene gotivio, a pojma nemam zasto. Mrzela sam fiziku i nikad je nisam uhila.

E, ali po godistu vidim da nam nije predavao isti. Ja sam '79 (bile smo u istoj smeni!), i taj tip je otisao u penziju nakon mog sestog razreda. Onda je dosao onaj cudni, smedji, ukoceni lik koji je cudno disao, kao da se mucio dok je pricao.

#55 kaskada

kaskada
  • Members
  • 40 posts

Posted 05 December 2006 - 10:22

Verbalno maltretiranje, matematicarka, repertoar, obavezan na svakom casu: ustani, idiote, sedi gluperdo, budalo glupa, maloumnici, retardi, kretenu, nemas ti pojma, curko... Strava! Davala je i privatno casove, nisu se razlikovali od skolskih, sta reci...

#56 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 07 December 2006 - 11:14

QUOTE(Bata.Ilich @ 1 Dec 2006, 18:41)

Ovo mi je poznato ime, sad da li iz moje osnovne ili je pricao neko iz ekipe, ne mogu da se setim.

QUOTE(betty @ 2 Dec 2006, 22:03)
Linda Lee, pa ti si isla u Sinisu?!

&
QUOTE(betty @ 3 Dec 2006, 02:19)
Aaaa! Isla sam i u Savu!!


Zaokolile ste moju OS Svetozar Markovic u potpunosti. wink.gif

#57 Bata.Ilich

Bata.Ilich
  • Members
  • 5,646 posts

Posted 07 December 2006 - 11:40

QUOTE(Artur Dent @ 7 Dec 2006, 11:14)
QUOTE
Zineta

Ovo mi je poznato ime, sad da li iz moje osnovne ili je pricao neko iz ekipe, ne mogu da se setim.


Engleskinja u Devetoj.

U istoj toj skoli profesor matematike se zvao (valja se jos uvek zove) Slobodan Milosevic - majstor iz Bosanskog Grahova koji je na casove uvek dolazio u safari odelcetima.

Edited by Bata.Ilich, 07 December 2006 - 11:41.


#58 FranziskaKafka

FranziskaKafka
  • Banned
  • 1,099 posts

Posted 12 November 2007 - 22:48

Nasa tukla nevaljale ucenike lenjirom po dlanovima, ponekad cupala zulufe (ne secam se da je ovo drugo radila devojcicama). "Pevala" je i samoglasnike kad smo ucili da pisemo ("Kkkkkkkkkk" (!)), volela je alkohol, ali je bila odlican pedagog (tako kazu nasi roditelji).
Umrla posle ekskurzije na kraju 3. razreda. Mi ostali "sirocici", pa nam uvalili "nezeljeni" jezik. :)
Trebalo je da napisemo sastav o ekskurziji, a ja tada uopste nisam imala inspiracije (tj. sastav je pisan 3-4 puta, i uvek je ispadao vise nego bljak (sto mi se do tada nikad nije desilo))... :rolleyes: Priznajem da me "vest" obradovala samo zbog toga... :huh:

#59 sloboNS

sloboNS
  • Members
  • 14 posts

Posted 22 December 2007 - 01:23

I dan danas pamtim, I osnove, skola u provinciji (gradic sa 20-ak hiljada stanovnika) onako vec sam se uverzirao sa skolom, II polugodiste i ja nisam uradio domaci iz matematike. Tada su bile neke vezbanke u kojima su bili zadaci gde se nesto dopunjavalo itd... i pocne uciteljica redom da proziva ucenike da citaju domaci ja kud cu sta cu dohvatim od druga iz klupe njegovu vezbanku i citam zadatak i resenje koje nije bilo dobro. Ustane uciteljica dodje do mene uzem da pogleda gde sam pogresio i kad je skontala da vezbanka nije moja tako mi je pukla samar, srecom da je drugar iz klupe bio blizu inace da nije njega poljubio bi patos. Uciteljica je inace bila ona stara skola, posle moje generacije se penzionisala a ja sam vec zavrsio i fakultet tako da od toga dogadjaja je mnogo vode proteklo Dunavom. Ne znam zasto ali je i ne mrzim zbog toga, jest da mi je bilo krvio sto sam dobio samarcinu ali to je bilo jedino sredstvo fizickog kaznjavanja u skoli ikada od strane nastavnog osoblja.

Posle u visim razredim osnovne smo imali vise nastavnika koji su gadjali kredama djake, lupali cvrge, ponekada samare ali sam se uvek vesto provlacio bez kazne

#60 antena

antena
  • Members
  • 26 posts

Posted 14 January 2008 - 02:17

hahaha...citam postove, uglavnom se smejem i secam se nekih dogadjaja iz vremena svog skolovanja...nisam imao sukobe sa prosvetni radnicima, osim sto sam se posvadjao sa razrednom u srednjoj skoli i nismo pricali mesec dana :huh: ..mozda zvuci neverovatno, ali stvarno je tako bilo...
bio sam svedok mnogih konfliktnih situacija izmedju uciteljica i ucenika, ali to samo potvrdjuje cestu izreku moje profesorke hemije iz srednje: "one uciteljice krave....." i onda se izvini kravama :rolleyes: