Jump to content


Photo

GROZNE UCITELJICE


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
62 replies to this topic

#31 Linda Lee

Linda Lee
  • Members
  • 739 posts

Posted 01 December 2006 - 18:20

QUOTE(Bata.Ilich @ 1 Dec 2006, 17:10)
svakom ko gleda deluje kao da ti gnjavi bradavice (ako se radi o dzepu na kosulji) ili ono malo sirotinje od reproduktivnih organa (ukoliko se radi o dzepu na pantalonama).


lol_2.gif lol_2.gif
idi u qrac bre...

Trauma br 1:
Peti osnovne i u toku su prijave i kvalifikacije (tako se to kod nas zvalo... laugh.gif ) za hor. Profa muzickog, zvani Pevac, poznat je bio po tome sto plane i izdere se na tebe u roku od 3 sekunde a jedino sto ti mozes da uradis jeste da se rasplaces ili upisas u gace. Takav efekat je imao na decu. Dusa od coveka.
Elem, pocinju kvalifikacije, a ja medju prvima "nastupam". Izabrana kompozicija: "Visnjichica rod rodila". Stanem pored klavira koji je on inace svirao tokom te audicije i pocnem mojim umilnim altom da mu pevam na uvce. Na pocetku pesme shvatim da je on poceo da svira nesto deseto, pa se brzo presaltovao na prokeletu "vishnjichicu", a rezultat je bio da niko nije znao ni sta ja pevam ni sta on kog djavola svira. Popizdi on i izdere se na mene: "Mr'sh napolje! Ne znash da pevash pa si doshla meni ovde da tracish vreme?!" Ja u komu. K'o da mi nije bilo dovoljno to sto sam bila jedini (prvi ili drugi, jos ne znam) alt na toj audiciji. Oko mene sve fine, "prave devojcice" koje pevaju sopran i mecosopran. rolleyes.gif Pokupim stvari i dojem kuci gde sam ridala ostatak dana. ph34r.gif
I dan danas me blam da zapevam u drustvu.

Trauma br 2:

Profa hemije u osnovnoj. Kad te vidi da prichas ili ne radish ono sto je rekao gadja te malecnim komadima krede. Da stvar bude gora, bio je precizan skot u majchinu. Nepogresivo je pogadjao u metu: oko ili nos. Pa ti onda prichaj. Mene je jednom pogodio blizu oka, a ja sam toliko bila u shoku da sam ustala i pitala: "Dobro, pa da li ste vi normalni?" Za divno chudo nije me ponovo gadjao, nisam dobila pedagoskog keca (imala sam ih sasvim dovoljno zbog pokazanog "znanja" dry.gif ) kao ni put do direktora.
Misterija.

Edited by Linda Lee, 01 December 2006 - 18:23.


#32 kingmaker

kingmaker
  • Members
  • 4,535 posts

Posted 01 December 2006 - 18:34

QUOTE(Skadi @ 29 Nov 2006, 20:25)
Moja se zvala Želimira. Beat that.
Ravijojla.
QUOTE(Bata.Ilich @ 1 Dec 2006, 17:10)
Sta bre 'amater'? Mnogo ti to povrsno gledas.
pardon. ali nije povrsno, nego iz ugla zrtve, ali tacno je da se nisam setila da ti dzepovi mogu da budu i na kosulji. frizura duze traje nego javni nipple stretching, mislim to dodje i prodje.

i dobro, respect za sistemski pristup radu. ovaj to nije imao, stoji.

-hemicarka, precizna sa trouglom ko sreder sa surihenom. jednom prilikom pogodila decka izmedju obrva. ph34r.gif & bukvalno ph34r.gif
-frigidna snicla od razredne pitala klinca izbeglog iz bosne sto je dosao, zar tamo nema skole. zavrsila obracanje sa biggrin.gif
-engleskinja smanjivala ocene svima koji su rodjeni u hrvatskoj, i time se hvalila u zbornici i na casovima s_d.gif
-biologicar izvatao ribu na casu prve pomoci yucky.gif


...inace, oftopik, setih se radnih subota u starijim razredima osnovne. e sad, bile su one kad nosimo staru hartiju, a bile su i one bukvalno radne. naime, dolazili smo ujutro u osam, i do podne budemo u klupama, a radimo - sta? sklapamo neke kalendarcice, uglomere ili vec neke pizdarije za politikin zabavnik. sastojali su od dva nekakva kruga, od tankog kartona, koje je trebalo spojiti plasticnim drikerom. logicno je bilo da mi, svojim malim prsticima, brzo i spretno odradjujemo taj posao. i onda kupis zabavnik i tvojih ruku delo u njemu. vise puta smo radili to.
kina ph34r.gif

#33 Bata.Ilich

Bata.Ilich
  • Members
  • 5,646 posts

Posted 01 December 2006 - 18:41

QUOTE(Skadi @ 29 Nov 2006, 20:25)
Moja se zvala Želimira. Beat that.



Zineta.


Oduvek vukla asocijaciju na nekoga ko treba da zine.

#34 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 01 December 2006 - 18:50

QUOTE(Idioteque @ 30 Nov 2006, 12:40)
Mene uciteljica tukla k'o vola.
Omiljna tehnika - stapom po dlanovima.


najezih se bre, citajuci ovo ph34r.gif

moja uciteljica (u prva cetiri osnovne) je koristila poprilicno standardne metode kaznjavanja: cosak, cuska, dreka, ponekad zuluf i kao najgoru: menjala cas fizickog u cas matematike. mislim da jedne godine nismo ni imali fizicko.
meni u secanju, najveci, takoreci smrtni greh kod nje je bio, da ti nesto fali na pionirskoj uniformi. lose ti stoji kragna od kosulje, nisi dobro namestio maramu, krivo ti stoji kapa, a ne daj boze da si nesto zaboravio. nije kaznjavala fizicki, ali bi uspela da te ubedi da si izneverio otadzbinu i sve njene hrabre heroje koji su za nju poginuli i da te ceo razred gleda kao najgoreg izdajnika i sakrije negde u zadnji red. a tebi ostane samo da razmisljas koga si sve to izneverio.

sto je najsmesnije, ovu sam volela

#35 BraveMargot

BraveMargot
  • Members
  • 626 posts

Posted 01 December 2006 - 18:54

QUOTE(kingmaker @ 1 Dec 2006, 18:34)
jao super, Raviojla, pa to mi je nik na jednom bratskom forumu cool.gif

a sad malo ontopik: uciteljica Borjanka. ph34r.gif Zajedno sa nastavnicom francuskog Milovankom, bila je strah i trepet svim djacima nizih razreda, hobi joj je bio samaranje i cupanje dece za usi. No glavni uzitak ipak je bila rekreativna nastava na planini, kada bi deca skijala satima pod njihovim budnim okom, sve dok ne poplave prstici. Posto ja nikada ranije nisam isla na skijanje, bila sam uvek sva mokra, ugruvana i promrzla, nazuljanih stopala od iznajmljenih skija. Posle nekoliko dana tako divne rekreativne nastave, jedna devojcica je dobila rubeole, pa su pitali ko je od njenih drugova prelezao tu bolest i zeleo bi da je poseti. Iako sam je jedva poznavala, prijavila sam se i u bolnici provela dobrih pola sata grleci je i ljubeci, u zelji da se sto efikasnije zarazim i spasem torture skijanjem. Na zalost, dete ko dete, nisam znala da period inkubacije traje oko 2 nedelje, tako da sam po povratku kuci provela mesec dana u krevetu. No, i tih mesec dana bez Borjanke bili su blagoslov. Ja sam stalno kukala kod kuce da ne volim uciteljicu, na zalost moji roditelji nisu na to obracali preveliku paznju posto je vazilo da je ona 'najbolja uciteljica za matematiku'. Sto je najgore od svega, po prelasku u peti razred mnogi su plakali za njom, vidim da je neko vec naveo slican slucaj.

Edited by BraveMargot, 01 December 2006 - 18:55.


#36 Mancunian

Mancunian
  • Members
  • 1,537 posts

Posted 01 December 2006 - 23:09

QUOTE(kingmaker @ 1 Dec 2006, 18:34)
...sklapamo neke kalendarcice, uglomere ili vec neke pizdarije za politikin zabavnik. sastojali su od dva nekakva kruga, od tankog kartona, koje je trebalo spojiti plasticnim drikerom. logicno je bilo da mi, svojim malim prsticima, brzo i spretno odradjujemo taj posao.


Ja negde kod kuce i dan danas imam taj kalendar...Sad me sramota sto ga i dalje cuvam, kad sam saznala istinu...Pa meni je znaci u osnovnoj bilo super blink.gif Iako sam tek posle 15 godina po zavrsetku cetvrtog razreda priznala sebi da me je uciteljica mrzela i podjebavala kako god stigne. Primenila sam metod selektivnog pamcenja, pa tek kad sam poodrasla smogoh snage da se suocim sa oziljcima koji su ostali biggrin.gif

I da : peti osnovne, muzicko: ja slucajno zaskripala stolicom na pocetku casa, muzicarka ustaje, prilazi drugu i teatralno mu opali samar. Posle desetak sekundi on bojazljivo podize ruku: "Izvinite, jel' smem da izadjem, ispao mi je zub" ph34r.gif

Edited by Mancunian, 01 December 2006 - 23:17.


#37 Hotstepper

Hotstepper
  • Members
  • 298 posts

Posted 02 December 2006 - 12:18


Ajde to kad vas maltretiraju u osnovnoj, ja najgore traume imam iz predskolskih ustanova....
Secam se (kao juce da je bilo) jedne vaspitacice N koja je bila najstroze bice koje sam upoznao u zivotu. Ako zanemarimo redovno fizicko maltretiranje nad nama klincima, mislim da je njen najgori potez bio kad je uspela da izmanipulise moje roditelje protiv mene u jednoj datoj situaciji:
U zabavistu MORAS da spavas kad ti kazu (11h-14h), i ja se probudio jedan dan nesto ranije i probudio jednog ortaka pored mene i poceli da cavrljamo, sve tiho da nas ne cuje. Ona umno poremecena N je stojala jedno 10min ispred vrata i prisluskivala nas a zatim uz neverovatnu brzinu, odlucnost, kao u afektu uletela u sobu i krenula doslovno da mlati i mlati mog ortaka preko jorgana koji se bio jadan prekrio preko glave i cicao! Ja sam u prvi mah uradio isto, ali posto sam cuo udarce a nisam osetio nista, otkrio sam glavu da vidim sta se desava. Kad sam video kako ga mlati uspravio sam se i rekao nesto u fazonu: "Ne tuci ga vise kurwetino! Recicu svima!"
N se zatim okrenula i pogledala me (jos se secam tog divljackog pogleda zadihanog manijaka) lupila mi samar takav da mi se glava okrenula i da sam pao na jastuk, zatim me je izvukla iz kreveta (drzeci me za zulufe) i odvela u vaspitacku sobu gde je svima pocele da vice kako me je sad istukla jer sam joj rekao da je "kurwa"!
Kad je dosla mama po mene, vidi keva da ja nisam nesto "svoj", a N poce odma da napada moju mamu kako ima nevaspitano dete, prostaka, ulicara (napad je najbolja odbrana!). Keva u shoku, zna da nikad nije imala probleme sa mnom, cak sto vise svi su me do tad hvalili, pita kulturno sta je bilo? N poce da se izderava na mena: "Kazi mami sad ONO sto si meni rekao?" I ja dreknem: "Rekao sam joj da je kurwa!"
A keva ko keva, postidjena, pred celim vaspitackim auditorijumom poce da se izvinjava i pravda. Jos je obecala da ce me prevaspitati kad dodjemo kuci, sto je i uradila. Nisam nikad dobio batine zbog toga od mame, ali je rekla caletu, babi i dedi,
ujaku, svima koji su dosli u kucu tih dana, i tada su me svi gledali i coktali, i ja sam osecao onu psihicku izolaciju tad od njih, zapravo, delovalo mi je kao da je ceo svet protiv mene.

TEK pre jedno par meseci, setim ti se ja toga, i pitam mamu da li se seca.
"Naravno, kako da se ne seca... " I trenutak kasnije dobio sam pitanje koje je trebalo, jos tada u zabavistu, meni da se postavi od strane moje majke "A zasto si ti to njoj rekao???" Nakon duzeg razgovora, shoka moje majke i suza sve je ispalo ok ( i dalje se volimo biggrin.gif )

Znam da nema nikakve veze sa temom, ali vi roditelji i buduci roditelji nemoj te da napravite istu gresku, pitajte svoje dete zasto je nesto ucinilo, i ako dobro znata da ga niste tako vaspitali. Ja znam da sam obecao sebi da cu jednog dana naci vaspitacicu N i da cu samo sa njom da porazgovar o tome, jer ja danas to mogu da gledam hladne glave, i da cu svasta da joj kazem....

#38 Maltese

Maltese
  • Banned
  • 2,634 posts

Posted 02 December 2006 - 20:35

QUOTE(Dunadan @ 1 Dec 2006, 13:44)
i ja ishla u Zarkovu osnovnu. samo u Novom Sadu.


Jel ti predavao fizicko onaj Maodus?
Cuo sam svasta za njega.

Edited by Maltese, 02 December 2006 - 20:42.


#39 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 02 December 2006 - 21:55

QUOTE(kingmaker @ 1 Dec 2006, 18:34)
...inace, oftopik, setih se radnih subota u starijim razredima osnovne. e sad, bile su one kad nosimo staru hartiju...


ja sam tako upoznao zanu nimani wub.gif
dobro ne bas upoznao, al dala mi neku staru hartiju.

#40 betty

betty
  • Members
  • 1,130 posts

Posted 02 December 2006 - 22:03

Linda Lee, pa ti si isla u Sinisu?!

#41 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 02 December 2006 - 22:24

QUOTE(betty @ 2 Dec 2006, 22:03)
Linda Lee, pa ti si isla u Sinisu?!


zasto bi neko to javno priznao?? blink.gif

#42 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 02 December 2006 - 22:34

QUOTE(Hotstepper @ 2 Dec 2006, 12:18)
U zabavistu MORAS da spavas kad ti kazu (11h-14h)


izgleda da su u vrticima deca koja ne spavaju u tom terminu bili najvece zrtve izivljavanja histericnih vaspitacica mad.gif

setila sam se jos necega iz nizih razreda osnovne skole:
celodnevni boravak, rucak. ko ne pojede supu (u nekom vremenskom intervalu), uciteljica trazi od tetkice da sipa i glavno jelo u isti tanjir puke.gif
supu ni onda nisam volela, a nikad je nisam ni zavolela zahvaljujuci njoj.
srecom je mama ubrzo otisla i rekla joj da mene ne tera nista da jedem ako necu.
wub.gif za mamu smile.gif

Edited by nickie, 02 December 2006 - 22:34.


#43 Linda Lee

Linda Lee
  • Members
  • 739 posts

Posted 02 December 2006 - 22:54

QUOTE(betty @ 2 Dec 2006, 22:03)
Linda Lee, pa ti si isla u Sinisu?!


Koleginica sapatnik? sad.gif

QUOTE(kurdi @ 2 Dec 2006, 22:24)
zasto bi neko to javno priznao?? blink.gif


Nemoj tako. To je jedna fina i ugledna OSH. yucky.gif
Jedino je moja uchiteljica Brankica (automatski gubim pravo da vise pishem na ovoj temi) tamo bila divna.

Edited by Linda Lee, 02 December 2006 - 22:57.


#44 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 02 December 2006 - 23:20

kako se preziva brankica?

#45 Linda Lee

Linda Lee
  • Members
  • 739 posts

Posted 02 December 2006 - 23:24

QUOTE(kurdi @ 2 Dec 2006, 23:20)
kako se preziva brankica?


Milojkovic. Ja mislim...