Jump to content


Photo

kineski univerziteti


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
56 replies to this topic

#1 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 07 November 2006 - 12:29

jel ima neko ikakva iskustva sa kineskim univerzitetima i posebno studentima sa istih? indy mozda?

koji su dobri, kojima se uopste moze verovati itd.
konkretno me interesuje nanjing uni, department of intensive instruction (nesto kao interdisciplinary, mnogo advanced, al tamo je sve mnogo advanced).
citam neku aplikaciju (cv, preporuke, transcript, gomila nekih diploma, pohvalnica, potvrda i kuraca palaca) i do jaja ne mogu nista da kalibrisem, neke nerazumljive nagrade i kvalifikacije, gpa preveden po principu mi ovako mislimo (ne kazem da ima bolji sistem, i mozda je i objektivno, al opet ne znam istom gpa-u na kojoj/kakvoj zapadnoj skoli bi to odgovaralo), gre ok al i to kazu ne treba nuzno verovati (mada bi se ovom moglo posto nije preteran)... uzas, naizgled bi sve moglo da bude prilicno dobro, al ni za glavu, ni za rep da ga uvatim.

ovo bi moglo i na drustvo (jer se verovatno donekle dotice i percepcije BU studenata u svetu) i na nauku, ali kapiram ovde su najvece sanse da neko moze da pomogne.

#2 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 07 November 2006 - 12:34

QUOTE(kurdi @ 7 Nov 2006, 21:29)
jel ima neko ikakva iskustva sa kineskim univerzitetima i posebno studentima sa istih? indy mozda?

访问BBC新闻网,阅览随时更新的新闻、最新消息、视频和音频新闻以及专题报道。BBC新闻网以客观和与当地相关的视角,提供可信赖的国际和地区性新闻

(Vidis sta je iskustvo)

Edited by Indy, 07 November 2006 - 20:23.


#3 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 07 November 2006 - 12:44

QUOTE(Indy @ 7 Nov 2006, 12:34)
访问BBC新闻网,阅览随时更新的新闻、最新消息、视频和音频新闻以及专题报道。BBC新闻网以客观和与当地相关的视角,提供可信赖的国际和地区性新闻



ne kapiram? mislis da kopam po bbc-u dal se spominje ili kako?

#4 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 07 November 2006 - 12:58

QUOTE(kurdi @ 7 Nov 2006, 21:44)
ne kapiram? mislis da kopam po bbc-u dal se spominje ili kako?

Uh... shala huh.gif

Nanjing je na listi top 500 negde izmedju 300-400-tog mesta, sto za Kinu i nije lose. Valjda.

#5 Rusty_Oz

Rusty_Oz
  • Sleepers
  • 70 posts

Posted 07 November 2006 - 13:10

QUOTE(Indy @ 7 Nov 2006, 20:58)
Uh... shala huh.gif

Nanjing je na listi top 500 negde izmedju 300-400-tog mesta, sto za Kinu i nije lose. Valjda.


Bas me je zanimalo gde je Beogradski Univerzitet.

#6 loshmmee

loshmmee
  • Members
  • 1,037 posts

Posted 08 November 2006 - 02:03

QUOTE(Rusty_Oz @ 7 Nov 2006, 13:10)
Bas me je zanimalo gde je Beogradski Univerzitet.


Pa... valjda u Beogradu, koliko se ja razumem u lokacije univerziteta...

Izvinjavam se na ovome...

#7 dragance

dragance
  • Members
  • 3,047 posts

Posted 08 November 2006 - 02:27

QUOTE(Indy @ 7 Nov 2006, 11:34)
访问BBC新闻网,阅览随时更新的新闻、最新消息、视频和音频新闻以及专题报道。BBC新闻网以客观和与当地相关的视角,提供可信赖的国际和地区性新闻




和与

网以客观和 ph34r.gif
可信赖的国际和地区性新闻 puke.gif

观的国 Hail.gif

edit: 信赖的

Edited by dragance, 08 November 2006 - 02:27.


#8 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 08 November 2006 - 02:32

QUOTE(kurdi @ 7 Nov 2006, 11:29)
jel ima neko ikakva iskustva sa kineskim univerzitetima i posebno studentima sa istih? indy mozda?

koji su dobri, kojima se uopste moze verovati itd.
konkretno me interesuje nanjing uni, department of intensive instruction (nesto kao interdisciplinary, mnogo advanced, al tamo je sve mnogo advanced).
citam neku aplikaciju (cv, preporuke, transcript, gomila nekih diploma, pohvalnica, potvrda i kuraca palaca) i do jaja ne mogu nista da kalibrisem, neke nerazumljive nagrade i kvalifikacije, gpa preveden po principu mi ovako mislimo (ne kazem da ima bolji sistem, i mozda je i objektivno, al opet ne znam istom gpa-u na kojoj/kakvoj zapadnoj skoli bi to odgovaralo), gre ok al i to kazu ne treba nuzno verovati (mada bi se ovom moglo posto nije preteran)... uzas, naizgled bi sve moglo da bude prilicno dobro, al ni za glavu, ni za rep da ga uvatim.

ovo bi moglo i na drustvo (jer se verovatno donekle dotice i percepcije BU studenata u svetu) i na nauku, ali kapiram ovde su najvece sanse da neko moze da pomogne.

Koliko barem ja znam programeri su im vrhunski a takodje i strucnjaci iz oblasti elektronike. Barem ovde u Americi ih ima gomila.Sto se drugih oblasti tice nisu bas mnogo prisutni.Jedini problem je sporazumevanje.Pre par godina radio sam na nekom projektu sa programerom iz Kine i tip je stvarno genije za AS400 i I-series ali dok mu objasnis sta ti treba da poludis.....

#9 Rusty_Oz

Rusty_Oz
  • Sleepers
  • 70 posts

Posted 08 November 2006 - 02:37

QUOTE(MAGRIPA65 @ 8 Nov 2006, 10:32)
Koliko barem ja znam programeri su im vrhunski a takodje i strucnjaci iz oblasti elektronike. Barem ovde u Americi ih ima gomila.Sto se drugih oblasti tice nisu bas mnogo prisutni.Jedini problem je sporazumevanje.Pre par godina radio sam na nekom projektu sa programerom iz Kine i tip je stvarno genije za AS400 i I-series ali dok mu objasnis sta ti treba da poludis.....


Ako si talentovan, ako si genijalac, jedan u milion....takvih je u Kini 1300.

Takvome nije nesto bitno sa kojeg univerziteta dolazi.

#10 mizar

mizar
  • Members
  • 250 posts

Posted 08 November 2006 - 03:34

pa sto ne pitas nekog kolegu iz kine da ti pomogne? nije valjda da ih nema kod tebe? ili mozda sumnjas u objektivnost? rolleyes.gif

#11 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 08 November 2006 - 13:53

pa bas ih nesto i nema (dobrih), ali ne bih da se to pretvori u posebnu temu.

donekle vezano i za assesment temu...
I’ve had oriental students who have repeatedly said “yes” in answer to plain questions, when in fact the answer is “no”.

#12 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 08 November 2006 - 14:01

Ne znam kakva su bila pitanja, ali ako su bila negativna onda to može biti i problem jezika.

Pošto ako pitaš nešto tipa "jel vam ne bi smetalo da otvorim prozor" odgovor je "ne" ako ti ne bi smetalo. Ali Kinez će tada reći "da".

Kako god, moje iskustvo sa Kinezima je da umeju da budu prilično smešni i dosta izgubljeni. Što ne znači da ne znaju da rade i da urade šta treba, ali način kako su uradili to što su uradili ume da bude prilično nerazumljiv. Mada ne mora.
E da, znam jednog tipa koji je završio Harbin University of Technology i skroz je ok + zna šta radi.

#13 Rusty_Oz

Rusty_Oz
  • Sleepers
  • 70 posts

Posted 08 November 2006 - 14:11

QUOTE(kurdi @ 8 Nov 2006, 21:53)
pa bas ih nesto i nema (dobrih), ali ne bih da se to pretvori u posebnu temu.

donekle vezano i za assesment temu...
I’ve had oriental students who have repeatedly said “yes” in answer to plain questions, when in fact the answer is “no”.


To nece poslati Kinu u cosak. Neko ce morati da nauci da "read their lips".

Koje ponizenje za sve nas koji smo ili slali ili mastali da saljemo decu u Boston.

Kina nista od toga nije radila, za razliku od Middle East ciji lideri uzivaju neopisiv prezir od svojih podanika i sugradjana.

Kina se drzala se svoga pa je i Hu Jintao, da ponizi US administration, otisao prvo kod Bill Gates-a pa tek onda da pripusti Busha da ga vidi u sopstvenoj zemlji.

Tacno mu je rekao odakle relevantnost Zapada dolazi ili gde ce nestati.

Radi Zapade, radi bolje, Istok to ocekuje od vas.

#14 Isis

Isis
  • Members
  • 513 posts

Posted 08 November 2006 - 14:14

QUOTE(amelija @ 8 Nov 2006, 13:01)
Ne znam kakva su bila pitanja, ali ako su bila negativna onda to može biti i problem jezika.

Pošto ako pitaš nešto tipa "jel vam ne bi smetalo da otvorim prozor" odgovor je "ne" ako ti ne bi smetalo. Ali Kinez će tada reći "da".


mislim da je u pitanju ono o cemu amelija prica.
narodi u aziji (narocito kinezi) su poznati po tome sto prakticno nemaju rec za ne, ali imaju milion drugih reci koje u neku ruku znace odbijanje, negaciju, ali ipak nije eksplicitno ne. to je jednostavno stvar samo kulturne razlike, niceg drugog. ogradjujem se, ne govorim kineski, al' to kazu i sami kinezi, a i ja primetih u kontaktu sa njima da nesto tako postoji, tipa nece reci da nesto nije lepo cak i ako im se ne svidja, nece reci da im je hladno cak iako je ocigledno da im je hladno kod tebe i sl. valjda otvoreno 'ne' smatraju eksplicitnim/ nepristojnim, pa onda to nekako uviju, ali mi to ne razumemo kao 'ne', pa onda bude igra gluvih telefona.

#15 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 08 November 2006 - 14:29

ah, kakav dirljiv optimizam rolleyes.gif

hvala na trudu, ali ne znace mi nista neka opsta iskustva sa kinezima, imam ih dovoljno sam, od najboljih do najgorih. nije pitanje da li je nesto moguce, nego da li je nesto manje vise garantovano.

primer (imaginarnog) korisnog odgovora:

we have a huge influx of chinese applications and over the last ten years we tried to follow the performance of students from various undergrad institutions. based on some doezen students it appears that nanjing kids are on average not as good xyz, but might come second or close third. their grade transcription is dubious at best, but very roughly - we find that those with more than 90% tend to be smart (which as you know doesn't gurantee they know which way is up, but that you can never know in advance) and at least as far as coursework training and grasping of basics go can be compared to those having a gpa > 3.5 or a 1st from a type of institution you may be familiar with. those in the 80-90% range are risky but could be considered if they already have some research track record. those below 80% are not to be considered (again). i've personally known 3 students from there, and my experience roughly jives with the departmental statistics.

ili... it turns out colleague of mine did his undergrad there, and he thinks that...