Jump to content


Photo

IMA LI LJUBITELJA RADIO HEAD-A


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
63 replies to this topic

#31 neutrino

neutrino
  • Members
  • 140 posts

Posted 20 November 2002 - 17:08

Danijela "Pablo honey" vido ispred Skca jucer.


Bends je moj fav. album.

Ok Tom je Freak, ima jedno oko vece drugo manje i iako ima mnogo dece nakazne, nekako se snadju u zivotu i budu srecni, al ne i Tom. :razz:

Btw i meni je jedno oko vece jedno manje kad se valjano isprebijam sa vutrom, picem i extazijem. :smile:

2 crushintome: ...hmm? :grin:

[ Izmena poruke: neutrino na dan 2002-11-20 17:13 ]

#32 jamie

jamie
  • Members
  • 1,771 posts

Posted 20 November 2002 - 17:51

pa ima li bolje pesme od JUST? :smile:

#33 neutrino

neutrino
  • Members
  • 140 posts

Posted 21 November 2002 - 09:53

svako parche celog opusa je lepo.

#34 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 21 November 2002 - 17:19

>>Naredni Radiohead album bit će "upravo suprotan" prethodnicima ‘Amnesiac’ i ‘Kid A’, rekao je bendov pjevač Thom Yorke. Bend je proveo dva tjedna u Los Angelesu radeći s producentom Nigelom Godrichem na svom šestom albumu. Iako je bilo govorkanja da će novi album ići u pravcu gitarski baziranih ‘The Bends’ i ’OK Computer’, veli Yorke da to nije točno, nego je veza samo tolika što će novi album "uhvatiti tu energiju".<< more...

#35 danijela

danijela
  • Members
  • 353 posts

Posted 25 November 2002 - 15:30

To CrAsHiN2me:
Ja sa onog sajta nista nisam mogla da skinem (sa koncerta iz Portugalije)


To Neutrino:
Opet si bio nepravedan prema Tomu. Ne kuka on bas toliko: '... Yorke said that, if anything, they suffer from having too many ideas in the studio...' (zahvaljujuci Aeniminom linku :smile:) Vidis (i sto se promena u muzici tice), izgleda da sledi new Yorke... :smile:

Na zvanicnom sajtu ima simpaticnog humora. Jeste da je koncept NO DATA (your secrets are our secrets) malcice paranoidan, ali je tu dosta ironije...
(Za one koji nisu isli tamo) Neka od pitanja na 'testu':

- If I was a supermodel I would give all my cocaine to the socially excluded
- If I was Mark Chapman I would have shot John Lennon with a water pistol
- If I could travel in time I would show my minidisc to the Romans and become Caesar until the batteries run out
- If you do not move for long enough, you might see a rat..... (pa: agree/disagree)

Ipak, 'thomorgy' zaista zvuci i izgleda spooky, ali i zanimljivo...


P.S. I 'This Mess we're in' je meni fenomenalna (PJ Harvey + Thom Yorke)

#36 neutrino

neutrino
  • Members
  • 140 posts

Posted 25 November 2002 - 18:18

auu, nashla se dva freak-a. :smile: Pa kud bash oni. eto im shanse da se smuvaju ( fizicki bi cak i bili par) i da se obraduju jedno-drugom. slucajno i neprimetno da izadju iz dugogodisnje kreativno-manicne depresije i propade rokenrol zauvek.. :smile:

PJ bi radila House, a Tom bi Techno.

#37 danijela

danijela
  • Members
  • 353 posts

Posted 25 November 2002 - 21:40

neutrino:
auu, nashla se dva freak-a...
eto im shanse da se smuvaju...    

PJ bi radila House, a Tom bi Techno.


Naah. A sta bi radio Nick Cave?
- little gossip, big troll (sorry): koliko ja znam PJ i Cave su u ljubavi :wink:

#38 neutrino

neutrino
  • Members
  • 140 posts

Posted 26 November 2002 - 10:32

hm..lepo al Cave ima suprugu i cerkicu i nikad se nebi smuvao sa onom malom "rid of me down by the water bich who fucks and loves ghost and hates her own lovers and financially exploits her's own miserry and despair... ".


Osim toga Cave je car.

#39 danijela

danijela
  • Members
  • 353 posts

Posted 26 November 2002 - 14:38

Neutrino, sto me, bre, teras da tracarim?
(Opet se izvinjavam, ali moram...)

Wife and son

Nick Cave was living together with Viviane, born in Sao Paulo, Brazil, and has a son with her, Luke, born in 1991. Recent rumours have it, that Nick and Viviane split up and Nick has some kind of an affair with PJ Harvey.

(nadam se da verujes citatu)

A, Cave je i dalje car. Naravno.

#40 neutrino

neutrino
  • Members
  • 140 posts

Posted 26 November 2002 - 14:57

Jao bre pa ja nista neznam.
Ha Ha, bas su par. Dvoje mrachnjaka. Kinda of affair. Kres kombinacija? :grin:

..il pare na pare. Mislim, sto se bas njih dvoje nadjose?

#41 CrAsHiN2me

CrAsHiN2me
  • Members
  • 26 posts

Posted 27 November 2002 - 11:38

danijela:
To CrAsHiN2me:
Ja sa onog sajta nista nisam mogla da skinem (sa koncerta iz Portugalije)


Ja sam to skinula pre nekih 4 meseci, sad vidim da su Radiohead u medjuvremenu radili i druge koncerte, kao i ono "currently offline due to servers problems". Znam da Radiohead nemaju protiv da se njihove trake downloaduju sa neta, vjerovatno EMI imaju. Najbolje da se strpimo jos malo i da sacekamo studijski snimak.

A evo i mojih favorite trake Radioheada:
-Pablo Honey: Creep,Blow Out.
-The Bends: Sve! ukljucujuci i pauze izmedju trake :smile:
-OK Computer: Paranoid Android, Let Down.
-Kid A: How to Disappear Completely.
-Amnesiac: Packt Like Sardines in a Crushed Tin Box, Pyramid Song.
-Sa novog, neizdatog albuma: There, There.

-I Might Be Wrong EP: Like Spinning Plates.
-B-sides: Talk Show Host.
-Cover: Wish You Were Here (Pink Floyd), Thom & Sparklehorse.
-Akusticne izvedbe: Motion Picture Soundtrack, True Love Waits.

-Najbolji remix Radioheada uradili Zero 7, Climbing Up The Walls.

Da se prikljucim na ko-skim-zasto tracarenju na topic i da dodam da su Thom & Bjork bili bolji duet, a za najbolji par...PJ & Bjork? :smile:

poz & btw i ja se zovem Danijela :smile:

[ Izmena poruke: CrAsHiN2me na dan 2002-11-27 11:40 ]

#42 neutrino

neutrino
  • Members
  • 140 posts

Posted 27 November 2002 - 11:59

Najlepsa radiohead pesma svih vremena: Fake Plastic Trees. Jel'da? :smile:


NO...you crush into me. :razz:

Mozda je neki trougao u pitanju. Tom zaljubljen u PJ sa kojom je imo kres kombinaciju, al PJ je oduvek zaljubljena u Cavea tako da Svi dobijaju. Tom pati i pise super tekstove, PJ konacno ima decka daga veze za stolicu, a Cave u PJ ima inspiraciju da napise jos mracnih depresivnih morbidnih balada. Super vesela ekipa. :smile:

Nalaze se zajedno utorkom na imanju nekog noveau riche gde prizivaju djavola i nude mu dushu device na poklon i pevaju pesme unazad. :smile:

#43 danijela

danijela
  • Members
  • 353 posts

Posted 27 November 2002 - 18:15

neutrino:
"Mislim, sto se bas njih dvoje nadjose?"
- Kylie je bila zauzeta oko Hutchinsa... Ili je Henry Lee kriv za sve. Onako, post mortem.

"...i pevaju pesme unazad. "
- 'Unapred' se ne cuje 'God is in the house' (Cave), zasigurno... Mozda - 'Kill the president'? Kad sam vec tu, je l' cuo neko tu pesmu gde se u refrenu kaze bas to? Ja sam samo jednom gledala taj spot i mislim da je u njemu bio Yorke i jos neko ( Sinead O'Connor, javlja mi se :wink:), pesma se zove nekako kratko, zaboravila sam kako. Cula sam je otprilike '96., i svidela mi se. How convenient.


Ne znam koja je najlepsa/najbolja pesma od Radiohead. Trenutno najvise volim onaj duet sa PJ Harvey.

Nisam znala za I've seen it all. Zanimljivo da je text (delom) pisao Lars von Trier.

Btw, lepo ti je ime CrAsHiN2me :smile:

#44 neutrino

neutrino
  • Members
  • 140 posts

Posted 29 November 2002 - 11:43

IMa jedna gadna stavka u Tomovom zivotu... mislim nije samo on vise njih je.. Mladi britanci se bili smorili i nisu hteli da glasaju...i Tom se primio i upo u neku kampanju da mladi glasaju da biraju svoju buducnost...i ono turneje i koncerti i propagiraanje ideje... nekako usput tu se prikachio i ona odvratna Blerina.. I blerchugetina ih zaveo... napricao im snova svakakvih.... posle je i dobio vlast. mnogo je odvratan.

A porez u GB je nesto preko 40 posto. zato su onakve cene.

#45 CrAsHiN2me

CrAsHiN2me
  • Members
  • 26 posts

Posted 02 December 2002 - 20:30

Vidim da ste sa tracarenja presli na politiku :smile: Ja oprastam Thomu sto je pjevao za Blera, on je jednom izjavio "I love life, but there's so much shit to deal with". Zato, vratimo se na Green Plastic Radiohead, pls. :smile:

CrAsHiNe2me - ljubiteljica Radioheada (kako ovo zvuci shashavo :smile:) misli da je Johny jedan od najinventivnijih gitarista...da je "The Bends" najbolji album otkad je covek poceo da komponira muziku...da je "Kid A" jednostavno "sublime genius" i pored toga sto mnogi u njemu misle da je pretenciozan i neoriginalan...da su na "Amnesiac" samo potvrdili prethodno receno za "Kid A"...i da je Thom jedan od najintelegentnijih muzicara danashnjice, jel da? Nek se zna! :smile:

A Michael Stripe je gore receno sklopio u jednu recenicu: "Sviraju tako dobro, da su mi postali odvratni!"

2 neutrino:
Svidja ti se moj nick. Hoces da se menjamo? :smile: