Jump to content


Photo

IMA LI LJUBITELJA RADIO HEAD-A


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
63 replies to this topic

#16 danijela

danijela
  • Members
  • 353 posts

Posted 11 September 2002 - 17:26

volim Kid A (narocito Idioteque), ostale albume nemam, ali obozavam Street spirit i jos neke singlove.

#17 nikfit

nikfit
  • Members
  • 263 posts

Posted 13 September 2002 - 08:29

I want you to know
He`s not coming back
He`s bloated and frozen
Still there`s no point in letting it go to waste.
Moja predhodna poruka nije dobra, it`s no good! realy!yeah!
"slazem se u potpunosti...da je kid-a re-meck dello!" bezve-ze, razmisljao sam dosta ovih dana, i dosao do zanimljivih otkrica kao takvih, for me!
"be constructive"(Dollars & cents)
Na ovom forumu se polemise o tome da li je ovaj ili onaj album ok, i da li je remeck-dello, pjah, puff. Pre sam mislio kada otkrijem neki novi good band, da sam otkrio mars, i ta senzacija traje, nekad i jako dugo, very-long-time, ali kao sto uvek i biva postane monotono, prazno, istroseno like jogurt!
Koji kad se popije tetrapak se baci u kantu, sto nije slucaj s cd-om, koji se ostavi negde sa strane da skuplja prasinu.
Sto je kod mene slucaj, a taj slucaj je ocigledan kod coldplay, mislio sam da su underground, ali nije tako! Po meni su oni mnogo komercijalni, a to nisam odmah primetio zbog pesama kao sto su: high speed, spies, i onda na kraju kao oasis zavrsavaju s everything`s not lost.
By the way, sta sam hteo da kazem...
"muzika dira svakog na svoj indi-vidualan nacin" Nekog dira Ceca, nekog dead can dance, a nekog i radiohead, a radioheada neko stvarno dira.
"there are front doors
and there are revolving doors
doors in the rudders of big ships
and there are revolving doors
there are doors that open by themselves
there are sliding doors
and there are secret doors
there are doors that lock
and doors that don`t
there are doors that let you in
and out
that never exit
but there are trapdoors
that you can`t come back from"
Zao mi je sto ne mogu da nacrtam nesto na ovom forumu.
Bio jednom jedan film, grlom u jagode, a pre
njega mahovina na asvaltu i bio je jedan jutarnji program "mali program" i jednom su darkwood dub izdali album paramparchad, a postoji i numera za film grlom u jagode, koja je prilicno autenticna s novim Beogradom
a postoji i osnovna skola i tamo deca uce,
i prvi razred postoji i mala deca u njemu,
a postoje i ljudi koji se svadjaju i ljudi koji se vole, postoji covek a postoji i zena i oni naprave bebu, posle.
postoji i drvo koje donosi plodove svake godine, postoje i ljudi i oni donose plodove neki su dobri neki su kvarni i te kvarne treba popraviti.
a postoje rasni psi i psi koji nemaju vlasnika, a negde tamo tj na ovoj lepoj planeti koju ljudi zele da uniste jer su sebicni, e da, postoje i oni koji su dobri, koji zele da pomognu i oni koji odmazu, i na ovoj planeti postoje mnoge Nikole i jedino sto im je zajednicko jeste ime i nista vise, mozda jezici a i to se razlikuje od nacina do akcenta iz kog su grada iz kog kraja, i Novi beograd se razlikuje od starog po mnogo cemu npr po akcentu...
rezime:
"Na ovoj planeti postoji jedan veliki beli medved i on zivi tamo gde je mnogo hladno,
i lepo mu je i on ne slusa radiohead jer tamo nema struje i prodavnice da bi mogao da kupi ploce i gramofon, a i beli medved nezna za radiohead."

#18 jamie

jamie
  • Members
  • 1,771 posts

Posted 13 September 2002 - 15:38

nikfit:
Moja predhodna poruka nije dobra, it`s no good! realy!yeah!


'this is what you get when you mess with us'!

ako trazis zanimljivu alternativnu muziku od srca ti preporucujem islandski band koji se zove MUM - predivni vokali, najneznija muzika na svetu, nesto izmedju srece i samoubistva [krajnje sam neodlucan]...

#19 nikfit

nikfit
  • Members
  • 263 posts

Posted 14 September 2002 - 09:07

Sta ti zn naci to "krajnje sam neodlucan"
MUM sam cuo preko neta, zanimljivo, a jos je zanimljivije da postoji jos gomila bendova iz skotske i mnogo su dobri a jedini nacin da ih cujem je preko neta i mozda u nekim radio-emisijama kao sto je move on, koju vodi Tanja. Cesto sam razmisljao o tome sta je zapravo nezavisna muzika, da li ona koja moze "lako da se nabavi ili ona koja ne moze, lako da se nabavi"?
npr:grin:a li su Radiohead, Sonic-Youth, Yo-La-Tengo itd komercijalne grupe u poredjenju s pomenutim MUM? Ja lako mogu sve da nabavim od pomenutih na kom god hoces formatu, cak i singl, koji je mozda raritet,i duplo cak kad bi se potrudio, a to ne mogu,cak ne mogu ni na kaseti da nabavim neki bend koji se cuje samo negde tamo na nekom ostrvu i koji su odrzali mozda samo jedan koncert u nekom podrumu za 50 ljudi a koji ne nameravaju da izdaju nista vise od jednog albuma i koji mozda vise nikad nece da sviraju. Mozda preterujem, ali realnost je takva da postoje takvi bendovi i tesko je cuti nesto od njih a kamo li nabaviti.
Sto se tice nase scene po meni ona ne-postoji, nikad nisam slusao nista nase osim darkwood dub-a i to album paramparchad, dok su se oko mene svi lozili na riblju corbu, bjelo dugme, ekv(mogu da ih slusam kad sam kod nekoga, mislim na ekv) itd..
a malopre sam spomenuo numeru za grlom u jagode, jer je meni ta numera mnogo vazna, toliko je hevi, underground da je to uspeh za jednu zemlju kakva je nasa! Ovde na ovom prostoru sto se mene tice postoje segmenti dobre muzike, i segmenti bilo cega sto je dobro. Smatram da Novi Beograd ima predpoziciju da uradi nesto dobro, nesto sto je iskreno i emocionalno-inteligentno, za sada sve stoji status skvo, ili su lenji, ne verujem da ih nema.

#20 jamie

jamie
  • Members
  • 1,771 posts

Posted 14 September 2002 - 13:32

nikfit:
Cesto sam razmisljao o tome sta je zapravo nezavisna muzika, da li ona koja moze "lako da se nabavi ili ona koja ne moze lako da se nabavi"?
npr:grin:a li su Radiohead, Sonic-Youth, Yo-La-Tengo itd komercijalne grupe u poredjenju s pomenutim MUM?


pa, pitanje koje postavljas vec nekako sadrzi odgovor u sebi samom: nezavisna muzika je muzika koju izdaju manje i skoro sasvim nepoznate etikete, neretko introvertna i eksperimentalna, a sasvim sigurno ne pretenduje na novcani dobitak vecih razmera........
po mom misljenju radiohead jesu nezavisna muzika [sa lakim prizvukom komercijalnog, jer tako ne-pateticna i iskrena melanholija svakog dotice], medjutim preuzimaju primat u domenu slusanosti. sonic youth takodje nisu komercijalni, ali posle toliko godina rada, toliko uspesnih albuma, ne usudjujem se da ih okarakterisem samo kao nezavisne. yo-la tengo su apsolutna alternativa...

a sto se domace scene tice, ne znam kako se trenutno razvija jer vec neko vreme nisam u zemlji, ali kada sam otisao cvetao je komercijalni hip-hop i gitarski hard-core sa primesama duba. elektronika ce cekati jos dugo da bi zazivela u srbiji, a darkwood dub su mozda jedini pravi band 90-ih [i uzasno me zanima ovaj poslednji album, nadam se da ide korak dalje - - - istina, omiljeni darkwoodi su mi 'u nedogled', a od tada mi se cine pomalo pogubljeni, mada je i srbija takva, pa su realno ogledalo onoga sto ih okruzuje]...

#21 nikfit

nikfit
  • Members
  • 263 posts

Posted 15 September 2002 - 09:26

Buduci da je ovo forum za radiohead, a mi smo mozda skrenuli s teme tj, ja sam skrenuo, mogu da napravim svoj forum i da tamo polemisemo ako hoces, moze da se zove:
"him and eim" hard independent music and easy independent music. if u like :smile:
Hard, kao tesko nabavljiva i easy, lako nabavljiva. A sad da prvo odgovorim na tvoju poruku. Nisam se mozda dobro izrazio, tj. hteo sam samo da podelim dve nezavisne grane na onu koja se lako nabavlja i na onu koja ne, za ovu drugu moras da kopas ispod zemlje duboko, duboko i da se dobro oznojiskako bi je nabavio, a za ovu prvu se ne znojis uopste. Sto se tice sonic-youth,radiohead, yo-la-tengo, kad ih cujem ja se najezim koliko su dobri, ili dinosaur j.r(sve mozes da nabavis tako lepo upakovano, cak su i ploce nove i omot im je jos u kesi).
Ono sto sam hteo da kazem je sledece:
Imam 28 godina i zivim u Novom Beogradu, i za sve ove godine nista cuo nisam sto bi me dotaklo, barem upola kao sto me je dotakao my bloody valentine, ono sto je imalo smisla i sto je prouzrokovalo da se osecam dobro jesu darkwood dub, do albuma "u nedogled"
Mnogo su me podsetili na mene na Beograd i kad cujem bilo koju pesmu od ova dva pomenuta albuma, podsetim se kakav je Beograd nekad bio i kako je drvece nekad bilo lepo, podseti me na moje detinjstvo, na mali program, na grlom u jagode...
Sto se tice posle, albume koje su izdavali, bezveze, mozda je to bila neka njihova faza,
ali nista specijalno, kao da su izgubili svoj indentitet, a sto je najveca fora , dobili su jos vecu publiku. Ovaj novi album nije los "zivot pocinje u 30oj" Videcu posle ovog albuma sta nameravaju da urade jos.Mnogi kazu da je ovde scena pocela da se razvija, e kad cujem tu frazu dodje mi da povracam, prodje nekoliko godina a da se nista bitno nije desilo i kazu "scena pocela da se razvija" i tako u nedogled...
Stvarno postoji sada dosta bendova ali mene tu nista nije dotaklo.
"a od tada mi se cine pomalo pogubljeni, mada je i srbija takva, pa su realno ogledalo onoga sto ih okruzuje..."

#22 Nesho

Nesho
  • Members
  • 5 posts

Posted 16 September 2002 - 18:22

Izvinjavam se sto prekidam raspravu da bih istakao da obozavam RADIOHEAD!I slazem se da je AMNESIAC odlican! A OK COMPUTER....nestvaran!Ne mogu da ga izbacim iz glave!!

#23 nikfit

nikfit
  • Members
  • 263 posts

Posted 17 September 2002 - 10:12

hippie djido mova da korigujes jednu Sho`n recenicu, prvu!
Jedna moja DR-ugarica kaze za pomenute radiohead da glas pevaca podseca na zapomaganje, sto nije daleko od istine.
Gde je bre Jemie? Bas sam hteo da ga pohva-leem, sto brzo odgovara, sto nije lazy.
ps. "sto radiohead ne obrade pesmu od the smiths-a, there is a light that never goes out, i da snime spot u double dacker bus-u?"
:smile:

#24 jamie

jamie
  • Members
  • 1,771 posts

Posted 18 September 2002 - 14:15

nikfit:
...sto radiohead ne obrade pesmu od the smiths-a...


burn down the disco
hang the blessed dj
cause the music that he constantly play
it says nothing to me
about my life
hang the dj

ziveli the smiths!

#25 nikfit

nikfit
  • Members
  • 263 posts

Posted 28 September 2002 - 01:49

aaaauuuuuuuu!!!
ala ti volis da citiras!
Da te nisu mozda zvali drugari citi?
Predlozi jos nesto,kao sto si predlozio mum,mim, oki doki.
Kako bih ja voleo da mogu da crtam na forumu!!!

#26 nikfit

nikfit
  • Members
  • 263 posts

Posted 28 September 2002 - 01:52

nikfit:
aaaauuuuuuuu!!!
ala ti volis da citiras!
Da te nisu mozda zvali drugari citi?
Predlozi jos nesto,kao sto si predlozio mum,mim, oki doki.
Kako bih ja voleo da mogu da crtam na forumu!!!
ps. hoces da ti napisem nesto privatno, buduci da si ostavio adresu?



#27 sandokan

sandokan
  • Members
  • 41 posts

Posted 11 November 2002 - 14:34

Dosta bre kretencino!!!!

#28 neutrino

neutrino
  • Members
  • 140 posts

Posted 20 November 2002 - 14:54

Radiohead. Malo me je "svasreca" proslo, zapravo, drago mi je da me je prosao period u zivotu kad mi je Radiohead radio odgovarajuci (bar tako sam msislio) soundtrack za moj zivot. Ipak, visoko-stilizovano, inspirativno, nezno, dozlaboga melanholicno, depresivno, podosta bolesno, sizofreno, a opet prelepo, melodicno, povredjeno, emotivno, butnovno, intelektualno muzicko izrazavanje doticnog benda je pomalo upropasteno nepotrebnom patetikom i jaucima toma yorka i njegovim "ja sam samo malo sjebano pilence samleveno modernim zivotom" stavom.

Svako je bio luzer jednom. Ajd dosta.
I am not a bug crushed ont he ground. I will crush the bugs so sorry if that has to be you.

sorry tom york.
Pozdravio te Sander Kleinenberg. One of tha many happy freaks in tha club. :smile: :razz: :grin:

btw naravno da imam sve albume.

#29 danijela

danijela
  • Members
  • 353 posts

Posted 20 November 2002 - 15:51

Pa, dobro, Neutrino, kaze York sve to, ali, kaze i 'Immerse your soul in love'...

BTW, dobavila sve osim prvog albuma. Tek sad ih volim.

#30 CrAsHiN2me

CrAsHiN2me
  • Members
  • 26 posts

Posted 20 November 2002 - 16:24

Dali je neko preslusao nove stvari Radiohead-a? Ako niste, preuzmite ih odavde: http://www.ateaseweb...media/audio.php

Trake su sa njihovog koncerta u Portugaliji,zato nemojte da ocekujete neki kvalitet (128 bitrate), ali dobro je kao preview za njihov novi album (mart 2003). I obratite paznju na There, There i The Punch Up The Wedding. :smile: