Jump to content


Photo

draskovic : jedna srbija - dva sistema


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
364 replies to this topic

#1 siroma

siroma
  • Banned
  • 772 posts

Posted 02 November 2006 - 20:48

QUOTE
jedna srbija - dva sistema
moskva - ministar spoljnih poslova vuk draskovic najavio je nastavak "zestoke diplomatske borbe" srbije protiv nametanja odluke o kosovu i rekao da je "moguce sacuvati celovitost srbije i istovremeno postovati legitimne zahteve albanske vecine za samoopredeljenje"
- u kini kazu - jedna kina dva sistema
tajvan je deo kine kao sto je kosovo deo srbije ali peking ne vlada tajvanom
zasto nasi kosovski partneri nisu spremni da porazmisle o kompromisu - jedna srbija dva sistema ?
kosovo bi moglo samostalno da ide ka eu da bude clan medjunarodnih organizacija izuzev un i onih u kojima clanstvo podrazumeva suverenitet - rekao je draskovic

zaista sjajna ideja
nadam se da ima na obe strane politicke volje da se ovako nesto i sprovede u delo
trebamo svi da budemo realni i demokratski resavamo probleme
budocnost nam to nalaze
treba prekinuti jednom za svagda neprijateljstva u ovom regionu i krenuti putem saradnje
evo nacina

#2 Diskutant

Diskutant
  • Members
  • 8,262 posts

Posted 02 November 2006 - 20:53

u kom smislu sjajna? - sta dobijamo sto nismo imali, sem sto dobijamo probleme sa kosovskim albancima?

#3 Swofford

Swofford
  • Banned
  • 167 posts

Posted 02 November 2006 - 20:59

Poredjenje sa Tajvanom i nije sjajno, jer to nije primer resenog vec otvorenog problema.

#4 Dubravka

Dubravka
  • Members
  • 4,879 posts

Posted 02 November 2006 - 21:18

QUOTE(Swofford @ 2 Nov 2006, 20:59)
... to nije primer resenog vec otvorenog problema.

Baš htedoh da pitam - šta je tu rešeno?

#5 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 02 November 2006 - 21:36

Sta je resenje za Kosovo? da nikad ne bude vise problema
Ko smatra da je to nasilno otimanje teritorije vara se...

#6 djordje geprat

djordje geprat
  • Members
  • 1,455 posts

Posted 02 November 2006 - 21:51

QUOTE(perkos @ 2 Nov 2006, 22:36)
Sta je resenje za Kosovo? da nikad ne bude vise problema

Da ponovim: Samostalno Kosovo

#7 Bustin

Bustin
  • Members
  • 4,490 posts

Posted 02 November 2006 - 22:28

QUOTE(djordje geprat @ 2 Nov 2006, 20:51)
Da ponovim: Samostalno Kosovo

I ja se slazem. Kosovu treba samostalnost i da isteraju sve ostale nacije koje se ne zove albanska. Pogotovo srbi koji ocito genetski nisu demokratska nacija. Samo tako se moze izgraditi multinacionalno i demokratsko kosovo kao stub buduce ujedinjene evrope...

puke.gif puke.gif puke.gif

#8 serb_pagan

serb_pagan
  • Banned
  • 924 posts

Posted 02 November 2006 - 22:42

podela i samo podela...svako drugo resenje sirom otvara vrata etnickom ciscenju preostalih srba u pokrajni,kao i trajnoj frustraciji u srbiji...

#9 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 02 November 2006 - 22:51

QUOTE(siroma @ 2 Nov 2006, 20:48)
zaista sjajna ideja

Pa, u stvari i nije... al' bolje da ti ne kazem zasto, opet ces se rasplakati...

QUOTE(djordje geprat @ 2 Nov 2006, 21:51)
Da ponovim: Samostalno Kosovo

...a tako ce, na svu srecu, i biti. wicked.gif

Edited by zagor, 02 November 2006 - 22:55.


#10 Koko Bil

Koko Bil
  • Members
  • 1,097 posts

Posted 02 November 2006 - 23:08

Kako vas već ne mrzi više da palamudite s tim kosovom? ja sam tamo slučajno bijo '80. ili '81., ne sećam se više i još onda sam vido da su većina, da mrzeju srbove i su čvrsto rešili da uzmu kolko im treba. Za ovih 25 godina su odradili stvar. Ja razumem da vlast proba da izvuče neku beneficiju ili kintu (sveta srpska zemlja) i da se kenja preko nacionalnog servisa da se zabašure druga sranja i potkusuruje ustav, ali da je na ovom forumu toliko brbotanje o svršenoj stvari, to me čudi.

#11 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 02 November 2006 - 23:35

QUOTE(perkos @ 2 Nov 2006, 21:36)
Sta je resenje za Kosovo? da nikad ne bude vise problema
Ko smatra da je to nasilno otimanje teritorije vara se...


Ta teritorija je već nasilno oteta '99.

QUOTE(Bustin @ 2 Nov 2006, 22:28)
I ja se slazem. Kosovu treba samostalnost i da isteraju sve ostale nacije koje se ne zove albanska. Pogotovo srbi koji ocito genetski nisu demokratska nacija. Samo tako se moze izgraditi multinacionalno i demokratsko kosovo kao stub buduce ujedinjene evrope...

puke.gif  puke.gif  puke.gif


Nego, kad prestaneš da povraćaš i kad se zapereš, deder objasni: Zašto su Srbi ugroženiji na samostalnom Kosovu od ovog današnjeg? I kako ti danas braniš te Srbe? I kako bi želeo da ih braniš? Da pošaljemo ponovo tenkove?

#12 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 03 November 2006 - 00:29

QUOTE(siroma @ 2 Nov 2006, 19:48)
zaista sjajna ideja
nadam se da ima na obe strane politicke volje da se ovako nesto i sprovede u delo
trebamo svi da budemo realni i demokratski resavamo probleme
budocnost nam to nalaze
treba prekinuti jednom za svagda neprijateljstva u ovom regionu i krenuti putem saradnje
evo nacina


Zaista glupa ideja Drashkovica koji uostalom menja ideje brzhe negoli svoje koshulje...ali mora se priznati njegova doslednost u pogledu pripadanja Kosova Srbiji ovako ili onako...
U Kini i na Tajvanu zhivi isti narod..i sama ova cinjenica je dovoljan argument da se ove dve situacije ne mogu uporediti, po strani rat, razaranje, pokushaj genocida i albansko-srpska netrpeljivost u globalu(Kosovo)...
Moramo se podeliti..nema nam druge, sigurno znam da je to jasno i Koshtunici i Tadicu i Ljajicu i Slavenu i NPS i svima...zaista mi je zhao onih Srba koji zhive u nekoj nadi da ce Kosovo nekako ostati u Srbiji jer je doshao TRENUTAK ISTINE...

#13 Lancelot_Bgd

Lancelot_Bgd
  • Members
  • 303 posts

Posted 03 November 2006 - 00:51

Kako su tragicne i kratkovide sve ideje koje se plasiraju i na nasoj sceni, i na ovom forumu. Kratkorocno nama u uzoj Srbiji i odgovara da se otarasimo balasta koji se zove Kosovo i Metohija. Pricam ovo sa cisto ekonomske strane ne gledajuci emocije.
A o cemu razmisljaju Albanci, tu ukljucujem i ovu sacicu koja posecuje ovaj forum i otvoreno propagira secesiju?
Zar Vam nije jasno da time sto sa toliko uvreda i mrznje pricate o Vasoj zemlji, zemlji kojoj pripada trenutno Kosovo i Metohija samo navlacite gnev na sebe .... I sta cete da postignete ako proglasite nezavisnot, dobijete je, i nekih 10-20-100 godina imate tu drzavicu. Napravicete u ostatku Srbije stvaranje mita o Kosovu, i kad-tad ce opet da izbije neki konflikt, ovde ce neki nacionalisticki olos da ispliva i umesto jedne Srebrenice dobicete 1000 puta veci genocid. Znaci dragi nasi sugradjani Albanci molim Vas gledajte malo trodimenzionalno na stvari. gledajte malo u buducnost. Ovo nije Civilastion ili neka slicna igra, ovo su pravi ljudi, sutra Vasa deca koja ce da zive u "nezavisnom" Kosovu u senci Srbije koja moze u bilo kom trenutku da grune sa vojskom i napravi pokolj.


Jedino resenje ma koliko se svima nama to cinilo neverovatno je da budemo zajedno, da saradjujemo, da zajedno kao jedna drzava udjemo u EU, da se kompletno svi integrisemo u jednu kulturnu civilizovanu drzavu Evropu i da svojim potomcima to ostavljamo u amanet a ne krvave kosulje.
Ja hocu da moje dete, unuk, praunuk ... kada ga neko pita sta je, da kaze Evropejac, da mu budu smesne ove stvari oko kojih se mi ovde sporimo i polemisemo.

#14 leone

leone
  • Members
  • 3,630 posts

Posted 03 November 2006 - 00:54

Dobro ako ne Tajvan/Kina da se proba sa Kiprom, blizi je makar geografski a i po nekim drugim karakteristikama.

Ako i to ne upali smislice on vesto cetvrto, jer je "najprva" njegova ideja bila juzni Tirol!!

Itd, itd, samo da se odugovlaci sa samostalnoscu, Srbiji se, jelte, ne zuri, samo kad bi oni koji stvano oblucuju na to pristali.

Dokoni popovi i jarice krste.

#15 serb_pagan

serb_pagan
  • Banned
  • 924 posts

Posted 03 November 2006 - 00:56

QUOTE(PRESHEVARI @ 3 Nov 2006, 00:29)
Moramo se podeliti..nema nam druge, sigurno znam da je to jasno i Koshtunici i Tadicu i Ljajicu i Slavenu i NPS i svima...zaista mi je zhao onih Srba koji zhive u nekoj nadi da ce Kosovo nekako ostati u Srbiji jer je doshao TRENUTAK ISTINE...

evo,ja se prvi slazem...moramo se podeliti..sever i enklave nama,vama ostatak..i da platite imovinu republike srbije na kosovu..dovoljno posteno...