Jump to content


Photo

assessment


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
122 replies to this topic

#1 zazie

zazie
  • Members
  • 1,669 posts

Posted 02 November 2006 - 19:52

assessment. prvi put sam prochitala u oglasu kao assignment. cool.gif sveCka zenska, od karijere, prvi put u vashem gradu.

u okviru solicitacije treba da polazem i assessment test. novi momenat.
dosad je svima bilo dovoljno da im se pojavim pa da odma znaju skim imaju posla. al ovi su intelektualci.

da li ste radili assesments ikada?
o tome svi sve znaju, tojest kako se "reshavaju" assessments... al ne bih o tome.

gledam ove neke lokalne, shto ima za dz da se nadje na internetu, i u jednom imam i opciju da kupim bombonjeru i cvece svom novom tek sam ga upoznala frajeru, mnogo se lozim na njega, Zaljubljena Sam, da bi mu se izvinila shto cu iznenadno morati da radim prekovremeno, pa cu morati da ga ispalim. ph34r.gif cool.gif

opcija da shefu kazem "ne reche juche... nego bash sad. kad mi je prvi date sa takim frajerom, da mu vidish noge/dupe/sise/usta/ochi. the first date. kazi mi dal da ostanem vecheras prekovremeno, onako objektivno?" ne postoji, ni u nagoveshtaju.

odnosno, testovi su kao da su ih samo za mushkarce pravili, da izvinete. zato su i opcije potpuno mushke, i iz mog ugla, sve pomalo pogreshne, pa ako su i u pravom smeru, il im fali neshto il imaju nechega vishka, koji im shteti.
u jednoj realnoj situaciji od tri podatka koja oni daju meni dva ne bi bili relevantni, (ili me ne bi iznenadili ko shto sugeriraju da jesu), al neka druga dva o kojima ni rechi, bili bi, itekako.

ni u pismu ni na razgovoru nishta nisam prodavala. sve sam iskreno, ko kod ispovednika. chak sam rekla shta bih radila samo ako svi ostali iz tima dobiju ovche boginje u isto vreme, a i tad samo nedelju dana, ne duze, iako je to glavna fora mog prethodnika...

pa se pitam, ako me tamo neshto tako sacheka ko ovi testovi budibogsnama, dal da dopisujem ispod? dal da ostanem verna sebi i u sledecem koraku? huh.gif

#2 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 02 November 2006 - 20:35

ti testovi su sranje. sama odluci da li ces da ides putem koristi i licemerja ili putem iskrenosti i trnja.

#3 zazie

zazie
  • Members
  • 1,669 posts

Posted 02 November 2006 - 21:20

stipu mango koristoljublje&licemerje, koji ce mi da radim negde gde ce od mene da ochekuju lazne trepavice koje sam si turila kad sam im bila na solicitaciji...


piiih, ovi testovi.
sad mi ispade da taman na pola sam, 108 od 210, izmedju posla za drzavu i posla u biznisu. mnogo sam za drzavni posao idealna, samo se ne uklapam u niko ne zna ko je odgovoran ni za shta mentalitet, i laganica cemo mentalitet. mislim, samo to. super sam im, al nisam za kafku, tojest za realitet. cool.gif
opet, za biznis nisam dovoljno alava.

jednom rechju suvishe sam supersonichna za ovaj svet.

vec pochinjem da sumnjam da svi dobijaju ovakav rezultat.

#4 zazie

zazie
  • Members
  • 1,669 posts

Posted 02 November 2006 - 22:26

da su testovi udri-me-do-zore vidim i ja. al kad sam se javila na solicitaciju znala sam da ce to da bude, mislim bilo u novinama, a shto sam ja pogreshno prochitala, ko mi je kriv?

poshto sam svatila da to mesto ima vishe glava, pretpostavljam da im treba assessment kad se svadjaju koga ce da prime smile.gif

da li takav test stvarno moze da pokaze neshto shto intervju ne moze, po ovome shto dosad videh, sumnjam.


ali da su nesvesno shovinistichki testovi, jesu, poprilichno. smile.gif

i da su kretenski isto. sad sam jedan otvorila i zatvorila.

chuj ovo:
ti si u hotelu poslovno, skup predstavnika the big company sa svih strana sveta, u nekoj tunguziji, tek si se raspakovao, i sishao da popijesh jednu, i za hotelskim barom ti prilazi neki glavonja iz glavnog ofisa u americi, znash ga sa slika koji je, zali se da mu se zagubila rezervacija i da zbog nekog kongresa nema mesta nigde u gradu, zali ti se ko chovek choveku, i ne zna da ti je boss.

ja zaokstim opciju da mu se predstavim i da mu ponudim da delimo sobu.
u stvari bih mu rekla da imam dvokrevetnu sobu i da mozemo da vidimo na recepciji, mozda moze da se zameni za dve jednokrevetne, a ako nema, onda makar ima krevet vishka, nek ne misli vishe o tome ako mu to odgovara. al ta opcija ne postoji.

ostale opcije su
- predstavicu mu se i ponudicu mu da mu ustupim svoju sobu (nadajuci se da ce on meni da predlozi da je delimo)
- ponudicu mu sobu pa cu otici da spavam na ulici
- pravicu se da nisam odatle ko ga bre shljivi.


i sad ispada da je bolje bilo po poenima da mu ponudim sobu pa da se ponadam da nije skot... kaze, ovo nije zgodno shta sam ja odabrala. nije zgodno glavonji predloziti da spavate u istoj sobi. nego je zgodnije da on to predlozi.

a ja da sam neki glavonja pa da mi tip ponudi da mi ustupi svoju dvokrevetnu sobu shto lichno shto ko sluzbenik kompanije mi, i to skroz, iako svi znamo da ako ja ne mogu da nadjem sobu on tek nece moci, ja bih pomislila bre koji poltron u slobodno vreme, vidi shto mi uvaljuje zajednichko spavanje pod moje moranjea njegovu zgodnu priliku uvaljujuci mi i prostor da budem velikodushan u deljenju njegove lichne sobe sa njim, koju mi je celu dao, prevelikodushni.
shta bi mi taj reko ako ga na tu ponudu pitam, a gde cete vi, kad meni date sobu, dobri choveche iz sechuana, idiote od dostojevskog?

#5 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 03 November 2006 - 06:52

QUOTE(zazie @ 2 Nov 2006, 15:26)
chuj ovo:
ti si u hotelu poslovno, skup predstavnika the big company sa svih strana sveta, u nekoj tunguziji, tek si se raspakovao, i sishao da popijesh jednu, i za hotelskim barom ti prilazi neki glavonja iz glavnog ofisa u americi, znash ga sa slika koji je, zali se da mu se zagubila rezervacija i da zbog nekog kongresa nema mesta nigde u gradu, zali ti se ko chovek choveku, i ne zna da ti je boss.

ja zaokstim opciju da mu se predstavim i da mu ponudim da delimo sobu.
u stvari bih mu rekla da imam dvokrevetnu sobu i da mozemo da vidimo na recepciji, mozda moze da se zameni za dve jednokrevetne, a ako nema, onda makar ima krevet vishka, nek ne misli vishe o tome ako mu to odgovara. al ta opcija ne postoji.

ostale opcije su
- predstavicu mu se i ponudicu mu da mu ustupim svoju sobu (nadajuci se da ce on meni da predlozi da je delimo)
- ponudicu mu sobu pa cu otici da spavam na ulici
- pravicu se da nisam odatle ko ga bre shljivi.
i sad ispada da je bolje bilo po poenima da mu ponudim sobu pa da se ponadam da nije skot... kaze, ovo nije zgodno shta sam ja odabrala. nije zgodno glavonji predloziti da spavate u istoj sobi. nego je zgodnije da on to predlozi.

a ja da sam neki glavonja pa da mi tip ponudi da mi ustupi svoju dvokrevetnu sobu shto lichno shto ko sluzbenik kompanije mi, i to skroz, iako svi znamo da ako ja ne mogu da nadjem sobu on tek nece moci, ja bih pomislila bre koji poltron u slobodno vreme, vidi shto mi uvaljuje zajednichko spavanje pod moje moranjea njegovu zgodnu priliku uvaljujuci mi i prostor da budem velikodushan u deljenju njegove lichne sobe sa njim, koju mi je celu dao, prevelikodushni.
shta bi mi taj reko ako ga na tu ponudu pitam, a gde cete vi, kad meni date sobu, dobri choveche iz sechuana, idiote od dostojevskog?


Zazzie, nije ta rabota za tebe. Ti kad ne umeš da skapiraš u čemu je tvoj dobitak da ponudiš glavonji da uzme tvoju sobu a ti ćeš se već snaći makar spavala u rent-a-karu, onda i ne treba da radiš za firmu koja te pita kako bi se snašla u toj situaciji. Nađi neke razbarušene pesnike, a la nevladina organizacija za zaštitu divljih gusaka, pa sa njima raspravljaj zašto je student ubio babu, koji je od brace Karamazova bio najbolji lik i kolko vas može da se ugura u jednu hotelsku sobu.

Edited by ObiW, 03 November 2006 - 06:53.


#6 zazie

zazie
  • Members
  • 1,669 posts

Posted 03 November 2006 - 14:13

QUOTE(ObiW @ 3 Nov 2006, 06:52)
Zazzie, nije ta rabota za tebe. Ti kad ne umeš da skapiraš u čemu je tvoj dobitak da ponudiš glavonji da uzme tvoju sobu a ti ćeš se već snaći makar spavala u rent-a-karu, onda i ne treba da radiš za firmu koja te pita kako bi se snašla u toj situaciji. Nađi neke razbarušene pesnike, a la nevladina organizacija za zaštitu divljih gusaka, pa sa njima raspravljaj zašto je student ubio babu, koji je od brace Karamazova bio najbolji lik i kolko vas može da se ugura u jednu hotelsku sobu.

obi kenobi, kad dodjem u tvoju kafanu i zatrazim kafu, dal mi donosish kafu (sratlukom) ili ti i ja raspravljamo shta bi za mene bilo bolje - kafa ili chaj?

#7 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 03 November 2006 - 14:26

QUOTE(mango @ 2 Nov 2006, 20:35)
ti testovi su sranje.

e sto se ja toga ajd da kazem "plasim"

dosada nisam imala cast da uzivam u slicnim stvarima, i iskreno se nadam da necu ni u buducnosti, ali ipak nikad se ne zna huh.gif

posto po onome sto sam cula od ljudi, silne psiholoski trikovi i smicalice se kriju ispod najobicnijeg pitanja tipa npr "volite li muziku"


ako ikada budem morala to da radim - garant padam

#8 yossarian

yossarian
  • Members
  • 3,774 posts

Posted 03 November 2006 - 16:36

QUOTE(amelija @ 3 Nov 2006, 13:26)
e sto se ja toga ajd da kazem "plasim"
...psiholoski trikovi i smicalice se kriju ispod najobicnijeg pitanja tipa npr "volite li muziku"
ako ikada budem morala to da radim - garant padam


Ovo je zakon...
(klikni na link smile.gif )

Edited by yossarian, 03 November 2006 - 17:26.


#9 Isis

Isis
  • Members
  • 513 posts

Posted 03 November 2006 - 16:42

aj zazie daj malo vise informacija koja oblast je u pitanju, koja zemlja, i sl.

to pitanje u vezi muzike je nezgodno, al' je jos gore 'da morate da budete zivotinja, koju bi izabrali?'. pa ti sad daj pravi odgovor. kazes nesto tipa panter, pa ispadnes pritajeni agresivac. kazes zec, pa ispadnes plasljivac.

#10 zazie

zazie
  • Members
  • 1,669 posts

Posted 03 November 2006 - 17:33

dobar ti attitude, amelija. ph34r.gif sa Ako Budem Morala, Garnat Padam i nisi bash rodjeni probni pilot.

al nije u padanju stvar nego u odredjivanju za shta si dobar a za shta nisi. koliko ja svatam nema padanja u tim testovima, nisu vertikalno nego horizontalno postavljeni. kad stavish choveka na posao koji se kosi sa njegovom prirodom, izem ti posao, i izem ti zivot.
dal je stvar u tome shto se ochekuje da ce kandidat na solicitaciji da se folira da je veci, shareniji, vec kakav on misli da treba da bude da bi ga primili.
na pijaci robova svi su robovi nashminkani. cool.gif cool.gif cool.gif

a testiranje sancim da bolji uvid. to se smatra. chek the slave first.
elem, jedva chekam test. prvi put cu imati priliku da ih pitam koliko se moj test slozio sa slikom koju su oni stekli o meni na intervjuu. bash da vidim dal sam jasna bila. wink.gif

a vidi isis shto se zainteresovala za detalje. cool.gif
koju zivotinjku ti birash, pitam se.

#11 Isis

Isis
  • Members
  • 513 posts

Posted 03 November 2006 - 17:50

QUOTE(zazie @ 3 Nov 2006, 16:33)
a vidi isis shto se zainteresovala za detalje.  cool.gif


sta ces zazie, devil's in the detail

QUOTE(zazie @ 3 Nov 2006, 16:33)
koju zivotinjku ti birash, pitam se.


koja god je, bila je prava wink.gif

u svakom slucaju srecno.

#12 Hefestus

Hefestus
  • Members
  • 6,822 posts

Posted 03 November 2006 - 18:03

QUOTE(zazie @ 3 Nov 2006, 14:13)
obi kenobi, kad dodjem u tvoju kafanu i zatrazim kafu, dal mi donosish kafu (sratlukom) ili ti i ja raspravljamo shta bi za mene bilo bolje - kafa ili chaj?

biggrin.gif ti nisi letovala u CG.

#13 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 03 November 2006 - 19:27

QUOTE(zazie @ 3 Nov 2006, 07:13)
obi kenobi, kad dodjem u tvoju kafanu i zatrazim kafu, dal mi donosish kafu (sratlukom) ili ti i ja raspravljamo shta bi za mene bilo bolje - kafa ili chaj?


E to već zavisi od dnevne proizvodnje šešira u Makedoniji.

#14 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 03 November 2006 - 19:31

QUOTE(Hefestus @ 3 Nov 2006, 11:03)
biggrin.gif ti nisi letovala u CG.


Baš vala. Jednom sam naručio kafu u sred bela dana i dobio odgovor "a ko će ti kuvat' kafu po ovoj vrućini? Bačili smo dzezvu još u jedanaest".

Drugom prilikom, moja rođaka i njeno društvo lepo ispričaju konobaru šta bi hteli, on ih lepo sasluša i kaže "a jel može svima po pivo, Nikšićko" laugh.gif

#15 sta dalje

sta dalje
  • Members
  • 1,987 posts

Posted 03 November 2006 - 19:33

ja jesam imala 1 neku vrstu usmene "psiholoske torture" te vrste. i izvukla se. prvo sam bila iznenadjena, jer nikad pre ( a ni posle) me tako nesto nije zadesilo, ali sam skontala brzo da me stavljaju na probu- valjda je poenta da zvucis prirodno dok izgovaras lazi ( sto sam radila, ne bih da zvuci da se pravdam ali zaista mi je tad trebao taj posao), ali ne da preterano lazes jer onda to kapiraju kao da hoces taj posao po svaku cenu, dakle kao da nemas izbora. moras kao fol da pokazes i neki svoj stav kroz sve to...sve u svemu glupost su zaista ti testovi, ali uzmi ih kao nuzno zlo i ne razmisljaj preterano. ako te je vec zadesilo, i ako hoces taj posao, sta mozes.

jednom mom poznaniku su postavili pitanje, posle 2h torture "sta vas brat misli o vama" nasta je ovom bilo zaista previse te je puk'o i odgovorio "pa evo vam njegov telefon pa ga vi pitajte". i nisu ga primili...
a inace, to za zivotinje sam cula od vise ljudi, izgleda neko uobicajeno pitanje...pretpostavljam da treba da budes neka agresivnija zivotinja...tigar recimo...