Jump to content


Photo

Rešenje problema pasa u Beogradu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
195 replies to this topic

Poll: Kako biste reili problem pasa-lutalica u Beogradu? (117 member(s) have cast votes)

Kako biste reili problem pasa-lutalica u Beogradu?

  1. Ne postoji problem pasa lutalica u Beogradu (3 votes [2.91%])

    Percentage of vote: 2.91%

  2. Trovanje kreozanom (6 votes [5.83%])

    Percentage of vote: 5.83%

  3. Odstrel (4 votes [3.88%])

    Percentage of vote: 3.88%

  4. Bezbolno "uspavljivanje" (15 votes [14.56%])

    Percentage of vote: 14.56%

  5. Sterilizacija (47 votes [45.63%])

    Percentage of vote: 45.63%

  6. Udomljavanje pitomih, uspavljivanje agresivnih (26 votes [25.24%])

    Percentage of vote: 25.24%

  7. Neto drugo (2 votes [1.94%])

    Percentage of vote: 1.94%

Vote Guests cannot vote

#1 vasudeva418

vasudeva418
  • Banned
  • 2,635 posts

Posted 26 October 2006 - 09:42

U poll namerno nisam uvrstio kažnjavanje vlasnika koji puštaju pse na ulicu, zato što oko ovoga, mislim, nema dileme, ali to ne rešava sadašnji problem.

#2 vasudeva418

vasudeva418
  • Banned
  • 2,635 posts

Posted 26 October 2006 - 10:07

Vidim, neko je glasao za trovanje kreozanom. Ponekad mi je žao što nisam haker...

#3 Cica83

Cica83
  • Members
  • 242 posts

Posted 27 October 2006 - 00:26

Da li bi mogao da u ovu anketu ubacis jos jednu pod anketu "Resenje problema onih ljudi koji bi da pse truju kreozanom" sa istim ponudjenim odgovorima?

#4 vasudeva418

vasudeva418
  • Banned
  • 2,635 posts

Posted 27 October 2006 - 10:30

Morao bih da izbacim opciju "udomljavanje pitomih", draga istomišljenice.

#5 Cica83

Cica83
  • Members
  • 242 posts

Posted 27 October 2006 - 11:10

U pravu si ali umesto toga moze da ide opcija "smestanje na dozivotno psihijatrijsko lecenje" recimo.

#6 mr.bond

mr.bond
  • Members
  • 197 posts

Posted 27 October 2006 - 12:37

Smatram da je asolucija "udomljavanje pitomih, uspavljivanje agresivnih" najbolja.

#7 cika tale

cika tale
  • Members
  • 312 posts

Posted 27 October 2006 - 18:43

Glasao..

#8 Rostokovsky

Rostokovsky
  • Members
  • 3,260 posts

Posted 27 October 2006 - 19:16

sta podrazumeva sterilizacija?
uhvatis psa, odneses ga u bolnicu za pse, tamo ga operisu, lezi par dana i onda ga ubacis komsiji u dvoriste?

#9 ljubitelj

ljubitelj
  • Banned
  • 205 posts

Posted 27 October 2006 - 19:23

QUOTE(cika tale @ 27 Oct 2006, 18:43)

To lave!
Dete mi do sad tri puta ujeo lutalica,zadnji put nije bilo dežurne ustanove pa sam dete na kraju vodio na Infektivnu gde je posle par sati primiše.Ista ekipa je skočila na komšiju dok je nosio bebu,kasapili mu noge dok je potomka držao u pozi skok-šuta.Kad dodju šinteri,komšinica ih sakrije.
Nisam tad baš bio za kučeća prava,otrov ili hidrogenska bomba,svejedno,i za komšinicu i za kerove.
Ne shvatite pogrešno-i ja imam psa i volim ga,ali kad bi tako nešto uradio morao bih da ga uspavam,odstranim,kako god

#10 cika tale

cika tale
  • Members
  • 312 posts

Posted 27 October 2006 - 20:07

QUOTE(ljubitelj @ 27 Oct 2006, 19:23)
To lave!
Dete mi do sad tri puta ujeo lutalica,zadnji put nije bilo dežurne ustanove pa sam dete na kraju vodio na Infektivnu gde je posle par sati primiše.Ista ekipa je skočila na komšiju dok je nosio bebu,kasapili mu noge dok je potomka držao u pozi skok-šuta.Kad dodju šinteri,komšinica ih sakrije.
Nisam tad baš bio za kučeća prava,otrov ili hidrogenska bomba,svejedno,i za komšinicu i za kerove.
Ne shvatite pogrešno-i ja imam psa i volim ga,ali kad bi tako nešto uradio morao bih da ga uspavam,odstranim,kako god


Žao mi je zbog deteta, i ne želim da pravdam napade pojedninih pasa na ljude, decu pogotovo.. Ipak, to su pojedini psi, nemili događaji, što ne treba da znači da treba da izađemo na ulice i satremo pse kao vrstu.. Takve pse treba ukloniti sa ulice, bez čekanja da uginu..

#11 ljubitelj

ljubitelj
  • Banned
  • 205 posts

Posted 27 October 2006 - 20:47

QUOTE(cika tale @ 27 Oct 2006, 20:07)
Žao mi je zbog deteta, i ne želim da pravdam napade pojedninih pasa na ljude, decu pogotovo.. Ipak, to su pojedini psi, nemili događaji, što ne treba da znači da treba da izađemo na ulice i satremo pse kao vrstu.. Takve pse treba ukloniti sa ulice, bez čekanja da uginu..

Ali kako?
Sve to zvuči lepo ali traži sredstava koje nemamo ni za ljude koji takodje skapavaju po ulicama,napušteni ali ne ujedaju još uvek.Sad je kasno-desetine hiljada lutalica ide gradom i nema te organizacije koja može elegantno da ih smesti u neki prevoz i odvede u neku hipotetičku ustanovu na sterilizaciju koja toj generaciji neće ubiti nagon za grickanjem.Prodji mojim krajem (Zvezdara) i videćeš čopore od desetak njih kako tiho pritrčavaju kao u horor filmu.Na žalost u ovoj fazi je kasno za sva lepa rešenja,fizički je nemoguće osim radikalnijim merama dovesti stanje na početak pa onda raditi pametno

#12 cika tale

cika tale
  • Members
  • 312 posts

Posted 27 October 2006 - 21:54

QUOTE(ljubitelj @ 27 Oct 2006, 20:47)
Ali kako?
Sve to zvuči lepo ali traži sredstava koje nemamo ni za ljude koji takodje skapavaju po ulicama,napušteni ali ne ujedaju još uvek.Sad je kasno-desetine hiljada lutalica ide gradom i nema te organizacije koja može elegantno da ih smesti u neki prevoz i odvede u neku hipotetičku ustanovu na sterilizaciju koja toj generaciji neće ubiti nagon za grickanjem.Prodji mojim krajem (Zvezdara) i videćeš čopore od desetak njih kako tiho pritrčavaju kao u horor filmu.Na žalost u ovoj fazi je kasno za sva lepa rešenja,fizički je nemoguće osim radikalnijim merama dovesti stanje na početak pa onda raditi pametno


Ja živim na Svinjinom Brdu (Vidikovcu) - postoji legenda o tome, ali neki drugi put - i ovde tih pasa ima baš puno, tako da mi je jako dobro poznat pojam tihih čopora..

Ponekad ne mogu da poverujem da se i nakon priče o sterilizaciji, koju podržavaju čak i ljubitelji životinja, koja definitivno u vrlo doglednom roku smanjuje broj lutalica u gradu, javlja problem sa strpljenjem.. Jeste, možda će proći i još 14 godina dok se taj broj ne svede na, otkud znam, 100 ili 500 pasa na ulici, ali će ih biti manje.. Nadam se da će se do tada i ovde uspostaviti neka vrsta "Animal Police" koja će znati kako se postupa sa životinjama, ali će moći i da reaguje kada se prema njima postupa nehumano..

Ipak, ako država nema para da reši mnogo veće i konkretnije probleme koji se ne tiču pasa lutalica i ostalih životinja, to ne može da znači da sve pse lutalice treba uništiti..

#13 mightygears

mightygears
  • Members
  • 264 posts

Posted 28 October 2006 - 11:35

QUOTE(ljubitelj @ 27 Oct 2006, 20:47)
Ali kako?
Sve to zvuči lepo ali traži sredstava koje nemamo ni za ljude koji takodje skapavaju po ulicama,napušteni ali ne ujedaju još uvek.Sad je kasno-desetine hiljada lutalica ide gradom i nema te organizacije koja može elegantno da ih smesti u neki prevoz i odvede u neku hipotetičku ustanovu na sterilizaciju koja toj generaciji neće ubiti nagon za grickanjem.Prodji mojim krajem (Zvezdara) i videćeš čopore od desetak njih kako tiho pritrčavaju kao u horor filmu.Na žalost u ovoj fazi je kasno za sva lepa rešenja,fizički je nemoguće osim radikalnijim merama dovesti stanje na početak pa onda raditi pametno

biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Pa znas kako srbi resavaju probleme?
Trpljenijem do spasenija. Bez akcije bez energije, tunjavo, sluzavo,ponizno podanicki zato se i Milosevic zapatio toliko zato je trajao toliko tako ce i kucici trajati toliko beskonacno dok im broj ne preraste broj ljudi....Tuzni su to robovi svoga straha.

#14 Swofford

Swofford
  • Banned
  • 167 posts

Posted 28 October 2006 - 14:50

Bogdanovic je skoro najavio nekakvu akciju koja bi konacno resila problem pasa lutalica u Bg.
To je valjda trajalo koliko mu je trebalo da se nasminka za kamere, islika, i akcija se zavrsila. mad.gif

#15 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 29 October 2006 - 11:46

Da. Resenje je sledece: uhvate se 3 psa (posto komsije "ne daju" da se "njihovi" psi hvataju), onda se chipuju i vrate na ulicu.

Najzad ce Srbija da dobije nesto digitalno, ako vec ne moze digitalne telefonske centrale - imace digitalne pse. Na ulicama, naravno, kao sto i prilici orjentalnim palankama.