Jump to content


Photo

Imam pravo da volim macke


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
25 replies to this topic

#1 Posmatrac

Posmatrac
  • Members
  • 890 posts

Posted 20 October 2006 - 09:10

Ja nemam nijednog kucnog ljubimca. Ali imam pravo da volim macke. I da te macke mogu da prezive pored pasa koji ih zbog svoje prirode s vremena na vrema rastrgnu.
Glupo je, ali moram da istaknem ovo je ironija na vajne "ljubitelje" zivotinja.

#2 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 20 October 2006 - 11:10

Imas, i ja volim macke. I naravno da bi mi smetalo da vidim da ih "dzukele" rastrzu. Sto ne znaci da treba poubijati dzukele, jer bi to znacilo da neki "nemackoljubac" moze da dodje sutra na ideju da poubija sve macke.

#3 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 20 October 2006 - 11:28

Slusao sam svojevremeno pricu o nekim ljubiteljima terijera, kako odu negde u poljanu, pa onda namerno puste macku-ulicarku iz dzaka da se terijeri zanimaju (dok je ne rastrgnu). Tako su jednom prilikom uradili, a jadna macka u panici, kud ce, sta ce, jedino nasta je bila u stanju da se popne bio je - jedan od 'terijerista'... laugh.gif (No need to mention da mu je posle toga sva koza bila u fronclama od macijih kandzi... no, na kraju se ipak sve lose zavrsilo po macku, kao sto se moze pretpostaviti).

#4 fancy

fancy
  • Members
  • 7,551 posts

Posted 20 October 2006 - 12:07

Čista srca i bez imalo griže savesti bih potamanio terijeriste sa svojim zverima marke bull, pitbull, staford. Jedino što me sprečava je činjenica da se za ubistvo tih bednih izgovora za ljudska bića ide u zatvor a da su njihovi degenerični mezimci bolje čuvani od našeg bivšeg premijera. dry.gif

#5 loshmmee

loshmmee
  • Members
  • 1,037 posts

Posted 20 October 2006 - 12:48

To sa mačkama i psima ide od kad je njih samih, jednostavno ne vole se... Većina pasa i bez huškanja skače na mačke, a ponekad i obratno. Mada je to za terijere stvarno ružno...

#6 djordje geprat

djordje geprat
  • Members
  • 1,455 posts

Posted 20 October 2006 - 13:08

Odavno je neko rekao da su među svim životinjama ljudi najgori. I, vezano za ovaj i onaj bazični topik o psima lutalicama mnogo su gori vlasnici pedigriranih, rasnih pasa od nas koji hranimo i branimo lutalice. Svejedno da li se radi o lajanju u stanu ("Ali komšija, vaš pas non stop laj. Ne mogu da spavam" - "Šta mogu komšinice, ne zna da priča"), kenjanju gdegod se stigne ili izlasku bez povodca. Svojevremeno je slobodno pušten bokser u prisustvu vlasnika napao mog vučjaka koji je bio na povodcu. Skot nije prstom mrdnuo. Sledila je poseta vetrinaru.

Dešava se da ulična mačka strada od uličnog psa ali ovo što pominje Indi je bolesno. Verujem da bih se pridružio Fensiju u njegovom pohodu.

#7 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 20 October 2006 - 13:12

Jeste bolesno, ali se ne razlikuje bitno od klasicnog lova na lisice (ovog u Engleskoj, sto hoce da ga zabrane).

#8 slow

slow
  • Members
  • 3,778 posts

Posted 20 October 2006 - 13:27

QUOTE(Indy @ 20 Oct 2006, 14:12)
Jeste bolesno, ali se ne razlikuje bitno od klasicnog lova na lisice (ovog u Engleskoj, sto hoce da ga zabrane).


Lija ne ume da prede

#9 djordje geprat

djordje geprat
  • Members
  • 1,455 posts

Posted 20 October 2006 - 13:29

Ma bolesne su obe stvari. S tim što je ova s terijerima i mačkom čist sadizam.
Znaš za moj stav da bi lov generalno trebalo da bude zabranjen.

PS: 2 loshmmee: moja Kofi se lepo slaže s komšijinim retriverom. Neki put navrati do njegove činije.

edit. veliko K

Edited by djordje geprat, 20 October 2006 - 13:31.


#10 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 20 October 2006 - 13:39

QUOTE(djordje geprat @ 20 Oct 2006, 22:29)
Znaš za moj stav da bi lov generalno trebalo da bude zabranjen.

Tu su negde, mislim da su zabranili ovo sa lisicama u GB 2004-te, na veliko negodovanje tamosnje ruralne aristokratije. Sto rek'o Oscar Wilde, za engleski lov na lisice, "the unspeakable in full pursuit of the uneatable". biggrin.gif

#11 loshmmee

loshmmee
  • Members
  • 1,037 posts

Posted 20 October 2006 - 14:36

I komšijski Džeki (jebeš avlijanera koji se ne zove Džeki) je cool sa mačkom moje babe. Nisu retki slučajevi, ali su, definitivno, u velikoj manjini.

Što se tiče lova na lisice i vukove, nikako ne podržavam ako je iz "sportskih" pobuda. Mada je ponekad potreban kontrolisani odstrel zbog 'chicken & sheep slaughter', kao i besnila.

#12 Practical

Practical
  • Members
  • 676 posts

Posted 20 October 2006 - 16:18

Znam da su ovi prizori manjina u odnosu na realnost, ali u svakom slucaju lepo za videti:




#13 Practical

Practical
  • Members
  • 676 posts

Posted 20 October 2006 - 16:20





#14 Practical

Practical
  • Members
  • 676 posts

Posted 20 October 2006 - 16:22





#15 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 20 October 2006 - 16:36

QUOTE(Practical @ 20 Oct 2006, 17:20)



jao, ova mala sarena ko moja ema wub.gif

znam puno slucajeva gde se pas i maca slazu (jel to zavisi od vaspitanja ili od rase? unsure.gif )

@fancy: ako ti bude trebao svedok odbrane, tu sam wink.gif