Jump to content


Photo

kako do srbije?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
19 replies to this topic

#1 pajapatak

pajapatak
  • Members
  • 822 posts

Posted 18 October 2006 - 08:55

zanima me tranzit kroz italiju, sloveniju i hrvatsku. zovem hrvatsku ambasadu, kazu ne treba nista osim onoga sto je ovde (ch) potrebno. zvucalo mi je neuvereno. treba li za srbiju nesto posebno?
dobrodosala su skorasnja iskustva. malkice sam nesiguran, nalazio po netu razne stvari: srbija je rizicna zbog besnila, za hrvatsku treba vakcina koja nije starija od godine a mladja od 6 meseci? ovaj rece ne treba nista!

iskustva, saveti, primedbe, sve je dobro doslo.

#2 Zmitjkoe

Zmitjkoe
  • Members
  • 4,978 posts

Posted 18 October 2006 - 15:44

Uvek kada prelazis granicu sa zivotinjom moras imati papire koji dokazuju da je zivotinja uredno vakcinisana. Srbija nije rizicna za zivotinje zbog besnila, naime besni su samo ljudi.

#3 Practical

Practical
  • Members
  • 676 posts

Posted 18 October 2006 - 21:48

Ja nasao ovo:
Životinje i kućni ljubimci mogu se uneti samo uz dokument iz dolazeće zemlje o zdravstvenoj ispravnosti. Potrebno je da vlasnici kućnih ljubimaca imaju odgovarajuću dokumentaciju za identifikaciju životinja, kao i dokumenta o izvršenim neophodnim vakcinacijama. Ova pravila odnose se na pse, mačke i lasice.

QUOTE(Zmitjkoe @ 18 Oct 2006, 16:44)
Srbija nije rizicna za zivotinje zbog besnila, naime besni su samo ljudi.

biggrin.gif







sad.gif istina

#4 martinj

martinj
  • Members
  • 1,540 posts

Posted 19 October 2006 - 01:20

QUOTE(Zmitjkoe @ 18 Oct 2006, 16:44)
Srbija nije rizicna za zivotinje zbog besnila, naime besni su samo ljudi.


Bese jednom fantastican film "Man eat dog"..

#5 mightygears

mightygears
  • Members
  • 264 posts

Posted 28 October 2006 - 12:17

QUOTE(pajapatak @ 18 Oct 2006, 08:55)
zanima me tranzit kroz italiju, sloveniju i hrvatsku. zovem hrvatsku ambasadu, kazu ne treba nista osim onoga sto je ovde (ch) potrebno. zvucalo mi je neuvereno. treba li za srbiju nesto posebno?
dobrodosala su skorasnja iskustva. malkice sam nesiguran, nalazio po netu razne stvari: srbija je rizicna zbog besnila, za hrvatsku treba vakcina koja nije starija od godine a mladja od 6 meseci? ovaj rece ne treba nista!

iskustva, saveti, primedbe, sve je dobro doslo.

Mozes da ga uvedes uz papire ali ako budes zeleo da ga setas po gradu moras da znas da u njemu postoji 5000 dobro organizovanih i pitomih copora koji ce od tvog dzekija da naprave froncle a ti nista ne mozes da uradis jer su zakonom zasticeni.
Bilo je tako sa jednom devojkom koja se vratila iz Amerike (imala je tumor na mozgu pa su je operisali tamo ali je ostala slepa i imala je psa obucenog da bude vodic slepih, obuka je kostala oko 23.000 dolara) onda je dosla u srbiju i krenula da radi naravno sa psom da je vodi. Srbi su se mrstili ali kako ona kaze nije to bio naj veci problem problem je sto je taj pas bio treniran da ne napada ostale zivotinje. No 5000 pitomih copora se postaralo da nakon 3 napada ceo trening od 23.000 dolara ode u pm...
Moj savet slikaj srbiju aparatom i pustaj mu preko kompjutera...

#6 Markisha

Markisha
  • Members
  • 164 posts

Posted 29 October 2006 - 18:21

QUOTE(mightygears @ 28 Oct 2006, 12:17)
Mozes da ga uvedes uz papire ali ako budes zeleo da ga setas po gradu moras da znas da u njemu postoji 5000 dobro organizovanih i pitomih copora koji ce od tvog dzekija da naprave froncle a ti nista ne mozes da uradis jer su zakonom zasticeni.


15 godina sam setao psa po Beogradu i nikada ga nije napao ni jedan od 5 000 copora, medjutim slazem se da ih ima i da se taj problem mora resiti. Dalje, zakonom nikako nisu zasticeni psi ( problem je sto nisu ni ljudi, ali nisu ni psi )

QUOTE(mightygears @ 28 Oct 2006, 12:17)
Bilo je tako sa jednom devojkom koja se vratila iz Amerike (imala je tumor na mozgu pa su je operisali tamo ali je ostala slepa i imala je psa obucenog da bude vodic slepih, obuka je kostala oko 23.000 dolara) onda je dosla u srbiju i krenula da radi naravno sa psom da je vodi. Srbi su se mrstili ali kako ona kaze nije to bio naj veci problem problem je sto je taj pas bio treniran da ne napada ostale zivotinje. No 5000 pitomih copora se postaralo da nakon 3 napada ceo trening od 23.000 dolara ode u pm...
Moj savet slikaj srbiju aparatom i pustaj mu preko kompjutera...



Uzasno iskustvo, zaista mi je zao devojke i njenog psa... razlog vise da se gradske vlasti ukljuce u resavanje problema. Mada mislim da preterujes sa savetom!!!!! Nije sve tako crno innocent.gif

#7 mightygears

mightygears
  • Members
  • 264 posts

Posted 30 October 2006 - 19:43

QUOTE(Markisha @ 29 Oct 2006, 17:21)
15 godina sam setao psa po Beogradu i nikada ga nije napao ni jedan od 5 000 copora, medjutim slazem se da ih ima i da se taj problem mora resiti. Dalje, zakonom nikako nisu zasticeni psi ( problem je sto nisu ni ljudi, ali nisu ni psi )
Uzasno iskustvo, zaista mi je zao devojke i njenog psa... razlog vise da se gradske vlasti ukljuce u resavanje problema. Mada mislim da preterujes sa savetom!!!!! Nije sve tako crno innocent.gif

nije, jos je gore

#8 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 31 October 2006 - 13:05

QUOTE(pajapatak @ 18 Oct 2006, 08:55)
zanima me tranzit kroz italiju, sloveniju i hrvatsku. zovem hrvatsku ambasadu, kazu ne treba nista osim onoga sto je ovde (ch) potrebno. zvucalo mi je neuvereno. treba li za srbiju nesto posebno?
dobrodosala su skorasnja iskustva. malkice sam nesiguran, nalazio po netu razne stvari: srbija je rizicna zbog besnila, za hrvatsku treba vakcina koja nije starija od godine a mladja od 6 meseci? ovaj rece ne treba nista!

iskustva, saveti, primedbe, sve je dobro doslo.

Za prolazak kroz sve te zemlje ti treba tzv. pasoš kućnog ljubimca u kojem se vidi da je pre polaska na put veterinar potvrdio "dobro zdravstveno stanje", a inače se u tom pasošu vidi(sa sve stikerima) da li je pas vakcinisan protiv besnila(vakcina važi godinu dana), kao i da li je primio obavezne polivalentne vakcine(najmanje 15 dana pred polazak na put, i najviše 6 meseci pre toga).

Inače, u praksi, ja sam ko zna koliko puta vozio mog psa iz Italije u Beograd, i nikad mi niko nije ništa tražio ni na jednoj granici(a pas je veliki, tako da ne može da se sakrije). Znači, ni Slovenci, ni Hrvati, ni Italijani, ni naši.

Mislim, da nemaš razloga za brigu, obzirom(čak i ako neko nešto traži) da su Švajcarski "životinjski" pasoši apsolutno pouzdani.

#9 pajapatak

pajapatak
  • Members
  • 822 posts

Posted 31 October 2006 - 15:46

kako stvari stoje, izgleda da ce najvise problema biti sa povratkom u ch! naime, srbiju svrstavaju u zemlju sa pojacanim rizikom od besnila (parafraziram: zemlje u kojima je dokazano, ili postoji velika verovatnoca da je prisutno besnilo). tako da mi je potrebna posebna dozvola ovdasnje veterinarske sluzbe i obavezna vakcina protiv besnila (i jos po nesto). pozitivno je da sve to ide preko mog veta, tako da ja verovatno necu morati mnogo da se cimam, ili..?

#10 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 27 November 2006 - 02:32

kako prevesti misa (australijskog skocimisa) iz srbije u holandiju? moze li mis da leti avionom? posebno sa ovim novim idiotskim kontrolama na aerodromima?

btw. stavio sam ovde da ne otvaram novi topic... moglo bi da se preimenuje u transport zivotinja?

#11 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 29 November 2006 - 20:29

QUOTE(mightygears @ 28 Oct 2006, 12:17)
Mozes da ga uvedes uz papire ali ako budes zeleo da ga setas po gradu moras da znas da u njemu postoji 5000 dobro organizovanih i pitomih copora koji ce od tvog dzekija da naprave froncle a ti nista ne mozes da uradis jer su zakonom zasticeni.
Bilo je tako sa jednom devojkom koja se vratila iz Amerike (imala je tumor na mozgu pa su je operisali tamo ali je ostala slepa i imala je psa obucenog da bude vodic slepih, obuka je kostala oko 23.000 dolara) onda je dosla u srbiju i krenula da radi naravno sa psom da je vodi. Srbi su se mrstili ali kako ona kaze nije to bio naj veci problem problem je sto je taj pas bio treniran da ne napada ostale zivotinje. No 5000 pitomih copora se postaralo da nakon 3 napada ceo trening od 23.000 dolara ode u pm...
Moj savet slikaj srbiju aparatom i pustaj mu preko kompjutera...


Bila ta devoja na televiziji RTS i zalila se kako u Beogradu nigde ne mozes
da udjes sa psom, cak ni u instituciju koja se zove Zavod za slepe, a njen
pas je obucen da vodi slepe. O ovim malicioznim baljezgarijama ne rece
devojka nista.

Psa vodis sa sobom u Srbiju bez ikakvih problema ( zaista te nigde niko
i ne pita za papire) a u svakom slucaju imas ( i kad ne putujes) onaj
novi pasos gde se unose vakcine .

Lep pozdrav
Teja

#12 pajapatak

pajapatak
  • Members
  • 822 posts

Posted 30 November 2006 - 17:03

QUOTE(Teja @ 29 Nov 2006, 20:29)
Psa vodis sa sobom u Srbiju bez ikakvih problema ( zaista te nigde niko
i ne pita za papire) a u svakom slucaju imas ( i kad ne putujes) onaj
novi pasos  gde se unose vakcine .

Lep pozdrav
Teja



veci je problem vratiti se iz srbije. obavezna je vakcina protiv besnila. nakon mesec dana vadi se krv i salje na ispitivanje da li je napravljeno dovoljno anti tela. ako jeste izdaje se dozvola bez koje ne moze da se udje u ch. problem moze da bude u tome sto je njoj to prva vakcina protiv besnila pa se u tom slucaju anti tela malo teze prave.

#13 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 01 December 2006 - 11:33

QUOTE(pajapatak @ 30 Nov 2006, 17:03)
veci je problem vratiti se iz srbije. obavezna je vakcina protiv besnila. nakon mesec dana vadi se krv i salje  na ispitivanje da li je napravljeno dovoljno anti tela. ako jeste  izdaje se dozvola bez koje ne moze da se udje u ch. problem moze da bude u tome sto je njoj to prva vakcina protiv besnila pa se u tom slucaju anti tela malo teze prave.


Mislim da si pobrkao neke loncice.

Tvoj pas izlazi iz CH i tamo je rodjen i tamo ga vakcinises protiv besnila.

Ovo o cemu ti pricas je za pse koji po prvi put u svom zivotu
treba iz Srbije da udju u Svajcarsku.

Nemoj bre da se sekiras toliko wink.gif

Svi vodimo kucice u Srbiju i shire i vracamo se u D,A,CH,F,I..


Lep pozdrav
Teja

#14 pajapatak

pajapatak
  • Members
  • 822 posts

Posted 01 December 2006 - 13:42

QUOTE(Teja @ 1 Dec 2006, 11:33)
Mislim da si pobrkao neke loncice.

Tvoj pas izlazi iz CH i tamo je rodjen i tamo ga vakcinises protiv besnila.

Ovo o cemu ti pricas je za pse koji po prvi put u svom zivotu
treba iz Srbije da udju u Svajcarsku.

Nemoj bre da se sekiras toliko wink.gif

Svi vodimo kucice u Srbiju i shire i vracamo se u D,A,CH,F,I..
Lep pozdrav
Teja



pogresno. kao sto vec napisah, svajcarci svrstavaju srbiju u zemlju sa visokim rizikom od besnila. kada se odlazi u jednu takvu zemlju (privremeno, na odmor) potrebno je, po povratku u ch dokazati da se nije "zapatilo" besnilo. to se radi na upravo gore opisan nacin. u suprotnom se ne dozvoljava povratak (ne prvi ulazak, povratak) u ch. ovo nije moja spekulacija vec informacija sa nadleznog mesta.

to vazi samo za semlje sa visokim rizikom od besnila (zemlje u kojima je dokazano da postoji besnilo ili postoji velika sumnja da ga ima).

#15 pajapatak

pajapatak
  • Members
  • 822 posts

Posted 01 December 2006 - 13:58

dodatak:


Wieder-/ Einfuhr aus Ländern mit urbaner Tollwut
Für die Ein- und Wiedereinfuhr (nach Ferienreisen, Auslandaufenthalt, ...) aus Ländern, die nicht frei von urbaner Tollwut sind - siehe Länderliste Tollwut -, ist eine Bewilligung des Bundesamtes für Veterinärwesen notwendig. Bitte beachten Sie zwingend die unten aufgeführten Einfuhrbedingungen (in Kürze: Tollwutimpfung, Labortest in anerkanntem Labor frühestens 30 Tage nach der Impfung und anschliessend 3 Monate Wartefrist, Mikrochip / Tätowierung, Grenztierärztliche Untersuchung).
moj bold

link