Jump to content


Photo
- - - - -

Poslovno iz Nemacke za Kanadu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
53 replies to this topic

#1 Billy B

Billy B
  • Members
  • 526 posts

Posted 12 October 2006 - 13:59

Ima li nekog na forumu da je isao, poslovno, sa pasosem SRJ iz Nemacke u Kanadu???

Pitam zbog neverovatne papirologije koju treba da odradim, pa me interesuje da li mozda postoji neki jednostavniji nacin. Sumnjam, ali...

Radim u Nemackoj, imam sve papire, sve legalno, a firma me salje na jedno 10 dana kod musterija u Kanadu (servis).

#2 Klika

Klika
  • Members
  • 751 posts

Posted 12 October 2006 - 15:53

QUOTE(Billy B @ 12 Oct 2006, 06:59)
Ima li nekog na forumu da je isao, poslovno, sa pasosem SRJ iz Nemacke u Kanadu???

Pitam zbog neverovatne papirologije koju treba da odradim, pa me interesuje da li mozda postoji neki jednostavniji nacin. Sumnjam, ali...

Radim u Nemackoj, imam sve papire, sve legalno, a firma me salje na jedno 10 dana kod musterija u Kanadu (servis).



Ne preostaje ti nita drugo nego da odradis tu papirologiju, ne vidim drugi laksi nacin. Ti imas SRJ pasos i oni te teko i gledaju, a olaksavajuca okolnost za dobijanje vize jeste sto radis i zivis u Nemackoj, tj. imas legalan boravak.

Da ti ne pricam kakve su peripetije za ljude sa SRJ pasosem koji iz Kanade idu za USA koji su u istoj poziciji kao i ti, imaju permanent resident status, pa to je procedura da ti rogovi izrastu.........prva stvar je sto moras da zakazes intervju u USA ambasadi i ceka se u proseku 2 meseca! Ako ides poslovno takodje potrebna papirologija iz firme za koju radis, sve u svemu .........da te bog sacuva.

#3 Billy B

Billy B
  • Members
  • 526 posts

Posted 13 October 2006 - 07:51

ma znam da moram, ali u frustraciji jucerasnjeg saznanja sta mi sve treba, setih se foruma i apatrida...

olaksavajuca okolnost mi je da ne moram da trazim radnu dozvolu za kanadu, to bi tek bilo oho-ho xxl komplikovano.

evo sada brojim - treba mi sveukupno 13 papira (iz firme u nemackoj, musterija u kanadi, od ureda za rad i strance u nemackoj, podaci o sluzenju vojske i da licno podignem prijave (?!) u kanadskoj ambasadi u berlinu, koji nije tako blizu ...)

hm, razmisljam o mogucnosti da se javim kanadskoj ambasadi u beogradu, oni u svakom slucaju imaju vise iskustva za izdavanje viza u srj pasose.

hvala tebi klika na utesnim recima wink.gif

#4 msmodesty

msmodesty
  • Banned
  • 1,348 posts

Posted 13 October 2006 - 08:42

QUOTE(Klika @ 12 Oct 2006, 16:53)
Da ti ne pricam kakve su peripetije za  ljude sa SRJ pasosem koji iz Kanade idu za USA koji su u istoj poziciji kao i ti, imaju permanent resident status, pa to je procedura da ti rogovi izrastu.........prva stvar je sto moras da zakazes intervju u USA ambasadi i ceka se u proseku 2 meseca! Ako ides poslovno takodje potrebna papirologija iz firme za koju radis, sve u svemu .........da te bog sacuva.


"Peripetija" za dobijanje vize za UK na 5 godina za SRJ pasos u LUxembourg-u:
4 papira, sve kopije dokumenta iz kuce
zakazivanje za sutra
procedura predaje papira: 10 minuta
viza gotova istog dana samo posle podne

"peripetija dobijanja vize" za USA na 3 godine za SRJ pasos u Luxembourg-u:
-zakazivanje za sledecu nedelju
-istih 4 papira kao za UK
-procedura predaje 10 minuta
-viza gotova posle podne istog dana

Koliko sam primetila izdavanje "poslovnih viza"ide mnogo brze nego turistickih, ali mozda se varam...

Klika, verujem da je to tako u Kanadi, i ne verujem da je mnogo bolje u Nemackoj, ali eto da postujem i ovo pa da Minerva (aktivna na Drustvu) ne pomisli da nas svi gledaju kao krezube smile.gif

#5 Rosbacher

Rosbacher
  • Members
  • 8,612 posts

Posted 13 October 2006 - 10:04

QUOTE(Billy B @ 13 Oct 2006, 08:51)
ma znam da moram, ali u frustraciji jucerasnjeg saznanja sta mi sve treba, setih se foruma i apatrida...

olaksavajuca okolnost mi je da ne moram da trazim radnu dozvolu za kanadu, to bi tek bilo oho-ho xxl komplikovano.

evo sada brojim - treba mi sveukupno 13 papira (iz firme u nemackoj, musterija u kanadi, od ureda za rad i strance u nemackoj, podaci o sluzenju vojske i da licno podignem prijave (?!) u kanadskoj ambasadi u berlinu, koji nije tako blizu ...)

hm, razmisljam o mogucnosti da se javim kanadskoj ambasadi u beogradu, oni u svakom slucaju imaju vise iskustva za izdavanje viza u srj pasose.

hvala tebi klika na utesnim recima  wink.gif


Mozda bih ti ja mogao pomoci, ali treba da mi se javis. smile.gif

#6 Billy B

Billy B
  • Members
  • 526 posts

Posted 13 October 2006 - 10:35

QUOTE(Rosbacher @ 13 Oct 2006, 10:04)
Mozda bih ti ja mogao pomoci, ali treba da mi se javis. smile.gif


zar ti nisi previse star da bi mi mogao pomoci? tongue.gif

raspored mi je vrlo zgusnut, ali cujemo se telefonom ovih dana.


to msmodesty:

nije los taj luksemburg. valjda ih je malo, pa sve ide brze.
za us vizu iz nemacke je jednostavnije nego za kanadsku.

#7 milan_ns

milan_ns
  • Members
  • 82 posts

Posted 13 October 2006 - 15:58

Nemoj ici u kanadsku ambasadu u Beogardu, sanse su da cete odbiti!

Trebas im dokazati svoj status u zemlji gde zivis, a to je Nemacka, a ne Srbija.

Ako ne verujes, nazovi kanadjane, isto ce ti reci!

Edited by milan_ns, 13 October 2006 - 15:59.


#8 Klika

Klika
  • Members
  • 751 posts

Posted 13 October 2006 - 16:10

QUOTE(msmodesty @ 13 Oct 2006, 01:42)
...............
Koliko sam primetila izdavanje "poslovnih viza"ide mnogo brze nego turistickih, ali mozda se varam...

Klika, verujem da je to tako u Kanadi, i ne verujem da je mnogo bolje u Nemackoj, ali eto da postujem i ovo pa  da Minerva (aktivna na Drustvu) ne pomisli da nas svi gledaju kao krezube smile.gif



Ovo za USA vizu pricam iz iskustva sestre i vise poznanika. Luxemburg je druga prica jer tamo imas nasih ljudi neuporedivo manje, a navala na USA ambasadu nije ni izbliza kao u Torontu . Zato i ne cudi da se sve moze uraditi mnogo brze.
Zamisli u Torontu, gde ima oko 200K nasih ljudi, pa kad svi navele na USA ambasadu, to je opsti haos.
Problem namaju samo nasi ljudi, vec svi koji vade USA vizu, guzve su neverovante i zato se ceka i po 2 meseca.

Izdavanje poslovnih viza bi u principu trebalo da ide brze, opet i to zavisi od poslodavca. Navescu opet primer , pre dve godine sestra putuje iz Toronta za NY poslovno, za Bozic, jos uvek je bila na srpskom pasosu. Nije bilo sansi da se sve uradi tako brzo i gazda uzme advokata koji je celu stvar odradio za jedan dan, ali, ceh je bio neverovatnih CAD$1000 za advokatske usluge.

Koliko je kontrola u USA poostrena govori podatak da su poceli da gnjave i kanadjane, pre je to bilo prilicno formalnog karaktera, treba da imas samo neki dokument sa slikom, tj. vozacku dozvolu ili Health karticu, doduse, jos uvek je isto samo sto te ispituju gde ides, sta ces da radis, i tome slicno. A od 2008. ce bogami i kanadjanima trebati pasosi za ulazak u USA.

Vremena su se promenila, na zalost..........

Edited by Klika, 13 October 2006 - 18:59.


#9 MilanNY

MilanNY
  • Members
  • 104 posts

Posted 13 October 2006 - 18:08

QUOTE(Billy B @ 12 Oct 2006, 13:59)
Ima li nekog na forumu da je isao, poslovno, sa pasosem SRJ iz Nemacke u Kanadu???

Pitam zbog neverovatne papirologije koju treba da odradim, pa me interesuje da li mozda postoji neki jednostavniji nacin. Sumnjam, ali...

Radim u Nemackoj, imam sve papire, sve legalno, a firma me salje na jedno 10 dana kod musterija u Kanadu (servis).

Suprug i ja smo nameravali, ne poslovno, ali smo odustali upravo zbog te papirologije. Ustvari krenuli smo da to prikupljamo, ali smo odustali kod tacke -gde ste bili za vreme ratnih sukoba ´91-´95.
Takodje zivimo u Nemackoj, zaposleni, sa boravisnom i radnom dozvolom i SRJ pasosima...
Ne znam sta vise da ti kazem...
Ah, da, VELIKA PREDNOST je sto mozes sve da zavrsis putem Interneta, da istampas formulare i da posaljes dokumente, ne moras da se cimas u najblizu ambasadu...

Edited by MilanNY, 13 October 2006 - 18:10.


#10 Klika

Klika
  • Members
  • 751 posts

Posted 13 October 2006 - 18:29

QUOTE(MilanNY @ 13 Oct 2006, 11:08)
Suprug i ja smo nameravali, ne poslovno, ali smo odustali upravo zbog te papirologije. Ustvari krenuli smo da to prikupljamo, ali smo odustali kod tacke -gde ste bili za vreme ratnih sukoba ´91-´95.
Takodje zivimo u Nemackoj, zaposleni, sa boravisnom i radnom dozvolom i SRJ pasosima...




A sto ste odustali kod te tacke? Zbog toga sto ti je suprug ucestvovao u ratu?

#11 MilanNY

MilanNY
  • Members
  • 104 posts

Posted 13 October 2006 - 18:44

QUOTE(Klika @ 13 Oct 2006, 18:29)
A sto ste odustali kod te tacke? Zbog toga sto ti je suprug ucestvovao u ratu?

Znala sam da ce to neko da pita. Nije problem suprug, nego ja, ja sam ucestvovala u ratu...

#12 Klika

Klika
  • Members
  • 751 posts

Posted 13 October 2006 - 18:54

QUOTE(MilanNY @ 13 Oct 2006, 11:44)
Znala sam da ce to neko da pita. Nije problem suprug, nego ja, ja sam ucestvovala u ratu...


Pitanje je bilo sasvim logicno. Zasto bi neko odustao kod popunjavanja aplikacije u tom momentu.

Medjutim, opet zavisi u kom smislu je neko ucestvovao u ratu. Posto ti nisi nikako mogla biti prinudno mobilisana, ukoliko nisi mozda bila profi vojnik, mada je takvih zena malo kod nas bilo, onda je sasvim logicno da si dobrovoljno ucestvovala u ratu sto ovima iz imigracionog nije bas po volji.
Sa druge strane, moj otac je bio prinudno mobilisan `91 kao rezervni kapetan tadasnje JNA i sestra je recimo `97 navela to prilikom popunjavanja aplikacije u Skilled Worker kategoriji vize.

#13 MilanNY

MilanNY
  • Members
  • 104 posts

Posted 13 October 2006 - 18:55

Salim se...
Jedina mogucnost je bila da damo nekome ovlascenje da u nase ime, u Beogradu, prvo podigne potvrde, pa ih prevodi i overava u sudu, i to ne samo povodom konkretno tog pitanja nego mnogih drugih...uglavnom kako i sam Billy kaze, potrebna papirologija je ogromna, sve to kosta dosta para, tako da smo jednostavno odustali, toliko nismo bili ludi za Kanadom, bez uvrede.

#14 Klika

Klika
  • Members
  • 751 posts

Posted 13 October 2006 - 18:58

QUOTE(MilanNY @ 13 Oct 2006, 11:55)
Salim se...
Jedina mogucnost je bila da damo nekome ovlascenje da u nase ime, u Beogradu, prvo podigne potvrde, pa ih prevodi i overava u sudu, i to ne samo povodom konkretno tog pitanja nego mnogih drugih...uglavnom kako i sam Billy kaze, potrebna papirologija je ogromna, sve to kosta dosta para, tako da smo jednostavno odustali, toliko nismo bili ludi za Kanadom, bez uvrede.


Nema nikakve uvrede, samo mi nije jasno zasto je nekome tesko da prikupi par papira ako mu je to neophodno za odlazak u neku zemlju, pogotovu ako se radi o poslovnoj vizi, znaci mora se ici.

Kakva su to druga skakljiva pitanja koja su vas odbila od cele procedure?

#15 MilanNY

MilanNY
  • Members
  • 104 posts

Posted 13 October 2006 - 19:12

sta znam, vidim zivis i sama u Kanadi, pa da se ne uvredis...
Naravno, ako covek poslovno MORA da ide, sto se mora nije tesko.
Mi smo ocekivali da je to sve easy, posto nam oboma stoji radna i boravisna viza Nemacke u pasosima, nismo znali da je i u Kanadi kao i u SAD-u, mislim na te vize, jer po Evropi putujemo bez problema, kad ono...