Jump to content


Photo
* - - - - 1 votes

Heroes


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
424 replies to this topic

#31 mr@ki

mr@ki
  • Members
  • 1,080 posts

Posted 17 November 2006 - 23:14

QUOTE(Dunadan @ 16 Nov 2006, 18:51)
heh, ne znam. sad zavrshavam sa skidanjem prve pa cu videti. drugar ima  Battlestar Galactica tako mi ponestalo serija za skidanje (24h mi je preogromna)

Ma nemoj to da skidas, mnogo je 120 epizoda, bolje nadji nekoga ko ima...
Ja skoro nabavio svih 5 sezona, ali nesto se ne usudim poceti, samo bi mi falilo da se i na to navucem... laugh.gif

Edited by mr@ki, 17 November 2006 - 23:16.


#32 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 18 November 2006 - 13:05

QUOTE(mr@ki @ 17 Nov 2006, 23:14)
Ma nemoj to da skidas, mnogo je 120 epizoda, bolje nadji nekoga ko ima...
Ja skoro nabavio svih 5 sezona, ali nesto se ne usudim poceti, samo bi mi falilo da se i na to navucem...  laugh.gif

svih pet sezona? na imdb pishe da ih ima tri.
elem, ocu samo da zapljunem Heroes. odgledah prve dve epizode i prilichno sam razocharana (ovo kao... shatro... pod pretpostavkom da sam ishta i ochekivala)
dijalozi su concocted u shkoli za mentalno retardirane. toliko godina istorije filma, sjajnih scenarija, idealnih primera za uchiti kako ne treba praviti dijaloge i opet prave istu greshku.
dakle, dva brata, jedan se kandiduje za kongres il koji vec andrak, mladji koji se josh uvek trazi, gde je scenarista morao da ubaci imbecilan dijalog:
- why should I care?
- Because you're my brother

ko da ne bi i sami skontali da su braca nekih 5 minuta kasnije kad liku zazvoni mob i kad se nakon obavljenog razgovora obrati mladjem i kaze: It's mom, she's in prison
eto, jedna rechenica koja je potpuno potrla potrebu da se u prethodnom dijalogu uopshte naglasi da su braca, al ne. stoji tu, grebe ushi svojom nepotrebnoshcu.

josh jedan primer. indijac odlazi u potragu za uzrokom caletove smrti, na shta mu kolega kaze: tvoj tata je bio sjajan genetichar itede. as if we wouldn't figure it anyway
dzizs. ko pishe ovo dno?

nishta. sad sam skinula trecu, videcu kako ide dalje. nemam vremena da oprichavam o drugim nedostacima, al se javim popodne.

#33 mr@ki

mr@ki
  • Members
  • 1,080 posts

Posted 18 November 2006 - 16:54

Da, i ja sam pimetio da su dijalozi prilicno neubedljivi...
Pocinje da me smara to sto niko nema ni blagu predstavu o cemu se tu radi, samo nas upoznaju sa mnostvom likova koji imaju neke moci...
Tako nesto rece i Oto na svom blogu.
Inace 24 ima punih 5 sezona za sad, za serije ti je bolji tv.com od imdb-a.

#34 mokuci

mokuci
  • Members
  • 2,928 posts

Posted 18 November 2006 - 22:32

QUOTE(mr@ki @ 18 Nov 2006, 16:54)
Inace 24 ima punih 5 sezona za sad


+ planirano jos 3 sezone + mozda i film.

`eroji moze da se gleda u nedostatku boljeg, ima svoje dobre momente, cajkan je cakan, meni sve to vuce vise na graficke novele nego lost.

#35 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 20 November 2006 - 12:37

QUOTE(mr@ki @ 18 Nov 2006, 16:54)
Inace 24 ima punih 5 sezona za sad, za serije ti je bolji tv.com od imdb-a.

ok, ja sam kontala da prichash za BG kad si spomenuo 5 sezona. naravno da to necu skidati. nisam bash toliko ambiciozna.

QUOTE(mokuci @ 18 Nov 2006, 22:32)
`eroji moze da se gleda u nedostatku boljeg,

otprilike. nocas izgoreh od onog Indijca koji dovuche dupe do NY da bi nastavio tatkovo istrazivanje i onda disuje sve shto mu se servira na tanjiru. he doesn't even want to believe.
dijalozi i situacije josh uvek na nivou glumachkog kruzoka iz osnovne shkole. ne znam ni shto skidam dalje.

#36 mandingo

mandingo
  • Members
  • 3,087 posts

Posted 01 December 2006 - 18:21

Definitivno sam puk'o,skinuo sam ceo dosadasnji "opus" Heroja(10 epizoda)i odgledao za 2 dana ph34r.gif ,meni se serija dopada,mada,kada bolje razmislim,verovatno nisam reper za kvalitet serija.Navukao sam se(za mesec dana)na Supernatural,BSG i Heroes,ustvari na sve 3 serije koje sam poceo da skidam. tongue.gif

P.S. Zahvalnost poljskom lobiju na demonoidu koji postuje episode od 110-120MB(kvalitet,manje-vise isti kao onaj od 350),sto je najvaznije,nisu,sem Supernaturala,u usranom RVMB formatu.

#37 Kerry King

Kerry King
  • Sleepers
  • 21 posts

Posted 02 December 2006 - 22:54

Prison Break i Heroes
jedino sto trenutno vredi skidanja

#38 Aria

Aria
  • Members
  • 110 posts

Posted 03 December 2006 - 22:53

Tja. Meni se ne sviđa.

#39 mr@ki

mr@ki
  • Members
  • 1,080 posts

Posted 04 December 2006 - 17:15

Jos veceras, pa i Heroji odose na pauzu, do 22. 1. 2007.

#40 byMaX

byMaX
  • Members
  • 876 posts

Posted 25 December 2006 - 03:06

QUOTE(confy @ 7 Oct 2006, 18:08)
Pozdrav!
Pored Lost-a i Prison Break-a zvanično sam ovisan novom serijom. Heroes! Za sada su izašle samo dve epizode i mogu reći da je jako zanimljivo. U stilu je X-man-a, pa svako ko je zavoleo X-man trilogy moj savet je da pogleda i ovo.

Sve najbolje!


Odgledao sam sve epizode za vikend i jedva sam čekao da se ovde nastavi diskusija. Kad ono, ništa. Samo je svako rekao da li mu se dopada ili ne. Dajte malo neke priče o detaljima...
Ja sam recimo odmah skapirao da je plavuša iz Jay and Silent Bob-a ustvari dvostruka ličnost. Ako se sećate, već je prvi kadar otkrio da se lik u ogledalu zadržava duže nego ona sama (koja izlazi iz kuće). Serija dobija mesto u mom srcetu... Tu negde između Prison Break-a i Losta... 24 ipak nema premca biggrin.gif Mada, i svaka na svoj način.

#41 byMaX

byMaX
  • Members
  • 876 posts

Posted 25 December 2006 - 03:12

QUOTE(extremist @ 13 Oct 2006, 18:11)
ma da, retke su serije koje nakon vise od 20 epizoda mogu da zadrze neku konstantnost sto se tice originalnosti tj. eksluziviteta, meni vec sada deluje da ce Heroes imati tezak posao sto se tice toga, upravo zbog cinjenice sto se epizode ( radnja ) aktivno nastavljaju...ne znam koliko je epizoda predvidjeno, negde sam procitao da ih za sada ima 7 ali moguce je da gresim...mislim, mnogo je lakse serijama kao sto su na primer X-files u kojoj je radnja u svakoj epizodi zasebna ( uz sporadicne izuzetke ) da zadrze pazdnju gledaoca kroz citave sezone...

Kada sam rekao da su Heroes bolja serija od Lost uporedjivao sam trenutno stanje...mislim da ce Heroes biti super serija ukoliko ne preteraju sa brojem epizoda ( setimo se Twin Peaksa sa dvadesetak epizoda ) tj. ukoliko ne pocnu da recikliraju sami sebe , jednostavno neka ispricaju jednu pricu i na taj nacin pucaju na sigurno...mada, svestan sam ukoliko ova serija pridobije veliku publiku i dobar rejting ( sto izgleda vec i jeste ), nema sansa da je ne razvuku...videcemo  smile.gif

uglavnom, Lost je odlicna serija, ali Heroes stizu  cool.gif

pozdrav


U pravu si za komercijalizaciju. Svi na kraju podlegnu tome ili bivaju ukinuti... kao Tru Calling ili Serenity... Jbga. Ali zašto, o zašto poredite Lost sa Herojima, stvarno mi nije jasno... Mislim, Lost je misterija o nerealnim likovima na ostrvu, a Heroji su polu-ozbiljna SF akciono avanturistička serija sa elementima komedije (japanci).

Kad smo kod komike, ja sam umro od smeha par puta a da nije bilo vezano za japance.
Recimo kad sam čuo onaj trailer guy voice koji kaže "Will they save cheerleader, to save the world". Skapirao sam da, da sam samo to čuo, nevezano za radnju cele serije, pomislio bih "koje je ovo sranje", ili da se radi o parodiji...

I onda na kraju "homecoming" epizode, najjače je kad onaj Piter kaže "so, I saved you, did I save the world", a ona kaže "how shoud I know, Im just a cheerleader..." biggrin.gif biggrin.gif

#42 byMaX

byMaX
  • Members
  • 876 posts

Posted 25 December 2006 - 03:16

QUOTE(Chuck Norris @ 24 Oct 2006, 19:34)
Mislim da serija ima ogroman potencijal.
Odgledao sam 5 epizodu i postaje sve zanimljivije.
Sjajno su uradili efekte super moci (posebno letenja, zaceljivanja, zaustavljnje vremena)



Efekti su do jaja uzevši u obzir da je budžet mali a tim za efekte nepoznat. Vidi se da su ljudi entuzijasti i da rade neke stvari na totalno novi način, pa se i ne vide greške odnosno, da rade na tradicionalan način, bilo bi vidljivo da je low budget, a ovako se baš vidi da se trude... i bitno je da se ne razmeću efektima i nemaju delusions of grandeur, što reče Patreli svom bratu, već su baš pravo osveženje. Najjači efekti su stopiranje vremena tokom eksplozije i kada japanac spašava devojčicu ispred minivena u tokiju, kao i efekti zaceljivanja rana na Čelsi, gde se vidi pažljivo rađen composing...

Inače, kad smo kod male Čelsi, ona je 89. godište... mmmm, klinkica... i uopšte nije loša. Ima potencijala, mala... biggrin.gif , a?

#43 byMaX

byMaX
  • Members
  • 876 posts

Posted 25 December 2006 - 03:21

QUOTE(stvorina @ 31 Oct 2006, 23:29)
pa heroji nisu toliko ozbiljna serija ali zato je podjednako uzbudljiva kao prison break ili tako neshto iako su svi likovi povezani kao u lostu  wacko.gif

odgledao i petu epizodu...
koga cjale one navijachice nervira neka digne dva prsta  thumbup.gif hihi


Ma da, uvek su tako likovi povezani u serijama... a što se tiče razvijanja karaktera, primetio sam par putra da scenaristi nisu znali šta će i na koju stranu će da razviju neke likove... ili su pravili greške i nekonzistentnosti. Recimo, u prvih par epizoda pomisliš da je Čelzin ćale bad guy, koji je otprilike i usvojio ćerku zbog specijalnih roditelja i da cela stvar ide daleko u prošlost (onda sam se setio i XFiles i NSA i vladinih organizacija i smorio sam se), a onda u epizodi Six Months Earlier, lepo vidiš da je on ustvari tek krenuo u celu priču možda 9 do 12 meseci pre početka prve epizode i da je u suštini good guy. Mada, u ovoj seriji nema pravih negativaca... Samo zavisi sa kog aspekta gledaš. Skylar recimo, koji bi bio superbiće kada bi preuzeo svačiju sposobnost, ako bi napravio decu, planeta bi za par vekova bila prekrivena bukvalno supermenima... ali ko zna koje su njegove aspiracije biggrin.gif

#44 byMaX

byMaX
  • Members
  • 876 posts

Posted 25 December 2006 - 03:23

QUOTE(Dunadan @ 18 Nov 2006, 13:05)
svih pet sezona? na imdb pishe da ih ima tri.
elem, ocu samo da zapljunem Heroes. odgledah prve dve epizode i prilichno sam razocharana (ovo kao... shatro... pod pretpostavkom da sam ishta i ochekivala)
dijalozi su concocted u shkoli za mentalno retardirane. toliko godina istorije filma, sjajnih scenarija, idealnih primera za uchiti kako ne treba praviti dijaloge i opet prave istu greshku.
dakle, dva brata, jedan se kandiduje za kongres il koji vec andrak, mladji koji se josh uvek trazi, gde je scenarista morao da ubaci imbecilan dijalog:
- why should I care?
- Because you're my brother

ko da ne bi i sami skontali da su braca nekih 5 minuta kasnije kad liku zazvoni mob i kad se nakon obavljenog razgovora obrati mladjem i kaze: It's mom, she's in prison
eto, jedna rechenica koja je potpuno potrla potrebu da se u prethodnom dijalogu uopshte naglasi da su braca, al ne. stoji tu, grebe ushi svojom nepotrebnoshcu.

josh jedan primer. indijac odlazi u potragu za uzrokom caletove smrti, na shta mu kolega kaze: tvoj tata je bio sjajan genetichar itede. as if we wouldn't figure it anyway
dzizs. ko pishe ovo dno?

nishta. sad sam skinula trecu, videcu kako ide dalje. nemam vremena da oprichavam o drugim nedostacima, al se javim popodne.


Ma mislim, to je uvek tako u brzim serijama. ne žele da razvlače i onda kad napišu dijalog, ne razmišljaju o tim sitnicama i kako je sve to nerealno. Ali nije samo to. Uvek se u filmovima dešavaju stvari da, tipa, kada dvoje ljudi pričaju, uvek se po završetku dijaloga ili kada neko kaže ono što je bitno desi da neko treći dođe, da nešto eksplodira, da telefon zvoni i sl. Nikada ih nešto ne prekine u sred rečenice. Ovaj nedostatak čak nije ni naveden u 40 things that only happen in movies listu

#45 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 25 December 2006 - 18:31

QUOTE(byMaX @ 25 Dec 2006, 03:23)
Ma mislim, to je uvek  tako u brzim serijama. ne žele da razvlače i onda kad napišu dijalog, ne razmišljaju o tim sitnicama i kako je sve to nerealno. Ali nije samo to. Uvek se u filmovima dešavaju stvari da, tipa, kada dvoje ljudi pričaju, uvek se po završetku dijaloga ili kada neko kaže ono što je  bitno desi da neko treći dođe, da nešto eksplodira, da telefon zvoni i sl. Nikada ih nešto ne prekine u sred rečenice. Ovaj nedostatak čak nije ni naveden u 40 things that only happen in movies listu

bash sad gledam 24h kontam, brze od toga ne moze a opet, nijednom nisam videla da postoji takva praxa. i nije u pitaju razvlachenje niti je dijalog za neke stvari potreban.
u Herojima su svi dijalozi koje sam navela mogli da se izbegnu jer dalja radnja ionako potvrdjuje ono shto je u tim dijalozima recheno.

shto se tiche tih chetres stvari koje se samo u filmovima deshavaju, ne znam zashto ovo shto sam navela nije ukljucheno. ko od nas u prichi sa npr. najboljim drugarom kaze: koliko se mi vec znamo? 15 godina? i slichan crap. in r/l navodjenje facts of life je toliko redundantno da se ne koristi nikad osim kad zeli neshto da se naglasi, a to u primerima koje sam navela nije sluchaj. tu su 'facts of life' navedeni samo da bi auditorijum (za koji scenarista konta da su retardi) pohvatao konce. inache, kad su Heroji u pitanju, postoji otprilike jedan i po konac. nema chak ni razboja.