Jump to content


Photo
* - - - - 1 votes

Heroes


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
424 replies to this topic

#1 confy

confy
  • Banned
  • 148 posts

Posted 07 October 2006 - 18:08

Pozdrav!
Pored Lost-a i Prison Break-a zvanično sam ovisan novom serijom. Heroes! Za sada su izašle samo dve epizode i mogu reći da je jako zanimljivo. U stilu je X-man-a, pa svako ko je zavoleo X-man trilogy moj savet je da pogleda i ovo.

Sve najbolje!

#2 mr@ki

mr@ki
  • Members
  • 1,080 posts

Posted 07 October 2006 - 19:21

Bas sam ja hteo da otvorim ovu temu, ali si me preduhitrio. biggrin.gif
Serija je stvarno super, za sad mi je sve po malo konfuzno, ali videcemo u kom ce se pravcu radnja razvijati.
Pogledao sam samo prvu epizodu, a evo sad cu i drugu, nisam stigao ranije...

#3 nbg4ever

nbg4ever
  • Members
  • 1,058 posts

Posted 07 October 2006 - 22:37

Dosta dobra serija. U pocetku nisam ni planirao da je gledam, ali sam video da se dosta prica o njoj, skinuh prvu i nisam se razocarao. Onaj mali japanac je najbolji. Samo cekam kad ce da kaze "Reci Fujiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii" biggrin.gif

#4 stvorina

stvorina
  • Members
  • 286 posts

Posted 08 October 2006 - 01:50

upravo odgledao obe epizode///
nek ide zhivot smile.gif

#5 extremist

extremist
  • Members
  • 276 posts

Posted 10 October 2006 - 01:56

evo da prepisem moj post sa druge teme wink.gif

vezano za Heroes, mene atmosfera ( nacin "pricanja" price ) podseca na atmosferu iz X-Files ( licna impresija ), i ako Heroes nemaju bas nikakvu vezu sa X-Files...radi se o grupi ljudi koji polako postaju svesni svojih natprirodnih moci...iza svega izgleda stoji genetska evolucija, postoje i neki "mracni" faktori koji su u igri, videcemo kako ce sve na kraju da ispadne, za sada, posle odgledane prve dve epizode sam jos vise ubedjen da je u pitanju hit serija...

evo nekih komentara sa IMDb :

"Heroes, in this writers opinion, is probably the most compelling pilot I've seen this year. Yeah there's "traveler" "jericho" "kidnapped"... they were good, but nothing that wasn't predictable. I must give credit to "tim kring" the creator of this series much credit for not treating the viewers like idiots. Superhero TV shows always have tendency to be wannabee big-budget jr. movies. "Heroes" will have none of that! From reading the outline one would an expect "x-men" rip-off. Such is not the case for "Heroes." It is completely original in it's presentation. It would be a crime for me to give away plot details. Kudos to all involved. I just hope the rest of the series continues to be this smart.By the way, it's nice to see "Ali Larter" given a provocative role like the the one she plays in this series, that's demonstrates her range as an actress.Kudos to all involved! Now only if NBC gives this darn show a friggin' chance!"


"Interesting -- some of my favorite shows, past and present, are 'Lost,' 'Arrested Development,' 'Deadwood,' 'Entourage' -- and 'Buffy.' One of the first things that hooked me on all of these shows was the writing. These shows may not have had an original premise, but they do have an original voice -- situations and characters written in a way that is different from the norm. So, will you enjoy this show? I guess I can't answer that, as I share some of your favorites but disagree with you on others. I loved the first episode of 'Heroes,' in part because of its original premise (average people discovering superpowers) as well as its potential. Will it live up to its promise? I hope so - I'm gonna tune in for a few more eps before I decide. "

"I think the plot isnt really a x-men copy cat because they were born with the genes and had to deal with them since birth. 4400 maybe but that is a pretty good show. The only difference is that the 4400 revolves around the 2 NTAC agents and then the 4400 center. Heroes is slighty different because we see more of the emotional strain and physical strain on the individual story line. At first i thought the show was goin to be dumb but now I can't wait for Monday nite. This show started out as a copy cat but now I think it has an interesting thing goin for it. Same with that now show 'Friday Night Lights'. That might actually turn out to be a great show. So I give a pat on the back to NBC for coming up with such a great lineup. Espically shows like 'The Office' and 'Deal or No Deal'. So thats what i got to say. "


edit :
za 5 minuta mi pocinje treca epizoda cool.gif

#6 freakNS

freakNS
  • Members
  • 694 posts

Posted 10 October 2006 - 02:32

hm... natprirodno... ako je dobra gluma i rezija, mozda odgledam... ali o tom potom, neka oni prvo to na amerima izemituju biggrin.gif

#7 extremist

extremist
  • Members
  • 276 posts

Posted 10 October 2006 - 04:22

odgledao i trecu epizodu
za sada jedino sto mi se ne svidja je to sto mislim da su epizode prekratke obzirom koliko likova i paralelnih radnji ( prica ) postoji...taman se uzivis i bude kraj epizode, ali ok, to je posledica toga sto se epizode nastavljaju jedna na drugu

uglavnom, toplo preporucujem Heroes svima
cool.gif


edit : i da, Japanac je najveca faca biggrin.gif

Edited by extremist, 10 October 2006 - 04:23.


#8 sakilikiki

sakilikiki
  • Members
  • 239 posts

Posted 10 October 2006 - 18:29

Kada to može da se gleda i ma kojoj tv ?

#9 extremist

extremist
  • Members
  • 276 posts

Posted 11 October 2006 - 06:08

ja trenutno gledam u USA na NBC ponedeljkom u 9 uvece ( istocna obala ), koliko znam mogu se epizode download sa NBC sajta a mogu se naci online preko torenta ( www.mininova.org na primer )

pozdrav

#10 confy

confy
  • Banned
  • 148 posts

Posted 11 October 2006 - 19:00

Pogledah i ja trecu. Uhhh... Ovo je defitivno bolje od LOST-a smile.gif
Ali treba pustiti 10 epizoda pa onda pogledati sve odjedanput, ovako nemam živaca da čekam do sledeće nedelje... :Đ

#11 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 12 October 2006 - 22:55

QUOTE(sakilikiki @ 10 Oct 2006, 19:29)
Kada to može da se gleda i ma kojoj tv ?

У Србији нигде на ТВу, већ на компу кад скинеш епизоде с нета.


Видех да хвалите серију, па сам погледала прве две епизоде (трећа се скида biggrin.gif ) и нисам се разочарала. Баш ми држи пажњу, а посебно ми се допадају изненађења. smile.gif

QUOTE(confy @ 11 Oct 2006, 20:00)
Ovo je defitivno bolje od LOST-a smile.gif

Не претерујмо. innocent.gif

#12 extremist

extremist
  • Members
  • 276 posts

Posted 13 October 2006 - 04:40

ja evo nakon tri odgledane epizode, i sa nekim naznakama kako ce prica dalje ici, potpisujem da je serija bolja nego Lost
sad mozete da me pljujete biggrin.gif

#13 confy

confy
  • Banned
  • 148 posts

Posted 13 October 2006 - 10:15

Lost sa 3-ćom sezonom izgleda kao žvaka bez ukusa. Ok je ali je dosadila. Najverovatnije će prva sezona Heroes biti bolja nego treća Lost-a...

#14 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 13 October 2006 - 10:36

Да ли је серија боља од Лоста сада је неумесно поредити јер је ова одмакла са тек 3 епизоде, а Лост има за себе око 50. Поредите прве три епизоде Лоста са прве три Хероја - то већ може. У том случају, мој глас иде Лосту. wink.gif

Овде је више питање афинитета и шта ко више воли. Полажем наду у Хероје, стварно бих волела да је не укаке. smile.gif Не кажем да ће се и Хероји разводнити, али историја свих серија нам говори управо то. dry.gif

#15 extremist

extremist
  • Members
  • 276 posts

Posted 13 October 2006 - 18:11

ma da, retke su serije koje nakon vise od 20 epizoda mogu da zadrze neku konstantnost sto se tice originalnosti tj. eksluziviteta, meni vec sada deluje da ce Heroes imati tezak posao sto se tice toga, upravo zbog cinjenice sto se epizode ( radnja ) aktivno nastavljaju...ne znam koliko je epizoda predvidjeno, negde sam procitao da ih za sada ima 7 ali moguce je da gresim...mislim, mnogo je lakse serijama kao sto su na primer X-files u kojoj je radnja u svakoj epizodi zasebna ( uz sporadicne izuzetke ) da zadrze pazdnju gledaoca kroz citave sezone...

Kada sam rekao da su Heroes bolja serija od Lost uporedjivao sam trenutno stanje...mislim da ce Heroes biti super serija ukoliko ne preteraju sa brojem epizoda ( setimo se Twin Peaksa sa dvadesetak epizoda ) tj. ukoliko ne pocnu da recikliraju sami sebe , jednostavno neka ispricaju jednu pricu i na taj nacin pucaju na sigurno...mada, svestan sam ukoliko ova serija pridobije veliku publiku i dobar rejting ( sto izgleda vec i jeste ), nema sansa da je ne razvuku...videcemo smile.gif

uglavnom, Lost je odlicna serija, ali Heroes stizu cool.gif

pozdrav