Jump to content

Photo

hrana za macke

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
28 replies to this topic

#16 An_Esthetiq

An_Esthetiq
  • Members
  • 10 posts

Posted 09 October 2006 - 17:00

Ja sam provalila skoro jednu foru oko toga... recimo, kada mu dajem vitaminske tablete (koje, naravno, po defaultu nece ni da pomirise) ili tablete protiv parazita, dobro ih izmrvim i pomesam sa malt pastom, a onda mu tu smesu drmem na njuskicu, tik pored nosa. A posto macke ne trpe nista na tom delu, odmah je polize. tongue.gif

#17 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 09 October 2006 - 20:22

QUOTE(An_Esthetiq @ 7 Oct 2006, 20:43)
Nego, jedno pitanjce, posto vidim da ima dosta cat-lovera... Keve vam, kako im dajete tablete i lekove?  laugh.gif

Zar nece da pojede ako se sitno izmrvi u hranu? huh.gif

Sad malo o mojim macama, tj. njihovom meniju...
Ema je jela sve: od musica i bubica, preko ljuski od luka blink.gif, pa do svega ostaloga sto smo i mi jeli.
Kventin je vec bio probirljiv. Kao malog smo ga jedva ubedili da proba mleko. huh.gif Al kad bi se resio da nesto voli, nije mogao da doceka da mu sipamo.

@hawk
mnogo slatka maca rolleyes.gif
videvsi tu sliku sam se setila mamine face kad je videla Kveleta u plehu sa kolacima. Tad sam se ozbiljno zabrinula za njegovu sudbinu. laugh.gif

#18 Zmitjkoe

Zmitjkoe
  • Members
  • 4,978 posts

Posted 10 October 2006 - 15:47

QUOTE(nickie @ 9 Oct 2006, 22:22)
Zar nece da pojede ako se sitno izmrvi u hranu? huh.gif

Nece. Zamisli da tebi neko stavi aspirin u supu. yucky.gif Tablete se daju tako sto se macki otvore usta (glava okrenuta u vis) i ubaci tabletica u grlo. On je sama proguta. Gotovo cas posla.

#19 An_Esthetiq

An_Esthetiq
  • Members
  • 10 posts

Posted 11 October 2006 - 18:43

QUOTE(Zmitjkoe @ 10 Oct 2006, 15:47)
Nece. Zamisli da tebi neko stavi aspirin u supu. yucky.gif Tablete se daju tako sto se macki otvore usta (glava okrenuta u vis) i ubaci tabletica u grlo. On je sama proguta. Gotovo cas posla.

Malecki off, pa se vraćam na temu... Kao klinčetu, svaki put kada bih na'vatala grip, i kada bi mi lekar prepisao palitrex u kapuslama, jedini način na koji bi ovo, nekada davno namćorasto i bezbrižno stvorenje pristalo da popije lek je bio da mi ga matorci istresu iz kapsule i pomešaju sa slatkim od jagoda. innocent.gif laugh.gif

A sad da se vratim temi... Znači, nema šanse. Imam persijsku mačku, i taj metod sa okretanjem glave u vis i držanjem jagodičnih kostiju, ne bi li se donja vilica olabavila jednostavno ne funkcioniše. Jedino da ga baš jako stegnem, ali mi je frka da ga tako ne povredim... Zato improvizujem tako što tabletu izmrvim i pomešam sa malt pastom.

#20 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 11 October 2006 - 20:31

QUOTE(Zmitjkoe @ 10 Oct 2006, 16:47)
Nece. Zamisli da tebi neko stavi aspirin u supu. yucky.gif

Pokvarila bi mi ukus aspirina laugh.gif

To kako ti dajes je ok, ako znas. Mada mislim da ako mu se fino izmesa uz nesto sto je malo jaceg ukusa pa pokrije ukus tablete i moze da upali. Ma, sta ja pricam kad nikad nisam macki davala lekove. biggrin.gif

#21 Freddy

Freddy
  • Members
  • 1,200 posts

Posted 12 October 2006 - 02:46

QUOTE(nickie @ 11 Oct 2006, 21:31)

To kako ti dajes je ok, ako znas. Mada mislim da ako mu se fino izmesa uz nesto sto je malo jaceg ukusa pa pokrije ukus tablete i moze da upali. Ma, sta ja pricam kad nikad nisam macki davala lekove.  biggrin.gif

Da, stvarno, šta pričaš? Nema šanse da ne provale miris tablete, sa čim god ih izmešala. Ako je u pitanju tableta za čišćenje od parazita, osetiće je već na par metara. I kad sam jednom uspeo da je izmrvljenu ubacim mačeketini u grlo, krenula joj je pena na usta i sve je izbljuvala.
Kako nisu mogli da naprave nešto što će im biti bar malo manje gadno??

#22 John Finn's Wife

John Finn's Wife
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 12 October 2006 - 11:18

QUOTE(Freddy @ 12 Oct 2006, 02:46)
I kad sam jednom uspeo da je izmrvljenu ubacim mačeketini u grlo, krenula joj je pena na usta i sve je izbljuvala.

laugh.gif
Jesi li siguran da si to radio ti ili naš wicked.gif evil.gif 2m-kanarinac ? rolleyes.gif

#23 Aleksa

Aleksa
  • Members
  • 1,344 posts

Posted 12 October 2006 - 12:07

hehe, to sa tabletom ubacenom u parce mesa nema teorije jer macketina pojede lepo parce mesa a tableta netaknuta ostane da blista na tanjiru laugh.gif

sad, zavisi koliki ti je macka divljak (ja ih imam od obe sorte i divljake i mirnije)
uhvatis je otpozadi da nema gde da bezi natraske, na prepad joj uhvatis glavu, strpas prst s kraja njuske da mora da otvori usta (ovo ekstremno ne vole, al jebiga visa sila), skembas joj tabletu u grlo i pridrzis njusku zatvorenu par sekundi dok ne mljacne jezikom. tad je sigurno da je tabletu i progutala tj. da nece moci da je ispljune istog momenta kad se docepa slobode...

druga varijanta za otvaranje usta macki, ako prva ne uspeva, je da je uhvatis za onaj visak koze na vratu, kao kad ih majka nosi kad su macici, jer se tada umiri kao bubica i automatski olabavi celjust, instinktivno jer pri svakom naglom pokretu u tom polozaju dovodi u opasnost kicmu.

ps. u svakom slucaju ne dozvoli da ti nasluti namere kao sto je davanje lekova, najbolje je da je prepadnes dok spava snom pravednika (znaci 23,5 sati dnevno vremena za prepad), jer ako te provali sta smeras ima da je vijas po kuci ceo dan. uz to je na oprezu svaki sledeci put. smile.gif

Edited by Aleksa, 12 October 2006 - 12:14.

#24 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 12 October 2006 - 13:07

QUOTE(Aleksa @ 12 Oct 2006, 13:07)
ps. u svakom slucaju ne dozvoli da ti nasluti namere kao sto je davanje lekova, najbolje je da je prepadnes dok spava snom pravednika (znaci 23,5 sati dnevno vremena za prepad), jer ako te provali sta smeras ima da je vijas po kuci ceo dan. uz to je na oprezu svaki sledeci put.  smile.gif

laugh.gif
napad iz zasede wicked.gif

#25 Pontijak

Pontijak
  • Members
  • 3,395 posts

Posted 12 October 2006 - 13:15

QUOTE(Freddy @ 7 Oct 2006, 19:08)
Žive kokoške na terasi? blink.gif  omg blink.gif  Najspektakularnije što sam ja video u BG-u, je da su neki likovi držali par kokošaka vezanih za nogu, ispred zgrade u Mirijevu. Doduše, pre 15 godina.  rolleyes.gif

cuj, pre 35 godina najnormalnije se prodavale na Kalenicu zive kokoske i najnormalnije se zive nosile kucama i tu klale i pripremale ali promenila se vremena a pre drugog svetskog rata retkost je bilo kupovanje pilica na danasnji nacin

a ono za golubove i sims, ma nemam ja hrabrosti da sa svojim sijamcem vijam golubove po simsu, neka se sam aka sa time ako zeli laugh.gif

#26 Zmitjkoe

Zmitjkoe
  • Members
  • 4,978 posts

Posted 12 October 2006 - 19:39

QUOTE(nickie @ 11 Oct 2006, 22:31)

To kako ti dajes je ok, ako znas. Mada mislim da ako mu se fino izmesa uz nesto sto je malo jaceg ukusa pa pokrije ukus tablete i moze da upali. Ma, sta ja pricam kad nikad nisam macki davala lekove.  biggrin.gif

Pa ovo je jedini nacin da proguta celu tabletu, odredjenu dozu. Osim toga od veterinara dobijem odredjeni broj tableta koje mora da popije pa prema tome nemam tablete za eksperimentisanje/bacanje. Ovaj nacin je moja macka prihvatila i ne buni se. Vidim ovde da ima i drugacijih macaka al' jebiga, macke su k'o ljudi: ne postoje ni dve iste. Moj prethodni sijamac (kojeg sam imao od rodjenja do smrti - 16 godina) nema nista zajednicko sa mojom sadasnjom mezimicom (vidi topik o ljubimcima).

Edited by Zmitjkoe, 12 October 2006 - 19:42.

#27 djordje geprat

djordje geprat
  • Members
  • 1,455 posts

Posted 17 October 2006 - 10:04

Moja Kofica trenutno jede "Oskar" hranu iz konzervi. Preporuka prijatelja koji drži pet-shop. Kaže da je dobro menjati proizvođače. Isto, da nije zdravo preterano hraniti suvom hranom zbog previše soli u njoj. Pored fabričke hrane, jede pileće glave (Agroživ, pakovanje 5 kg). Zanimljivo je da iz ruke jede i ono što neće iz posude: hleb, sir, masline. Neki put se ogrebe o hranu iz činije komšijinog retrivera.

#28 PeraZdera

PeraZdera
  • Members
  • 1,289 posts

Posted 18 October 2006 - 03:15

QUOTE(juhu @ 6 Oct 2006, 09:30)
hej, cime da hranim macku ?

meso, meso i samo meso

naravno neku jeftiniju varijantu, nemoj neki biftek ili tako to biggrin.gif
nego pileci batak, bez soli, i nikako zivo, obavezno malo da se napari (so'b'rekli izdiNJsta)

so je smrt za macke, nikako im ne treba davati suhomesnate proizvode

uvek sveza voda... ne vole da piju, ali ako je stalno tu negde sveza popice po malo

i naravno ponekad, kitekat i tako to...

#29 PeraZdera

PeraZdera
  • Members
  • 1,289 posts

Posted 18 October 2006 - 03:21

QUOTE(Hawk @ 6 Oct 2006, 20:11)
Od obicne hrane jedino poludi kada vidi prasku sunku.

QUOTE(Larko @ 6 Oct 2006, 21:03)
praska sunka je horor, macka se pogubi i pretvori u idiota koji skace tamo-amo.

jes,, to je ono sto je najopasnije, i ova moja je skakala na prasku sunku ko luda....al posle sam resio nema i gotovo, pa nek skace kolko 'oce. so je ubica za macke, a praska ubija od soli.... sad vise nije u mojoj nadleznosti, pa ko zna cime je sve kljukaju dry.gif

Edited by PeraZdera, 18 October 2006 - 03:22.