Jump to content

Photo

hrana za macke

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
28 replies to this topic

#1 juhu

juhu
  • Members
  • 15 posts

Posted 06 October 2006 - 14:30

hej, cime da hranim macku ?

istripovase me neki silni veterinari, te nemoj ovaj wiskas, kitkat, sve je to djubre...krekeri uzas, sto obojenije to smrtonosnije, nemoj ni hranu za ljude, pa rekoh da cujem ostale vlasnike macaka cime hrane svoje mace...sta je dobro sta ne i eto neki savet ako neko ima pojma o kvalitetu tih macijih obroka...

#2 Glorfindel

Glorfindel
  • Members
  • 921 posts

Posted 06 October 2006 - 14:38

....

Edited by Glorfindel, 06 October 2006 - 14:43.

#3 APACH

APACH
  • Members
  • 758 posts

Posted 06 October 2006 - 14:39

QUOTE(juhu @ 6 Oct 2006, 15:30)

istripovase me neki silni veterinari, te nemoj ovaj wiskas, kitkat, sve je to djubre...krekeri uzas, sto obojenije to smrtonosnije, nemoj ni hranu za ljude, pa rekoh da cujem ostale vlasnike macaka cime hrane svoje mace...sta je dobro sta ne i eto neki savet ako neko ima pojma o kvalitetu tih macijih obroka...

ahah. Nasa gospodza sto se tice konzervirane hrane trpi samo kitEkat. Nazalost, pojavom novih ukusa(i ocigledno nove tehnologije prozivodnje) pocinje polako da odbija i njih

sto se tice one hrane u kesici kvalitet je ocigledno bolji jel doticna tu ne pravi pitanje branda.

pseci pedigree obozava. Ali to je jedino sto trpi od pasteta like zivotinjske hrane.

Suva hrana - samo i iskljucivo whiskas(punjene granule) Ostalo nece ni da pomirise.

Mislim da svaka macka svoju politiku vodi i da neces mnogo vise zakljuciti od toga iz mogucih odgovora ovde. Sve u svemu - osnovno je ne razmaziti je.

#4 Freddy

Freddy
  • Members
  • 1,200 posts

Posted 06 October 2006 - 16:05

QUOTE(APACH @ 6 Oct 2006, 15:39)
ahah. Nasa gospodza sto se tice konzervirane hrane trpi samo kitEkat. Nazalost, pojavom novih ukusa(i ocigledno nove tehnologije prozivodnje) pocinje polako da odbija i njih

sto se tice one hrane u kesici kvalitet je ocigledno bolji jel doticna tu ne pravi pitanje branda.

pseci pedigree obozava. Ali to je jedino sto trpi od pasteta like zivotinjske hrane.

Suva hrana - samo i iskljucivo whiskas(punjene granule) Ostalo nece ni da pomirise.
Mislim da svaka macka svoju politiku vodi i da neces mnogo vise zakljuciti od toga iz mogucih odgovora ovde. Sve u svemu - osnovno je ne razmaziti je.

Ovo je preterano važno! Ja sam sa mojom totalno izgubio kompas...Bacam velike količine hrane iz konzervi jer gospođica je jede samo dok je sveža. Nema šanse da se najede iste hrane, ma šta bilo u pitanju, nego uvek pojede po malo i čeka nešto novo ph34r.gif
Inače je potpuno zdrava i nenormalno živahna mačka koja se sa svojih 5 godina ponaša kao da ima 5 meseci.

#5 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 06 October 2006 - 16:33

car jede sve, ukljuciv lebac suvi, paradajz, banane, luk, povrce dinstano, kore za gibanicu, itd itsl. bilo koja hrana za macke ga baca u trans i groktanje. jednom se izrigao od neke grcke konzerve. razlikuje kada u ruci drzim suvu hranu, pastetu i kesicu, na ove potonje prede u sesnaest. kada vidi prasku sunku pomahnita, isuce kandze i visi mi sa pantalona dok ne otkupim zivot jednom snitom.

medjutim, video sam i razmazene gospoze koje hasaju samo shebu. ne dozvolite sebi takav razvoj dogadjaja - za one sa skromnijim primanjima to znaci bankrot.

#6 maksas

maksas
  • Members
  • 1,625 posts

Posted 06 October 2006 - 23:53

QUOTE(juhu @ 6 Oct 2006, 15:30)

O kvalitetu stvarno ne znam, jer je nisam probao. tongue.gif

Inace, moj macak je krkao sve zivo, od Whiskas-a, KitKat-a, pa sve do paprikasa i mleka. Koliko se secam obozavao je Whiskas iz onih malih kesica, u kojima se nalazi neka vrsta gulasa. smile.gif

QUOTE(Larko)
razlikuje kada u ruci drzim suvu hranu, pastetu i kesicu

Kesica im je izgleda neki fetish! rolleyes.gif Cim cuju kesicu odmah skacu kao nenormalni!

Edited by maksas, 06 October 2006 - 23:58.

#7 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 07 October 2006 - 01:11

Ja kombinujem Whiskas i Kitekat. Granule i konzerve/kesice.

Ova moja najvise voli Whiskas, zna macka sta je skuplje. biggrin.gif Mada se ne buni ni za Kitekat. Piletinu i ribu izbegava (kao i gazda) i najvise voli govedje konzerve/kesice. Ima sad i nekih primanja, pacetina, losos...

Od obicne hrane jedino poludi kada vidi prasku sunku. Dzigericu - jok, pastetu tu i tamo, mleveno i belo meso - slabo, sardine je jela kao mala ali provaljujem da sada nesto ne mirise. Tako da mi se najvise isplati da kupim konzervu Kitkat-a od 400g za 80 dinara. Em lepo pojede em izadje jeftinije nego da uzimam 400g pastete koju ce smrljaviti. smile.gif

BTW, Whiskas konzerve tako dobro mirisu da se ozbiljno razmisljam da probam. biggrin.gif

E da, Vero ima jeftine grcke konzerve. Proletos su bile manje od 50 dinara. Macka se nije bunila ali mi Vero nije u blizini da bih stalno kupovao. sad.gif

#8 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 07 October 2006 - 02:03

QUOTE(Hawk @ 7 Oct 2006, 03:11)
Ja kombinujem Whiskas i Kitekat. Granule i konzerve/kesice.

Ova moja najvise voli Whiskas, zna macka sta je skuplje.  biggrin.gif Mada se ne buni ni za Kitekat. Piletinu i ribu izbegava (kao i gazda) i najvise voli govedje konzerve/kesice. Ima sad i nekih primanja, pacetina, losos...

Od obicne hrane jedino poludi kada vidi prasku sunku. Dzigericu - jok, pastetu tu i tamo, mleveno i belo meso - slabo, sardine je jela kao mala ali provaljujem da sada nesto ne mirise. Tako da mi se najvise isplati da kupim konzervu Kitkat-a od 400g za 80 dinara. Em lepo pojede em izadje jeftinije nego da uzimam 400g pastete koju ce smrljaviti.  smile.gif 

BTW, Whiskas konzerve tako dobro mirisu da se ozbiljno razmisljam da probam.  biggrin.gif
E da, Vero ima jeftine grcke konzerve. Proletos su bile manje od 50 dinara. Macka se nije bunila ali mi Vero nije u blizini da bih stalno kupovao.  sad.gif

u tempu je najjeftinija macja klopa.
praska sunka je horor, macka se pogubi i pretvori u idiota koji skace tamo-amo. ako pravim sendvic moram prvo da je izbacim iz kuhinje.

#9 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 07 October 2006 - 02:37

QUOTE(Larko @ 7 Oct 2006, 03:03)
praska sunka je horor, macka se pogubi i pretvori u idiota koji skace tamo-amo. ako pravim sendvic moram prvo da je izbacim iz kuhinje.

thumbup.gif thumbup.gif

Isti slucaj.

Evo moje macke dok se pravi pizza. laugh.gif

#10 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 07 October 2006 - 14:46

ahahahah, kako mi je samo poznat taj pogled...taj suludi crouching i izbezumljene, razrogacene oci koje posmatraju kako surovi gazda mrchka neko jestivo a nista ne daje...

#11 Rostokovsky

Rostokovsky
  • Members
  • 3,260 posts

Posted 07 October 2006 - 16:21

moj drug je imao sijamca i onda on ode na zezanje a njegov cale lovi golubove po simsu sa sijamcem pa se tako macak hranio uvek svezim mesom posle je poceo da nasrce i na kokoske kad donesu sa pijace i stave na balkon dok ne dodju na red

#12 Freddy

Freddy
  • Members
  • 1,200 posts

Posted 07 October 2006 - 18:08

QUOTE(3opge @ 7 Oct 2006, 17:21)
moj drug je imao sijamca i onda on ode na zezanje a njegov cale lovi golubove po simsu sa sijamcem pa se tako macak hranio uvek svezim mesom posle je poceo da nasrce i na kokoske kad donesu sa pijace i stave na balkon dok ne dodju na red

Žive kokoške na terasi? blink.gif omg blink.gif Najspektakularnije što sam ja video u BG-u, je da su neki likovi držali par kokošaka vezanih za nogu, ispred zgrade u Mirijevu. Doduše, pre 15 godina. rolleyes.gif

Edited by Freddy, 07 October 2006 - 18:09.

#13 An_Esthetiq

An_Esthetiq
  • Members
  • 10 posts

Posted 07 October 2006 - 19:43

S obzirom da sam iz malenog gradica, gde su dostupni samo Master Foods proizvodi (tj Whiskas, KitEKat, Friskies i Sheba), duze vremena i nisam razmisljala o tome da li je ta hrana dovoljno dobra... Kontam, dok je ovaj moj skot tamani, valja. Istina, prilicno mrljavi dok jede, i svaka hrana mu je "cudo za 3 dana", tako da je prava umetnost ugoditi mu.

Ali, nedavno se malo vise "udubih u tematiku", i otkrih "premium" brendove hrane, a medj' njima Royal Canin (za macke, ne "kuceci" tongue.gif ) i ProPac... istina, kilogram te hrane je nesto vise od 2 puta skuplji od tih "budget" grickalica, ali mene glava vise ne boli. Mali je tamani sa uzivanjem. Istina, tome su mozda doprinele i neke izmene u njegovom lifestyle-u, kao sto su nove igrackice, grebalica sa catnip-om, i izmestanje njegove klonje u drugu prostoriju, u odnosu na onu gde se hrani.

Sto se konkretnog odgovora na postavljeno pitanje tice... ne znam sta da ti kazem... i covek jede dosta nekvalitetnu hranu, pa nekako zivi... znam po sebi, junk food, mucho holesterola... a ne pamtim da sam nesto zeleno stavila u zeludac... (ispravka, jesam: pre neki dan Winterfresh bombonu tongue.gif ) E, sad, to shto su mi eritrociti 3.94 (zakovani smile.gif ) i sto mi je pritisak uglavnom 105/55 (ziv se covek navikne na sve) mozda ima veze sa svim tim... Valjda sve polazi od ishrane...

Tako i kod macaka... A posto tipican vlasnik macke nije njen vlasnik, vec je ona njegov, sigurno da nam je svima najbitnije da nam macari budu 100% fit... Kakvi su njihovi nutricionisticki prohtevi sigurno da zavisi i od godina i od zdravstvenog stanja, ali ja resih da se zadrzim na premium brendovima.

Ipak je on clan porodice. wink.gif

Nego, jedno pitanjce, posto vidim da ima dosta cat-lovera... Keve vam, kako im dajete tablete i lekove? laugh.gif

#14 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 08 October 2006 - 03:31

QUOTE(An_Esthetiq @ 7 Oct 2006, 20:43)
Nego, jedno pitanjce, posto vidim da ima dosta cat-lovera... Keve vam, kako im dajete tablete i lekove?  laugh.gif

Moja srecom nije dosla do te faze. Nadjoh je ostavljenu pored kontejnera, nije imala ni dve nedelje, imala je plave oci, dakle skinuta sa sise, solja za kafu bila veca od nje. Podigao je na mleku iz flasice za bebe, nisam je vakcinisao ni nista i mogu da se kladim da ce me nadziveti. Zdravo, seljacko mace. Naviknuto na fensi hranu al' ajde.... smile.gif

#15 APACH

APACH
  • Members
  • 758 posts

Posted 08 October 2006 - 15:54

QUOTE(An_Esthetiq @ 7 Oct 2006, 20:43)
Nego, jedno pitanjce, posto vidim da ima dosta cat-lovera... Keve vam, kako im dajete tablete i lekove?  laugh.gif

dobro pitanje. Isprobao sam vise nacina. Ubacivanje u hranu ne pali posto baxuz nadje tabletu ili njen deo i izbaci sa strane a hranu pojede mad.gif U vodi ne ide jer baxuz onjusi vodu pa posle nece da pije.
Jedini pouzdan nacin je da smrvim tabletu i cusnem joj pravo u usta. Tako se zalepi za nepca pa ne moze da pljune. Posle popije vodu pa pretpostavljam da sve legne na svoje mesto. Trenutak kad joj sipam prasak moze biti kritican pa treba biti maximalno pazljiv.