Jump to content


Photo

auto do 3800 jura


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
30 replies to this topic

#16 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 29 September 2006 - 23:17

QUOTE(untouchable_23 @ 29 Sep 2006, 10:18)
thumbup.gif
O tome i ja polemisem od jutros... da li sljusnuti kintu na kola ili uciniti nesto kreativnije sa time?!  tongue.gif
Bas sam u dilemi... bas bas!
Hvala sto si me podstakla da nastavim da polemisem o takvoj odluci! thumbsup.gif



...ubaci u polemiku i jos par stavki:

1) koliko si spremna da odrzavas kola, ides po majstorima, trazis delove i sl.

2) placas odrzavanje i popravke...

...ako nisi bas siguran, pposlusaj prethodni savet (ili nadji decka koji ima kola, jos bolje...)

Edited by Mr.Smith, 29 September 2006 - 23:18.


#17 ljubitelj

ljubitelj
  • Banned
  • 205 posts

Posted 12 October 2006 - 13:57

QUOTE(Mr.Smith @ 29 Sep 2006, 23:17)
...ubaci u polemiku i jos par stavki:

1) koliko si spremna da odrzavas kola, ides po majstorima, trazis delove i sl.

2) placas odrzavanje i popravke...

...ako nisi bas siguran, pposlusaj prethodni savet (ili nadji decka koji ima kola, jos bolje...)

Ljudi hvala vam na svim savetima.U medjuvremenu smo jurili upravo te modele koje pominjete,punta korsu,klio,saxo,pežo 106,96.god(korse)do 99 (punti).
Koja je to agonija!Išli smo u Pančevo,Obrenovac,Zemun,ni slutio nisam da je naš narod toliko pogan-Prva farba,neudaran,i te priče,a iza vrata ispada gita i maltera ko za fasadu.Pa oni vešti uvoznici sa komercijalnim prepravljenim autima bele boje,kao nisu bili službeni,pa stari prekucani da udju u euro 3.
Hod po mukama se nastavlja,žao mi je samo što nemam nekog literarnog dara da to opišem.Svi vi budući kupci polovnjaka naoružajte se strpljenjem,spremite bensedine,pa krenite

#18 BOOGIEMAN

BOOGIEMAN
  • Members
  • 1,365 posts

Posted 16 October 2006 - 19:04

Vredi li nov "Stojadin" za taj novac ili je ipak bolji polovan stranac ?

#19 Mr Jones

Mr Jones
  • Members
  • 1,200 posts

Posted 16 October 2006 - 19:59

Šta vam je, nemojte bre čoveku predlagati juga, možda je baš ta devojčica, koju treba da voza u tim kolima, njegova ćerka wink.gif smile.gif

Fiat Punto i meni deluje kao smart buy, za te pare.

#20 BOOGIEMAN

BOOGIEMAN
  • Members
  • 1,365 posts

Posted 16 October 2006 - 20:19

Ma ja pitam za mene, otprilike mi je isti budzet kao i njemu pa rekoh da ne otvaram novi topic.
Voleo bih da kupim nova kola posto su mi dosadasnja iskustva sa polovnim prilicno losa.
Vidim da svi smatraju Zastavina vozila za najvece krseve, ali sta znam, ipak vise volim da kupim nesto novo nego vec korisceno.

Da li je Dacia Solenza bolji izbor za nov auto gledajuci odnos cena/kvalitet ?
Posto je to oko 2500 evra skuplja investicija od novog Stojadina, interesuje me da li vredi ?

#21 maksas

maksas
  • Members
  • 1,625 posts

Posted 16 October 2006 - 20:46

QUOTE(BOOGIEMAN @ 16 Oct 2006, 21:19)
Ma ja pitam za mene, otprilike mi je isti budzet kao i njemu pa rekoh da ne otvaram novi topic.
Voleo bih da kupim nova kola posto su mi dosadasnja iskustva sa polovnim prilicno losa.
Vidim da svi smatraju Zastavina vozila za najvece krseve, ali sta znam, ipak vise volim da kupim nesto novo nego vec korisceno.


Moj ujak je proslog meseca kupio novog Stojadina za nekih 3600 eur. Otisao sam jedan dan do njega da vidim na sta to lici. Prvo ona guma oko stakla je na nekoliko mesta bila odlepljena, zice koje povezuju zadnja stop svetla u braniku su bile izlepljene izolir trakom, zadnja stop svetla naprsla na nekoliko mesta, limarija gitovana na par mesta (napred i pozadi). Unutrasnjost... rolleyes.gif pa.... welcome to the 80's... Braon instrument tabla (kaki boje yucky.gif )... Dakle, ponavljam u pitanju je nov auto sa sve najlonima na sedistima!

Moje misljenje je da se covek gadno zahebao, posto je prodao svo matorog Fiat-a i doplatio za novu Zastavu. Isto je mislio, ma novo je zakon, pa makar to bila i Zastava. Nismo se culi u poslednje vreme, tako da ne znam kako ga sada sluzi. Dolazi zima, pa me zivo interesuje kako ce Stojko da je pregura! laugh.gif

Moj savet: uzmi bolje 10 godina starog stranca za te pare, nego novu Zastavu!

#22 Freddy

Freddy
  • Members
  • 1,200 posts

Posted 16 October 2006 - 22:11

Meni se čini da nov kec/yugo ipak vredi oko 3500 € i da je to realna cena. To sa gitom, pocepanom gumom, naprslim farovima su gluposti - niko nije dužan da preuzme vozilo u takvom stanju.
Ja lično bih se za te pare pre opredelio za polovnjaka i to, recimo, na ovom topiku često pominjanog fiata punto II. Treba izbegavati vozila bele boje sa troja vrata, jer je većina korišćena kao dostavna vozila i samo im je ubačena zadnja klupa.

#23 maksas

maksas
  • Members
  • 1,625 posts

Posted 17 October 2006 - 11:29

QUOTE(Freddy @ 16 Oct 2006, 23:11)
To sa gitom, pocepanom gumom, naprslim farovima su gluposti - niko nije dužan da preuzme vozilo u takvom stanju.


Uvek ima budala koji preuzmu i takvo vozilo, kao ovaj moj ujak npr. rolleyes.gif
Ali i bez obzira na to, zar ih nije sramota da prodaju takva vozila kao nova!

QUOTE(Freddy @ 16 Oct 2006, 23:11)
Ja lično bih se za te pare pre opredelio za polovnjaka i to, recimo, na ovom topiku često pominjanog fiata punto II. Treba izbegavati vozila bele boje sa troja vrata, jer je većina korišćena kao dostavna vozila i samo im je ubačena zadnja klupa.


thumbsup.gif

Edited by maksas, 17 October 2006 - 11:31.


#24 Freddy

Freddy
  • Members
  • 1,200 posts

Posted 17 October 2006 - 16:01

QUOTE(maksas @ 17 Oct 2006, 12:29)
Uvek ima budala koji preuzmu i takvo vozilo, kao ovaj moj ujak npr.  rolleyes.gif
Ali i bez obzira na to, zar ih nije sramota da prodaju takva vozila kao nova!


Ne kažem da nije sramota, ali to je Zastavina "svetla tradicija" od koje izgleda i dalje ne odstupaju. Uleti tu i tamo po neki "ekstra" primerak, ali to je već retkost. Naravno dizajn i "tehničke inovacije" su u ranim 80-tim, ali jbg, za te pare - nov auto rolleyes.gif

Zastavino biti ili ne biti će se desiti kada počnu da sklapaju(ako ikada počnu) Zastavu 10 . Ako se pokaže da je vozilo koje oni sklope drastično lošijeg kvaliteta od ovih prvih koje se sklapaju u Torinu, čeka ih definitivna propast.

Edited by Freddy, 17 October 2006 - 16:02.


#25 maksas

maksas
  • Members
  • 1,625 posts

Posted 26 October 2006 - 21:04

Jos malo o Zastavi

#26 ljubitelj

ljubitelj
  • Banned
  • 205 posts

Posted 26 October 2006 - 21:45

QUOTE(Trakker @ 26 Sep 2006, 17:50)
Citroen Saxo 1.1, 98/99 mogu da se nađu od 3-3500e u ok stanju, motor 60ks, sasvim zadovoljavajući za početnika. Obzirom da će kao početnik gledati da ga vozi što više, a pretpostavka je i da mu gepek, odnosno njegova veličina nije od presudnog značaja za cca 300e može da ugradi BRC, Lovato ili neki drugi uređaj za TNG (plin) i da se jeftino vozi. U gradu Saxo 1.1 troši 8-9 l plina, a cena 36 din, pa...

E sad da se opet javim.Mali je kupio saxo 99.god,sa klimom i sve uz to prelep,i u nedelju je odmah posle kupovine došao da se pohvali-lep,plavi metalik, pravi za početnika.
Medjutim,sinoć se javlja da mu se pokvario.Kaže upalila se neka lampica i trepće li trepće a on je vozio,vozio, ne obraćajući pažnju. Sad štedi za popravku

#27 Swofford

Swofford
  • Banned
  • 167 posts

Posted 28 October 2006 - 15:33

Vidim da dosta ljudi ima moju dilemu. Naravno ne mislim na dilemu yugo ili polovni automobil, vec koji?
Vasa iskustva ne ulivaju optimizam. sad.gif

#28 ljubitelj

ljubitelj
  • Banned
  • 205 posts

Posted 28 October 2006 - 16:56

QUOTE(Swofford @ 28 Oct 2006, 15:33)
Vidim da dosta ljudi ima moju dilemu. Naravno ne mislim na dilemu yugo ili polovni automobil, vec koji?
Vasa iskustva ne ulivaju optimizam. sad.gif

pa ako ne putuješ mnogo nego po gradu uzmi neke od pomenutih,ali da budu od poznatih proizvodjača da nije egzotika zbog održavanja.punto,corsa,pežo,saxo,klio,itd

#29 olivapopajevic

olivapopajevic
  • Members
  • 134 posts

Posted 04 August 2007 - 17:23

A koliko kilometraža treba da bude od presudnog značaja? Ja sam našla nekog tvinga, za malo više para doduše (4500), ali vlasnik se kune u automobil i pre kupovine ćemo ga odvesti u ovlašćeni servis na nešto što sam saznala da se fensi zove dijagnostika. Međutim, auto je prešao 130 000 km i baš sam u dilemi. Ako se u servisu pokaže da je sve ok, da li ipak da odustanam zbog pređenih kilometara?

#30 bojan33

bojan33
  • Members
  • 247 posts

Posted 04 August 2007 - 19:17

QUOTE(olivapopajevic @ 4 Aug 2007, 18:23) <{POST_SNAPBACK}>
A koliko kilometraža treba da bude od presudnog značaja? Ja sam našla nekog tvinga, za malo više para doduše (4500), ali vlasnik se kune u automobil i pre kupovine ćemo ga odvesti u ovlašćeni servis na nešto što sam saznala da se fensi zove dijagnostika. Međutim, auto je prešao 130 000 km i baš sam u dilemi. Ako se u servisu pokaže da je sve ok, da li ipak da odustanam zbog pređenih kilometara?


nikako. u italiji na primer, najnormalnije je prevaliti recimo 150-160km do susednog grada i nazad petkom uveče u provod.... jedino ako je taj auto kupljen & vožen dosad kod nas, pa da se zabrineš malo po kakvom putu i sa kakvim gorivom je vožen, kako je održavan i sl.

lično sam navikao da auti koji stižu kod nas imaju solidnu kilometražu iza sebe ... mada ako u nekom renault servisu kažu da je auto ok i da nije ceo farban, onda ok...