Jump to content


Photo

Kola za led


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
21 replies to this topic

#1 yoyoman

yoyoman
  • Members
  • 846 posts

Posted 17 September 2006 - 03:52

Dolazecu zimu cu provesti u jednom Kanadskom mestu gde su jutarnje temperature oko -17C uz min. -30C. Snega obicno nema mnogo, ali je led konstantan.
Voznja ce uglavnom biti auto-putem punim krivina i uspona.
Za sada su mi u opticaju jedan Subaru Legacy '98 i SAAB9-3 '99.

Ima li jos predloga sta bi se od japanskih/evropskih automobila moglo lepo ponasati na ledu?

#2 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 17 September 2006 - 05:01

QUOTE(yoyoman @ 16 Sep 2006, 22:52)
Dolazecu zimu cu provesti u jednom Kanadskom mestu gde su jutarnje temperature oko -17C uz min. -30C. Snega obicno nema mnogo, ali je led konstantan.
Voznja ce uglavnom biti auto-putem punim krivina i uspona.
Za sada su mi u opticaju jedan Subaru Legacy '98 i SAAB9-3 '99.

Ima li jos predloga sta bi se od japanskih/evropskih automobila moglo lepo ponasati na ledu?



...subaru je sasvim dobro resenje, mozda cak i optimalno, jedino stavi zimske gume (pogledaj tirerack i slicne sajtove) - michelin alpine pilot ili bridgstone blizzak ...naravno, nemoj da zaboravis da ugradis grejac motora i daljinsko paljenje (prvo jutro na minus 20 ces da shvatis zasto wink.gif )...sto se tice saab-a...pravicemo se da ga nisi ni spomenuo...

ps evo ti i sajt tirerack

...i misli na 'black ice' dok vozis po putevima na kojima nema snega, a temperatura je od +3 pa na nize...

#3 Carlos

Carlos
  • Members
  • 335 posts

Posted 17 September 2006 - 06:11

QUOTE(yoyoman @ 17 Sep 2006, 05:52)
Dolazecu zimu cu provesti u jednom Kanadskom mestu gde su jutarnje temperature oko -17C uz min. -30C. Snega obicno nema mnogo, ali je led konstantan.
Voznja ce uglavnom biti auto-putem punim krivina i uspona.
Za sada su mi u opticaju jedan Subaru Legacy '98 i SAAB9-3 '99.

Ima li jos predloga sta bi se od japanskih/evropskih automobila moglo lepo ponasati na ledu?

Po meni je Outback bolje rešenje - ima pogon na sva četiri točka.

#4 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 17 September 2006 - 06:19

QUOTE(Carlos @ 17 Sep 2006, 01:11)
Po meni je Outback bolje rešenje - ima pogon na sva četiri točka.



...svaki subaru ima all-wheel drive - outback jeste bolji, ali je i skuplji (a i nije neophodan ze redovnu voznju - drugo je ako ti treba malo visi i bolje opremljeni auto za terensku voznju)

#5 Carlos

Carlos
  • Members
  • 335 posts

Posted 17 September 2006 - 06:42

QUOTE(Mr.Smith @ 17 Sep 2006, 08:19)
...svaki subaru ima all-wheel drive

Tačno. Možda to ne treba svakom, ali zimi, po snegu i ledu, ume da bude korisno.
QUOTE
- outback jeste bolji, ali je i skuplji (a i nije neophodan ze redovnu voznju - drugo je ako ti treba malo visi i bolje opremljeni auto za terensku voznju)

Outback je po meni idealno rešenje - jedina mana mu je što nemam para da ga pazarim biggrin.gif

#6 yoyoman

yoyoman
  • Members
  • 846 posts

Posted 17 September 2006 - 21:27

QUOTE(Mr.Smith @ 17 Sep 2006, 06:01)
...subaru je sasvim dobro resenje, mozda cak i optimalno, jedino stavi zimske gume (pogledaj tirerack i slicne sajtove) - michelin alpine pilot ili bridgstone blizzak ...naravno, nemoj da zaboravis da ugradis grejac motora i daljinsko paljenje (prvo jutro na minus 20 ces da shvatis zasto  wink.gif )...sto se tice saab-a...pravicemo se da ga nisi ni spomenuo...

ps evo ti i sajt tirerack

...i misli na 'black ice' dok vozis po putevima na kojima nema snega, a temperatura je od +3 pa na nize...


Mister, thanx na korisnim savetima. Nemam pojma zasto tolki ljudi mrze Saab, ali vidim da nisi usamljen. Znaci, po svemu sudeci cu dati sansu Subaru-u.

#7 Carlos

Carlos
  • Members
  • 335 posts

Posted 18 September 2006 - 07:37

QUOTE(Carlos @ 17 Sep 2006, 08:11)
Po meni je Outback bolje rešenje - ima pogon na sva četiri točka.

Au jbt, tek sada sam video da se u prvom postu nide ne pominje Outback wacko.gif. Sorry guys, tamo gde pise 'Outback' - citati Legacy smile.gif

#8 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 18 September 2006 - 15:19

QUOTE(yoyoman @ 17 Sep 2006, 16:27)
Mister, thanx na korisnim savetima. Nemam pojma zasto tolki ljudi mrze Saab, ali vidim da nisi usamljen. Znaci, po svemu sudeci cu dati sansu Subaru-u.



nema na cemu...sto se tice saab-a, nemoj da mislis da ga mrzim...novi saab sa garancijom je tehnicki solidan auto, a i ima dozu individualnosti koja je cesto neophodna u okruzenju u kome mnogi automobili raznih proizvodjaca lice kao jaje jajetu (od automobila ocekujes pouzdanu voznju, ali i odraz sopstevnog karaktera, zar ne?) ... s druge strane, od polovnog saab-a se treba kloniti u sirokom luku - sve sto ti kazem potice iz prilicno velikog iskustva vezanog za japanske, americke i evropske automobile (sans francuska, italija i spanija)

ps - posle carlosovog pojasnjenja, vidim da sam nepravedno 'podelio lekciju' wink.gif

#9 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 19 September 2006 - 22:30

Zajebi saab ili subaru.Ako ti treba auto za led Audi Quatro je ubedljivo najbolji.Sa dobrim gumama ide po ledu bolje nego Jeep.

#10 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 25 September 2006 - 01:29

QUOTE(MAGRIPA65 @ 19 Sep 2006, 23:30)
Zajebi saab ili subaru.Ako ti treba auto za led Audi Quatro je ubedljivo najbolji.Sa dobrim gumama ide po ledu bolje nego Jeep.

A održavanje košta nešto manje nego redovni remont F-18.

#11 martinj

martinj
  • Members
  • 1,540 posts

Posted 25 September 2006 - 01:36

Lada niva...
Ako neko zna da napravi auto za led to su rusi...

#12 Hotstepper

Hotstepper
  • Members
  • 298 posts

Posted 25 September 2006 - 10:23

QUOTE(martinj @ 25 Sep 2006, 01:36)
Lada niva...
Ako neko zna da napravi auto za led to su rusi...



biggrin.gif
jeste... bas bi vole da vidim face njegovih kolega kada parkira to cudo ujutru kada dodje na posao ( u Kanadi..) biggrin.gif

#13 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 25 September 2006 - 10:40

QUOTE(Hotstepper @ 25 Sep 2006, 11:23)
biggrin.gif
jeste... bas bi vole da vidim face njegovih kolega kada parkira to cudo ujutru kada dodje na posao ( u Kanadi..)  biggrin.gif

Pa on nije pitao koji auto da kupi da bi video zadovoljne face svojih kolega kad ujutru parkira auto pri dolasku na posao, već koji je auto dobar za vožnju po ledu.

Za zadovoljne face, jedan Ferrari bi bio sasvim u redu.

#14 Hotstepper

Hotstepper
  • Members
  • 298 posts

Posted 25 September 2006 - 22:42

QUOTE(Tresko @ 25 Sep 2006, 10:40)
Pa on nije pitao koji auto da kupi da bi video zadovoljne face svojih kolega kad ujutru parkira auto pri dolasku na posao, već koji je auto dobar za vožnju po ledu.

Za zadovoljne face, jedan Ferrari bi bio sasvim u redu.



ovaj, mislim da je moj prethodni komentar lose shvacen... rolleyes.gif

Licno volim Nivu jer nije sminkerski terenac vec ono sto terenac treba da bude, cak imam nameru da nabavim caleti jednu, za vikendicu, odlican terenski automobil.

Nego, ja rekoh to iz *ajebancikje, posto mislim da tamo ta kola nisu nikad ni videli, a i realno mislim da ne ulaze u profil koji je topic-starter pomenuo...

uostalom, to nije tema danasnje emisije...

#15 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 26 September 2006 - 12:36

QUOTE(Hotstepper @ 25 Sep 2006, 23:42)
ovaj, mislim da je moj prethodni komentar lose shvacen...  rolleyes.gif

Licno volim Nivu jer nije sminkerski terenac vec ono sto terenac treba da bude, cak imam nameru da nabavim caleti jednu, za vikendicu, odlican terenski automobil.

Nego, ja rekoh to iz *ajebancikje, posto mislim da tamo ta kola nisu nikad ni videli, a i realno mislim da ne ulaze u profil koji je topic-starter pomenuo...

uostalom, to nije tema danasnje emisije...

Beh, i ja sam mislio da u Italiji nisu ni čuli za Ladu Nivu. Kad ono, puna ih Italija, imaju čak i distributere.