Jump to content


Photo

Voznja sa stranim pasosem?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
31 replies to this topic

#1 pbogdanovic

pbogdanovic
  • Members
  • 22 posts

Posted 15 September 2006 - 01:41

Ok, shvatio sam iz prethodnih postova da nema u principu nikakvog problema da se voze kola sa stranim tablama kada imas strani pasos.

Ono sto me interesuje je prakticna strana price - posto zivim u BGD - kako doci do takvih kola, kakvo je ovlascenje potrebno (tesko da cu ih kupovati na svoje ime/ili mozda ima neka fora sa prenosom na mene?), kako se produzava osiguranje....

U principu, interesuje me da li neki dileri eventualno vec rade te stvari, gde mogu sve da zavrsim na jednom mestu.

Da li neko moze da pruzi konkretan odgovor kako da dodjem do kvalitetnog stranca kojeg cu moci da sa stranim pasosem vozim po BGD (naravno uz redovan izlazak iz zemlje).

HVALA!

#2 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 15 September 2006 - 13:56

Odeš u stranu zemlju, kupiš automobil sa stranim tablicama, nadješ nekog stranca u stranoj zemlji, na čije ime će da se vodi automobil, i dodješ u Srbiju sa autom sa stranim tablicama, koji voziš sa stranim pasošem(uz redovne izlaske iz zemlje).

#3 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 15 September 2006 - 14:11

QUOTE(Tresko @ 15 Sep 2006, 14:56)
Odeš u stranu zemlju, kupiš automobil sa stranim tablicama, nadješ nekog stranca u stranoj zemlji, na čije ime će da se vodi automobil, i dodješ u Srbiju sa autom sa stranim tablicama, koji voziš sa stranim pasošem(uz redovne izlaske iz zemlje).



A sto ne na svoje ime? huh.gif

#4 APACH

APACH
  • Members
  • 758 posts

Posted 15 September 2006 - 14:44

QUOTE(pbogdanovic @ 15 Sep 2006, 02:41)
Ono sto me interesuje je prakticna strana price - posto zivim u BGD - kako doci do takvih kola, kakvo je ovlascenje potrebno (tesko da cu ih kupovati na svoje ime/ili mozda ima neka fora sa prenosom na mene?), kako se produzava osiguranje....




mm pa ne znam....oni sto ih ja znam da da voze kola na strane table a imaju strani pasos.....nabavise kola na Dortjolu.

#5 pbogdanovic

pbogdanovic
  • Members
  • 22 posts

Posted 15 September 2006 - 14:51

QUOTE(APACH @ 15 Sep 2006, 14:44)
mm pa ne znam....oni sto ih ja znam da da voze kola na strane table a imaju strani pasos.....nabavise kola na Dortjolu.


Pa ajde da ih i ja nabavim na Dorcolu, upravo to i trazim...

Opcija sa odlaskom u inostrastvo, pa jurenje "nekog stranca da na njega registrujem kola".... Mislim, koji bi to stranac bio lud da registruje kola na sebe i onda ti ih da da vozis?? Niko, bar ja ne znam nikoga.

Upravo stoga i ovo pitanje - kako se konkretno resava taj problem, odnosno kako naci kola sa stranim tablicama koja su i dalje registrovana i koja mogu da se voze.

ps. Sto se tice "registrujes na sebe" - to ne moze napolju ako nemas boravak. A to sto imam strani pasos ne znaci da imam i prijavljenu adresu, stan itd, odnosno nemam, pa stoga i ne mogu da ih registrujem na sebe.

#6 Carlos

Carlos
  • Members
  • 335 posts

Posted 15 September 2006 - 17:55

Imam i ja jedno pitanjce smile.gif

Recimo, imam firmu u inostranstvu, registrujem na nju auto, i želim da tim automobilom dođem u Srbiju? Imam dvojno državljanstvo. Da li i koliko dugo bih mogao da vozim takav auto u Srbiji, i pod kakvim uslovima? Hvala unapred za sve odgovore.

#7 pbogdanovic

pbogdanovic
  • Members
  • 22 posts

Posted 15 September 2006 - 20:40

QUOTE(Carlos @ 15 Sep 2006, 17:55)
Imam i ja jedno pitanjce smile.gif

Recimo, imam firmu u inostranstvu, registrujem na nju auto, i želim da tim automobilom dođem u Srbiju? Imam dvojno državljanstvo. Da li i koliko dugo bih mogao da vozim takav auto u Srbiji, i pod kakvim uslovima? Hvala unapred za sve odgovore.


6 meseci bez ikakvog problema - na svakih 6 meseci moras da izadjes iz zemlje, bitan je pecat u pasosu.

#8 DJAVOLAK

DJAVOLAK
  • Members
  • 209 posts

Posted 15 September 2006 - 22:37

Samo mi nije jasno kako vam se isplati da dajete za osiguranje 500-1000 evra u tim stranim zemljama da bi se onda vozikali u Srbiji sa stranim tablicama?To se uopste ne isplati.

#9 pbogdanovic

pbogdanovic
  • Members
  • 22 posts

Posted 16 September 2006 - 00:20

QUOTE(DJAVOLAK @ 15 Sep 2006, 22:37)
Samo mi nije jasno kako vam se isplati da dajete za osiguranje 500-1000 evra u tim stranim zemljama da bi se onda vozikali u Srbiji sa stranim tablicama?To se uopste ne isplati.


Ko kaze da se uzme u stranim zemljama (DE, CH, AT, IT...)?
Zeleni karton je zeleni karton, odes do Bartovaca, uzmes hrvatski zeleni karton i problem resen.

Kako sam cuo, priznaje se cak i nas zeleni karton (iako su strane table), mada neke osiguravajuce kuce nece da izdaju za strance, a neke ozbiljnije hoce.

#10 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 16 September 2006 - 01:10

QUOTE(Jr @ 15 Sep 2006, 15:11)
A sto ne na svoje ime? huh.gif

Pa reče čovek da neće na svoje ime, šta znam.

#11 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 16 September 2006 - 01:13

QUOTE(pbogdanovic @ 16 Sep 2006, 01:20)
Ko kaze da se uzme u stranim zemljama (DE, CH, AT, IT...)?
Zeleni karton je zeleni karton, odes do Bartovaca, uzmes hrvatski zeleni karton i problem resen.

Kako sam cuo, priznaje se cak i nas zeleni karton (iako su strane table), mada neke osiguravajuce kuce nece da izdaju za strance, a neke ozbiljnije hoce.

Dečko, živiš u zabludama....................Ne postoji naš zeleni karton za strane tablice. Postoji samo granično osiguranje, ono na 45 dana i košta papreno. Zeleni karton, može da ti izda samo osiguranje iz zemlje u kojoj je auto registrovan, tj. isto koje je auto osiguralo. A to može opet da bude samo osiguranje iz zemlje čije tablice ima auto.

Zatim, nisu Bartovci, nego Batrovci.

#12 DJAVOLAK

DJAVOLAK
  • Members
  • 209 posts

Posted 16 September 2006 - 09:57

QUOTE(pbogdanovic @ 16 Sep 2006, 01:20)
Ko kaze da se uzme u stranim zemljama (DE, CH, AT, IT...)?
Zeleni karton je zeleni karton, odes do Bartovaca, uzmes hrvatski zeleni karton i problem resen.

Kako sam cuo, priznaje se cak i nas zeleni karton (iako su strane table), mada neke osiguravajuce kuce nece da izdaju za strance, a neke ozbiljnije hoce.



Kad ti istekne registracija,moras u maticnu zemlju da je produzis.Tu ti ne pomaze zelena karta.Jedino ako postoji mogucnost da auto kupljen u EU mozes da registrujes u bilo kojoj članici pa onda skoknes do Madjarske jednom godišnje?A pored toga registracija je mnogo skuplja nego kod nas.

#13 cromodora

cromodora
  • Members
  • 625 posts

Posted 16 September 2006 - 23:10

btw......ne bi bas da trolujem topic al'mozda ce nekog interesovati.
Imam Renault Clio 16V,92' godiste italijanske table na prodaju,ja sam ga vozio zadnjih 3 godine pa palim odavde pa bi ga prodao.
Ako ima interesenata nek se jave na PM.

Posted Image

#14 voja i

voja i
  • Members
  • 3,917 posts

Posted 17 September 2006 - 21:04

QUOTE(DJAVOLAK @ 16 Sep 2006, 10:57)
Kad ti istekne registracija,moras u maticnu zemlju da je produzis.Tu ti ne pomaze zelena karta.Jedino ako postoji mogucnost da auto kupljen u EU mozes da registrujes u bilo kojoj članici pa onda skoknes do Madjarske jednom godišnje?A pored toga registracija je mnogo skuplja nego kod nas.


a sta je to registracija?
cool.gif


u spaniji po prvi put moras na tehnicki pregled posle 5 godina. na godisnjem nivou samo placas osiguranje i lokalni porez na motorna vozila, sto mozes i preko interneta.

Edited by voja i, 17 September 2006 - 21:06.


#15 pbogdanovic

pbogdanovic
  • Members
  • 22 posts

Posted 17 September 2006 - 21:51

QUOTE(voja i @ 17 Sep 2006, 21:04)
a sta je to registracija?
B)
u spaniji po prvi put moras na tehnicki pregled posle 5 godina. na godisnjem nivou samo placas osiguranje i lokalni porez na motorna vozila, sto mozes i preko interneta.


Naravno, zato se i voze stranci kod nas - niko te nista ne pita.
Samo, meni je i dalje neverovatno da mi niko nije dao konkretan odgovor kako doci do stranca? Da li je moguce da tako malo ljudi koristi ovu mogucnost??