Jump to content


Photo

Zašto više neću ići u beogradski Zoo?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
60 replies to this topic

#31 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 20 September 2006 - 07:43

QUOTE(WVIZ @ 19 Sep 2006, 14:55)
Sta tek reci ako vidite ZOO u San Dijegu!?!?
Uf, to je tek vrhunac!




A tek "Wild Animal Park" !

(Isto u San Diegu.)

#32 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 20 September 2006 - 09:19

QUOTE(kachunchica @ 19 Sep 2006, 16:01)
ma zagrebacki jeste bolji, meni barem tako djeluje, jer je zeleniji i izgleda mi kao da je zivotinjama malo ipak prirodniji ambijent u njemu.  a i kao da je veci...mada nisam bila vec par godina u Beogradskom...
Ali ne treba zivjeti u zabludi  da se tamo zivotinje hrane nekako suptilnije. bash ima kao najava kad se koje zivotinje hrane pa da se dodje gledati biggrin.gif
Iako je jedina prava atrakcija kad slonica slusha muziku. biggrin.gif
Ja se pitala sta to trubi, kad tamo kao slonica  slusha klasiku laugh.gif
simpatichno.

Ma da. Problem je i što dečko nije ukapirao da se radi o dva potpuno različita koncepta. Beogradski ZOO je u sred zidina, ograničen prostorom, i nema šanse da se proširi, dakle koncipiran je više(nažalost) na betonu, jer je na takvom mestu.
Zagrebački ima puno više zelenila, ali to je zbog srećnije odabranog mesta na kojem se nalazi.
Nema smisla ni porediti ni jedan ni drugi sa ZOO vrtovima u nekim drugim zemljama. Ali, to je pak stvar budžeta. smile.gif

#33 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 20 September 2006 - 09:20

QUOTE(Cro-boy @ 19 Sep 2006, 13:28)
a one inteligentnije primjerke su naucili da si sami narucuju pizzu i cevape.
srdjane, hvala za fotke. Zaista su kul. Ne znam koliko su ti platili ovi iz zg zoo-a, ali mene si nagovorio da odem tamo (prvi put nakon vise od 20 god, sram da me bude).

Pa da, uzmu telefon, i eto pizze. laugh.gif

#34 djordje geprat

djordje geprat
  • Members
  • 1,455 posts

Posted 20 September 2006 - 09:39

QUOTE(Tresko @ 19 Sep 2006, 11:23)
Ma, to je samo posledica sindroma da tudje govno miriše, a svoje smrdi. Tako uvek imaš one kojima s sopstvenom gradu jedna stvar smeta, a u drugom je ta stvar super.

Tako verovatno neki misle da u Zagrebačkom ZOO-vrtu, životinje hrane biftekom(srednje pečenim), i to na viljušku, dok im u Beogradskom ZOO-u bacaju mrtve piliće.

Što si nakrivo nasađen, Tresko. Ne radi se o govnetu nego o osećaju nelagodnosti. Ne gledam ni animal planet na TV jer me vrebaju scene kada leopard stiže antilopu ili čopor mački naskače na nosoroga. Nemam stomak za smrt. Samo to.
PS: Ne bacaju se mrtvi pilići. Bacaju se živi da bi bilo po ukusu ptice. Jeste prirodno ali nije mi atraktivno.

#35 vasudeva418

vasudeva418
  • Banned
  • 2,635 posts

Posted 20 September 2006 - 09:53

QUOTE(Recycle Bin @ 19 Sep 2006, 20:18)
O pa da... specijalisti smo za imamo nesto jedinstveno na celom svetu.
Da, zive 25 divljih svinja i 6 jelena. Kao i 132 ptice.
Kad bi se to ostrvo utvrdilo (obaloutvrdilo) onda ne bi "morao da se evakuise i ponovo gradi", razumes?
Onaj ko nema viziju kako i sta bi moglo da se sagradi na tom ostrvu treba da cuti a ne da podmece nogu na svaki predlog.
A vi ste puni pameti, pa sve kipi sa strane. Uostalom - vidi se. Gde god pogledas po Srbiji, vidis previse pameti...

Ono sto je "napravljeno" samo po sebi onda nek i ostane. Ostavite cigan male po gradu - jer se napravilo "samo po sebi". Ostavite neokrecene zgrade - jer "se napravilo samo po sebi".... itd...
Sve ostavite kako sad izgleda i nemojte da promenite i poboljsate nikako.

To, da li bi ovde neko za takvu ideju bio proglasavan za fasistu i budalu, ostavi za tvoje vlazne snove.
Ovde svako moze da kaze sta hoce i nece biti proglasen ni za sta. A tebi je svaka druga rec "fasista" i proglasavao bi za fasiste sve i svakoga. Obrati paznju na ponasanje, Rumenka!
Bio i video, jebote !
To ostrvo moze da bude svetsko cudo, ali posto je rec "ne" glavna rec u srpskom jeziku, onda ce tako i da ostane - neiskorisceno.
To sto ti idu na zivce je tvoj problem. Covece, pa postoje profesionalci koji mogu da ti pomognu.

Sta tebe boli uvo ko glasa i ko ne glasa? Ko bre ne placa poreze? Sta tebe isto tako boli uvo da li i ko placa a ko ne placa poreze?

Jesi mozda pogledao oko sebe, da li stanovnici Srbije placaju porez na sve sto treba da placaju? Jel mozda svi glasaju? Jel "savetuju"?

Kako si ti to umislio/zamislio da mozes nekom da zabranis da kaze svoj stav i da vas posavetuje?
Pa svi mi, u dijaspori, to ne radimo da bi VAMA bilo lose, nego BOLJE. Sem ako ne mislis da namerno predlazemo lose stvari kako bi vas ukakili.



Ti si, izgleda, gluv ili glup. Primenio bi obaloutvrdjivanje na mestu na kojem je zabranjena svaka urbana intervencija, ako izuzmemo Lido. A zašto bi nešto menjao? Zato što kod nas u Srbiji ništa ne valja! Imamo, eto, i "cigan male", imamo mesta na kojima se okupljaju i žive Romi i nigde vlasti da stavi tačku na te Rome i njihove straćare.

"Podmetanje noge"?! Ne, nego neslaganje! To što neko ima stars & stripes na avataru ne znači da je njegova reč amin. Što se mene tiče ti možeš da budeš i iz Lapova.

Zadrži svoj prokleti gastarbajterski prezir za sebe. Ne mislim da imate loše namere, ali mislim da niko ko ne živi u ovoj zemlji nema nikakvo pravo da se meša u njene stvari.

Dalje: ne govorim često fašista. To je reč koju bi u Americi primenili na tebe kada bi predložio da se urbanizuje zaštićena ekološka zona.

#36 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 20 September 2006 - 10:23

QUOTE(vasudeva418 @ 20 Sep 2006, 01:53)
Ti si, izgleda, gluv ili glup.


Nisam ni jedno.
A i da jesam, to ne treba tebe da zanima. Nego, mozda si ti amalgam toga.

QUOTE(vasudeva418 @ 20 Sep 2006, 01:53)
Primenio bi obaloutvrdjivanje na mestu na kojem je zabranjena svaka urbana intervencija, ako izuzmemo Lido.


Pa, kralju, ja i kazem da to treba da se promeni.
To mu dodje isto kao da si rekao u doba Tita da je zalaganje za visestranacki sistem zabranjeno.
Pa znam da jeste, ali sam ja protiv toga. Razumes li?
Tako sam i protiv toga da to ostrvo bude "zasticena zona" i zato sam i predlozio da se tamo preseli zoo vrt i napravi spoj zoo vrta i ekoloske zone.



QUOTE(vasudeva418 @ 20 Sep 2006, 01:53)
A zašto bi nešto menjao? Zato što kod nas u Srbiji ništa ne valja! Imamo, eto, i "cigan male", imamo mesta na kojima se okupljaju i žive Romi i nigde vlasti da stavi tačku na te Rome i njihove straćare.


Pa da...
Ali zasto bi ista i menjali, kad je kod vas najlakse i najvaznije da se kaze "ne" nego da se ista promeni ili popravi.


QUOTE(vasudeva418 @ 20 Sep 2006, 01:53)
"Podmetanje noge"?! Ne, nego neslaganje! To što neko ima stars & stripes na avataru ne znači da je njegova reč amin. Što se mene tiče ti možeš da budeš i iz Lapova.


Da, podmetanje noge.
Uleteo si klizeci na mene, pokusavajuci da "oboris" moje misljenje tako sto si govorio da ja maltene nemam pravo nista da kazem - jer zivim van Srbije sad.


QUOTE(vasudeva418 @ 20 Sep 2006, 01:53)
Zadrži svoj prokleti gastarbajterski prezir za sebe. Ne mislim da imate loše namere, ali mislim da niko ko ne živi u ovoj zemlji nema nikakvo pravo da se meša u njene stvari.


Prvo, ja nisam gastarbajter. To u prevodu znaci "gostujuci radnik" a ja nisam vise gost u Americi.
Drugo, ITEKAKO ja IMAM PRAVO da se "mesam" u MOJE stvari. Zaboravljas da sam ja gradjanin i drzavljanin i Srbije. Da li ti je to jasno?
Ti ne mozes meni da oduzmes moja PRAVA - a ona su ISTA kao i tvoja. Apsolutno ista kao i tvoja.
Sta ti znas o npr. meni? Nista. Ja sam mozda samo privremeno u inostranstvu a ti bi meni oduzeo moja prava koja imam po ustavu.


QUOTE(vasudeva418 @ 20 Sep 2006, 01:53)
Dalje: ne govorim često fašista. To je reč koju bi u Americi primenili na tebe kada bi predložio da se urbanizuje zaštićena ekološka zona.


Jok, moja baba to govori... Ti vrlo cesto za druge kazes da su fasisti.
Sta ti znas koga bi u Americi nazvali fasistom...

Dalje, rec "fasizam" ne moze ni pomocu trika da se odnosi na nekoga ko bi predlozio da se urbanizuje neka trenutno "zasticena ekoloska zona". Ni uz pomoc magije.
Nista nije vecno (pa ni neka zona) i svako ima pravo da predlozi promene.
To ga nikako ne cini fasistom.

#37 Bata.Ilich

Bata.Ilich
  • Members
  • 5,646 posts

Posted 20 September 2006 - 10:33

QUOTE(Recycle Bin @ 20 Sep 2006, 08:43)
A tek "Wild Animal Park" !

(Isto u San Diegu.)



A tek kad odes na derbi u Beogradu...

#38 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 20 September 2006 - 10:36

QUOTE(djordje geprat @ 20 Sep 2006, 10:39)
Što si nakrivo nasađen, Tresko. Ne radi se o govnetu nego o osećaju nelagodnosti. Ne gledam ni animal planet na TV jer me vrebaju scene kada leopard stiže antilopu ili čopor mački naskače na nosoroga. Nemam stomak za smrt. Samo to.
PS: Ne bacaju se mrtvi pilići. Bacaju se živi da bi bilo po ukusu ptice. Jeste prirodno ali nije mi atraktivno.

Ma, nisam nakrivo nasadjen. Ni ja ne volim te scene smrti, jer nemam stomak za to.

Moj komentar je bio usmeren na to, što kao Beogradski ZOO ne valja, a svi drugi su super. To je ono, u Beogradu ne valjaju stvari koje su u drugim gradovima super.

To me malo nervira, ništa drugo.

A oko hranjenja si u pravu, ni meni se ne svidja, ali tako je. Biram da idem u vreme kad nije hranjenje.

#39 vasudeva418

vasudeva418
  • Banned
  • 2,635 posts

Posted 20 September 2006 - 10:42

QUOTE
Drugo, ITEKAKO ja IMAM PRAVO da se "mesam" u MOJE stvari. Zaboravljas da sam ja gradjanin i drzavljanin i Srbije. Da li ti je to jasno?
Ti ne mozes meni da oduzmes moja PRAVA - a ona su ISTA kao i tvoja. Apsolutno ista kao i tvoja.


Naravno da imaš pravo da deliš lekcije i savetuješ ljude u zemlji koju si batalio, ali ja takođe imam pravo da tvoje mišljenje odbacim - ne zato što je ispravno ili neispravno, nego - irelevantno. Otišao si preko bare? Onda se tako i ponašaj! Ili si ovde, ili si tamo, nema sredine, nema laviranja.

Ej, ti, veliki ti, ti bi oduzeo Ratnom ostrvu status ekološke zone, a argument ti je "Srbi su glupi i neće progres"!!! Idi, prijatelju, i bori se za to da se od Jeloustona napravi parking prostor, a nas ovde pusti da se snalazimo kako znamo.

#40 djordje geprat

djordje geprat
  • Members
  • 1,455 posts

Posted 20 September 2006 - 12:30

QUOTE(Tresko @ 20 Sep 2006, 12:36)
Moj komentar je bio usmeren na to, što kao Beogradski ZOO ne valja, a svi drugi su super. To je ono, u Beogradu ne valjaju stvari koje su u drugim gradovima super.

Sve je u redu. Osetio sam se prozvanim što si komentarisao komentar na moj post.

Za Bina:

Možda će jednog dana urbanisti, ekolozi, arhitekte itd naći način da se veliko ratno ostrvo iskoristi za javnu upotrebu. Do tada, imajući iskustva sa raznim katastrofalnim odlukama "stručnjaka", zalažem se za zabranu razmišljanja o tome šta bi trebalo napraviti na ratnom ostrvu. Ako pogledaš kartu grada naći ćeš gomilu praznog i lakše dostupnog prostora za ZOO. Na ostrvu sam bio samo jedan put u životu, kada je bio pontonski most. Nizvodno od plaže Lido je neki drugi svet. Svet Haklberi Fina, recimo. I to ne treba sjebati. Danas, uz tamo postavljen ZOO, nastao bi cirkus.

Inače, definitivno, ZOO treba izmestiti sa sadašnjeg mesta u ime zaštite životinja od ljudi.

PS: Vasudevo, ova tvoja rasprava sa Binom je više za "politiku"

#41 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 20 September 2006 - 12:33

QUOTE(djordje geprat @ 20 Sep 2006, 21:30)
PS: Vasudevo, ova tvoja rasprava sa Binom je više za "politiku"

...za decu.

#42 Uran

Uran
  • Members
  • 366 posts

Posted 20 September 2006 - 12:36

QUOTE(galimatijas @ 19 Sep 2006, 21:23)
To je glodar iz familije Capybaras. Njegovo stanište je Južna Amerika, potez od Paname do Urugvaja.




Mislim da se ta zivotinja zove paka.

Ja pored beogradskog posetio jos i palicki i becki smile.gif A ovog crvenog pande s one slike iz beckog zoo vrta, se odlicno secam smile.gif (bio je tamo i pre 5 godina)

Inace, navodno je Ciriski zoo vrt nesto vrlo posebno, ali je ulaz bio 20 franaka pre dve godine, tako da sam ipak to propustio...

A Bg zoo bi definitivno trebalo izmestiti. Ratno ostrvo - pa to je prilicno diskutabilno, ali imamo Kosutnjak, Topcider i jos dooooosta praznog prostora malo dalje od centra, pa sta bi falilo i da bude tamo negde (Banjica, Vidikovac, Kumodraz itd....). Manje buke, vise zalenila, raznolikiji teren, mirnije za zivotinje i sa puno mogucnosti za sirenje.

#43 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 20 September 2006 - 13:21

QUOTE(vasudeva418 @ 20 Sep 2006, 02:42)
Naravno da imaš pravo da deliš lekcije i savetuješ ljude u zemlji koju si batalio, ali ja takođe imam pravo da tvoje mišljenje odbacim - ne zato što je ispravno ili neispravno, nego - irelevantno. Otišao si preko bare? Onda se tako i ponašaj! Ili si ovde, ili si tamo, nema sredine, nema laviranja.


Evo ga on opet.
Sta tebe dotice da li sam ja batalio ili nisam batalio zemlju? To je irelevantno. Ti si irelevantan sa takvim levim stavovima.
Rekoh ti da to sto nisam u Srbiji (da li trenutno ili za stalno) nema veze sa polemikom i diskusijom.

Jesi ti ikada bio na velikom ratnom ostrvu? Pretpostavljam da nisi nikad bio. E onda ti ne mozes da pricas o tome jer je tvoje misljenje irelevantno!
Jesi nekad bio na ratistu u Libanu? E onda ne mozes da pricas Izraelu i Hezbollah-u!
Eto takva je tvoja logika.


QUOTE(vasudeva418 @ 20 Sep 2006, 02:42)
Ej, ti, veliki ti, ti bi oduzeo Ratnom ostrvu status ekološke zone, a argument ti je "Srbi su glupi i neće progres"!!! Idi, prijatelju, i bori se za to da se od Jeloustona napravi parking prostor, a nas ovde pusti da se snalazimo kako znamo.



Ja ga krstim - on prdi.
Ja covece, IMAM pravo da predlozim sta god hocu, BEZ da me ti proglasavas za fasistu ili slicno. Jel ti to mozes da razumes?

Argument za pretvaranje VRO u zoo vrt nije u tome sto sam rekao da su "Srbi glupi i nece progres" (a to ni nisam tako rekao) nego zato sto od VRO moze da se napravi nesto lepo i korisno.
A upravo je tvoj a priori negativan stav - "argument" (sa navodnicima). Drugim recima, tebi je argument - postojece stanje. Izem ti takav argument.

Nacisti donesu zakon kojim Jevreji moraju da nose zute trake, i neko kaze da je lose da Jevreji nose zute trake, a ti das "argument" da ne treba nista da se menja, jer - je tako sad i postoji zakon koji propisuej zute trake!
Pa covece, lose je sadasnje stanje i zato je neko predlozio promene, a kontraargument ne moze nikako da bude "zato sto je to sad tako".

I na kraju, necu da ja pustam "tebe" da se snalazis kako znas i umes, jer Srbija nije samo tvoja zemlja. Ona je i moja, iako ne zivim u njoj. Necu da ti dam da se samo ti pitas (a da se samo ti pitas - upropastio bi sve), samo zato ja nisam tamo.

#44 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 20 September 2006 - 13:27

QUOTE(djordje geprat @ 20 Sep 2006, 04:30)
Za Bina:

Možda će jednog dana urbanisti, ekolozi, arhitekte itd naći način da se veliko ratno ostrvo iskoristi za javnu upotrebu. Do tada, imajući iskustva sa raznim katastrofalnim odlukama "stručnjaka", zalažem se za zabranu razmišljanja o tome šta bi trebalo napraviti na ratnom ostrvu. Ako pogledaš kartu grada naći ćeš gomilu praznog i lakše dostupnog prostora za ZOO. Na ostrvu sam bio samo jedan put u životu, kada je bio pontonski most. Nizvodno od plaže Lido je neki drugi svet. Svet Haklberi Fina, recimo. I to ne treba sjebati. Danas, uz tamo postavljen ZOO, nastao bi cirkus.

Inače, definitivno, ZOO treba izmestiti sa sadašnjeg mesta u ime zaštite životinja od ljudi.


Zabrana razmisljanja? Uuuu bre.. A kako to mislis da izvedes? ph34r.gif


Ja cu uvek javno govoriti da od VRO treba nesto napraviti i niko mi to ne moze zabraniti.
Predlozio sam sad Zoo vrt. Ne na celom ostrvu vec na jednom delu. Takodje mi se dopada i ideja da se na samom cosku napravi mini Monte Karlo/Las Vegas (hoteli, kockarnice...), marina, golf teren naravno povezan sa zoo vrtom. Druga polovina ostvra bi ostala kakva jeste - suma. Sa sve 22 patke, 42 plovke i 4 jelena zbog kojih treba da se celo jedno ostrvo koje moze da bude svetski hit - zapostavi.

Eto, javno se zalazem da se promeni status ostrva.

#45 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 20 September 2006 - 13:29

QUOTE(Indy @ 20 Sep 2006, 04:33)
QUOTE(djordje geprat @ 20 Sep 2006, 04:30)

PS: Vasudevo, ova tvoja rasprava sa Binom je više za "politiku"


...za decu.




Ne, to je tvoj eksluzivni domen.