Jump to content

Photo

Zašto više neću ići u beogradski Zoo?

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
60 replies to this topic

#16 Cro-boy

Cro-boy
  • Members
  • 4,466 posts

Posted 19 September 2006 - 12:28

QUOTE(Tresko @ 19 Sep 2006, 10:23)
Tako verovatno neki misle da u Zagrebačkom ZOO-vrtu, životinje hrane biftekom(srednje pečenim), i to na viljušku

a one inteligentnije primjerke su naucili da si sami narucuju pizzu i cevape.

srdjane, hvala za fotke. Zaista su kul. Ne znam koliko su ti platili ovi iz zg zoo-a, ali mene si nagovorio da odem tamo (prvi put nakon vise od 20 god, sram da me bude).

#17 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 19 September 2006 - 12:32

QUOTE(Undead @ 18 Sep 2006, 20:09)
Veliko Ratno Ostrvo je Zoo-Vrt samo po sebi. Ne treba ga maltretirati kao Margit Sziget. Dovoljna je Ada Medjica za maltretiranje. sad.gif dry.gif

A sto kazes "meltretiranje"?
Pa to je receno u najboljoj nameri, da se nesto lepo napravi.

Kako je to Veliko Ratno ostrvo "vrt samo po sebi"? Jel neko ide tamo? Jel uopste moze da se ide tamo?
Zasto je predlog da se tamo nesto napravi, npr. zooloski vrt - los?

Svaki predlog da se nesto poboljsa ili promeni se kao po pravilu uvek docekuje na noz.
Kad ljudima u Srbiji predlozis da okrece zgradu - oni se bune.

yucky.gif

#18 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 19 September 2006 - 14:47

bas zato sto niko osim pecarosa ne ide tamo, treba ga "ostaviti na miru". eto, zato je Veliko Ratno zooloski vrt samo po sebi a ti bi da pravis Menhetn. zapravo, to ce se i desiti jednog dana a vec je pocelo s Adom Medjicom, sto mi je posebno zao.

#19 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 19 September 2006 - 14:51

Zašto više neću ići u beogradski Zoo?, Zato što sam bio u zagrebačkom

tongue.gif

Edited by Indy, 19 September 2006 - 15:07.

#20 kachunchica

kachunchica
  • Members
  • 16 posts

Posted 19 September 2006 - 15:01

QUOTE(Tresko @ 19 Sep 2006, 11:23)
Ma, to je samo posledica sindroma da tudje govno miriše, a svoje smrdi. Tako uvek imaš one kojima s sopstvenom gradu jedna stvar smeta, a u drugom je ta stvar super.

Tako verovatno neki misle da u Zagrebačkom ZOO-vrtu, životinje hrane biftekom(srednje pečenim), i to na viljušku, dok im u Beogradskom ZOO-u bacaju mrtve piliće.

ma zagrebacki jeste bolji, meni barem tako djeluje, jer je zeleniji i izgleda mi kao da je zivotinjama malo ipak prirodniji ambijent u njemu. a i kao da je veci...mada nisam bila vec par godina u Beogradskom...
Ali ne treba zivjeti u zabludi da se tamo zivotinje hrane nekako suptilnije. bash ima kao najava kad se koje zivotinje hrane pa da se dodje gledati biggrin.gif
Iako je jedina prava atrakcija kad slonica slusha muziku. biggrin.gif
Ja se pitala sta to trubi, kad tamo kao slonica slusha klasiku laugh.gif
simpatichno.

Edited by kachunchica, 19 September 2006 - 15:02.

#21 vasudeva418

vasudeva418
  • Banned
  • 2,635 posts

Posted 19 September 2006 - 15:09

A sto kazes "meltretiranje"?
Pa to je receno u najboljoj nameri, da se nesto lepo napravi.

Kako je to Veliko Ratno ostrvo "vrt samo po sebi"? Jel neko ide tamo? Jel uopste moze da se ide tamo?
Zasto je predlog da se tamo nesto napravi, npr. zooloski vrt - los?

Svaki predlog da se nesto poboljsa ili promeni se kao po pravilu uvek docekuje na noz.
Kad ljudima u Srbiji predlozis da okrece zgradu - oni se bune.

Veliko Ratno Ostrvo je zaštićena ekološka zona i neverovatan urbani kuriozum - jedina prašuma u strogom centru grada na celom svetu. Na njemu žive divlje svinje, jeleni, kao i mnoge zaštićene migratorne vrste ptica. Izgradnja Zoološkog vrta podrazumevala bi izgradnju saobraćajnica, pratećih objekata i, uopšte, intervenciju od koje niko ne bi bio koristi jer bi Zoo vrt ionako morao da bude evakuisan i ponovo građen čim bi se Dunav malo podigao. To jest, svakog proleća.

tongue.gif Ovaj bi se problem mogao rešiti stvaranjem brane i ogromnog akumulacionog jezera kojim bi se rešio problem vodostaja Dunava. tongue.gif

Ali, evo, javlja se dobri dijasporac da nam soli pamet, i da suprotstavljanje ideji da se po svaku cenu nešto napravi tamo gde je nešto poodavno napravljeno samo od sebe proglašava za srpsku boljku od koje mu se povraća. I sve to radi iz zemlje u kojoj bi za takvu ideju bio proglašen za fašistu i budalu.

Jel neko ide tamo? Jel uopste moze da se ide tamo?

Dođi pa vidi, jebo te! Ako se već toliko mešaš u ono što mi radimo, mogao bi i da se malo bolje obavestiš o Srbiji, a ne da tupavo ironišeš.

Uh, koliko mi idu na živce gastarbajteri koji su u svakoj srpskoj čorbi mirođija...ne glasaju, ne plaćaju poreze, ali umeju da pljuju i "savetuju".

#22 maksas

maksas
  • Members
  • 1,625 posts

Posted 19 September 2006 - 16:51

Hmmm... Mislim da je glupo ne posetiti beogradski zoo, iako si video neki lepsi, ali nema veze, tvoj izbor! dry.gif

Anyways, meni smeta kod beogradskog Zoo-a, to sto su neki kavezi prakticno samo obicnim zidom odvojeni od centra grada, tj. zivotinje su izlozene enormoj buci tramvaja i ostalog saobracaja koji prolazi odmah pored njih! Definitivno zoo treba negde premestiti, jer ovako samo dodatno muce te zivotinje!

Proslog meseca sam bio u Becu i posetio njihov Zoo (Tiergarten Schönbrunn), koji je predivan i sto je najbitnije izolovan od gradske guzve i buke! smile.gif

Evo i par slicica:

tongue.gif

Da li neko moze da mi kaze koja je ovo zivotinja, posto sam zaboravio sta je pisalo na onoj tabli pored kaveza? unsure.gif

#23 Cro-boy

Cro-boy
  • Members
  • 4,466 posts

Posted 19 September 2006 - 16:58

QUOTE(Indy @ 19 Sep 2006, 15:51)

tongue.gif

pa kad vidis jedan, vidio si ih sve tongue.gif

#24 BornToRun

BornToRun
  • Members
  • 242 posts

Posted 19 September 2006 - 20:08

QUOTE(srdjann @ 14 Sep 2006, 09:44)
ali zato ne propuštam da posetim zagrebački kad god sam u Zagrebu i imam dovoljno vremena... Tako je bilo i pre neki dan kada smo devojka i ja navratili u isti u proputovanju sa Hvara (najbolji način da izbegneš depresiju nakon letovanja je da ne odeš direktno doma wink.gif)

Pa vidim da je na tebe ZG zoo vrt ostavio prilično lep dojam.
Pa što nisi onda ostao u njemu , siguran sam da bi naša braća Hrvati pristali da ti sagrade jednu kolibicu za tebe i devojku u maksimirskom raju.Lepo bi živeli i time bi zauvek odložili povratak doma.
A verovatno bi i potomstvo stiglo , pa bi bilo za izvoz i u druge zoovrtove , recimo beogradski , te bi onda i bg yoo vrt postao bolji.

#25 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 19 September 2006 - 20:18

QUOTE(vasudeva418 @ 19 Sep 2006, 07:09)
Veliko Ratno Ostrvo je zaštićena ekološka zona i neverovatan urbani kuriozum - jedina prašuma u strogom centru grada na celom svetu.

O pa da... specijalisti smo za imamo nesto jedinstveno na celom svetu.

Na njemu žive divlje svinje, jeleni, kao i mnoge zaštićene migratorne vrste ptica. Izgradnja Zoološkog vrta podrazumevala bi izgradnju saobraćajnica, pratećih objekata i, uopšte, intervenciju od koje niko ne bi bio koristi jer bi Zoo vrt ionako morao da bude evakuisan i ponovo građen čim bi se Dunav malo podigao. To jest, svakog proleća.

Da, zive 25 divljih svinja i 6 jelena. Kao i 132 ptice.
Kad bi se to ostrvo utvrdilo (obaloutvrdilo) onda ne bi "morao da se evakuise i ponovo gradi", razumes?
Onaj ko nema viziju kako i sta bi moglo da se sagradi na tom ostrvu treba da cuti a ne da podmece nogu na svaki predlog.

Ali, evo, javlja se dobri dijasporac da nam soli pamet, i da suprotstavljanje ideji da se po svaku cenu nešto napravi tamo gde je nešto poodavno napravljeno samo od sebe proglašava za srpsku boljku od koje mu se povraća. I sve to radi iz zemlje u kojoj bi za takvu ideju bio proglašen za fašistu i budalu.

A vi ste puni pameti, pa sve kipi sa strane. Uostalom - vidi se. Gde god pogledas po Srbiji, vidis previse pameti...

Ono sto je "napravljeno" samo po sebi onda nek i ostane. Ostavite cigan male po gradu - jer se napravilo "samo po sebi". Ostavite neokrecene zgrade - jer "se napravilo samo po sebi".... itd...
Sve ostavite kako sad izgleda i nemojte da promenite i poboljsate nikako.

To, da li bi ovde neko za takvu ideju bio proglasavan za fasistu i budalu, ostavi za tvoje vlazne snove.
Ovde svako moze da kaze sta hoce i nece biti proglasen ni za sta. A tebi je svaka druga rec "fasista" i proglasavao bi za fasiste sve i svakoga. Obrati paznju na ponasanje, Rumenka!

Dođi pa vidi, jebo te! Ako se već toliko mešaš u ono što mi radimo, mogao bi i da se malo bolje obavestiš o Srbiji, a ne da tupavo ironišeš.

Bio i video, jebote !
To ostrvo moze da bude svetsko cudo, ali posto je rec "ne" glavna rec u srpskom jeziku, onda ce tako i da ostane - neiskorisceno.

Uh, koliko mi idu na živce gastarbajteri koji su u svakoj srpskoj čorbi mirođija...ne glasaju, ne plaćaju poreze, ali umeju da pljuju i "savetuju".

To sto ti idu na zivce je tvoj problem. Covece, pa postoje profesionalci koji mogu da ti pomognu.

Sta tebe boli uvo ko glasa i ko ne glasa? Ko bre ne placa poreze? Sta tebe isto tako boli uvo da li i ko placa a ko ne placa poreze?

Jesi mozda pogledao oko sebe, da li stanovnici Srbije placaju porez na sve sto treba da placaju? Jel mozda svi glasaju? Jel "savetuju"?

Kako si ti to umislio/zamislio da mozes nekom da zabranis da kaze svoj stav i da vas posavetuje?
Pa svi mi, u dijaspori, to ne radimo da bi VAMA bilo lose, nego BOLJE. Sem ako ne mislis da namerno predlazemo lose stvari kako bi vas ukakili.

#26 galimatijas

galimatijas
  • Members
  • 143 posts

Posted 19 September 2006 - 20:23

QUOTE(maksas @ 19 Sep 2006, 16:51)
Da li neko moze da mi kaze koja je ovo zivotinja, posto sam zaboravio sta je pisalo na onoj tabli pored kaveza?  unsure.gif

To je glodar iz familije Capybaras. Njegovo stanište je Južna Amerika, potez od Paname do Urugvaja.

Ložite se da gledate životinje u kavezima? Volite životinje isto, zar ne?

yucky.gif

Tip: čitajte npr Brehm-ov Život životinja ili Gale-ovu Animal Life Encyclopedia, a ako ne volite da ćitate gledajte Opstanak ili Animal planet. Ne zatvarajte životinje u kaveze, ma koliko im lepa okruženja pravili. Podjite od sebe.

#27 maksas

maksas
  • Members
  • 1,625 posts

Posted 19 September 2006 - 21:26

QUOTE(galimatijas @ 19 Sep 2006, 21:23)
To je glodar iz familije Capybaras. Njegovo stanište je Južna Amerika, potez od Paname do Urugvaja.

Ložite se da gledate životinje u kavezima? Volite životinje isto, zar ne?

yucky.gif

Tip: čitajte npr Brehm-ov Život životinja ili Gale-ovu Animal Life Encyclopedia, a ako ne volite da ćitate gledajte Opstanak ili Animal planet. Ne zatvarajte životinje u kaveze, ma koliko im lepa okruženja pravili. Podjite od sebe.

Naravno da se ne lozim da gledam zivotinje po kavezima, ali neke zivotinje nemam prilike (jos uvek) da vidim u njihovom prirodnom stanistu, pa za sada koristim i tu priliku!

Inace, kada god mogu odem negde u prirodu i tamo gledam zivotinje (kod nas najvise medvede, srne i jelene) i naravno da mi je vece zadovoljstvo videti ih slobodne nego u kavezu!

P.S. Nikada nisi bio/bila u zoo-u?

Edited by maksas, 19 September 2006 - 21:30.

#28 galimatijas

galimatijas
  • Members
  • 143 posts

Posted 19 September 2006 - 22:21

QUOTE(maksas @ 19 Sep 2006, 21:26)
Naravno da se ne lozim da gledam zivotinje po kavezima, ali neke zivotinje nemam prilike (jos uvek) da vidim u njihovom prirodnom stanistu, pa za sada koristim i tu priliku!

Maksas, moj se post nije odnosio na tvoje pisanje, već na generalno ceo topic sa sve srcem u naslovu.
Inace, kada god mogu odem negde u prirodu i tamo gledam zivotinje (kod nas najvise medvede, srne i jelene) i naravno da mi je vece zadovoljstvo videti ih slobodne nego u kavezu!

Predložio sam šta svako može da uradi umesto posete zoo-vrtu. Kakva je razlika izmedju gledanja životinja odvojenih ogradom od tebe (u skučenom, zatvorenom prostoru) od gledanja fotografija ili tv emisija? Čak ima razlike, jer iz knjiga i emisija možeš više naučiti o njima. Ja ne mogu da verujem koliko je ljudi koje sam pitao šatro trik pitanje: "da li je foka riba ili gmizavac" ili " da li je pingvin riba?" davalo nebulozne odgovore, a kao gde god putuju obavezno posete i lokalni zoo-vrt.

Mnogim životinjskim vrstama bi bolje bilo da nikada nisu srele i videle čoveka. Mogao bi i čovek da priušti taj luxuz da vidi životinje samo preko slika.
P.S. Nikada nisi bio/bila u zoo-u?

Bio sam nekoliko puta u zoo-vrtu, poslednji put u srednjoj školi. Lažem, išao sam jednom na vežbe sa grupom sa faxa tamo. Puno puta sam bio svedok zlostavljanja i mučenja životinja (uglavnom domaćih) u Srbiji zahvaljujući svom faxu. Što se bg zoo-vrta tiče, ja sam da se zatvori, ali nemam iluzija da će se to i desiti. Nadam se da će barem Vuk Bojović otići na zasluženu dugogodišnju robiju.

Ratno ostrvo treba dovesti u red kao prirodno stanište mnogih vrsta ptica i ostaviti to kao oazu prirode u gradu. Može se i tako skupiti lova od npr turista (postaviti dvoglede na gradskoj obali ili neka uzvišenja za fotografe). Ali ne, tu će da se gradi na jednoj polovini golf teren a na drugoj gde je više ptica pešačke staze. Verovatno za kante za djubre neće ostati para.

#29 maksas

maksas
  • Members
  • 1,625 posts

Posted 19 September 2006 - 22:46

QUOTE(galimatijas @ 19 Sep 2006, 23:21)
Predložio sam šta svako može da uradi umesto posete zoo-vrtu. Kakva je razlika izmedju gledanja životinja odvojenih ogradom od tebe (u skučenom, zatvorenom prostoru) od gledanja fotografija ili tv emisija? Čak ima razlike, jer iz knjiga i emisija možeš više naučiti o njima. Ja ne mogu da verujem koliko je ljudi koje sam pitao šatro trik pitanje: "da li je foka riba ili gmizavac" ili " da li je pingvin riba?" davalo nebulozne odgovore, a kao gde god putuju obavezno posete i lokalni zoo-vrt.

Pa ne znam, meni je uvek lepse da zivotinje vidim uzivo, nego na tv-u, zato i volim da se vucaram po sumama kako bi ih video, a to da se vise moze nauciti sa tv-a ili iz knjiga je potpuno tacno. Zoo vrtove ne posecujem cesto, ali kao sto sam vec rekao, to mi je neka vrsta, "nuznog zla", jer trenutno nemam sredstava da putujem previse po svetu u potrazi za raznim zivotinjskim vrstama.

Inace, vise bih voleo da ovako "posetim" pingvine!

Mnogim životinjskim vrstama bi bolje bilo da nikada nisu srele i videle čoveka.

Ziva istina!

Bio sam nekoliko puta u zoo-vrtu, poslednji put u srednjoj školi. Lažem, išao sam jednom na vežbe sa grupom sa faxa tamo. Puno puta sam bio svedok zlostavljanja i mučenja životinja (uglavnom domaćih) u Srbiji zahvaljujući svom faxu. Što se bg zoo-vrta tiče, ja sam da se zatvori, ali nemam iluzija da će se to i desiti. Nadam se da će barem Vuk Bojović otići na zasluženu dugogodišnju robiju.

Nesto ne verujem da ce ikome pasti na pamet da se zatvori zoo u BG-u, pa sam sa te strane ipak da se izmesti na neko mirnije mesto i da se vise vodi racuna o zivotinjama (koliko je god to moguce u zoo vrtu).

Ratno ostrvo treba dovesti u red kao prirodno stanište mnogih vrsta ptica i ostaviti to kao oazu prirode u gradu. Može se i tako skupiti lova od npr turista (postaviti dvoglede na gradskoj obali ili neka uzvišenja za fotografe). Ali ne, tu će da se gradi na jednoj polovini golf teren a na drugoj gde je više ptica pešačke staze. Verovatno za kante za djubre neće ostati para.

Ovde se potpuno slazem sa tobom i protiv sam bilo kakve "urbanizacije" Ratnog ostrva, pa makar se na njemu nalazi samo 10-tak svinja ili srna.

#30 WVIZ

WVIZ
  • Members
  • 2,497 posts

Posted 19 September 2006 - 22:55

Sta tek reci ako vidite ZOO u San Dijegu!?!?
Uf, to je tek vrhunac!