Jump to content


Photo

Pitanje dzukele


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
494 replies to this topic

#1 3pileta

3pileta
  • Banned
  • 113 posts

Posted 10 September 2006 - 11:56

Kratka pateticna prica:
Naselje Brace Jerkovic je problematicno po mnogo cemu a od dolaska Milosevica na vlast dobilo je novu komponentu...dzukelu.
Broj pasa lutalica u ovom delu grada je neverovatno visok i da stvari budu bizarnije prihvacen je dosta lepo od strane stanovnika. Kada sam se doselio ovde (druga tuzna prica o kojoj necu sada) naselje je odma dobilo dva dzukca...Dzonija i Trapusicu. Psi su bili u kategoriji vecih dzukaca sposobnih da nanesu teske telesne povrede, Dzoni je bio mesanac vucjaka i zamke za medvede a Trapusica je bila mesanac dobermana i necega sto jos nije zavedeno u nauci. U pocetku su lajali na mene ali su me prihvatili posle dva meseca i sve je bilo "ok". Posle godinu dana njima se prikljucio i Zucko, mesanac koji je imao lepu osobinu da se prikrade od pozadi ljudima i da ih ugrize. Svaki put kada bi pozvali sintere, psihoticna raspustenica bi ih skrivala u podrum a i ako bi bili uhiceni ona bi placala da se puste. Apsurd je trajao i dalje i danas imamo 8 pasa lutalica u naselju koji su veoma uspesno iskorenili svaki drugi oblik zivota u naselju. Citaj sem insekata nista nije ostalo zivo.

Onda se zivot vratio. Prvo pacovi, misevi, bubasvabe,golubovi.Celo naselje izgleda kao postapokalipticni prizor. Lesine raskomadanih macaka koje su slucajno zalutale u ovaj kraj leze po polju zajdedno sa izmetima pasa dok se deca igraju tu. Buka i napadi svakog dana cela 24 casa.

Dzukela je postala opste prihvacena. Naravno vlasnici ogromnih luksuznih dzukela (citaj rasnih pasa) sada ne mogu da setaju svoje mrcine na miru jer za tili cas zvuci sa animal planeta odzvanjaju naseljem kad krenu da se krljaju sa domacom ekipom. Ako je ikakve male koristi u svom ovom besmislu, barem sada moraju da ih vode na uzici za razliku od ranije kada su ih pustali da orgijaju slobodno.
Valjda su ih pustali iz straha od medveda ili ogromne letece ajkule za koju se pricalo da je vidjena u ovim krajevima...
Poslednji poraz koji me je totalno dotukao bio je izvestaj mog ortaka sa Tare. Beogradjanke su dovele (spasile u njihovim permutovanim umovima) pse tako sto su ih dovele na svoje vikendice na Tari. Desilo se sledece. Psi su takodje unistili svaki oblik zivota u krugu od kilometar. Ranije, prica gazda kod koga je moj ortak bio u privatnom smestaju, dolazilo bi mu lane i brstilo u dvoristu. Steta koju je lane pravilo je bila zanemarljiva u poredjenju sa osecanjem lepog koje se javlja kada se vidi tako nesto.Sada od copora pasa samo zmije gamizu po zemlji. Takodje psi napadaju ovce koje prolaze tuda.Poremecaj eko sistema koji je nastao uvodjenjem nove vrste na teren je skoro bespovratan.
I kao samilosni metak dolaze organizacije za zastitu zivotinja.
Po meni postojanje drustava kao sto je "Orka" je, najblaze receno, besmisleno u situaciji kada u Beogradu postoji populacija od 250.000 pasa lutalica. Pas je mesozder, pas je teritorijalna zivotinja, pas je socijalna zivotinja. Zasto se tolerise i stiti tako opasan oblik zivota tamo gde mu mesto nije? Zar je ovo suma gde zive divlje zivotinje. Pateticnost akcija tipa "Ja nisam lutalica ja sam napusten" izaziva kiselinu i mucninu u mom stomaku. Kao prvo, pas kao zivotinja NEMA JA, on je besvesno bice koje poseduje drugaciju inteligenciju koja je "uporediva" sa ljudskom ali NEMA JA. Drugo pas kao mesozder se hrani mesom, sto uracunava i mene i onoga koji cita ovaj tekst, osim ako nije virtuelni robot ili traktor. Trece pas je socijalna zivotinja i kao takva lovi u organizovanim skupinama-coporima a copor od 250.000 nije bas za podcenjivanje. Sto znaci da, pod cetiri, psi lutalice pokrivaju svoju teritoriju u podpunosti u gradu Beogradu. Kako je to lepo za turizam. Pokazes im znamenitosti grada i izujeda ga pas. I vrati se u svoju zemlju i gubis odma gomilu turista a samim tim i kesh...hehehe. Posaljes sintere a ono ih gradjani gadjaju flasama, kriju dzukele u podrumima ko da stite nesto...E to nesto u meni izaziva vizomaniju (bolest dobijanja iseljenicke vize). Simbioza izmedju gradjana i dzukele.
Bacio sam se malo na proucavanje tog prefinjenog odnosa izmedju dva bica...

Beogradjanina i dzukele. Ali o tome u sledecem broju.

Edited by 3pileta, 10 September 2006 - 15:54.


#2 Lenny

Lenny
  • Members
  • 326 posts

Posted 10 September 2006 - 13:07

City of Dog? Urbani bušmani?

Nezaštićeni od države, a još uvek civilizovani, građani će, predviđam, početi da obožavaju psa kao plemensko božanstvo. U svakom kraju gde 'vladaju' lutalice, biće podignut totem sa glavom psa, kome će se ljudi umoljavati, da poštedi i zaštiti njih, njihove porodice i rasne ljubimce. Društvo 'Orka' će prerasti u jednu vrstu svešteničkog staleža, koji će propovedati ljubav prema svojim plemenitim gospodarima, i izvoditi ceremonije prinošenja žrtve ph34r.gif Ubice, lovci i progonitelji pasa biće surovo gonjeni i kažnjavani.

Možda ako na forumu ima zoologa/kinologa mogu li da objasne status 'psa lutalice'. Da li se radi o pitomoj ili divljoj životinji? Koliko generacija treba da se razmnoži 'na slobodi' da bi se pas odpitomio?

#3 3pileta

3pileta
  • Banned
  • 113 posts

Posted 10 September 2006 - 14:31

Lenny samo za tebe i istomisljenike nastavljam esej o dzukeli sada.

Inace bilo bi lepo da se dzukac nazove urbana divlja zivotinja. Gradski divlji pas bi bilo pravo ime.

Posleratni Beograd ( 2 Svetski rat) je promenio svoju strukturu. Unistena urbana sredina ustupila je svoj prostor ruralnom faktoru. Tako je nastala simbioza izmedju ruralnog i urbanog nazvana urbanrural. Kao sto je pravoslavlje mesavina paganizma i hriscanstva tako je i urbanrural mesavina, "prirodnog" i civilizovanog nacina zivota. Ono sto definise "prirodan" nacin zivota je pasivnost i prepustanje prirodi da vodi tok stvari. Odlikuje ga simbioza, suzivot, kohabitacija sa Elementima prirode.
Pas kao zivotinja je bio uz coveka od pecine. Simbioza canine homo sapiens je duboka i raznolika. Ali u mutant drzavi Srbiji to ima poseban shmek. Pas ili jos bolje receno lupus tj vuk je bio neprikosnoveni gospodar planina, strah i trepet za cobane. Cobani su pripitomili vuka od cega je nastalo pseto i na taj nacin koristili pseto u borbi protiv lupusa. No lagodan zivot sa cobanom je od pripitomljenog lupusa napravio mekusca tako da mu je uloga kao branioca prerasla u ulogu onoga koji upozorava na opasnost. Pas zalaje coban izadje sa tandzarom i kokne lupusa. Ali ljubav, postovanje prema lupusu je ostala do danasnjih dana. Navedimo primere, Sveti sava zastitnik vukova, JSO sa lupusom, srpski odbrambeni pas i tako dalje. Kult
dzukca je sveprisutan. Polako i mentalitet pasivnog paganina cobanina se pretvorio u nacin zivota. Ratovi devedestih su tipican primer dzukackog ponasanja. Nasilje nad slabijima podvijanje repa i lizanje jaceg. Zakon i ponasanje copora. No da ne mesamo politiku u ovo mada je toliko ocigledno.

Za sve ove godine posmatranja mojih bliznjih dosao sam do zakljucka da ta tajna veza je iskonska ljubav pomesana sa inverzijom. Citavih 18 godina sam rastao i gledao kako u Brace Jerkovic raste broj pasa i kako ih ljudi pripitomljavaju i ukljucuju u zajednicu. Kako ljubav cveta. Vodje te ljubavi su takodje nove.
Postoji posebna klasa zena u Beogradu, iznikla iz teskih ekonomskih lomova i krize, pritom ne gubeci ni jednu jedinu osobinu patrijarhalne zene domacice. Najvaznija osobina patrijarhalne domacice je vlast koja se ostvaruje sofisticiranim mehanizimima kontrole zvanim krevet i kuhinja. No izazovi grada su veliki a srce domacice je lako kolebljivo...Domacica se razvela, posle dugih godina braka punog ljubavi i batina i posle 450 slanja u urgentni centar resila je da su svi muskarci zli i da ne da ide sa njima. No kako je ipak ona "samo zena" paranoidna potreba za sigurnosti je napravila od nje nesto strasno i neizrecivo destruktivno...

Upoznajte BG PSIHOTICARKU

BG Psihoticarka, gospodarica copora je svoju zelju za vlascu i kontrolom, u cilju prevencije osecaja ugrozenosti preusmerila sa muskarca na dzukelu. Ona ih hrani, ona ih stiti, ona pise peticije, kaci postere, pravi akcije. Ona se bori za dzukca.
U dzukcu vidi spasitelja, zastitnika, nekoga ko je veran, ko razume a ucinice sve za parce mesa. Totalna vlast i kontrola. A pri tome jos se dobija i sansa da se prikaze svoje "preporodjeno" ja javnosti kao nekoga ko brine, ko je human, ko saoseca. Laz koju ona prezentuje posledica je njenog dubokog poremecaja mozga jer ona ne saoseca niti je humana, vec samo sebicna psihoticarka. Njena zelja za vlascu je kosmickih razmera. Njen kompleks je materijalizovan u dzukcu. Pas za nju nije zivotinja-on je sve. Njen strah i kompenzacija u psu je postao horor za druge koji inace su manje vise normalni. Njeni psi napadaju nocu, komadaju macke i druge pse ona se oseca sigurno dok svi ostali pate. Ali nju to neinteresuje, svet je bio okrutan prema njoj i ona sada naplacuje svoju patnju. Sa kamatom.

Predusretljivi decaci bogatih roditelja koji su se navukli na leba bez motike sistem rada osnivaju drustva za zastitu zivotinja, dobijaju donacije od EU. Dobijes 300.000 eura za projekat, sebi u pdze 90% za ostalo kupis parcelu sagradis supu i to nazoves azilom. Kupis dzip i setas plavuse a jos si i human.

Problem ovde je sto su stvari totalno izbacene iz kontksta. Ako neko potruje copor pasa u naselju, to nije zlocin to je legitimno pravo na samoodbranu od HAOSA. Doduse niko ne bi ni imao potrebu da stavlja otrov da se gradskoj sluzbi dozvoli da radi svoj posao.

I ako luksuzni dzukac pojede otrov nije onaj sto ga je stavio kriv, kriv je gazda jer psa nije vodio na povodcu i pas nije imao korpu. TVOJ PAS TVOJA ODGOVORNOST. Ako mislis da psu treba prostor da se iztrci preseli se na selo ili kupi ribice. Ali ti ne zelis da pas bude tvoja odgovornost ti zelis da budes vidjen/vidjena da ti pas kompenzuje komplekse i fobije, da ti bude prijatelj. A to sto kada ga ti pustis u parkic pa on ubije macku ili psa, ili izdrda neku kucku pa posle ta rodi 24 mesanca sa osbinama bul terijera i velicinom doge to se tebe ne tice, bitno je da si TI tj TVOJ pas srecan. To sto fekalise po parkovima tebi ne smeta tebi je to PRIRODNO. Ako toliko volis prirodu, nemoj prati zube i koristiti toalet papir i nosti odecu...Budi prirodan. Zar ne? U americi i ostalim civilizovanim zemljama ima lep znak. Pas kaki a tu je natpis, kesicu i metlicu pokupi i baci-TO JE ZAKON.

Ajmo ljubitelji kesice u ruke i skupljaj. Human si, urban, modernizovan...lepo ajde najlon kesu i prsticima cupa cupa...I pusti da SERVIS GRADA OBAVLJA SVOJ posao za koji je ZAKONOM predvidjen da ga obavlja. Nista flase i cigle.

Generalno ja mislim da treba da se dodatno oporezuju oni sto imaju pse. Lepo godisnje 1000 eura za vakcinaciju, cipove, buku koju stvaraju ostalim komsijama..Ako mozes da puknes 400 eura za pseto mozes i da ga odrzavas na godisnjoj bazi.

Edited by 3pileta, 11 September 2006 - 06:40.


#4 traktorista

traktorista
  • Members
  • 12 posts

Posted 10 September 2006 - 21:52

A iza cele price se kriju tvoje frustracije sopstvenim zivotom u tuznom stancicu od 40 i kusur kvadrata u ne bas fensi naselju. Uzmi jednog od tih pasa lutalica i spasi jedno zivo bice. Mozda i po prvi put u zivotu shvatis da te neko voli. Ako ga ne budes ubijao od batina. Sto je malo verovatno...
QUOTE(3pileta @ 10 Sep 2006, 14:31)
Lenny samo za tebe i istomisljenike nastavljam esej o dzukeli sada.

Inace bilo bi lepo da se dzukac nazove urbana divlja zivotinja. Gradski divlji pas bi bilo pravo ime.

Posleratni Beograd ( 2 Svetski rat) je promenio svoju strukturu. Unistena urbana sredina ustupila je svoj prostor ruralnom faktoru. Tako je nastala simbioza izmedju ruralnog i urbanog nazvana urbanrural. Kao sto je pravoslavlje mesavina paganizma i hriscanstva tako je i urbanrural mesavina, "prirodnog" i civilizovanog nacina zivota. Ono sto definise "prirodan" nacin zivota je pasivnost i prepustanje prirodi da vodi tok stvari. Odlikuje ga simbioza, suzivot, kohabitacija sa Elementima prirode.
Pas kao zivotinja je bio uz coveka od pecine. Simbioza canine homo sapiens je duboka i raznolika. Ali u mutant drzavi Srbiji to ima poseban shmek. Pas ili jos bolje receno lupus tj vuk je bio neprikosnoveni gospodar planina, strah i trepet za cobane. Cobani su pripitomili vuka od cega je nastalo pseto i na taj nacin koristili pseto u borbi protiv lupusa. No lagodan zivot sa cobanom je od pripitomljenog lupusa napravio mekusca tako da mu je uloga kao branioca prerasla u ulogu onoga koji upozorava na opasnost. Pas zalaje coban izadje sa tandzarom i kokne lupusa. Ali ljubav, postovanje prema lupusu je ostala do danasnjih dana. Navedimo primere, Sveti sava zastitnik vukova, JSO sa lupusom, srpski odbrambeni pas i tako dalje. Kult
dzukca je sveprisutan. Polako i mentalitet pasivnog paganina cobanina se pretvorio u nacin zivota. Ratovi devedestih su tipican primer dzukackog ponasanja. Nasilje nad slabijima podvijanje repa i lizanje jaceg. Zakon i ponasanje copora. No da ne mesamo politiku u ovo mada je toliko ocigledno.

Za svih 18 godina posmatranja mojih bliznjih dosao sam do zakljucka da ta tajna veza je iskonska ljubav pomesana sa inverzijom. Citavih 18 godina sam rastao i gledao kako u Brace Jerkovic raste broj pasa i kako ih ljudi pripitomljavaju i ukljucuju u zajednicu. Kako ljubav cveta. Vodje te ljubavi su takodje nove.
Postoji posebna klasa zena u Beogradu, iznikla iz teskih ekonomskih lomova i krize, pritom ne gubeci ni jednu jedinu osobinu patrijarhalne zene domacice. Najvaznija osobina patrijarhalne domacice je vlast koja se ostvaruje sofisticiranim mehanizimima kontrole zvanim krevet i kuhinja. No izazovi grada su veliki a srce domacice je lako kolebljivo...Domacica se razvela, posle dugog niza braka punog ljubavi i batina i posle 450 slanja u urgentni centar resila je da su svi muskarci zli i da ne da ide sa njima. No kako je ipak ona "samo zena" paranoidna potreba za sigurnosti je napravila od nje nesto strasno i neizrecivo destruktivno...

Upoznajte BG PSIHOTICARKU

BG Psihoticarka, gospodarica copora je svoju zelju za vlascu i kontrolom, u cilju prevencije osecaja ugrozenosti preusmerila sa muskarca na dzukelu. Ona ih hrani, ona ih stiti, ona pise peticije, kaci postere, pravi akcije. Ona se bori za dzukca.
U dzukcu vidi spasitelja, zastitnika, nekoga ko je veran, ko razume a ucinice sve za parce mesa. Totalna vlast i kontrola. A pri tome jos se dobija i sansa da se prikaze svoje "preporodjeno" ja javnosti kao nekoga ko brine, ko je human, ko saoseca. Laz koju ona prezentuje posledica je njenog dubokog poremecaja mozga jer ona ne saoseca niti je humana, vec samo sebicna psihoticarka. Njena zelja za vlascu je kosmickih razmera. Njen kompleks je materijalizovan u dzukcu. Pas za nju nije zivotinja-on je sve. Njen strah i kompenzacija u psu je postao horor za druge koji inace su manje vise normalni. Njeni psi napadaju nocu, komadaju macke i druge pse ona se oseca sigurno dok svi ostali pate. Ali nju to neinteresuje, svet je bio okrutan prema njoj i ona sada naplacuje svoju patnju. Sa kamatom.

Predusretljivi decaci bogatih roditelja koji su se navukli na leba bez motike sistem rada osnivaju drustva za zastitu zivotinja, dobijaju donacije od EU. Dobijes 300.000 eura za projekat, sebi u pdze 90% za ostalo kupis parcelu sagradis supu i to nazoves azilom. Kupis dzip i setas plavuse a jos si i human.

Problem ovde je sto su stvari totalno izbacene iz kontksta. Ako neko potruje copor pasa u naselju, to nije zlocin to je legitimno pravo na samoodbranu od HAOSA. Ako luksuzni dzukac pojede otrov nije onaj sto ga je stavio kriv, kriv je gazda jer psa nije vodio na povodcu i pas nije imao korpu. TVOJ PAS TVOJA ODGOVORNOST. Ako mislis da psu treba prostor da se iztrci preseli se na selo ili kupi ribice. Ali ti ne zelis da pas bude tvoja odgovornost ti zelis da budes vidjen/vidjena da ti pas kompenzuje komplekse i fobije, da ti bude prijatelj. A to sto kada ga ti pustis u parkic pa on ubije macku ili psa, ili izdrda neku kucku pa posle ta rodi 24 mesanca sa osbinama bul terijera i velicinom doge to se tebe ne tice, bitno je da si TI tj TVOJ pas srecan. To sto fekalise po parkovima tebi ne smeta tebi je to PRIRODNO. Ako toliko volis prirodu, nemoj prati zube i koristiti toalet papir i nosti odecu...Budi prirodan. Zar ne? U americi i ostalim civilizovanim zemljama ima lep znak. Pas kaki a tu je natpis, kesicu i metlicu pokupi i baci-TO JE ZAKON.

Ajmo ljubitelji kesice u ruke i skupljaj. Human si, urban, modernizovan...lepo ajde najlon kesu i prsticima cupa cupa...I pusti da SERVIS GRADA OBAVLJA SVOJ posao za koji je ZAKONOM predvidjen da ga obavlja. Nista flase i cigle.

Generalno ja mislim da treba da se dodatno oporezuju oni sto imaju pse. Lepo godisnje 1000 eura za vakcinaciju, cipove, buku koju stvaraju ostalim komsijama..Ako mozes da puknes 400 eura za pseto mozes i da ga odrzavas na godisnjoj bazi.


#5 3pileta

3pileta
  • Banned
  • 113 posts

Posted 10 September 2006 - 22:12

Osam iskezenih vilica sa zubima od 2 cm mogu biti poprilcno frustriajuci ako znas da ih zakon stiti.
Vredja me kao coveka cinjenica da pored svih gluposti u ovom gradu (pijani navijaci, narkomani i ostalo) moram da se suocavam i sa zverima jos. Ali kako sam ja u manjini a ti u vecini, ja cu lepo pred ambasadu a ti nastavi da budes ljubitelj. Samo znaj jedno, pas se ne vezuje za coveka kada je u coporu.

Srecno

#6 Cica83

Cica83
  • Members
  • 242 posts

Posted 11 September 2006 - 01:10

Ajde ti lepo odmah po tu vizu i neka ti je srecan put.Samo postoji jedan problem a to je sto gde god da odes sa takvim stavovima ima da te posalju nazad u najkracem roku te te molim da se tamo daleko suzdrzis od komentara ovog tipa jer poslednje sto zelimo je tvoj povratak.Takvi kao ti u meni izazivaju jos vecu zelju za odlaskom jer postojanje takvih oblika zivota u nesrecnoj Srbiji samo pokazuje da smo jako daleko od izvlacenja iz crnila u kome zivimo.Copor od 250.000 pasa ne postoji.Tacna cifra na teritoriji Beograda je 5000.Prvo se informisi pa onda neces lupati gluposti.Pas jeste socijalna zivotinja i kao takva zivi sa covekom hiljadama godina.U ovakvim slucajevima mi je zaista zao sto covek nije na njihovom jelovniku jer biu se onda populacija "ljudskih" stvorova koji su na ulici umesto u Lazi veoma smanjila te bi konacno mogli da idemo napred.Cini mi se da u zivotu nisam cula vecu gomilu frustracija na jednom mestu i prosto mi je zao sto vlada sloboda govora te je svakom poremecenom umu dozvoljeno da prica sta hoce.
Nazalost uvek ce postojati bolesnici koji ce one koji ne misle samo na svoj pateticni mali zivot vec pokusavaju da spasu i neciji tudji nazivati psihoticarima,ludacima itd ali srecom cini mi se da za takve uskoro nece biti vise mesta ovde te ce lepo morati da se zavuku u svoju malu mracnu rupu od zivota i crknu od muke, ili ce biti smesteni u odgovarajuce institucije opremljene za trajno lecenje takvih oblika mentalnih poremecaja.

#7 3pileta

3pileta
  • Banned
  • 113 posts

Posted 11 September 2006 - 06:09

Cekaj Cico, da vidim.jedan cip kosta 50 eura, vakcina protiv besnila oko ajde lupam 30, da se pas ustroji 50 eura (ne znam za ovde u americi su cene takve pa okvirno racunam) sto znaci da se jedan pas "sredi" da mu se "humano" odvoji deo tela koji mu je prirodno krucijalan za postojanje treba 130 Eura.

Sto znaci da ako je prijavljeno 5000 pasa lutalica koje je registrovano i sredjeno ostalih 245.000 za koje je EU odobrila novac a koji nisu prijavljeni niti taknuti, te pare idu na dzip i plavuse. Pa da, tako nekako..to sam i rekao, dobar dzip moze da se uzme za te pare... Vidim da ostaje i za neko pice i kondome posle. Dobro kondomi i ne moraju nije natural. laugh.gif biggrin.gif

Znam ja da istina boli, sta da se radi...mislim tesko je. Ehhh....Na vizi radim ne brini.A napolju necu morati da imam ovakve stavove jer napolju nema takvih kao ovde. Tj ima ali oni idu u mentalnu instituciju, moze da se vidi na animal planetu, oni sto imaju po 300 macaka ili pasa u kuci pa posle dolazi policija da sredjuje stvar. Heh covece cak i ti ludaci imaju osecaj da su psi njihovo vlasnistvo i drze ih u SVOM dvoristu a ne pustaju ih da landaraju okolo ko ovi nasi....Stvarno, nema sanse ovde nikakve.
Vec vidim za 3 godine radikali iz drustva za zastitu zivotinja obaraju stingerima avione za zaprasivanje komaraca...loodilo.

PS
Imam psa i macku. Oboje su pokupljeni spolja. Macak je prekjuce nazalost pobegao kroz prozor. Isli smo da ga trazimo ali znas kako je, poljana,brisan prostor, a 8 dzukela to sredi dok si rekla piksla.

Edited by 3pileta, 11 September 2006 - 06:38.


#8 dare...

dare...
  • Members
  • 2,008 posts

Posted 11 September 2006 - 07:38

QUOTE(3pileta @ 11 Sep 2006, 07:09)
Cekaj Cico, da vidim.jedan cip kosta 50 eura, vakcina protiv besnila oko ajde lupam 30, da se pas ustroji 50 eura (ne znam za ovde u americi su cene takve pa okvirno racunam) sto znaci da se jedan pas "sredi" da mu se "humano" odvoji deo tela koji mu je  prirodno krucijalan za postojanje treba 130 Eura.



Ponekad se zapitam, koliko bi koštalo da se sve ovo gore može primeniti i na pojedine ljude... Znači da se obeleže, vakcinišu protiv besnila i naravno po potrebi uštroje... Da li bi nam život bio bolji?

Elem, moja iskustva kao kučkara su veoma kratka i svedena su na poslednje tri godine kako sam porodično nadglasan i otkada je pas postao ravnopravni član našeg porodičnog domaćinstva.

Kučence (Shih Tzu) šetam već dve godine bez povodca na Karaburmi koja je takođe radničko naselje, sa gomilom psa i mačaka lutalica i frustriranih tinejdžera sa pit/statford terijerima koji ih vuku po ulici...

Lokalni psi lutalice žive zajedno sa lokalnim mačkama (normalno na distanci od par metara), i nijedan mačiji leš nisam primetio poslednje dve godine... Lokalci uglavnom oteraju čopore lutalica koji povremeno dođu sa obale Dunava.

U životinjskom svetu se uglavnom zna red i psi odmah osete ko je jači igrač... Ponašanje pasa i prepoznavanje Alfa mužjaka je nešto što se uči još u leglu i tu nema ni laži ni prevare... Problem su jedino frustrirani tinejdžeri koji pujdaju svoje frustrirane statforde koji posle ne umeju da odrede šta je dobro a šta ne i tu obično osim komšijske mačke strada i poneki kućni ljubimac ili komšijsko dete.

Ja kuče jedino vezujem kad prelazim glavnu ulicu ili ugledam pit/statford terijera na povodcu kad svog ljubimca uzmem u ruke...

Nije problem u psima i mačkama lutalicama, Nije problem u životinjama...

Problem je u ljudima i njihovim frustracijama i strahovima...

#9 3pileta

3pileta
  • Banned
  • 113 posts

Posted 11 September 2006 - 08:55

Nisam ja ni rekao da je problem u psima, zivotinjski svet ima svoje zakonitosti i to treba postovati. Alfe, veci jede manje, dominacija, teritorija sve je to ok...ali u DIVLjINI NE U GRADU. Mislim ako cemo da pustimo divljinu, zasto onda smo zidali zgrade, pravili kola, nosili odecu. Grad kao visoko urbanizovana, civilizovana i UREDjENA sredina od strane coveka je KONTROLISANA kako bi se coveku zivot ucinio podnosljivijim.

Pas lutalica nema mesta tu kao ni macka niti ostale zivotinje. Nema ne zato sto ih neko mrzi ili voli nego zato sto ne bi trebao da bude tu, tu mu nije mesto u poredku stvari.
To ocigledno pojedinci imaju problema da shvate.

#10 cika tale

cika tale
  • Members
  • 312 posts

Posted 11 September 2006 - 12:18

Mislis li da je i pacovima mesto u gradu? Lasicama, lisicama?

Ili da uskoro ocekujemo nesto i protiv vrabaca, golubova? Galebova?

Isti ti galebovi se zimi sele daleko od reke i prehranjuju po kontejnerima..

Ovde su i ljudi podivljali, covece.. I od njih polaze svi problemi vezani za pse koji samo zive onako kako im je nametnuto..

#11 Maslacak

Maslacak
  • Members
  • 76 posts

Posted 11 September 2006 - 12:47

[quote=3pileta,10 Sep 2006, 12:56]
Kratka pateticna prica:

prvo priča nije kratka
drugo, izuzetno je patetična.

#12 vasudeva418

vasudeva418
  • Banned
  • 2,635 posts

Posted 11 September 2006 - 15:31

QUOTE
Po meni postojanje drustava kao sto je "Orka" je, najblaze receno, besmisleno u situaciji kada u Beogradu postoji populacija od 250.000 pasa lutalica.


Četvrt miliona? Kako u Beogradu ima oko 1500 kilometara ulica (1.500.000 metara ulica), ovaj broj podeljen sa 250.000 značio bi da se Beograd sastoji od neprekidne povorke pasa udaljenih međusobno oko 4.5-5 metara.
Na ulicama, bilo bi ih više nego ljudi, zato što ne verujem da je tokom radnog dana više od 10 posto ljudske populacije na ulici - a svi psi su na ulici. Zašto ne uključiš mozak pre nego što nešto odvališ?


A sada, istina: u Beogradu postoji oko 5.000 pasa lutalica. Podeljeni su na oko 1.000 veoma teritorijalnih čopora koj se najlakše mogu smanjiti sterilizacijom (čopori ne vole uljeze, i odumreće tokom godina...a ako pobiješ ceo čopor, na to mesto/hranilište odmah dolazi novi, još brojniji), što ljudi iz Orke pričaju dok im se grlo ne osuši - ali ne vredi, ljubitelji kreozana neće da slušaju, i u suštini, ne žele da rešavaju problem nego žele da gledaju pse kako se grče u samrtnom ropcu.

...Suština, prijatelju, je u sledećem: ti bi da ubijaš.

P. S.
QUOTE
E to nesto u meni izaziva vizomaniju (bolest dobijanja iseljenicke vize)
I kako napreduje bolest? Hoće li skoro da dođe do paroksizma u vidu tvog iseljenja? Čini mi se da će IQ prosek Srbije od tog trenutka dobiti na kojem promilu...

Edited by vasudeva418, 11 September 2006 - 15:36.


#13 3pileta

3pileta
  • Banned
  • 113 posts

Posted 11 September 2006 - 19:01

Kako god bilo...vidim da je vecini ljudi prijatno da zivi sa psima lutalicama i ne vidi nista lose u tome. Oni sto nemisle tako su kukavice, kompleksasi i frustriani pateticni manijaci. Nije mi bio potreban dokaz da ste se vratili na nivo neandertalaca koji zive u simbiozi sa zivotinjama. Ja to ne mogu da podnesem i zato vas napustam.
Aj cao

Edited by 3pileta, 11 September 2006 - 19:05.


#14 Cica83

Cica83
  • Members
  • 242 posts

Posted 12 September 2006 - 01:04

QUOTE(3pileta @ 11 Sep 2006, 07:09)
Cekaj Cico, da vidim.jedan cip kosta 50 eura, vakcina protiv besnila oko ajde lupam 30, da se pas ustroji 50 eura (ne znam za ovde u americi su cene takve pa okvirno racunam) sto znaci da se jedan pas "sredi" da mu se "humano" odvoji deo tela koji mu je  prirodno krucijalan za postojanje treba 130 Eura.

Sto znaci da ako je prijavljeno 5000 pasa lutalica koje je registrovano i sredjeno ostalih 245.000 za koje je EU odobrila novac a koji nisu prijavljeni niti taknuti, te pare idu na dzip i plavuse. Pa da, tako nekako..to sam i rekao, dobar dzip moze da se uzme za te pare... Vidim da ostaje i za neko pice i kondome posle. Dobro kondomi i ne moraju nije natural. laugh.gif  biggrin.gif

Znam ja da istina boli, sta da se radi...mislim tesko je. Ehhh....Na vizi radim ne brini.A napolju necu morati da imam ovakve stavove jer napolju nema takvih kao ovde. Tj ima ali oni idu u mentalnu instituciju, moze da se vidi na animal planetu, oni sto imaju po 300 macaka ili pasa u kuci pa posle dolazi policija da sredjuje stvar. Heh covece cak i ti ludaci imaju osecaj da su psi njihovo vlasnistvo i drze ih u SVOM dvoristu a ne pustaju ih da landaraju okolo ko ovi nasi....Stvarno, nema sanse ovde nikakve.
Vec vidim za 3 godine radikali iz drustva za zastitu zivotinja obaraju stingerima avione za zaprasivanje komaraca...loodilo.


250.000 pasa je deo tvoje bolesne maste.Za sterilizaciju EU nije izdvojila nikakav novac vec su do sada svi psi sterilisani iz dzepova gradjana koji se o njima brinu.Tek je pre nekoliko meseci grad odobrio novac za sterilizaciju onih 5000 koliko ih je ostalo na ulici.
U mentalnoj instituciji napolju zavrsavaju samo takvi kao ti jer se tamo ne podrzava bilo kakvo nasilje te ocekuj da ces na nasu zalost biti jako brzo deportovan.A takvi kao ti i jesu isfrustrirane budale koje bi nasiljem resile sve i time samo postaju deo problema.Jos jednom ponavljam "Srecan put i ne vracaj se vise molim te".

#15 cika tale

cika tale
  • Members
  • 312 posts

Posted 12 September 2006 - 06:38

QUOTE(3pileta @ 11 Sep 2006, 19:01)
Kako god bilo...vidim da je vecini ljudi prijatno da zivi sa psima lutalicama i ne vidi nista lose u tome. Oni sto nemisle tako su kukavice, kompleksasi i frustriani pateticni manijaci. Nije mi bio potreban dokaz da ste se vratili na nivo neandertalaca koji zive u simbiozi sa zivotinjama. Ja to ne mogu da podnesem i zato vas napustam.
Aj cao


Hvala ti, o hvala ti..