Jump to content


Photo

Umro hrčak


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
41 replies to this topic

#31 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 03 September 2006 - 14:05

Slucaj je potrebno detaljno ispitati.

-Sta ako je cimerka podmetnula laznjaka a originalnog sakrila kako bi kasnije trazila neku kintu i sl.?

- Sta ako nije ona nego njen izmanipulisani decko koji je za dokaz o ljubavi i vernosti spreman uciniti sve?!

- Sta ako ga ni cimerka ni njen decko nisu ubili nego ih on napao a ovi se samo branili?

- Sta ako su se svi zajedno opustili, popili po koju a hrcak se prepio?

i jos mnogo toga...

Daklem, eshumirati hrcka ako kojim slucajem nije ritualno sahranjen (sta znam, spaljivanje, wc solja i sl.) i izvrsiti obdukciju. Insistirati da optuzeni prisustvuju istoj a tajno postaviti nekoliko web kamera. Organizovati neku vrstu porote, tj. nas, da on-line pratimo citav proces kako bi smo vam na vreme sugerisali sumljive gestikulacije i adekvatna potpitanja. Ako se dokaze da je ona + njen decko, decka osloboditi jer je bio izmanipulisan a njoj ostaviti malo vremena dok porota ne odredi kaznu. Sto se velicine i originalnosti tice siguran sam da cemo svi zajedno smisliti nesto. Ima tu raznih ideja, bez samara i ostalih zastarelih metoda.

smile.gif

#32 Aule@

Aule@
  • Sleepers
  • 688 posts

Posted 03 September 2006 - 19:32

Ovo je najbolja tema koju sam ikada prochitao!!

Nastavite u istom stilu, MOLIM VAS!!!

#33 urrke

urrke
  • Members
  • 512 posts

Posted 03 September 2006 - 21:50

QUOTE(Stoprocentni @ 3 Sep 2006, 15:05)
Insistirati da optuzeni prisustvuju istoj a tajno postaviti nekoliko web kamera.


Prvo morate da uverite cimerku da ne sumnjate na nju. Dakle, recite joj nesto tipa "ma, ti hrcci ginu od svega i svacega, kupicemo novog, mada ce i taj verovatno da ugine, ali nema veze..." i kupite novog na prvoj pijaci i onda isplanirajte da ga opet ostavite samog sa cimerkom, ali pre toga postavite kamere...

Ako je vec tolika lujka da ubije jednog, ne vidim zasto ne bi i drugog... Ako novi hrcak prezivi, nikada necete biti sto posto sigurni sta je bilo sa prvim, ali cete bar imati novog hrcka... Ako ne prezivi, zrtvovali ste hrcka za stvar, ali ste saznali istinu i priustili mu da bude hrcak-heroj, kakav se ne radja ni jednom u milion kada su hrcci u pitanju...

#34 Valkyrie

Valkyrie
  • Members
  • 1,115 posts

Posted 06 September 2006 - 21:45

QUOTE(urrke @ 3 Sep 2006, 22:50)
Prvo morate da uverite cimerku da ne sumnjate na nju. Dakle, recite joj nesto tipa "ma, ti hrcci ginu od svega i svacega, kupicemo novog, mada ce i taj verovatno da ugine, ali nema veze..." i kupite novog na prvoj pijaci i onda isplanirajte da ga opet ostavite samog sa cimerkom, ali pre toga postavite kamere...

... ili kupite novog potpuno istog i kao iznenađeno prokomentarišete da ON u stvari nije ni bio mrtav već je hibernirao u ''letnjem snu'', izmislite nešto i gledajte joj facu. Pomno. Ako ga jeste zveknula, odaće se 100% :maplatićeštimeničimopetodunegdefacialexpression: A možemo i mi via live web cam. Ionako ovde ima svakojakih ''sajkiks'' koji će nepogrešivo da utvrde jel joj mirna saves'.

#35 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 07 September 2006 - 12:25

QUOTE(Zooey @ 31 Aug 2006, 15:07)
Je l' ne mislis da malo preterujete?

Hrcak je zivotinja poznata po tome da iznenada moze da ugine.

mda. kad ocesh da ti pozivi on pandrkne, a kad ocesh da umre chim prije, taj reshi da zivi preko onih njegovih hiljadu dana.

#36 zeleni_zub

zeleni_zub
  • Members
  • 279 posts

Posted 13 September 2006 - 08:36

i meni je jednom iz čista mira uginuo zamorac. zvao se je lazo i bio je dobar drug

#37 Cro-boy

Cro-boy
  • Members
  • 4,466 posts

Posted 13 September 2006 - 08:45

a ja sam imao hrcka Gricka koji je svaku noc uspijevao pobjeci iz kaveza tako sto bi razvalio vrata (ni danas mi nije jasno kako je uspijevao u tome).

i tako bi svaku noc bauljao po stanu i radio stetu i ko zna gdje bi mu kraj bio da nije jedne kobne noci zagrizao kabl od frizidera. a ko zna gdje bi meni bio kraj da sam ga ujutro, jos onakvog pod naponom uzeo golim rukama, kao sto sam i namjeravao.

a imao sam i dvije macke koje su dozivjele prometnu nesrecu. nisu se izvukle. vidjecemo kako ce proci sadasnje dvije i hocu li njih izdresirati da cestu prelaze samo na obiljezenim mjestima za pjesake.

#38 Uran

Uran
  • Members
  • 366 posts

Posted 20 September 2006 - 18:31

Ljudi! Cimerka nije kriva!

Pogledajte iz drugog ugla - sledeci quote vam govori:

QUOTE(ml01172 @ 31 Aug 2006, 13:17)
U zadnjih sedmicu ili nešto više, ona je često boravila kod mene po dan i dva, ostavivši hranu i vodu hrčku, i nekad zamolivši drugare tamo da ga nahrane umjesto nje.


=> ubistvo iz nehata => jer hrckovima ne treba davati vodu da piju!!! (ziva istina, moja sestra ga drzala dugo i samo hrana i ponekad jabuke, sargarepice i slicno, ne daje im se voda!)
ph34r.gif

case closed

#39 galimatijas

galimatijas
  • Members
  • 143 posts

Posted 20 September 2006 - 19:02

QUOTE(Uran @ 20 Sep 2006, 18:31)
Ljudi! Cimerka nije kriva!

Pogledajte iz drugog ugla - sledeci quote vam govori:
=> ubistvo iz nehata => jer hrckovima ne treba davati vodu da piju!!! (ziva istina, moja sestra ga drzala dugo i samo hrana i ponekad jabuke, sargarepice i slicno, ne daje im se voda!)
ph34r.gif

case closed

biggrin.gif
zahebavaš se, zar ne? smile.gif

Ok, hrčci ne traže puno vode, ali uz obavezan svež zeleniš bogat vodom, ali definitvno se neće samoubiti ako budu imali i pored toga vode u kavezu (naravno sveže)

#40 Uran

Uran
  • Members
  • 366 posts

Posted 20 September 2006 - 19:13

QUOTE(galimatijas @ 20 Sep 2006, 20:02)
biggrin.gif
zahebavaš se, zar ne? smile.gif

Ok, hrčci ne traže puno vode, ali uz obavezan svež zeleniš bogat vodom, ali definitvno se neće samoubiti ako budu imali i pored toga vode u kavezu (naravno sveže)


Ne znam, ja ih nisam gajio, tako mi sestra rece. Nikad mu nije davala vode, valjda mu je bilo dovoljno to iz povrca. Tako su njoj rekli da postupa (valjda neko ko je upucen).
A uvek je bio zivahan i cio smile.gif

ko zna..hlor?
ph34r.gif

#41 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 20 September 2006 - 19:24

QUOTE(galimatijas @ 20 Sep 2006, 20:02)
biggrin.gif
zahebavaš se, zar ne? smile.gif

Ok, hrčci ne traže puno vode, ali uz obavezan svež zeleniš bogat vodom, ali definitvno se neće samoubiti ako budu imali i pored toga vode u kavezu (naravno sveže)


I ja mislim da se zeza... Inace sam i ja moja dva ubila vodom ph34r.gif

#42 galimatijas

galimatijas
  • Members
  • 143 posts

Posted 20 September 2006 - 19:43

Nisam isčitao temu od početka, ali hrčak je osetljiva životinja i nije za svakoga (npr. za malu decu). Traži dosta nege i pažnje, ne voli svetlost previše, malo strugotine, čist kavez sa njemu potrebnim igračkama (točak je obavezan, jer je uglavnom u kavezu noću kad je najaktivniji), a i može se reći da je i živčan, zbog čega može da vrlo lako oboli.

A voda? Svakom živom stvoru je potrebna i niko ne može bez nje, a može da se unosi na razne načine. Kvalitet naše pijaće vode je drugo pitanje, mada opet sumnjam da je to u pitanju..pre će biti da je nešto drugo.