Jump to content

Photo

IKOM internet?

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
64 replies to this topic

#16 djoni

djoni
  • Members
  • 434 posts

Posted 29 August 2006 - 04:08

QUOTE(gagast @ 29 Aug 2006, 03:08)
OK. Pročitao sam na nekom forumu raspravu o tome. Ili je to bilo ranije ili su korisnici tripovali. Bilo bi super da je taj SBB besprekoran. To bi nateralo i IKOM da se popravi.

Sećam se te rasprave, mislim da je prvi počeo Sezam (slali pisma neka čak na kućnu adresu, wtf??) pa zatim i još neki ADSL provajderi, a onda je neko iz ko zna kog razloga istripovao da se guši protok na p2p programima ako se mnogo downloaduje, koristim SBB net godinu dana i nikada nije bilo takvih akcija.

#17 (*_*)

(*_*)
  • Members
  • 111 posts

Posted 29 August 2006 - 22:20

QUOTE(gagast @ 29 Aug 2006, 00:11)
...Evo sada sam bacio pogled na log protoka i video da sam juče skinuo 300MB a danas 200MB. Nisu me kaznili, tako da to pravilo i nije tako striktno...

Ja sam za dan i po svukla 1 GB i nije mi nista. s_d.gif Za sada. dry.gif

Ma, za 750 din - odlicni su biggrin.gif

#18 FRY

FRY
  • Members
  • 1,200 posts

Posted 30 August 2006 - 17:19

Vidim da ima podeljenih mišljenja smile.gif

U principu, ne treba mi heavy download kao što sam rekao na početku, ali ta ograničenja jezu čist bezobrazluk sa njihove strane. Prednost kabla je po meni u fleksibilnosti, ne moram da se cimam oko uplate (npr. letnji godišnji odmor), biram paket koji mi trenutno odgovara itd. dok za ADSL kada pređeš na skuplji, moraš da platiš downgrade; što se kaže, klasično cimanje korisnika... Videću u narednih mesec dana pa ću odlučiti. Nije to neka kinta, ako se ukaže prilika kasnije za ADSL (teško, jer sam dvojnik) lako ću se prebaciti na nešto bolje.

#19 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 30 August 2006 - 18:21

QUOTE(FRY @ 30 Aug 2006, 18:19)
Videću u narednih mesec dana pa ću odlučiti. Nije to neka kinta, ako se ukaže prilika kasnije za ADSL (teško, jer sam dvojnik) lako ću se prebaciti na nešto bolje.

Eh...niko nije heavy downloader kada nema prilike da to bude, citaj kada je na dial up-u. wink.gif Cim ti se otvori prostor za download tesko je odoleti. smile.gif

'bem li ga...mozda ti se i isplati da pokusas sa IKOM-om. Ako si dvojnik onda ti treba dosta para i dosta srece da bi uspeo da dodjes do ADSL-a. Treba ti 6000 dinara za novu liniju (pare) i tehnicke mogucnosti (sreca). To je za pocetak. A dalje treba da se poklopi da ti je centrala osposobljena za ADSL i ako jeste da ima slobodnih portova (sto je redak slucaj u Beogradu). Prosao sam kroz celu tu pricu i na kraju sam dosao do ADSL-a i to zadovoljstvo me je kostalo skoro 12.000 dinara ali vredi. smile.gif

#20 FRY

FRY
  • Members
  • 1,200 posts

Posted 30 August 2006 - 19:31

ma download poneke epizode i par mp3jki 1-2 GB nedlejno dosta. smile.gif

letos sam napravio plan šta ću da odgledam iz svoje ultimativne kolekcije naslova, pa zbog posla nisam stigao da ispunim ni 10% "plana". Sakupljanje i sortiranje svega i svačega bez cilja mi nikada i nije bilo interesantno, ali što kažeš, vremenom se valjda čovek polakomi. smile.gif

#21 Taii

Taii
  • Members
  • 137 posts

Posted 02 September 2006 - 09:22

ma ljudi, ikom nikako ZAOBICI U NAJNAJNAJSHIREM luku SBB za svaku pohvalu,

adsl jeb-ga ko zna kako vam uleti meni recimo u pocetku adsl totalni raspad posle mi kao zamene modem i od tada je sve ok

e sad sa sbb-a sam skinuo 124324345256346576898797 GB i nista, nikad nikakvo ogranichenje apsolutno nista, uvek radi kako treba i koliko treba i to je to jednostavno, a ikom ja da razmisljam, koliko sam skinuo dal je trenutno brze ili sporije ma daj koji je to bullshit coveche furious.gif

mrzim ikom svaki hejt za njih furious.gif ranting.gif furious.gif ranting.gif od kad ih imamo (ja sam u bloku 70) nisam video nista kvalitetno od njih samo problemi od samog pocetka

#22 (*_*)

(*_*)
  • Members
  • 111 posts

Posted 02 September 2006 - 11:13

QUOTE(Taii @ 2 Sep 2006, 10:22)

adsl jeb-ga ko zna kako vam uleti meni recimo u pocetku adsl totalni raspad posle mi kao zamene modem i od tada je sve ok

e sad sa sbb-a sam skinuo 124324345256346576898797 GB i nista, nikad nikakvo ogranichenje apsolutno nista, uvek radi kako treba i koliko treba i to je to jednostavno, a ikom ja da razmisljam, koliko sam skinuo dal je trenutno brze ili sporije ma daj koji je to bullshit coveche  furious.gif

mrzim ikom svaki hejt za njih furious.gif  ranting.gif  furious.gif  ranting.gif od kad ih imamo (ja sam u bloku 70) nisam video nista kvalitetno od njih samo problemi od samog pocetka

A koliko hejtova za pravopis?

twak.gif twak.gif twak.gif twak.gif

#23 FRY

FRY
  • Members
  • 1,200 posts

Posted 02 September 2006 - 11:56

QUOTE(Taii @ 2 Sep 2006, 10:22)

e sad sa sbb-a sam skinuo 124324345256346576898797 GB i nista, nikad nikakvo ogranichenje apsolutno nista, uvek radi kako treba i koliko treba i to je to jednostavno, a ikom ja da razmisljam, koliko sam skinuo dal je trenutno brze ili sporije ma daj koji je to bullshit coveche  furious.gif

mrzim ikom svaki hejt za njih furious.gif  ranting.gif  furious.gif  ranting.gif od kad ih imamo (ja sam u bloku 70) nisam video nista kvalitetno od njih samo problemi od samog pocetka

Ako sam te dobro razumeo, ti svoje mišljenje o Ikom netu donosiš na osnovu iskustva sa kablovskom tv? Slažem se da je bilo dosta problema što se toga tiče, ali ni SBB nije bio cvećka po tom pitanju, a vremenom su se ipak popravili, nije više toliko loše što se TVa tiče, a TV lično i ne gledam više od 2-3% nedeljno.

#24 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 02 September 2006 - 12:40

'Ајде да и ја мало напишем о свом искуству са кабловским нетом код ИКОМ-а.

Некад је то изгледало овако. Данас је ситуација за нијансу боља.

Дакле, причам за флет 64...

Преко дана је то то. У принципу ради. Ако се не скида ништа, сурф је сасвим ОК. Али, ко је навикао да на већој брзини отвори 20 слика одједном, на то нек заборави. Форум б92, рецимо, ради добро. Све слике на Проби се учитавају разумном брзином.

Увече и преко ноћи је ситуација другачија. Од 18:00 до 8:00 се флет 64 мистериозно претвара у флет 128, па је и даунлоуд и сурф одличан.

Преко ноћи скидам серије и по неки филм. Треба времена, али не жалим се.

За последњих можда и годину дана нема више оних трипова са скресањем канала. Раније је био обичај да сваки други дан проток буде до 2КB, што је било скоро еквивалентно немању интернета уопше...

Питање је само колико ће то да траје и какве су ИКОМ-ове намере по питању мреже. СББ дефинитивно нуди више и боље, али погледајте ове цене. Можда су се и промениле у међувремену, али што је много пуно је. Плус што нико не гарантује да, чак и кад се пребациш код њих, кад ћеш добити нет. То можда да потраје и годинама буквално. ph34r.gif

Остајем при ИКОМ-у, барем док СББ не буде закуцао на врата и рекао "прикључићемо вас на нашу мрежу бесплатно (или за неки кикирики)"... wink.gif

Fry, ако ти треба махом за сурф, бићеш задовољан. smile.gif

едит:
QUOTE(FRY @ 27 Aug 2006, 20:49)
edit: moj 1000. post na forumu, ko bi pretpostavio da će se ticati neta  tongue.gif

Приметила сам 999. на Лост топику, таман сам хтела да кажем use it wisely. tongue.gif (али заборавих rolleyes.gif )

Edited by Zeka Peka, 02 September 2006 - 12:44.

#25 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 02 September 2006 - 12:56

QUOTE(Zeka Peka @ 2 Sep 2006, 13:40)
Дакле, причам за флет 64...

Преко дана је то то. У принципу ради. Ако се не скида ништа, сурф је сасвим ОК. Али, ко је навикао да на већој брзини отвори 20 слика одједном, на то нек заборави. Форум б92, рецимо, ради добро. Све слике на Проби се учитавају разумном брзином.

Pa dobro...to je do brzine. Na 64k zaista i ne moze da se postigne nista vise od solidnog surfa. smile.gif

#26 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 02 September 2006 - 13:27

QUOTE(Hawk @ 2 Sep 2006, 13:56)
Pa dobro...to je do brzine. Na 64k zaista i ne moze da se postigne nista vise od solidnog surfa.  smile.gif

То и кажем. Да не приметиш, може по нешто ситно (вуче добрих 7К за сигурне линкове)... мп3 нпр. Могу и већи фајлови, наравно, само је питање времена и живаца. biggrin.gif

Edited by Zeka Peka, 02 September 2006 - 13:30.

#27 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 02 September 2006 - 13:29

грешка...

Edited by Zeka Peka, 02 September 2006 - 13:30.

#28 FRY

FRY
  • Members
  • 1,200 posts

Posted 02 September 2006 - 14:01

QUOTE(Zeka Peka @ 2 Sep 2006, 13:40)
Fry, ако ти треба махом за сурф, бићеш задовољан.  smile.gif

Konačno neko da napiše ono što mi je trebalo. smile.gif (čitaj: imaću koga da krivim ako budem nezadovoljan... biggrin.gif)

i tvoje iskustvo još jednom potvrđuje priču da su u poslednje vreme izgleda promenili politiku što se tiče traffic shaping-a.

едит:

Приметила сам 999. на Лост топику, таман сам хтела да кажем use it wisely. tongue.gif (али заборавих  rolleyes.gif )

prošlo je... ja sam pomalo sujeveran. wink.gif

#29 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 02 December 2006 - 02:17

Ево и 2 велика минуса за ИКОМ.

1. Претходног викенда је интернет изузетно крџаво радио, тј. више није радио (буквално) него што је радио (јад и беда). dry.gif То је трајало једно 2-3 дана, баш кад сам имала посла за који ми је требао добар линк. ranting.gif

2. Пакет од 64 кб/с који користим је до сада радио преко ноћи (тј. од 18-08h) као 128 кб/с, а од пре неки дан тога више нема sad.gif , тј. вратили су се на 64 кб/с током целог дана.

Пријавила сам се за АДСЛ... dry.gif

#30 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 02 December 2006 - 02:31

Cekajte, neko zaista za ozbiljno uzima iKom-ov 'internet'? ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif