Jump to content


Photo
- - - - -

Saobracajni udesi u Srbiji


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
208 replies to this topic

#151 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 07 November 2014 - 03:29

 - ''Sve je više ludaka koji prelaze na crveno'' - Ilija Čvorović 

Slažem se.  Ja to jednostavno ne mogu da shvatim !?  Ima zebru levo, desetak metara, ima zebru desno, pet metara, a on/ona pretčavaju, ni ne gledaju levo-desno, boli ih uvo, još se i smeju situaciji. Ajd da su deca, ne, deca 'falim te bože, znaju šta treba da rade, semafor i čekaj. Starija ''čeljad''  ;)

Shvatam ja da se oni nisu mnogo u svojim ''rodnim sredinama'', je'te, susretali sa semaforima i asfaltom, ali kad dolaziš u grad da studiraš ili upišeš srednju, nauči brate mili, i kako se prelazi ulica, yebo te.  A kad ih drmnu onda im je djavo kriv.  Najbolje držati letvu pored sedišta pa kad te neko tako izživcira, zaustaviš bilo gde , izadješ pa udri  :rolleyes:

To je neka vrsta srpskog ruleta  ;)



#152 :~))

:~))
  • Members
  • 571 posts

Posted 20 November 2014 - 21:09

Mislim da je problem stradanja mladih u saobraćajnim nesrećama skoro pa nerešiv, iz vrlo prostog razloga. Sve je to stvar pomodarstva sa jedne i ’’tinejdz’’ psihologije sa druge strane. Mladež mora da vozi brzo jer je to vrlo efikasan način da se pokažu i impresioniraju devojke, momci, drugovi, drugarice, ’’ortaci’’ (ned’o bog da ja vozim slabije od njih).... A tako je i ranije bilo, pre 20,30 godina kada i nije bilo tako skupih automobila i motora. Sećate se scene iz ’’tesne kože 1’’ kada sin Mite Pantića kaže: ’’Daj da kupimo hondu, makar polovnu, svako danas nešto jaše’’ ;). Mada, kada bi kažne za ’’ovu populaciju’’ vozača bile  50 ili čak 100.000 dinara, pa kada bi tata i mama morali da podižu kredit da plate sinkov ili ćerin prekršaj, možda bi i bilo delotvorno. A tek što bi se budzet napunio !



#153 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 20 November 2014 - 22:25

Mislim da je problem stradanja mladih u saobraćajnim nesrećama skoro pa nerešiv, iz vrlo prostog razloga. Sve je to stvar pomodarstva sa jedne i ’’tinejdz’’ psihologije sa druge strane. Mladež mora da vozi brzo jer je to vrlo efikasan način da se pokažu i impresioniraju devojke, momci, drugovi, drugarice, ’’ortaci’’ (ned’o bog da ja vozim slabije od njih).... A tako je i ranije bilo, pre 20,30 godina kada i nije bilo tako skupih automobila i motora. Sećate se scene iz ’’tesne kože 1’’ kada sin Mite Pantića kaže: ’’Daj da kupimo hondu, makar polovnu, svako danas nešto jaše’’ ;). Mada, kada bi kažne za ’’ovu populaciju’’ vozača bile  50 ili čak 100.000 dinara, pa kada bi tata i mama morali da podižu kredit da plate sinkov ili ćerin prekršaj, možda bi i bilo delotvorno. A tek što bi se budzet napunio !

To je psihologija mladih ljudi, gde razum obicno zaostaje za zeljom(srcem) da se proba sve. Ne mora covek da proba sve da bi naucio sta je posledica. ;)

Mladi ljudi imaju viziju da zive vecno i da su besmrtni. Nije vazno kakav je auto, ili sta rade, oni obicno idu do granice, ako nisu ranije pripremljeni za oderedjenu akciju.

Neki od nas prezive te gluposti, a neki ne. Samo biti dosadan i ponavljati kao "pokvarena ploca". XAXA, mnogi mladi i ne znaju sta je to.



#154 :~))

:~))
  • Members
  • 571 posts

Posted 20 November 2014 - 22:48

Mada, moram da ispravim malo samu sebe, ima i pozitivnih primera. Često vozim na relaciji srb-cg, svašta vidjam, posebno me nerviraju i brinu preticanja na nepreglednim mestima, krivinama.  Medjutim, ove godine npr, vidim ja, na Zlatiboru krenula  ispred mene neka mladež  i to dobar auto, ''poskup'', rek'o,  e sad ovi ima da izvode kerefeke, medjutim, išli su ispred mene sve do cg granice i dalje, apsolutno sve su radili po propisima.  Sve školski, k'o sa ispita  :D .   Čak i na duplim trakama nisu se blesavili, ono, slalom i to. Ograničenje brzine i preticanje , sve je bilo ok.  I to, kada pretiču daju levi a kada se vraćaju na desnu traku, davali su kratko desni, što bi i trebalo tako da se radi ali to retko ko čini. Kada se približavaju krivini, tačno vidiš kočnice na vreme, sve polako , sigurno.  E, rek'o , ti dijete što vožiš, svaka čast, da su svi ko ti.....



#155 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 21 November 2014 - 02:31

ne kontrolise... Tzv. 'stari put' NS-BG je prepun kamiona stranih tablica, za koje ne verujem da im je krajnji cilj selo Beska ili Krcedin!!! Sve bi to moglo da se izbegne, kad bi im se putarina naplatila vec na granici!
I nesto drugo:Razmisljam, da li bi se potplacivanje policije moglo izbeci kad bi se policajcima ukinulo pravo na naplatu kazne na licu mesta? Das im knjizicu sa kaznama, pa nek ispisuju koliko hoce! Sta ima on da barata kesom? U svetu, ni vozaci gradskih autobusa nemaju veze sa keshom od karata, a kamoli policija!?

 

U Bugarskoj su tamo negde 2005-te zabranili naplatu kazni na licu mesta, upravo zbog toga. I nista - nece ti napisati kaznu ako mu das 20 evra   :)


Edited by Nimrod, 21 November 2014 - 02:32.


#156 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 21 November 2014 - 05:16

panduri... :-1:



#157 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 21 November 2014 - 05:41

panduri... :-1:

Mislis Sr panduri. Da pomenes US panduru, koliko bi bilo da ne pise... Sviranje klavira na neodredjeno.  :wicked:



#158 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 21 November 2014 - 06:28

Mislis Sr panduri. Da pomenes US panduru, koliko bi bilo da ne pise... Sviranje klavira na neodredjeno.  :wicked:

Samo se uhvati za novcanik, a iz njega ne izvuci vozacku....



#159 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 21 November 2014 - 06:38

ne, nisam mislio na USA pandure a ni na pandure iz drugih civilizovanih zemalja.



#160 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 21 November 2014 - 06:40

medjutim, kad se setim Angeliinog posta gde kaze kako "nevino prepce ocima" ne bi li prosla bez kazne...svako ima cenu. Ne mora to da bude E20, bilo sta "of the value"


Edited by Ibiza, 21 November 2014 - 06:43.


#161 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 21 November 2014 - 06:58

Lako je njoj kad vozi penzionerske automobile. :P Kad mene zaustave prvo mi napisu kaznu, pa mi onda kazu zbog cega.  :angry:



#162 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 21 November 2014 - 07:04

Lako je njoj kad vozi penzionerske automobile. :P Kad mene zaustave prvo mi napisu kaznu, pa mi onda kazu zbog cega.  :angry:

:P to je bilo kad sam vozila Caddy, danas sa Jaguarom treptanje ne pomaze... pre dve nedelje sam dobila parking ticket - za dest godina prvi put



#163 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 21 November 2014 - 07:05

ali te zato puste da vozis po neociscenom putu dok "obicne" automobile zadrzavaju dok se sneg ne ukloni pomocu famozne grtalice :lol+:



#164 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 21 November 2014 - 07:09

:P to je bilo kad sam vozila Caddy, danas sa Jaguarom treptanje ne pomaze... pre dve nedelje sam dobila parking ticket - za dest godina prvi put

Ma ko govori o tim decijim kaznama. To parking i stopping on fire-line ste vi zaduzene. Eno i meni, malo pa nam stigne, stala negde da uzme kaficu, pa nije bilo parking mesta, nego crvena linija. Ovde se prica o ozbiljnim stvarima i neravnopravnosti i ogranicenjima od 65mph, na mestima gde za to nema smisla. 9ca5acd243aabc8702940a79d542d9a1.jpg



#165 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 21 November 2014 - 07:13

ali te zato puste da vozis po neociscenom putu dok "obicne" automobile zadrzavaju dok se sneg ne ukloni pomocu famozne grtalice :lol+:

Nemoj grtalicu pominjati, molim te  :D

 

U novom kraju propisi kazu da cak i za mene, imam sad da stavim zimske gume ili lance, a vortex se priblizava  :) ode $13-1500

 

 

 

Ma ko govori o tim decijim kaznama. To parking i stopping on fire-line ste vi zaduzene. Eno i meni, malo pa nam stigne, stala negde da uzme kaficu, pa nije bilo parking mesta, nego crvena linija. Ovde se prica o ozbiljnim stvarima i neravnopravnosti i ogranicenjima od 65mph, na mestima gde za to nema smisla. 9ca5acd243aabc8702940a79d542d9a1.jpg

Ako zalutas u Philly, ne se zezati sa parkingom, to vece sam videla auto ispred mene sa nekih 6-7 kazni, - proda auto i plati kazne.