Jump to content

Photo

Navijač kažnjen zbog baklje!

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
41 replies to this topic

#16 CallCenter

CallCenter
  • Members
  • 1,892 posts

Posted 23 August 2006 - 22:04

QUOTE(HESKEY @ 23 Aug 2006, 22:33)
Problem sa NBA je u tome sto ljudi dolaze da utakmice da bi vecerali i jela iz menija bolje poznaju nego igrace na terenu....

Sport je emocija, pasija....igraci nisu klovnovi zbog kojih nam ispadaju kokice iz usta...

U pravu si, hebo pasiju i emociju dok bar jedan ne pogine za vreme tekme. dry.gif

#17 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 24 August 2006 - 09:59

QUOTE(Dzontra @ 23 Aug 2006, 19:58)
Sa drugom konstatacijom se slažem ali sa prvom ne. Pirotehnika je sastavni deo navijačkog dekora i jedan od načina da se napravi spektakl na tribini, podigne atmosfera. I paljenje baklji ne znači automatski i divljanje. Sve to može lepo i organizovano da se uradi, bez da ikome smeta, kao što je i bio slučaj na utakmici na kojoj je onaj dečko uhapšen, kao što je to slučaj na gotovo svim utakmicama na Marakani, derbi je jedino izuzetak ali to je posebna priča. Pa ne očekujete valjda da se napravi pozorište od stadiona blink.gif ili da kao u nba dolaze ljudi da jedu kobaje i skandiraju difens, difens...
Da se nešto razumemo, meni je interes Zvezde iznad svega, i najviše me je bilo strah pred utakmicu sa Milanom da će se naći neka budala koja će da zapali baklju, skandira crncima... (Junior Bonner evo i tebi odgovora) jer uefa nas već odavno ima na tapetu. Samo nam još fali da nas izbace na godinu dana iz Evrope.

Pirotehnika jeste "sastavni deo navijačkog dekora", ali današnji "navijači" sigurno nisu neko merilo po kome bi trebalo da se ravnamo. Generalno, 90% stvari koje navijači rade nisu u redu. Ja sam išao na utakmice i sem zaista impresivnog masovnog navijanja, ništa lepo nisam video na tom severu...

#18 Dzontra

Dzontra
  • Members
  • 480 posts

Posted 24 August 2006 - 10:21

A šta je onda to lepo što si očekivao da vidiš na Severu, ako to već nije "impresivno masovno navijanje".

#19 djordje geprat

djordje geprat
  • Members
  • 1,455 posts

Posted 24 August 2006 - 12:29

Ja sam prestao da odlazim na utakmice onda kada je počelo sranje u ovoj zemlji i kada su divlji isterali pitome sa tribina. Do tada sam uživao u igri i ona je bila jedino važna. Kada je postala primarna "koreografija" koja uključuje transparente tipa "ubij, zakolji da ABC ne postoji", "Srbe na vrbe" i "Nož, žica, Srebrenica" ili lansere koji ispucavaju projektile na rivalsku stranu gledališta, prestalo je i moje interesovanje za (ex)-Yu fudbal. Vi ste nametnuli ambijent u kome je je moguće da igrač, poput Dide u Milanu, popije baklju u glavu, ja priželjkujem ambijent sa engleskih stadiona da mogu unuku da vodim na utakmicu. Toliko od mene. Uživajte u divljanju.

#20 after

after
  • Members
  • 9 posts

Posted 24 August 2006 - 13:40

Po cemu je to decko zasluzio da lezi u zatvoru 20 dana zbog baklje?
Jer u zakonu pise da je zabranjeno paliti baklje?Ne pise
Cak je i ministar koji je doneo famozni zakon o navijacima,posle samo par meseci pred izbore imao promociju svoje kombi stranke na ulicama BG-a sa desetinama baklji i pirotehnikom,i to je tada bilo u redu.
Ako je zabranjeno i pise tako u zakonu onda u redu.
Ista stvar i sa zastavama.Na jednom stadionu nije dozvoljeno,na drugom moze sta hoces,na trecem samo odredjenih dimenzija.
I onda prica te UEFA ne dozvoljava,pa zakon pa policija,a nista od toga ne stoji.
Navijaci nisu cvecke i to stoji.Ako neko pravi nered,baca baklje na teren ili na druge osobe,onda hapsi,dokazi,osudi i zatvori.I to je jedino ispravno i samo umobolan ne bi zeleo takvo postupanje drzave.
A ne da posle jednog skorasnjeg fudbalskog derbija koji je obilovao incidentima,uhapsi preko 200 osoba i to se udari na sva zvona.A posle 2 dana svi se puste kucama i niko i ne vidi sud.
Jer sve se svodi na to,kada se zaista nesto desi,da zandarmerija hapsi i pendreci sve sto joj se nadje pod rukom.I Kurtu i Murtu,drzi noc ili dve,izmaltretira i onda pusti kuci.Jer niti ima konkretnih dokaza niti se trudi da ih pribavi protiv konkretne osobe.
Cista ogoljena sila i izivljavanje.
A kada drzava i MUP nemogu da rese iole ozbiljniji kriminal,kada trgovina drogom cveta a optuzeni za ubistvo premijera se setkaju po lokalima i ispijaju viski,zgodno je 2-3 puta godisnje usmeriti paznju javnosti na omiljenu policijsku temu :NAVIJACE.
To uvek ima prodju,opravda donekle razlog nove opreme,stitova a uvek ima i kretena u narodu koji dozivljavaju erotsko zadovoljstvo,zamisljacu kako neko sa crno ili crveno-belim salom,kopa krompir u Zabeli samo zato sto je upalio balju a pritom nikog nije ugrozavao.

#21 HESKEY

HESKEY
  • Banned
  • 1,409 posts

Posted 24 August 2006 - 13:58

Call, ko je pominjao bilo kakvo ubijanje na utakmicama. Pricao sam o NBA.

Po tvojim postovima, reklo bi se da si od onih koji cekaju da im uprave kupe pretplatne karte...

Kada mislis da ce sve zivotinje biti vakcinisane? Neces se ti nagledati fudbala...

Edited by HESKEY, 24 August 2006 - 13:59.

#22 CallCenter

CallCenter
  • Members
  • 1,892 posts

Posted 24 August 2006 - 16:11

QUOTE(HESKEY @ 24 Aug 2006, 14:58)
Call, ko je pominjao bilo kakvo ubijanje na utakmicama. Pricao sam o NBA.

Po tvojim postovima, reklo bi se da si od onih koji cekaju da im uprave kupe pretplatne karte...

Kada mislis da ce sve zivotinje biti vakcinisane? Neces se ti nagledati fudbala...

Opaska o NBA je bila povezana i sa dzontrinim postom.

Vidiš kako možeš da se zajebeš kad pokušavaš da budeš pametan na neviđeno. Nikada, ali pazi dobro, n_i_k_a_d_a nisam otišao na tekmu a da nisam sam platio kartu. Eventualno keva i ćale, kad sam bio klinac.

A fudbala sam se nagledao, ihaaa. Možda čak i u vreme kad ti nisi bio ni u dugoročnom planu. tongue.gif

P.S. Moja životinja je redovno vakcinisana, od pre par nedelja i čipovana. Hebi ga, ja ne čekam da me sud i zakoni uče zivljenju u civilizaciji 21. veka.

#23 HESKEY

HESKEY
  • Banned
  • 1,409 posts

Posted 24 August 2006 - 17:47

volim te o caletovim gacama...ali su mi dosadne, i ne znam, da li su kompliment ili samo zalopojka o dobrim starim vremenima...

Ok, ako si se nagledao, onda nemoj da kukas nad sudbinom nas koji sada gledamo...

#24 DNK

DNK
  • Sleepers
  • 41 posts

Posted 24 August 2006 - 17:59

QUOTE(after @ 24 Aug 2006, 13:40)
Po cemu je to decko zasluzio da lezi u zatvoru 20 dana zbog baklje?
Jer u zakonu pise da je zabranjeno paliti baklje?Ne pise
Cak je i ministar koji je doneo famozni zakon o navijacima,posle samo par meseci pred izbore imao promociju svoje kombi stranke na ulicama BG-a sa desetinama baklji i pirotehnikom,i to je tada bilo u redu.
Ako je zabranjeno i pise tako u zakonu onda u redu.
Ista stvar i sa zastavama.Na jednom stadionu nije dozvoljeno,na drugom moze sta hoces,na trecem samo odredjenih dimenzija.
I onda prica te UEFA ne dozvoljava,pa zakon pa policija,a nista od toga ne stoji.
Navijaci nisu cvecke i to stoji.Ako neko pravi nered,baca baklje na teren ili na druge osobe,onda hapsi,dokazi,osudi i zatvori.I to je jedino ispravno i samo umobolan ne bi zeleo takvo postupanje drzave.
A ne da posle jednog skorasnjeg fudbalskog derbija koji je obilovao incidentima,uhapsi preko 200 osoba i to se udari na sva zvona.A posle 2 dana svi se puste kucama i niko i ne vidi sud.
Jer sve se svodi na to,kada se zaista nesto desi,da zandarmerija hapsi i pendreci sve sto joj se nadje pod rukom.I Kurtu i Murtu,drzi noc ili dve,izmaltretira i onda pusti kuci.Jer niti ima konkretnih dokaza niti se trudi da ih pribavi protiv konkretne osobe.
Cista ogoljena sila i izivljavanje.
A kada drzava i MUP nemogu da rese iole ozbiljniji kriminal,kada trgovina drogom cveta a optuzeni za ubistvo premijera se setkaju po lokalima i ispijaju viski,zgodno je 2-3 puta godisnje usmeriti paznju javnosti na omiljenu policijsku temu :NAVIJACE.
To uvek ima prodju,opravda donekle razlog nove opreme,stitova a uvek ima i kretena u narodu koji dozivljavaju erotsko zadovoljstvo,zamisljacu kako neko sa crno ili crveno-belim salom,kopa krompir u Zabeli samo zato sto je upalio balju a pritom nikog nije ugrozavao.

100% si u pravu.

#25 DNK

DNK
  • Sleepers
  • 41 posts

Posted 24 August 2006 - 18:10

QUOTE(CallCenter @ 23 Aug 2006, 21:14)
Ne drugar, ja ću na tekmu a pirotehničari u bajbok da okopavaju kukuruz i vade krompir.  tongue.gif

Ja bih tebi preporucio,ako vec volis fudbal da krenes da gledas nizerazredni fudbal,tamo gde nema vise od 100.gledalaca.Da krenes da pratis neki klub koji uopste nema navijace.Tu bi sto se tice bezbednosti bio dosta sigurniji.

#26 palchica

palchica
  • Members
  • 1,120 posts

Posted 24 August 2006 - 18:50

QUOTE(after @ 24 Aug 2006, 14:40)
.....

da bi neko bio u situaciji da baca baklje na teren i na druge osobe, prvo treba te iste baklje da unese na teren.
e sad, da li je bolje zabraniti unosenje baklji kao takvo ili naknadno juriti, suditi i zatvarati navijace kada nekoga "nehoticno" dry.gif povrede?

i kakve su to gluposti da ne moze da se navija bez baklji? kao, ne radi te atmosfera na stadionu sve dok ne osetish miris od-cega-god-da-se-prave-te-baklje? ili, mozda, ako ne-daj-boze ne volis baklje i smatras ih besmislenim, onda si pussy i ne volis svoj klub i mesto ti je jedino u pozoristu ili na utakmicama beton lige? jer, naravno, pravi navijac je jedino onaj koji moze da otme zastavu drugim navijacima, prebije nekolicinu njih, potuce se sa pandurima, baci nekoliko baklji ili upaljaca na stadion i maltretira ostale na stadionu da pevaju i stoje, jer da se jedino tako moze na pravi nacin pratiti fudbalska utakmica. u suprotnom, nije navijac i treba da se bavi shahom.

kakvi ste vi imbecili dry.gif

#27 Dzontra

Dzontra
  • Members
  • 480 posts

Posted 24 August 2006 - 19:39

QUOTE(CallCenter @ 24 Aug 2006, 17:11)
A fudbala sam se nagledao, ihaaa. Možda čak i u vreme kad ti nisi bio ni u dugoročnom planu.  tongue.gif

Koliko da ne pomisliš da sam neki napaljeni klinac...
I ja sam se sit nagledao tog fudbala sa Severa, i to tako traje jedno 20 godina. Gledao sam dobar fudbal u staroj Jugi a redovno gledam i ovo govno od fudbala sada. I smatram to nekom vrstom mazohizma. Lako je bilo biti Delija do početka 90-ih, pokaži sad koliko voliš Zvezdu kada ti u goste dođu klubovi iz nekadašnjih srpskih liga.
A stavove oko pirotehnike pogrešno tumačite i idete u neku krajnost tako da se praktično ni ne može normalno razgovarati. Pirotehnika DA ali divljanje NE. Sto puta do sada dokazano da može da se izvede.

#28 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 24 August 2006 - 20:45

QUOTE(Dzontra @ 24 Aug 2006, 11:21)
A šta je onda to lepo što si očekivao da vidiš na Severu, ako to već nije "impresivno masovno navijanje".

navijanje je super, ali sve ostalo je glupo: "sve-pi-ja-no dro-gi-ra-no", napaljeni bilmezi koji izigravaju neke velike face, tuče (čak i međusobne, da se zna ko je gazda), vređanje - u principu banda sitnih (i pokoji krupni) delikvenata kojoj je fudbal samo "povod" za kretenisanje ili ozbiljne prestupe

#29 CallCenter

CallCenter
  • Members
  • 1,892 posts

Posted 24 August 2006 - 21:00

QUOTE(Dzontra @ 24 Aug 2006, 20:39)
A stavove oko pirotehnike pogrešno tumačite i idete u neku krajnost tako da se praktično ni ne može normalno razgovarati. Pirotehnika DA ali divljanje NE. Sto puta do sada dokazano da može da se izvede.

Vidiš, za lokalne navijačke grupe bi trebalo da važi isto što i za lečene alkose - kad ne umeš da piješ bez sranja po sebe i druge sleduje ti n_i j_e_d_n_a k_a_p alkohola, tj. ni jedna jedina baklja, upaljač, metalni novčić ili šta god može da se (zlo)upotrebi, dok ne dokažu da znaju da piju/navijaju bez posledica.

Do sada se nisu pokazali. Šta više, neophodno je intenzivirati terapiju, po mogućnosti radnu. U Padinjaku, na po 20 dana. Dokle god bude potrebno. biggrin.gif

#30 HESKEY

HESKEY
  • Banned
  • 1,409 posts

Posted 24 August 2006 - 22:36

Kao iskusni forumas, vec vidim da ovaj topic ima buducnost....wink.gif

Najbolje je kada se ne razumemo....