Jump to content

Photo

da li je rokenrol mrtav

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
42 replies to this topic

#31 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 12 July 2002 - 18:16

White Stripes from Detroit, ko tata-Iggy. :smile:

A The Strokes najzad da osvetlaju obraz njujorske (rock) scene, posle 20 godina zatisja.

#32 ronin83

ronin83
  • Members
  • 114 posts

Posted 13 July 2002 - 03:48

Henry Chinaski:
- to je pobuna i kada r'n'r bude mrtav, to ce znaciti da je definitivno Sejtan pobedio na ovoj planeti i da su svetom zavladale Korporacije i potrosacko drustvo. 

Bas zato sto je pobuna vise ga nema kao sto ga je nekad bilo.Svetom su odavno zavladale sve te korporacije...Pa samo da pogledamo sta mediji pisu i koje grupe dobivaju muzicke nagrade-nagrade koje je Zapad napravio kao simbol najveceg muzickog priznanja-videcemo da je stari dobri r'n'r odavno umro.Sve vise se slusa ovaj pop sund i slicne stvari-to je strasno.Sve je postalo cista komercijala i sve ima nekih primesa popa ili cega vec da moze bolje da se proda.
Zapadu ne treba neko da pravi pobunu-treba im neko ko ce prati mozak glupavim i plitkim refrenima-ako je ostalo sta da se ispere(ne zelim da generalizujem,ali sticem takav utisak).

#33 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 13 July 2002 - 03:53

'Ajd molim te uzmi Californication CD od Red Hot Chillijevaca stavi na stvar broj 01 i onda odvrni pojacalo do daske... i kad ti padne luster na glavu onda mi javi da li je rocknroll mrtav! No way, Jose!

#34 ronin83

ronin83
  • Members
  • 114 posts

Posted 13 July 2002 - 03:56

Indy,pa nije fer-sad da ja umrem samo zato sto ti se nije svideo moj komentar:smile:

#35 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 13 July 2002 - 04:11

Pa dobro, ako imas onaj kineski luster od papira nece ti biti nista :smile: Inace, nemam nista protiv komentara, samo dokle god je bubnjeva i zica rocknroll nece biti mrtav. :smile:

#36 Maddox

Maddox
  • Members
  • 22 posts

Posted 13 July 2002 - 14:48

Rock´n´roll je vecan,
dok su mu deca verna!

stvarno

#37 ronin83

ronin83
  • Members
  • 114 posts

Posted 14 July 2002 - 04:19

Indy:
Pa dobro, ako imas onaj kineski luster od papira nece ti biti nista :smile: Inace, nemam nista protiv komentara, samo dokle god je bubnjeva i zica rocknroll nece biti mrtav. :smile:

Lepo receno-samo nek' je bubnjeva da se dobro cujemo:smile:

#38 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 15 July 2002 - 00:10

"dobri stari r'n'r"
pa dobro ljudi koliko cete jos zaliti za tim?
Zato sto "stari dobri r'n'r" nije vise mainstream ne treba odmah plakati. :smile:
Ove godine je poceo novi talas rock muzike (barem ovede u north a.) i pre nego sto vas zahvati nostalgija barem poslusajte gore navodene bendove (white stripes itd.) ali da cekate za jedan novi Deep Purple...come on...
Ako hoces da slusas Led Zeppelin, uzmes cd i slusas, ili nadjes radio stanicu gde ceo dan mozes da slusas rock(stari-novi). Where is the problem?

#39 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 15 July 2002 - 01:31

Meni iskreno novi bendovi uopste ne trebaju. Toliko je fenomenalne muzike uradjeno od kraja sezdesetih, preko sedamdesetih i osamdesetih, da imam za jedno 4 zivota dovoljno da slusam. Jedna od stvari koju radi danasnja muzicka industrija je namerna hiperprodukcija, a to se najbolje odslikava kroz programe najslusanijih radio stanica, koje pustaju samo top 40 u svakom datom trenutku. Muzika ima kratko vreme poluzivota, tj. poluraspada i vrlo brzo sve ide na reciklazu. Mladje generacije to prirodno ne primecuju, ali meni je npr ocito. Sve sto slusam danas radili su ljudi koji su bili "aktuelni" jos pre mnogo godina i nalazim ih neuporedivo zanimljivijim od bilo cega novog sto se pojavi. Kao sto rekoh, novom ne dajem ni sansu, prosto zato sto mi ne treba. Ako hocu rokachinu, stavim King Crimson, niko nikad vise nije tako nesto odsvirao, niti ce. Ako hocu guitarwork, pa zar je iko ikad primirisao Jimiju. Ako hocu bilo sta, sve je vec uradjeno 10x bolje nego sto iko moze danas, ovi mogu samo da prezvakavaju, recikliraju i otkrivaju rupu na saxiji. Ne moze me niko ubediti da su stare ploce dovoljno islusane, ni blizu. Pa gde je ceo Zappin opus! I gde je novi Zappa? Meni je to dovoljno, a neki novi klinci nek' traze neke nove stvari, samo napred.
:smile:

#40 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 15 July 2002 - 14:51

U sustini se slazem Indy mada imam jos 13 do 4o-te, ali ne bi izostavio ni devetesete (smashing pumkins, soundgarden, nirvana itd.) kao model za sadasnju i buducu muziku. :smile: Sad ce doci neki klinac i reci: ej, a pocetak 21-og veka? :smile:

Muzika se reciklira ali pesme, poruke pesama, stavovi, attitude mladih se menja, ljudi se menjaju, zato jos uvek volim da nadjem neki novi bend.

#41 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 16 July 2002 - 01:51

Naravno, i ja se radujem iznenadjenjima, uvek. Naidje tako, Placebo, npr. Lepo zvuci, ali zar nije to jedna reinterpretacija Bowie-a... Ma, naravno, zivot ide dalje :smile:

#42 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 16 July 2002 - 01:55

Nisi se bunio dok si slusao Bauhaus, Indy :grin:

#43 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 16 July 2002 - 02:03

Pa ni sad se ne bunim, samo tako zvucim :grin: