Jump to content


Photo

da li je rokenrol mrtav


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
42 replies to this topic

#16 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 09 June 2002 - 16:36

D.B. DUB, mnogo galamis (verujem da ces tamo u FAQ naci nesto o tome da je pisanje velikim slovima u internet komunikaciji jednako vikanju). Drugo bas me zanima da li bi da te je neke 1974 zanimao rock, kao mene, slusao Block Out i ostale koje si naveo. Malo vise postovanja prema starijima, kakvi su da su bili. Nisi (verovatno) bio tu kad su revnosni clanovi SSOJ (znas li uopste sta je to) lovili "cupavce" da ih javno sisaju. Ne znam kako bi se ti junacio u to vreme. Za nesto su se i ti seniori izborili, pa bi trebalo i stoga malo da smanjis ton.

[ Izmena poruke: Indy na dan 2002-06-09 17:39 ]

#17 D.B.DUB

D.B.DUB
  • Members
  • 41 posts

Posted 10 June 2002 - 18:52

OPROSTI ZBOG VIKANJA EVO NECU vise a,sto se tice godina te davne 74 sam imao 2 god.Neznam dali postoji neko normalan u ovoj zemlji ko nije odrastao na muzici o kojoj pricas ali je problem u tome sto nam toliko dobrih bendova pokusava da prezivi a mi drzimo opelo onima koji su davno umrlim.

#18 ikar

ikar
  • Members
  • 7,779 posts

Posted 10 June 2002 - 21:32

Dub je mozda malo nepristojan ali u mnogo cemu ima pravo. Smesno je proglasavati Riblju Corbu ili Smak (apsolutno najgori bend svih vremena) necim sto se ne moze prevazici. Jednom, kad sam imao 11 godina, ja sam mislio da je Riblja Corba najbolji bend i da boljeg nikad nece biti. E, sad sam malo porastao i shvatio da to nije bas tako :grin:

Na kraju krajeva, sta je to r'n'r?
Ne mogu da verujem da samo Queen i Radomir Smarac imaju iskljucivo pravo na tu etiketu...

#19 D.B.DUB

D.B.DUB
  • Members
  • 41 posts

Posted 10 June 2002 - 21:54

Zivot ide dalje!!!!
Stara R'N'R poslovica.

#20 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 11 June 2002 - 01:21

Sta je r'n'r? Zato sam vam i poslao sliku onog Cliff Richard-a ne bi li vam bilo jasno da svaka generacija ima svoj r'n'r, ukljucujuci i danasnje dedove i babe!

D.B. DUB ti ispravno mislis, kao i ikar, ali jednostavno niste bili tu (kao "zreli mladi ljudi" u vreme kad se "kalio jugo-rocknroll" - to nije vasa greska, da budem jasan).

Darkwood Dub, Block Out - izuzetno cenim, da ne bude nikakve zabune. Jednostavno, rock je bio "nesto drugo" sredinom sedamdesetih kad sam ja poceo da slusam (i citam Dzuboks), a naravno da je nesto potpuno drugo danas. I prilicno je verovatno da ce vasa deca smejati na Darkwood-e i da necete moci da im objasnite da su oni bili jedna od retkih svetlih tacaka u vreme mraka slobizma.

#21 Sister

Sister
  • Members
  • 1,166 posts

Posted 11 June 2002 - 08:12

Hehe, eto, meni su Darkvudi jedan super-smor bend koji r od rokenrola nije video :wink:

So, r'n'r nije mrtav sve dok šeta okolo u više inkarnacija...

#22 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 11 June 2002 - 09:03

Ha, moram da priznam da sam jako malo slusao D. Dub, svega znam jednu pesmu sto sam "skinuo" sa nostalgija.com. Tako da sam ih vise iskoristio kao retoricki rekvizit da budem blizi&jasniji mladjanim ucesnicima foruma. U domenu novog srpskog rocknrolla, vrlo sam zardjao.

#23 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 11 June 2002 - 12:44

Yo Indy, nemoj mi reci da si prespavao i koncert Cliffa Richarda u Pioniru? :grin:

#24 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 11 June 2002 - 13:05

aenima:
Yo Indy, nemoj mi reci da si prespavao i koncert Cliffa Richarda u Pioniru? :grin:

Sto, to je bas idealno za spavanje :wink:

#25 D.B.DUB

D.B.DUB
  • Members
  • 41 posts

Posted 11 June 2002 - 16:47

O.K
Mozda je moj komentar bio preostar,ali dosadilo mi je da slusam ljude kako oplakuju
bendove koji su svirali prije deset ili dvadeset godina.Sigurno je da su oni bili nosioci ovdasnje R'N'R scene,ali zar i posle toliko godina i dalje treba samo njih da slusam kao mnogi ovde,to ne mogu.Sto se tice DARKWOOD DUB-a oni i nisu R'N'R i to i jeste pozitinvno jer napokon imamo ljude koji sviraju i neke druge muzicke pravce.Kao i u svemu drugom malo tolerancije, i sto se muzike tice,nebi bilo na odmet.

#26 Sister

Sister
  • Members
  • 1,166 posts

Posted 11 June 2002 - 21:00

Pogrešno si me razumeo (ako se tvoj komentar odnosio i na moj post) -- protiv Darkvuda nemam ništa, ič ih ne volim, ali mi je uvek mnogo draže da vidim ekipu koja sluša Darkvude nego nekog Acu Lukasa ili Žjoksimovića. Iz prostog razloga što muzika jeste stil života, DD predstavlja neki moj milje i background (jer su oni moja generacija, delom i kolege, hiljadu puta smo ordinirali po istim žurkama) dok ovi potonji predstavljaju -- uh, moram li to sada da elaboriram :wink:

#27 D.B.DUB

D.B.DUB
  • Members
  • 41 posts

Posted 12 June 2002 - 12:05

Aca Lukas--NO COMENT

#28 kojot

kojot
  • Members
  • 2,447 posts

Posted 11 July 2002 - 04:11

Tehno je najvece s*****e!Svi koji slusaju narodnjake(da se razumemo nisam mislio na bas sve,i nisam mislio na tehno u najsirem smislu)sad se ubacuju na tehno.Toliko je iskomercijalizovan da nemam reci.

#29 Ipsvic

Ipsvic
  • Members
  • 619 posts

Posted 11 July 2002 - 21:30

Rok je umro. ON JE SADA ZOMBI. Niko se nov nije rodio a stari jos postoji....

#30 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 12 July 2002 - 17:57

Cuj r'n'r mrtav?! bezveze. Sve ide u krug:
White Stripes(UK?), Strokes(New York), Hives(svedska?)->(valjda sam korektno napisao)
Ove tri grupe (a ima ih jos) sada sviraju sirovi r'n'r, jednostavne pesme i ritam ali su jako dobre.
R'n'r se toliko uvukao u vise zanrova i pretvorio se u novu vrstu/podvrstu da nikada nece izumreti. Dobro kaze Henri, kad r'n'r bude mrtav onda ce Sejtan zavladati. :smile:

Elementi su svuda: prodigy, chemical bros., moby itd.



"So, r'n'r nije mrtav sve dok šeta okolo u više inkarnacija..." sister