Jump to content


Photo

da li je rokenrol mrtav


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
42 replies to this topic

#1 otpisani

otpisani
  • Members
  • 2 posts

Posted 22 April 2002 - 15:34

[ Izmena poruke: otpisani na dan 2002-04-27 00:31 ]

#2 Vakula

Vakula
  • Members
  • 334 posts

Posted 29 April 2002 - 19:56

Posto sam na forumu video da slusas rock sa lepim dodirom panka,cudi me da si zapoceo navedenu temu.Ali,nakon sto covek vidi sta se danas sve PRODAJE pod sferom rocka,mislim da je pitanje na svome mestu.Djubre je mrtvo,da mrtvije ne moze biti,kao i njegovi zastupnici i jadni slusaoci.
A rock je osecaj,emocija,zivotna filozofija,ples,pivo,povracanje,klosarenje,black-out,jedna noc,jedna pesma,jedam trenutak.I to gore navedeno ne moze umreti,jer se drugim zargonom zove zivot.Pozdrav svim rockerima,pa i onima s morave

#3 bon-bon

bon-bon
  • Members
  • 12 posts

Posted 30 April 2002 - 15:33

ne bi se moglo bas tako rec....umro je onaj rock u pravom smislu te rijeci,pojavilo se vise podvrsta ali i zadnji dinosauri lagano prelaze pod utjecaj tih novih.vrijeme se mijenja, samo ljudi ostaju isti.gro mojih prijatelja ex rokera sad se moze vidjet po raznim techno partijima ili na nekakvim malim tulumcicima po stanovima.jednostavno, pregazilo ga je vrijeme.zastario je.vise nema onaj polet.onu energiju.mladji ljudi vide sebe u nekakvom drugom svijetu.bar je tako ovdje....na zapadu....j...m ti i zapad ovakav

#4 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 30 April 2002 - 19:53

e ovo mi se jako svidja ......

A rock je osecaj,emocija,zivotna filozofija,ples,pivo,povracanje,klosarenje,black-out,jedna noc,jedna pesma,jedam trenutak.I to gore navedeno ne moze umreti,jer se drugim zargonom zove zivot.Pozdrav svim rockerima,pa i onima s morave


rock je umro na zalost i ne verujem da ce ikad vise da ozivi ....bas sam malopre pricala sa jednim starim rockerom koji je u dusi jos uvek ono sto je bio i pre 20 - 30 godina ....izmedju ostalog kaze .." ...MTV i Pink su isto k.... nemas ti pojma kako zvuce Queen na stage-u ...kakva je to energija i kakvu moc nad publikom ima taj p*der ...." ...i tako smo pricali, kad sam odjedanput shvatila koliko je zalosno sto je rock izgubio svu tu magiju ....

#5 Lyrics

Lyrics
  • Members
  • 1 posts

Posted 10 May 2002 - 07:19

Najzad je umro!

#6 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 12 May 2002 - 20:40

Ja bi' da podrzim kolege i da kazem, kako je r'n'r vise od muzike - to je pobuna i kada r'n'r bude mrtav, to ce znaciti da je definitivno Sejtan pobedio na ovoj planeti i da su svetom zavladale Korporacije i potrosacko drustvo. Malo su mi cudni argumenti, s' obzirom na to da je u pocetku r'n'r oznacavan kao Satanina muzika, ali tako ti je to.

#7 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 13 May 2002 - 10:54

Ma sta pricate.....Rock & roll je bre religija...verovanje....

#8 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 13 May 2002 - 15:52

Ma pusti ih. Zato sto je r'n'r mrtav su pre par godina a posle filma "From dusk till dawn" relativno nepoznati "Tito i tarantula" postali zvezde i imali evropsku turneju. Nije nego. Sto je babi milo to joj se i snilo. I vidim, Stonsi za.ebali da sviraju jer je, je li, r'n'r mrtav. Svasta. Ma koliko se mladjarija bunila, cisto reda radi, protiv generacije svojih striceva ili oceva, jer je takav red u tinejdzera, i ma koliko neki od njih i iz inata odbijali da priznaju, r'n'r nije mrtav a niti ce biti. Doduse, nema onu magiju, to jeste, ali za nesto naprosto nema alternativu. Dovoljno je pogledati filmsku muziku za bilo koji novi (holivudski doduse, i iskljucivo blockbuster) akcioni film (narocito), horor, nekada triler, pa zaluta tu i neka drama i uveriti se. A o emisiji 3K Dur kod nas ne treba ni govoriti. Prosto se obradujem kada tamo vidim nekoga od 16 ili 17 godina kako i dalje bira da peva prave stvari. Ne kazem ja da su drugi zanrovi losi, ali zna se sta je sta. Na kraju krajeva, i idoli "nekih novih klinaca" cesto uzimaju neku mesavinu za svoje pesme kao sto su to radili Scooter sa "Fire" ili obradom "Rebel yell" itd.

[ Izmena poruke: Henry Chinaski na dan 2002-05-13 17:31 ]

#9 acanikolic

acanikolic
  • Members
  • 457 posts

Posted 28 May 2002 - 00:56

Rock je filozofija zivota samim tim on je besmrtan. Divna magija koja pokrece svet.To drugi zanrovi nikada nece imati.

#10 lovely witch

lovely witch
  • Members
  • 6 posts

Posted 29 May 2002 - 07:55

Pa sad, pitanje ti je vjerovatno na mjestu...
Rijetki su novi izvodjaci, koji znaju i osjecaju sta je to rock, 100% rck,
sve obicno prave sa primjesom pop muzike !
Nista drugo nam ne preostaje, nego da slusamo dobre stare i
provjerene bendove/grupe, kao recimo:
"Riblja corba"
"Azra"
"Atomsko skloniste"..........i ne znam, sad ne mogu da se sjetim....

I LOVE ROCK & ROLL !!!

#11 bon-bon

bon-bon
  • Members
  • 12 posts

Posted 29 May 2002 - 18:59

ti bolje suti....i slusaj zeljka joksimovica i dalje....

#12 ZeleniZub

ZeleniZub
  • Members
  • 54 posts

Posted 29 May 2002 - 21:39

Nije mrtav samo tako mirishe.
Ej pre rasprave definishite da li se misli na R&R kao stil zivljenja, ili na ovo djubre shto komercijala kao MTV, MTS, MTKurac&Palac valjaju kao R&R.
Mada kada zadjes malo u godine i kada ti j... upadnu u procep dzaba ti je da se kurcis da si roker - ako ne zivis od toga ispadas otuzno smesan, pogotovo kod nas gde i " najrokerskije " face kao klinci na zurkama do 12h slusaju rock, a od 12 Shabana.

#13 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 06 June 2002 - 01:07

Ja samo da se dopunim gore, oko filmske muzike. Videti i nove crtane (animirane) filmove. Na primer Šrek.

#14 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 06 June 2002 - 02:05

Speaking of death, i ovo je rock'n'roll!
Posted Image
Cisto da ne zaboravite... :razz:

#15 D.B.DUB

D.B.DUB
  • Members
  • 41 posts

Posted 08 June 2002 - 19:18

AKO MISLITE NA ONO DJUBRE STO SE SVIRALO U OVIM KRAJEVIMA,ONO NIKADA NIJE NI TREBALO DA SE RODI.npr:ATOMSKO SKLONISTE,RIBLJA CORBA ,SMAK,BIJELO DUGME(nedaj boze)AZRA itd!!!!!
A AKO MISLITE NA BLOCK OUT,DLM,EKV itd TO JE O.K !!!
TO STO JE OVAJ GORE NAVEDENI ROCK UMRO TO JE O.K ALI NAM SE ZATO RODIO ONAJ PRAVI BEZ PRIMJESA OPANAKA,BLATA I MIRISA DIMLJENOG MESA I ZATO MU HVALA.PARTIBREJKERSE TREBA ZABRANITI!!!!!!!!!!!!!!!!!!