Jump to content


Photo

RENT A CAR


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
18 replies to this topic

#16 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 19 September 2006 - 22:38

QUOTE(Misha_V @ 17 Sep 2006, 17:27)
Osiguranje vezano za kreditne kartice u Srbiji fukcionise na specifican nacin. Ti ne moras uzeti (kupiti) osiguranje (CDW, TP, PAI) koje ti nudi rent-a-car agencija, ali se u slucaju stete pun iznos naplacuje i skida sa tvog racuna a posle ti banka ili osiguravajuca kompanija kod koje si osiguran vraca novac nazad. Ovako je bilo kod Avisa, vecina manjih nebrendiranih rent-a-car kompanija uopste ne priznaje to osiguranje i insistira kupovinu njihovog osiguranja. Svakako u vecini slucajeva mozes potpuno da odbijes svaku vrstu osiguranja, ali ti to ne preporucujem ni u Srbiji niti bilo gde drugo, jer ces onda svaku stetu, pa i najmanju ogrebotinu platiti papreno. Nadam se da sam ti pomogao oko ove teme.

Ako imas GOLD ili PLATINUM American Express bez obzira gde iznajmis auto oni to pokrivaju.Moze neko da naplati sa tvog racuna ali samo pozoves amex i oni to poniste.Meni se desilo prosle godine u Bugarskoj kada su mi naplatili sa neke ogrebotine na branicima.

Edited by MAGRIPA65, 19 September 2006 - 22:39.


#17 Misha_V

Misha_V
  • Members
  • 228 posts

Posted 20 September 2006 - 18:04

QUOTE(MAGRIPA65 @ 20 Sep 2006, 00:38)
Ako imas GOLD ili PLATINUM American Express bez obzira gde iznajmis auto oni to pokrivaju.Moze neko da naplati sa tvog racuna ali samo pozoves amex i oni to poniste.Meni se desilo prosle godine u Bugarskoj kada su mi naplatili sa neke ogrebotine na branicima.

Ne, ako pri iznajmljivanju potpises specijanu izjavu vezanu za osiguranje!
Ovde se u takvim situacijama ne izdaje auto ako se to ne potpise.

#18 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 21 September 2006 - 03:34

QUOTE(Misha_V @ 20 Sep 2006, 18:04)
Ne, ako pri iznajmljivanju potpises specijanu izjavu vezanu za osiguranje!
Ovde se u takvim situacijama ne izdaje auto ako se to ne potpise.

To i Bugari traze ali Amex im posalje novac tek posle 45 dana tako da imas vremena da to osporis

#19 Misha_V

Misha_V
  • Members
  • 228 posts

Posted 21 September 2006 - 11:45

QUOTE(MAGRIPA65 @ 21 Sep 2006, 05:34)
To i Bugari traze ali Amex im posalje novac tek posle 45 dana tako da imas vremena da to osporis

Sta da osporis? Izjavu koju si svojerucno potpisao?