Jump to content


Photo

Do 7000e, sta preporucujete?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
58 replies to this topic

#1 Ledja

Ledja
  • Members
  • 933 posts

Posted 10 August 2006 - 13:02

Voleo bih da cujem vasa misljenja koji polovan automobil je best buy do 7000 eura..
Koja su vasa iskustva, sta preporucujete..

Hvala unapred

#2 dig_chohano

dig_chohano
  • Banned
  • 617 posts

Posted 10 August 2006 - 13:43

Peugeot 406

#3 Glorfindel

Glorfindel
  • Members
  • 921 posts

Posted 10 August 2006 - 13:48

Moja fiesta. I ostace ti jos 5.5 hiljada. Malo li je?

#4 Hotstepper

Hotstepper
  • Members
  • 298 posts

Posted 10 August 2006 - 17:56

Posto ne znam kakve automobile volis, ni za sta ce ti trebati i koga ces (sta) voziti u tom auto, moram reci, pomalo pristrasno, da bi ja uzeo za te pare Audi 100 C4 2.8 1994

Mozes ga naci vec od 4000E pa i do 5000E zavisno od opreme i stanja. Recimo da u skroz solidnom stanju sa ABS-om, servom, alarmom, air bag-ovi, centralnom bravom, mozes naci za 4200-4300E. A imas ga i u verziji Quattro...I ostane ti para da ako treba menjas odma te potrosne stvarcice (ali to radis svakako kad kupis polovan automobil zar ne?).

Zasto Audi? OK, ja nisam bas potpuno objektivan jer sam BigFan, ali auto je:

1.pouzdan

2.lep (jos uvek je samo, auto a ne neka prekicena nakaza)

3.jeftin za odrzavanje (po ceni delovi su u SER skoro 1:1 sa "predobrim" WV, ko ne veruje phone u sake pa nek pozove prodavnice auto delova)

4.kvalitetan (pitaj ljude koji su imali audije i svi ce ti reci da je neunistiv) jedan drugar je imao audija 100 iz '82, i prestao je da ga vozi kad mu je motor trebao na generalku, posto je presao preko 1 mil km i nije mogao da mu nadje neki nov deo, a to je bilo 2003. pa je njegov cale skontao da je RED da se nazalost oprosti od mezimca...

A ako ti ovo nista ne znaci, sedi u Audi 100 iz '94 i neki drugi auto to godiste i sve ce ti biti jasno.... mada za tih 7000E mozes i novijeg audija (ali pazi, kad su u pitanju kola pocne se sa 7000E, pa gde je 7000E tu je i 8000E na kraju se zavrsi sa 10000E)...

#5 christofer

christofer
  • Members
  • 334 posts

Posted 10 August 2006 - 19:55

audi je dobra opcija....ali nikako 2.8..........registracija je vesela ph34r.gif(sem ako tebi ne smeta da das toliko kesa svake godine) .....u najmanju ruku...mozda da probas sa starijom(96'-97") trojkom sa 1.9 tdi motorom...
ali nisi napisao kakav auto hoces..porodicni..manji ...veci.....sportski....etc..malo da suzimo izbor.......ovako ti svasta mozemo preporuciti ........al to ne znaci da ce tebi odgovarati wink.gif

#6 martinj

martinj
  • Members
  • 1,540 posts

Posted 10 August 2006 - 20:05

Peugot 307?

#7 Practical

Practical
  • Members
  • 676 posts

Posted 10 August 2006 - 23:23

Honda Accord / Civic
'98 ++

end of story.

#8 Hotstepper

Hotstepper
  • Members
  • 298 posts

Posted 11 August 2006 - 00:34

QUOTE(christofer @ 10 Aug 2006, 19:55)
audi je dobra opcija....ali nikako 2.8..........registracija je vesela


Trenutno znam da za audi 80 1.8S registracija kosta oko 200E, a ako je neko ikad vozio kola sa motorom preko 2000ccm TAJ ZNA DA TO VREDI TE PARE, kao sto rekoh "JA DA IMAM TE PARE..." onda me ne bi brinula ni registracija cool.gif

#9 Hotstepper

Hotstepper
  • Members
  • 298 posts

Posted 11 August 2006 - 00:48

QUOTE(Practical @ 10 Aug 2006, 23:23)
Honda Accord / Civic
'98 ++

end of story.


Tu se stvarno nema sta zameriti, to stvatno lepo radi, ali u SRB je malo teze naci delove i bogami umeju da budu preskupi, a sa obzirom da je auto polovan.... unsure.gif ja bio i o tome mislio...

Znam zasigurno da i Toyote Corolle 1997 vrede para u Srbiji, (jest' auto dosadan po izgledu, ali se u njemu prodje i po 500.000 dosadnih km, ako se u njega bar nesto ulaze, bez ikakve sekiracije.... Dosadni ljudi ti Japanci.... biggrin.gif )

#10 Ledja

Ledja
  • Members
  • 933 posts

Posted 11 August 2006 - 08:37

Izvinjavam se sto nisam dao malo vise detalja kakav me auto interesuje. Ispravicemo gresku odmah smile.gif
Trenutno vozim punta sportinga '99, hocu njega da prodam da dodam jos nesto i da uzmem nesto mladje, tipa 2001,'02,'03 i da bude ako je moguce dizel. Ne mora da bude veliki auto, razmisljao sam o peugeot-u 206 ili Reno Megan-u...
Nadam se da sam sada bio precizniji i da imate sliku kakav me automobil interesuje.

Pozdrav svima

#11 Zaje

Zaje
  • Members
  • 97 posts

Posted 11 August 2006 - 13:04

Ponosni vlasnik A6 2.8 (94) pojasnjava neke stvari:

Pozitivno
-prelep
-udoban
-siguran
-mocan
-ekonomican za odrzavanje
-relativno mala potrosnja (nesto preko 12 u gradu - smesno za tu kubikazu)
-nije preterano privlacan za lopove

Negativno
-registracija skoro 500E
-veoma skup plinski uredjaj (od 900E pa navise)

NEKAD POZITIVNO, NEKAD NEGATIVNO
-ogroman putnicki prostor, ogroman gepek


U svakom slucaju, pretezu pozitivne stvari, pa ga se ja vec tre godine ne odricem.

Ipak, za 7000E ja bih se potrudio da nadjem dobrog Pasata B5, jer za taj novac moze da se nadje pristojan model sa motorom 1.8 koji je veoma zahvalan. Po komforu i gabaritima slican je prvom A6 modelu.

#12 christofer

christofer
  • Members
  • 334 posts

Posted 11 August 2006 - 16:36

ako vec imas fiata...mozda bi mogao da predjes na stila....al posto ti treba dizel....to mozda i nije najbolje resenje......barem su meni dizeli iz fiata thumbdown.gif ....mozda pre 307...ako uspes da nadjes za te pare..... pre nego megan........al ako oces pouzdan, kvalitetan i dobar dizel...onda toyota (corola, yaris...avensis) thumbsup.gif jesu dosadni...al sta ces...... biggrin.gif

#13 Practical

Practical
  • Members
  • 676 posts

Posted 11 August 2006 - 18:20

QUOTE(Hotstepper @ 11 Aug 2006, 01:48)
Tu se stvarno nema sta zameriti, to stvatno lepo radi, ali u SRB je malo teze naci delove i bogami umeju da budu preskupi, a sa obzirom da je auto polovan....  unsure.gif  ja bio i o tome mislio...
Znam zasigurno da i Toyote Corolle 1997 vrede para u Srbiji, (jest' auto dosadan po izgledu, ali se u njemu prodje i po 500.000 dosadnih km, ako se u njega bar nesto  ulaze, bez ikakve sekiracije.... Dosadni ljudi ti Japanci.... biggrin.gif )

Otprilike sam bas na to i mislio - japanac u svakom slucaju bas zato sto je polovan auto. To se jednostavno ne kvari - uz redovan servis. Svaki japanac (po mojem misljenju) od '95 pa nadalje - ide...i ide....i ide....i ....dosadi smile.gif

Proguglajte malo da vidite sta kazu ljudi o polovnim automobilima. Licno sam imao negativna iskustva sa Pezo-om i Fiat-om i zarekao se da nikada necu kupiti ni jedan automobil koji nije japanske proizvodnje (cak ni nemca)-----ali that's only me.

#14 Hotstepper

Hotstepper
  • Members
  • 298 posts

Posted 12 August 2006 - 00:50

QUOTE(Zaje @ 11 Aug 2006, 13:04)
U svakom slucaju, pretezu pozitivne stvari, pa ga se ja vec tre godine ne odricem.

Ipak, za 7000E ja bih se potrudio da nadjem dobrog Pasata B5, jer za taj novac moze da se nadje pristojan model sa motorom 1.8 koji je veoma zahvalan. Po komforu i gabaritima slican je prvom A6 modelu.



Moj covek! smile.gif

Htedoh i to da kazem ali reko da ne duzim.... nisam znao sta covek voli...




Mislim da za te pare mozes naci Volkswagen - Golf IV 1.9 TDI (mozda se varam, budu i do 7500-8000) ali evo ti pa vidi okvirno oglasi

WV, dizel, jer tu treba nesto reci??

#15 Hotstepper

Hotstepper
  • Members
  • 298 posts

Posted 12 August 2006 - 00:54

QUOTE(Practical @ 11 Aug 2006, 18:20)
Otprilike sam bas na to i mislio - japanac u svakom slucaju bas zato sto je polovan auto. To se jednostavno ne kvari - uz redovan servis. Svaki japanac (po mojem misljenju) od '95 pa nadalje - ide...i ide....i ide....i ....dosadi  smile.gif



pa ne samo za '95+ nego i za '88+!!! Ljudi delju one kockaste corolle po Srbiji i dan danas i sljakaju bez greske!