Jump to content


Photo

Naj bendovi svih vremena


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
61 replies to this topic

#16 todayistheday

todayistheday
  • Members
  • 309 posts

Posted 06 June 2002 - 13:40

TODAY IS THE DAY

#17 D.B.DUB

D.B.DUB
  • Members
  • 41 posts

Posted 10 June 2002 - 21:27

PINK FLOYD,LED ZEPPELIN,THE DOORS,METALLICA,
RAGE AGAINST THE MACHINE,MASSIVE ATTACK,BOB MARLEY AND THE WAILERS,INCOGNITO,INCUBUS itd.

#18 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 13 June 2002 - 08:27

Obracunom glasova i starih i mladih (volim sve sto vole stari :grin:) izgleda ovako (sa mojim glasovima odozdo):

Po 3 glasa:
Metallica (jeeeeeeeeee)
Floydi
Clashovci
Massive Attack

Po 2:
Doorsi
Rage...
Led Zep
Velvets
Joy Division

Po 1:
svi ostali...

Hajmo dalje (ali samo po 10 inace ko ce da zbraja):
[list]

[*] Joy Division

[*] Velvet Underground

[*] Massive Attack

[*] Bauhaus

[*] Simple Minds

[*] Dead Can Dance

[*] The Residents

[*] Rip, Rig & Panic

[*] King Crimson

[*] Siouxsie And The Banshees
[list]

_________________
dudu vudu se našao u cudu:jer su ga drugi smatrali za ludu.obuko je sako i sišo u grad:igrao na ulici ceo dan:rekao je ljudi svega sam sit:hocu igrati:ja zelim funky beat

[ Izmena poruke: Indy na dan 2002-06-13 10:13 ]

#19 kojot

kojot
  • Members
  • 2,447 posts

Posted 15 June 2002 - 01:57

Bob Marley &Waliers,Rage against the machine



P.s Neko je stavio u naj bendove svih vremena offspring i linkinpark!!!To je smesno,pogotovo offspring!To je tipicna americka tinejdz grupa,a grupe te vrste su najveci kiceraj americkog roka-tipa karleusa kod nas!To je sve komercijalna muzika na koju amerikanci(koji nemaju 2 grama mozga,bar ove nove generacije)otkidaju!

#20 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 15 June 2002 - 04:49

kojot:amerikanci(koji nemaju 2 grama mozga,bar ove nove generacije)

Uf uf sto volim ovako originalne doprinose diskusiji! Gde's'to procit'o 'leba ti, u Politikinom Zabavniku mozda? Koliko puta si bio u Americi i koliko Amerikanaca (bilo koje generacije) poznajes licno? 'Ajd nemoj moljim te...

#21 kojot

kojot
  • Members
  • 2,447 posts

Posted 16 June 2002 - 02:12

Pa samo pogledaj njihove filmove,i muziku nove generacije(mislim na Mtv sranja) i sve ce ti biti jasno!!!Najgori kic!Sve je podredjeno spektaklu!Pa pogledaj samo sta je bilo oko 11.septembra-na poluvremenu finalne utakmice u NFL ligi,peva U2,na kraju pesme izgovara rec AMERICA,otvara jaknu kad ono iznutra Americka zastava,svi prisutni dozivljavaju orgazam,mislim strasno!Posle 11. septembra je naglo skocila prodaja zastava,to pokazuje koliko im je porastao osecaj patriotizma koji je nastao ispiranjem mozga od strane televizije!I na kraju imaju emisije koje idu ovako-tip dolazi u studio,tamo sedi njegova zena i njegov otac!Ona javno na televiziji priznaje da ga vara sa ocem,pocinje svadja ispred kamera,koja prerasta u tucu!Onda se javlja neka riba iz publike koja kaze da se kara sa ovim tipom,i tu nastaje masovna tuca,a amerika je u transu!To je vrhunac gluposti!Sve je u holivudskom maniru!Odvratno,niko normalan nemoze da se primi na ta sranja!

#22 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 16 June 2002 - 02:36

Ti si bas ono, duboko proziveo Ameriku, a?

#23 Sofronije

Sofronije
  • Members
  • 13 posts

Posted 16 June 2002 - 11:39

metallica, Pearl jam, Red hot chilli peppers, RATM, Massive...

#24 kojot

kojot
  • Members
  • 2,447 posts

Posted 16 June 2002 - 23:38

aenima:
Ti si bas ono, duboko proziveo Ameriku, a?





To su samo ocigledne stvari!Ne razumem da neko to jos uvek nije ukapirao.

#25 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 17 June 2002 - 00:01

2 kojot:

A mozda si ti to malo pogresno skapirao, ne mislis na tu mogucnost? Ne zaboravi da americka omladina nije samo MTV, kao sto ni srpska valjda nije Pink // ne da mislim da je uopste fer porediti MTV sa Pinkom //

Ostavi svoj sud o Americi za posto odes tamo, provedes malo vremena i upoznas malo ljudi "uzivo" (a ne preko TV-a, pogotovo ne MTV-a).

Za razliku od mastodontske politike njihovih lidera, obicni Amerikanci, i beli i crni, su najprijazniji ljudi na svetu koje sam imao prilike da upoznam. I nisam jedini sa tim uverenjem.

#26 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 17 June 2002 - 15:15

Americku zastavu su kao deo stejtmenta sa razlicitim podtekstom koristili i Warhol i Hearing i toliko umetnika, dizajnera, rok muzicara (Amerikanaca i Evropljana), a u americkom filmu se ona obavezno pojavljuje (takoreci u prvih 10 minuta). Ovo poslednje se moze tumaciti i kao vulgarni patriotizam, ali je pre svega scenaristicka konvencija. I dok kod pola planete ova zastava izaziva revolt i ubilacke reflekse, za isto toliko ljudi ona je simbol ljudskih sloboda, "obecane zemlje", dekorativni predmet prijatnih asocijacija i pozitivnih provokacija. To je ista vrsta lojalnosti (?) koja tera toliko stanovnika Njujorka da nose na sebi logo sa imenom ovog grada, ali i ne samo njih. I to nema veze sa 11. septembrom.

Bonov postupak ima veze sa 11. septembrom i on to i ne krije. Ipak, ne treba smetnuti s uma da U2 po pola godine zive u ovoj zemlji, i da su i pre dizajnirane jakne citave opuse posvetili amerikani. Ni to nema veze sa politikom, kao sto kiceraj trenutka nema veze sa pesmama koje nam ostavili.

-----------------------------------
"...a amerika je u transu!To je vrhunac gluposti!Sve je u holivudskom maniru!Odvratno,niko normalan nemoze da se primi na ta sranja!"
:grin:

[ Izmena poruke: aenima na dan 2002-06-17 16:23 ]

#27 D.B.DUB

D.B.DUB
  • Members
  • 41 posts

Posted 17 June 2002 - 16:44

Zamisli samo kad bi na nas drugi gledali kao na nekulturne,krezave,smrdljive(provozaj se malo autobusom),koljace i zlotvore,komunjare itd........................................
Nisam bas sklon generalizovanju,a da ih ima glupih to je sigurno!
Zato smo mi pametni!

#28 D.B.DUB

D.B.DUB
  • Members
  • 41 posts

Posted 17 June 2002 - 16:47

Radio B92----->Muzika------>Naj bendovi svih vremena

#29 kojot

kojot
  • Members
  • 2,447 posts

Posted 17 June 2002 - 23:59

Indy:
2 kojot:

A mozda si ti to malo pogresno skapirao, ne mislis na tu mogucnost? Ne zaboravi da americka omladina nije samo MTV, kao sto ni srpska valjda nije Pink // ne da mislim da je uopste fer porediti MTV sa Pinkom //

Ostavi svoj sud o Americi za posto odes tamo, provedes malo vremena i upoznas malo ljudi "uzivo" (a ne preko TV-a, pogotovo ne MTV-a).

Za razliku od mastodontske politike njihovih lidera, obicni Amerikanci, i beli i crni, su najprijazniji ljudi na svetu koje sam imao prilike da upoznam. I nisam jedini sa tim uverenjem.





Ok,shvatam ja da cela Americka omladina nije pod uticajem MTV-a i holivuda,ali je to ono sto oni prezentuju svetu,i naravno da ih svako gleda na taj nacin i prima se na to!Moras da priznas da je MTV i holivud najveci kiceraj na svetu(zato sto su te 2 nazovi institucije najrasprostranjenije na svetu),tako da imaju ogroman uticaj na noviju svetsku kulturu,a taj uticaj je negativan!




P.S-Mislim da je OK porediti MTV sa pinkom,jer je prednost MTV-a samo u tome sto ima mnogo vise love!

#30 kojot

kojot
  • Members
  • 2,447 posts

Posted 18 June 2002 - 00:06

aenima:
Americku zastavu su kao deo stejtmenta sa razlicitim podtekstom koristili i Warhol i Hearing i toliko umetnika, dizajnera, rok muzicara (Amerikanaca i Evropljana), a u americkom filmu se ona obavezno pojavljuje (takoreci u prvih 10 minuta). Ovo poslednje se moze tumaciti i kao vulgarni patriotizam, ali je pre svega scenaristicka konvencija. I dok kod pola planete ova zastava izaziva revolt i ubilacke reflekse, za isto toliko ljudi ona je simbol ljudskih sloboda, "obecane zemlje", dekorativni predmet prijatnih asocijacija i pozitivnih provokacija. To je ista vrsta lojalnosti (?) koja tera toliko stanovnika Njujorka da nose na sebi logo sa imenom ovog grada, ali i ne samo njih. I to nema veze sa 11. septembrom.

Bonov postupak ima veze sa 11. septembrom i on to i ne krije. Ipak, ne treba smetnuti s uma da U2 po pola godine zive u ovoj zemlji, i da su i pre dizajnirane jakne citave opuse posvetili amerikani. Ni to nema veze sa politikom, kao sto kiceraj trenutka nema veze sa pesmama koje nam ostavili.

-----------------------------------
"...a amerika je u transu!To je vrhunac gluposti!Sve je u holivudskom maniru!Odvratno,niko normalan nemoze da se primi na ta sranja!"  
:grin:

<!--message edited --><font size=-1>[ Izmena poruke: aenima na dan 2002-06-17 16:23 ]</font>




Meni sve to lici na isforsirani patriotizam!Mozda to pricam posto ja ne priznajem patriotizam kao vrlinu!Da smo mi patriote zaratili bi sa celim svetom,a to i nije bas OK!Meni je patriotizam nacionalizam,samo blaze receno!Pa pogledajte molim vas-Seselj se predstavlja kao patriota,a kakav je on lik ne treba trositi reci!