Jump to content

Photo

OPERA 9

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
29 replies to this topic

#16 bup

bup
  • Members
  • 322 posts

Posted 15 August 2006 - 20:49

vec par puta sam na tezi nacin otkrio da su okrugle verzije opere pune problema. devetka trosi puno resursa kada ima vise prozora pootvaranih, flash je odbijao poslusnost, download mi i dalje ne radi kako treba, za snimanje obicne slike sa sajta se otvara popup prozor za transfer, da ne pricam o tome kako ne moze da otvori gomilu sajtova...
ipak sam joj i dalje veran, u poslednje vreme gotovo jedino zbog toga sto je mail klijent integrisan sa browserom, sve ostalo ima i firefox.
vidim da je izasla verzija 9.01, ne mogu da pronadjem release notes na opera sajtu, jel neko probao, da li ima poboljsanja?

#17 eshalon

eshalon
  • Members
  • 26 posts

Posted 16 August 2006 - 09:28

QUOTE(Liticovjesac @ 28 Jul 2006, 21:52)
Na linuxu 9. radi jako dobro. Brza je i nema problem sa zauzimanjem memorije kao Firefox. Jedina velika mana je sto nikako ne mogu da dobijem mplayer plugin. Flash plugin je prepoznala.
Jos sada kada sam uspeo tabove da namestim na istu poziciju kao kod FF i da ne primetis da je rec o operi.

Meni 9 neradi na Linuxu a ali 8.54 je zasenila po svemu firefox.Sto se tice plugina za real player (postoji real player za Linux i bolje njega da skines nego da koristis mplayer)ja sam to rucno podesio i za 8.54.Meni je dekoracija licno nebitna bitno mi je da ova 8.54 jako dobro radi preuzela je lepo sve plugine osim zvucnih znaci i Sun Java lepo radi.Toliko
ps
OPERA JE JAKO DOBAR I BRZ BROSWER

Edited by eshalon, 16 August 2006 - 09:35.

#18 Demon

Demon
  • Members
  • 78 posts

Posted 16 August 2006 - 15:04

Meni radi... Nikad bolje smile.gif Malo mi je trebalo vremena da ukačim korišćenje Widgets-a, ali sada sve šljaka bez problema.

#19 theDuke

theDuke
  • Members
  • 365 posts

Posted 19 August 2006 - 16:52

QUOTE(Liticovjesac @ 28 Jul 2006, 22:52)
Na linuxu 9. radi jako dobro. Brza je i nema problem sa zauzimanjem memorije kao Firefox. Jedina velika mana je sto nikako ne mogu da dobijem mplayer plugin. Flash plugin je prepoznala.
Jos sada kada sam uspeo tabove da namestim na istu poziciju kao kod FF i da ne primetis da je rec o operi.

Majke ti, kako si prebacio tabove ispod adress bar-a. Zezam se vec po' sata.

#20 Born Too Loose

Born Too Loose
  • Members
  • 1,205 posts

Posted 19 August 2006 - 20:46

QUOTE(bup @ 15 Aug 2006, 21:49)
za snimanje obicne slike sa sajta se otvara popup prozor za transfer, da ne pricam o tome kako ne moze da otvori gomilu sajtova...

Ovo je jedna od vecih budalastina a zapocela je na Netscape-u 6. Ne znam da li se i na najnovijiom Mozillama otvara download prozor.

Losa stvar sa operom je sto sa svakom verzijom prilicno izmene interfejs pa sledi par sati konfiguracije ili dani navikavanja na novi raspored menija i ikona a i redovno izbace po neku dobru opciju. Tako je sa 9-kom otisla i opcija da konfigurises neku akciju za klik na tockic misa.

Edited by Born Too Loose, 19 August 2006 - 20:47.

#21 alfax

alfax
  • Members
  • 3 posts

Posted 29 August 2006 - 15:18

ja zadovoljan!

#22 gotivac

gotivac
  • Members
  • 3,096 posts

Posted 29 August 2006 - 15:24

QUOTE(Born Too Loose @ 19 Aug 2006, 21:46)
Ovo je jedna od vecih budalastina a zapocela je na Netscape-u 6. Ne znam da li se i na najnovijiom Mozillama otvara download prozor.

Ne znam za Netscape, u Firefoxu se to gasi na Tools->Options->Download, pa destikliras opciju "Show Download Manager when download begins".

#23 Paris-Texas

Paris-Texas
  • Members
  • 244 posts

Posted 30 August 2006 - 14:29

Opera 9: izvezem bookmarke zbog preinstalcije OS-a, ponovo instaliram operu 9, uvezem iste te bookmarke i nista?? Nema ih ph34r.gif
Kakav uzas.

#24 eye of the beholder

eye of the beholder
  • Members
  • 2,304 posts

Posted 10 August 2007 - 15:44

dva problema sa Operom (9.22)

prvi problem je u veb kameri na sajtu informatike,
i-ako-imam uredno instaliranu najnoviju verziju fleš-a
izbacuje mi sledecu poruku -
slika br 1

drugi se javlja na sajtu mobilnisvet.com,
kada tražim slike telefona, sve male slike su u jednom redu
pogledati sliku 2

Attached Files

Edited by beholder, 10 August 2007 - 16:06.

#25 thermal bug

thermal bug
  • Members
  • 2,388 posts

Posted 10 August 2007 - 15:46

QUOTE(arrgh @ 15 Aug 2006, 16:23) <{POST_SNAPBACK}>
Radi odlicno, ali uz jedan problem...

Kad otvorim vise tabova odjednom (u kratkom vremenskom periodu), ume da povileni i zakuca se, pritom povlaceci 100% resursa racunara... Onda je zgasnem i ukljucim ponovo i sve bude OK.

Osim toga, cool.gif
redovno laugh.gif

#26 Zli Gli

Zli Gli
  • Members
  • 2,211 posts

Posted 10 August 2007 - 16:25

Meni ova 9.22 sljaka perfektno,i uz to ima mali milion nekih zanimljivih opcija (koje sam tek nedavno provalio).

QUOTE(beholder @ 10 Aug 2007, 16:44) <{POST_SNAPBACK}>
dva problema sa Operom (9.22)

prvi problem je u veb kameri na sajtu informatike,
i-ako-imam uredno instaliranu najnoviju verziju fleš-a
izbacuje mi sledecu poruku -

Hahaha,hoces da gledas (polu)gole zene na plazi? biggrin.gif Video sam to kod druga,pise na sajtu da radi samo sa IE-om. Najjace je kad neko krene da prati neko telo a drugi lik se ubaci i pomera kameru u drugom pravcu laugh.gif

Edited by Zli Gli, 10 August 2007 - 16:27.

#27 thermal bug

thermal bug
  • Members
  • 2,388 posts

Posted 10 August 2007 - 16:29

QUOTE(Zli Gli @ 10 Aug 2007, 17:25) <{POST_SNAPBACK}>
Meni ova 9.22 sljaka perfektno,i uz to ima mali milion nekih zanimljivih opcija (koje sam tek nedavno provalio).
Hahaha,hoces da gledas (polu)gole zene na plazi? biggrin.gif Video sam to kod druga,pise na sajtu da radi samo sa IE-om. Najjace je kad neko krene da prati neko telo a drugi lik se ubaci i pomera kameru u drugom pravcu laugh.gif
sto si bre zloban chovek?

to je najkorisniji divajs da pratish dal ti vetar oduvo vesh sa shtrika dry.gif

i ne radi u operi tongue.gif

#28 tiger

tiger
  • Members
  • 402 posts

Posted 10 August 2007 - 17:16

Meni je Opera radila sasvim ok i kada sam je instalirao jednu preko druge. Koristio sam je do pre par dana, kada sam se ponovo vratio na IE7 (i ponekad ali retko koristim i Firefox).

#29 Zli Gli

Zli Gli
  • Members
  • 2,211 posts

Posted 10 August 2007 - 17:16

QUOTE(thermal bug @ 10 Aug 2007, 17:29) <{POST_SNAPBACK}>
to je najkorisniji divajs da pratish dal ti vetar oduvo vesh sa shtrika dry.gif

Pa,jes',moze da posluzi i za to. Multifunkcionalna kamera.

#30 placenik

placenik
  • Members
  • 171 posts

Posted 15 August 2007 - 09:17

A koje Widgets-e koristite?

Inace, Opera sljaka perfektno smile.gif