Jump to content

Photo
* * * * * 1 votes

Predrasude kod nas i u svetu

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
725 replies to this topic

#721 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 07 November 2007 - 18:02

nema to nikakve veze sa starim vremenima..... oduvek su bile grupe zena koje, recimo, kad se skupe pricaju svoje sexualne uspehe jedna drugoj i kako im je bilo total and utter ovo i ono, deluju apsolutno excited [posebno ako su u prilici i muska publika da ih cuje] i nisu bas isrene... a imas grupu zena koje su jedna drugoj iskrene, bez obzira na sve.... uglavnom su to samo dve najbolje frendice, i nemaju potrebe da preuvelicavaju stvari.......

#722 Spirit

Spirit
  • Members
  • 951 posts

Posted 08 November 2007 - 12:48

Imam predrasude ali ovo je nadmašilo sve.

Вероучитељи у Београду више не могу на час да долазе у излизаним фармеркама, а вероучитељице у мини-сукњама. Због притужби школа да поједини наставници који предају веронауку у школу долазе неприкладно одевени, у кратким блузама које откривају пупак или мајицама на бретеле и три-четврт панталонама, Архиепископија београдско-карловачка донела је правилник о облачењу који је потписао епископ хвостански Атанасије (Ракита).

Nisam imao nikakvog bliskog konktata sa ovim radnim narodom. Zaista sam bio ubeđen da v-učiteljice i v-učitelji izgledaju kao i ostala crkvena im braća i sestre: brada+mantija za muškarce, duge haljine, bledog lica (sa nagoveštajima brčića) i kose vezane u rep kod žena. Dok nisam pročitao današnju Politiku. I sada ne samo što sada imaju interni akt koji ih obavezuje kako moraju da izlgedaju, nego što se v-učitelji i v-učiteljice bune jer ne žele како кажу, „пуританско-мормонско-јеховински” стил облачења. :rolleyes: Ostatak teksta je ovde

#723 gagman

gagman
  • Members
  • 41 posts

Posted 24 November 2007 - 22:33

Imam ja jedno dve-tri predrasude. Nisu opasne, ali mislim da imam presrasudu da su danas svi neprikladno odeveni, pa i ja. A jbg! Šta ću kad volim mini suknje!

#724 @lekstina

@lekstina
  • Members
  • 1,595 posts

Posted 28 November 2007 - 20:25

1. On mora da bude visi od nje.
2. On mora da bude stariji od nje.
3. Ona mora da bude mrsavija od njega.
4. On moze da zaradjuje i za nju, ali obrnuto nikako.
5. Muskarac i kucni poslovi?
6. Zena sefica u firmi?
7. Ona placa pice u kafani?

Prvo je ok, ali ne mora da bude pod obavezno.
Drugo tek, on je mlađi od mene.
Treće je glupost, mislim, čemu?
Četvrto, isto kao i treće.
Peto, a zašto da ne molim vas, pa nije srednji vek.
Šesto je super, moj slučaj.
Sedmo zavisi od trenutnog stanja finansija.

#725 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 02 September 2009 - 11:57

Južni narodi (a u koje spadamo i mi) imaju afinnitete ka tolerantnosti mnogo više nego li narodi sa severa. Srbi recimo vole da čuju za bolje od sebe još imam da čujem za poštenog seljaka koji se nije zadivio ciganinu koji je preko grane zaradio i napravio višenego on. U južnim zemljama se živi bolje nego u Jevropi. Tamo su porodice rasturene ali se više zarađuje. Ovde su svi blizu jedan drugoga i u nemaštini i muci se pomažu.

prosto neverovatno kako ljudi mogu da poveruju u sve.

Edited by nickie, 02 September 2009 - 11:58.

#726 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 03 September 2009 - 14:39

ovo valjda ide pod predrasude.

upoznao svojevremeno neku muslimanku i ona, cuvsi da sam crnogorac, odma poce s pricom kako je bila udata za crnogorca i kako su je muzevljeve rodjake vec prvog dana maltretirale pitanjem da li se "brije dolje"?!
samo desetak minuta nakon sto smo se upoznali?!

nijesam moga da odolim, nego sam dostojno kinika, priupitao: "stvarno, pa da li se brijete?"