Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Predrasude kod nas i u svetu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
725 replies to this topic

#31 Mashinovodja

Mashinovodja
  • Members
  • 2,454 posts

Posted 28 July 2006 - 11:02

QUOTE(nickie @ 28 Jul 2006, 11:07)
laugh.gif
Po meni za slusanje turbofolka, za razliku od citanja 'Kurira', upotreba malih sivih celija uopste nije potrebna  biggrin.gif

A za čitanje "Kurira" jeste? unsure.gif
Možda samo nekoliko njih, koliko je potrebno za prepoznavanje slika i slova jer sadržaja nema.
QUOTE
Ljudi najcesce slusaju takvu muziku (polu)pijani sto je posebno stanje svesti.

Ne bih rekao. Veoma često mi se događa da na semaforu pored mene stane malo stariji polovni Golf ili Audi; vozač je obavezno obrijane glave i najverovatnije gluv k'o top jer se iz kola, čak i kroz zatvoren prozor, čuje ono ritmično "tup, tup, tup", tako glasno kao je moron ugradio ozvučenje koje je prethodno maznuo s nekog većeg stadiona. Naravno uz "tup, tup, tup" neki jadnik kuka nešto u stilu "ženooooo, što mi uvali takvu psinuuuuu, sad utapam tugu u vinuuuuu..."
E sad, ako su ti vozači, kojih ima u tolikom broju, zaista polu ili kompletno pijani, onda imamo vrlo ozbiljan saobraćajni problem, da o kulturnom i ne pričamo.

#32 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 28 July 2006 - 11:11

QUOTE(amelija @ 28 Jul 2006, 10:39)
A zensko koje ne zatvara usta je kao bolje?!  huh.gif


Pa, po mom iskustvu, jeste. smile.gif
Obicno su svi muski koji ne zatvaraju usta nekako neuroticni, nisu sposobni da slusaju drugog, i misle da su uvek u pravu. Takvu zensku jos nisam upoznala, sto ne znaci da ih nema wink.gif

#33 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 28 July 2006 - 11:24

QUOTE
A za čitanje "Kurira" jeste? unsure.gif


OK, moram priznati da sam za Kurir samo cula, nisam ga jos ni videla, ni citala biggrin.gif Osim ako to nije ONAJ papir (ne znam kako bih to drugacije nazvala) u kojem mi je jedna devojka ponosno pokazivala sliku neke zenske osobe koja je operisala ramena da budu kockasta (kao sad ne mora da nosi naramenice ili tako nesto) blink.gif ph34r.gif
Kada cujem novine, pomislim na nesto sto ima veze sa politikom, ekonomijom i sl. temama, pa da je potreban mozak da bi se citale i razumele.


QUOTE
Ne bih rekao. Veoma često mi se događa da na semaforu pored mene stane malo stariji polovni Golf ili Audi; vozač je obavezno obrijane glave i najverovatnije gluv k'o top jer se iz kola, čak i kroz zatvoren prozor, čuje ono ritmično "tup, tup, tup", tako glasno kao je moron ugradio ozvučenje koje je prethodno maznuo s nekog većeg stadiona. Naravno uz "tup, tup, tup" neki jadnik kuka nešto u stilu "ženooooo, što mi uvali takvu psinuuuuu, sad utapam tugu u vinuuuuu..."


Eh, jel neko zaradjuje pare za sklapanje takvih umotvorina? blink.gif
Slazem se da je taj idiot, ali si ipak morao da dodas jos neke pojedinosti a ne samo da slusa turbofolk. Tako da i dalje ne bih mogla da kazem da su svi koji slusaju narodnjake idioti, iako ih ja ne volim.

#34 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 28 July 2006 - 12:27

QUOTE(amelija @ 27 Jul 2006, 11:22)
sve su to totalne gluposti.

Bogami ovo :

QUOTE
1. On mora da bude visi od nje.

nije.

Edited by zagor, 28 July 2006 - 12:28.


#35 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 28 July 2006 - 12:41

QUOTE
...ko slusa narodnjake je ljakse...


Ili samo nema ukusa...

QUOTE
...ribe koje govore 'boli me qurac' su olos....


Ne slazem se. Ima ih koje nisu ni svesne sta govore.
A podjednako mi je ruzno i kad musko kaze isto.


QUOTE
...panduri su kriminalci....najcesce i advokati...


Ne poznajem nijednog. A saobrajac koji je dosao na uvidjaj prilikom sudara (dan nakon sto sam dobila saobracajnu dozvolu sad.gif ) je bio fin i izuzetno korektan za razliku od taksiste (saucesnika u sudaru) koji se tako drao mad.gif da sam jedva cekala da dodje policija.


QUOTE
...albanac pravi najbolji sladoled od vanile na svetu...


Ne volim sladoled 'na kugle'. tongue.gif

QUOTE
...hrvatice su naj seksi, zato sto pricaju hrvatski...za hrvate ovo ne vazi...


Ili stranci koji pricaju srpski wub.gif


QUOTE
...slovenci vole srbe zbog nekog kretenskog razloga, koji niko ne zna...


Za ovo prvi put cujem unsure.gif


QUOTE
...mrzim golubove i insekte...gmizavci su ok...


Mrzim vecinu gmizavaca i insekata. A otkako je komsija iznad mene poceo da hrani golubove na svojoj terasi, da bi se isti isr..i na mojoj mad.gif , mrzim i golubove.



QUOTE
...paranoja je karakterna osobina srba...inat je tragicna posledica...


thumbsup.gif


QUOTE
...ko god nikad nije pikao neki sport sa loptom, makar rekreativno, je zaostao u razvoju...


Ili prosto nije sportski tip.


QUOTE
...a kako je u svetu, nemam pojma...bilo bi lepo da ne misle da je srbija u aziji...


Ne misle. Vise znaju o nama nego sto mi zamisljamo. wink.gif


edit: ni jednog -> nijednog

Edited by nickie, 28 July 2006 - 12:44.


#36 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 28 July 2006 - 12:49

QUOTE(zagor @ 28 Jul 2006, 12:27)
Bogami ovo : On mora da bude visi od nje.
nije.


A zasto? Cisto vizuelno? unsure.gif

#37 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 28 July 2006 - 13:13

QUOTE
...hrvatice su naj seksi, zato sto pricaju hrvatski...

U slucaju devojaka iz Zagreba, ovo je 100% tacno wub.gif

Edited by zagor, 28 July 2006 - 13:13.


#38 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 28 July 2006 - 13:15

QUOTE(nickie @ 28 Jul 2006, 13:49)
A zasto? Cisto vizuelno? unsure.gif

ne znam, vizuelno, svakako, pojma nemam, mozda to u stvari i jeste moja predrasuda, radi se o tome da ja NIKADA ne bih bio sa zenom koja je "visochija" od mene.

#39 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 28 July 2006 - 13:23

QUOTE(nickie @ 28 Jul 2006, 13:41)
uvidjaj prilikom sudara (dan nakon sto sam dobila saobracajnu dozvolu  sad.gif )

uf, sad si ojačala jednu prilično rasprostranjenu predrasudu tongue.gif

za narodnjake & kurir/sl. se generalno slažem, tačnije konzumente tih stvari ne uzimam za ozbiljno
i svaki put se iznova zaprepastim kad vidim neke naoko sasvim čestite gospođe/gospodu kako kupuju te štampane stvari na kiosku

ja robujem predrasudama da srpski nacionalisti nisu normalni
da šalteruše polažu državni ispit iz nepristojnosti
da su lekari korumpirani (ili bi to rado bili da im se ukaže prilika)
da oružana sila (vojska/policija) čini državu fašističkom
...

#40 Mashinovodja

Mashinovodja
  • Members
  • 2,454 posts

Posted 28 July 2006 - 14:35

QUOTE(nickie @ 28 Jul 2006, 12:24)
OK, moram priznati da sam za Kurir samo cula, nisam ga jos ni videla, ni citala  biggrin.gif

Time nisi baš ništa izgubila, niti zbog tog imaš veliku prazninu u opštoj kulturi. dry.gif
QUOTE
Osim ako to nije ONAJ papir (ne znam kako bih to drugacije nazvala) u kojem mi je jedna devojka ponosno pokazivala sliku neke zenske osobe koja je operisala ramena da budu kockasta (kao sad ne mora da nosi naramenice ili tako nesto)  blink.gif  ph34r.gif

Možda jeste, a možda i nije. Ima i puno drugih, koji se od "Kurira" razlikuju samo po imenu, ali nimalo po količini i "kvalitetu" smeća koje sadrže.
QUOTE
Kada cujem novine, pomislim na nesto sto ima veze sa politikom, ekonomijom i sl. temama, pa da je potreban mozak da bi se citale i razumele.

Slažem se, ostalo nisu novine, već "tabloidi". Koje valjda "čitaju" humanoidi bez mozga.
QUOTE
Eh, jel neko zaradjuje pare za sklapanje takvih umotvorina?  blink.gif

Oh, da! I to vrlo dobro!
QUOTE
Slazem se da je taj idiot, ali si ipak morao da dodas jos neke pojedinosti a ne samo da slusa turbofolk. Tako da i dalje ne bih mogla da kazem da su svi koji slusaju narodnjake idioti, iako ih ja ne volim.

Ne, naravno. Nisu svi idoti, nađe se i pokoji moron... rolleyes.gif

#41 Mashinovodja

Mashinovodja
  • Members
  • 2,454 posts

Posted 28 July 2006 - 14:37

QUOTE(zagor @ 28 Jul 2006, 14:15)
ne znam, vizuelno, svakako, pojma nemam, mozda to u stvari i jeste moja predrasuda, radi se o tome da ja NIKADA ne bih bio sa zenom koja je "visochija" od mene.

Ja bih. Ponovo. tongue.gif

#42 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 28 July 2006 - 14:43

QUOTE
uf, sad si ojačala jednu prilično rasprostranjenu predrasudu  tongue.gif


Hm, al nisam ja bila kriva tongue.gif , nego nenormalni taksista koji je umislio da vozi formulu i da ce dobiti neku kintu od osiguranja da sredi svoju krsinu od kola dry.gif

PS Ne znam da li je to uobicajeno prilikom sudara (to mi je bio prvi i jedini), ali se taksista drao, trazio pare (za slupano zadnje svetlo 100€) i PRETIO da ce zvati policiju ako ne platim. Jedva docekah policiju. ph34r.gif

QUOTE
ja robujem predrasudama da srpski nacionalisti nisu normalni


Slazem se dry.gif

QUOTE
da šalteruše polažu državni ispit iz nepristojnosti


laugh.gif

QUOTE
da su lekari korumpirani (ili bi to rado bili da im se ukaže prilika)


Ne volim da generalizujem, mada je zalosno da postoji makar jedan takav. dry.gif

#43 Lenny

Lenny
  • Members
  • 326 posts

Posted 28 July 2006 - 17:14

QUOTE(BigLebowsky @ 27 Jul 2006, 22:42)
... ali pre svega onog najgoreg, receno je da stereotipi nisu sami po sebi negativni i ne moraju biti losi, kao ni predrasude... znaci ima i pozitivnih, samo ih je mnogo manje i daleko su neupadljiviji od negativnih....

Zanimljivo je pitanje pozitivnih predrasuda. Sigurno je da su manje štetne od negativnih (ili je to moja predrasuda):

Evropljani su kulturni, obrazovani, civilizovani.

Ali mogu da budu vrlo neprijatne jer ukazuju na kompleks inferiornosti koji se kod nas često iskazuje kao provincijalni odnos prema EU - primitivni balkanci : civilizovani evropljani. Npr. koleginica iz bivše firme u razgovoru sa francuzima: 'vidite taj prostakluk, vulgarnost, strašno, c-c-c, tako vam je to ovde...' pa ćurka krene da se izvinjava za sve što ne treba. Mislim da je tim likovima bilo neprijatnije nego nama.

Brazilci su najbolji fudbaleri na svetu.

Krajem '90ih jedan lik iz Brazila bio preko razmene kod mog ortaka. Prvo što su momci uradili - izveli ga na terenče da ga testiraju. On se siroma nešto još nećkao, pa nije raspoložen, pa jel može neki drugi dan - jok, na fudbalicu. I posle, naravno, zadovoljni komentari: ništa posebno, sasvim prosečan, i to mi je Brazilac rolleyes.gif

Kinezi su kung fu majstori.

I to svi do jednog, samo što sad nemaju vremena od posla, da to demonstriraju. Ovo je moja lična predrasuda. Tako ponekad bazam po tržnjaku u 70om bloku, i sve očekujem da iskrsne neki super koreografisani fajt - a ono cvrc - samo graja, čavrljanje, valjanje robe, cenkanje - smaranje.

Šta mislite da inspiriše pozitivne predrasude? Naivnost, neiskustvo, inferiornost...?

#44 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 28 July 2006 - 21:04

QUOTE(Mioba @ 28 Jul 2006, 14:23)
ja robujem predrasudama da srpski nacionalisti nisu normalni

Ne shvatam. Zasto bi to bila predrasuda ? huh.gif To je aksiom (ovo bez trunke zajebancije).

Da li je iko ikada upoznao srpkog nacionalistu koji je normalan ?

Tako sam i mislio, nije...

Srpski nacionalizam je bolest, dakle to je stvar patologije, a ne predrasuda. Svako ko misli da postoji normalan srpski nacionalista je i sam bolestan. Ovo je takodje aksiom.

#45 headhunter

headhunter
  • Members
  • 6,691 posts

Posted 28 July 2006 - 21:10

QUOTE(zagor @ 28 Jul 2006, 22:04)
Ne shvatam.  Zasto bi to bila predrasuda ? huh.gif  To je aksiom (ovo bez trunke zajebancije).

Da li je iko ikada upoznao srpkog nacionalistu koji je normalan ?

Tako sam i mislio, nije...

Srpski nacionalizam je bolest, dakle to je stvar patologije, a ne predrasuda. Svako ko misli da postoji normalan srpski nacionalista je i sam bolestan. Ovo je takodje aksiom.


da dodam malo soda-vode,imaš tih nacionalista koekude i u komšiluku i dalje.Ali o tome ima valjda i neka sociološka studija... i ne branim ih,samo primećujem.