Jump to content


Photo

Janko Nilovic


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
9 replies to this topic

#1 djeneralche

djeneralche
  • Members
  • 1,135 posts

Posted 25 July 2006 - 21:40

Po imenu vidim da je neko sa ovih prostora pa jel moze iko da mi pomogne oko lika i dela doticnog gospodina.

#2 Hella

Hella
  • Sleepers
  • 6,199 posts

Posted 25 July 2006 - 21:43

Па јеб`о те, ђенерале, ти се баш трудиш да смањиш сумње око свог правог идентитета.
Вид` памети. А, шта велиш?

Edited by Hella, 25 July 2006 - 21:44.


#3 djeneralche

djeneralche
  • Members
  • 1,135 posts

Posted 25 July 2006 - 21:50

QUOTE(Hella @ 25 Jul 2006, 22:43)
Па јеб`о те, ђенерале, ти се баш трудиш да смањиш сумње око свог правог идентитета.
Вид` памети.  А, шта велиш?


E Hella dry.gif naravno da sam uradio to isto nego google mi ne moze reci jel valja nesto ili ne za to sluzi forum steciste muzickih mastermajndova biggrin.gif

#4 wayfaring stranger

wayfaring stranger
  • Members
  • 765 posts

Posted 25 July 2006 - 21:56

Imas par albuma na kombinatu. Covek je potpuni freak. To sto je svojevremeno radio je i dan danas fascinantno ...

#5 Hella

Hella
  • Sleepers
  • 6,199 posts

Posted 25 July 2006 - 21:57

Само ти слушај савете форумских угледника па ћеш завршити го на улици, урлајући и палећи све носаче звука које си икада купио. Скини то однекуд па јави на шта личи, мада видим да се ради о некој француској свиленгаћи. Ако је довољно кичерајски, објави, па да и ја покрадем нека његова дела с веба.

#6 grooverboy

grooverboy
  • Members
  • 722 posts

Posted 25 July 2006 - 22:14

QUOTE(djeneralche @ 25 Jul 2006, 21:40)
Po imenu vidim da je neko sa ovih prostora pa jel moze iko da mi pomogne oko lika i dela doticnog gospodina.


...and janko za sve whistling.gif

http://www.cosmicsou...ko/Nilovic.html

Edited by grooverboy, 25 July 2006 - 22:16.


#7 Nikola Kiric

Nikola Kiric
  • Members
  • 801 posts

Posted 26 July 2006 - 01:55

Hella, Janko je genije!

opsti podaci: rodjen u Crnoj Gori, 1961 otisao sa roditeljima u Pariz gde je i ostao. otada se bavi muzikom, u studiju provodi po 10 sati dnevno, objavio jedno 17262534 ploca, vecina od nji su ultra rariteti za koje ljudi daju debele pare na eBay-u. muzika ide od klasicne, preko jazza, funka, zasecerenog popa, decije muzike...

ja sam cuo:
"Rhythms Contemporaines" (reizda majstor-Zeljko na Comsic Sounds London - FENOMENALNO!!!)
par albuma sa muzikom za decu
jednu kompilaciju uglavnom funk stvari
album sa orkestrom 16 trombona

u Japanu pre par godina u jednom manjem mestu udjem u prodavnicu ploca i prvo sta sam ugledao je Janko Nilovic LP!!! pomislih kako je, eto, puka slucajnost, ali ne lezi vraze... video sam bar jedno 5 njegovih albuma tamo u skoro svakom mestu u kojem sam boravio.

#8 wayfaring stranger

wayfaring stranger
  • Members
  • 765 posts

Posted 26 July 2006 - 09:58

QUOTE(Nikola Kiric @ 26 Jul 2006, 02:55)
U Japanu pre par godina u jednom manjem mestu udjem u prodavnicu ploca i prvo sta sam ugledao je Janko Nilovic LP!!! pomislih kako je, eto, puka slucajnost, ali ne lezi vraze... video sam bar jedno 5 njegovih albuma tamo u skoro svakom mestu u kojem sam boravio.


Izgleda da je jazz nekih "nasih" imena jako popularan u Japanu. Jedan od prodavaca ploca na berzi je prodao preko e-baya dupli album Dushka Gojkovica nekom japanezu za celih $700.

#9 bup

bup
  • Members
  • 322 posts

Posted 26 July 2006 - 12:24

taj covek je toliko dugo u francuskoj da ne znam koliko moze da se kaze da je "nas".
Rythmes Contemporains mi je solidan (koliko se secam, ja uradio upload na kombinat:)) nekakav groovy jazzy big band pop rock seventies sound.
a onaj drugi album tamo mi je suvise metiljav.
ne svidja mi se kad neko toliko svastari, ispada da nema svoj ukus neko pravi bilo sta.

#10 Nikola Kiric

Nikola Kiric
  • Members
  • 801 posts

Posted 27 July 2006 - 08:23

Lavac, taj Japanac je jos jevtino prosao. prvi 10" od Duska se jednom Japancu uvalio za US$1000!!! ja posredovao wink.gif

bup, hvala sto si uploadovao, posto sam imao samo na ploci, sada mogu malo da je omdorim. "Rhythm..." je fenomenalan "fusion" album. onaj drugi album tamo je takodje super, ali skrzo drugacije. jebiga, majstor Nilovic zna svasta da komponuje i voli da se oproba. ja imam onaj LP za orkestar sa 16 trombona i razvaljuje!

sad, da li je tip nas ili nije (vise nije, hehe), ne znam. Zeljko Kerleta je hteo da radi album sa Jankom Nilovicem i jazz orkestrom RTSa, ali je kod ovi9h "nasih" zapelo...