Jump to content

Photo

A koje su to knjige?

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
2 replies to this topic

#1 Heizei

Heizei
  • Members
  • 195 posts

Posted 20 July 2006 - 05:14

Uspela sam da pribavim Gramatiku i Pravopis srpskoga jezika, bilo je veoma lako, ali tamo gde sam ih kupila nemaju ništa više (dobro, bilo je to u Zavodu, normalno da nema rolleyes.gif ).

Molim vas recite mi šta to imate na svojim policama i gde ste to kupili jer će poznavanje par stranih jezika koje učim uskoro prešišati poznavanje srpskog.

#2 Bobilica

Bobilica
  • Members
  • 115 posts

Posted 20 July 2006 - 06:59

He, za početak mala ispravka - jezike ne poznaješ, već znaš ili ne znaš, govoriš ili ne govoriš.
Bilo bi dobro da nabaviš 'Srpski jezički priručnik' (izdavač 'Beogradska knjiga') Autori su Ivić, Klajn, Pešikan i Brborić. Vrlo jednostavno i pitko objašnjene su najčešće nedoumice i zablude u srpskom jeziku. Neizbežan je i Klajnov 'Rečnik jezičkih nedoumica', koji je bolji kupiti kao CD zbog lakog pretraživanja. Najjeftinije i najjednostavnije je nabaviti obe knjige direktno od izdavača, mogu se naručiti mejlom.

#3 Heizei

Heizei
  • Members
  • 195 posts

Posted 25 July 2006 - 13:26

Ijao, zaboravila sam na ovaj topik biggrin.gif
Hvala dockobocko, naručiću to uskoro. Setila sam se da je bolje da se ipak raspitam na katedri za srpski jezik i književnost na svom faksu, ili na forumu... Mada, bila bih veoma srećna kad bi neko dodao koju informaciju ovde.

Pravim razliku između znanja i poznavanja, ali to nije ni bitno, dođe reč wink.gif