Jump to content


Photo

Drustvo za more


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
17 replies to this topic

#1 BGhost

BGhost
  • Banned
  • 1,978 posts

Posted 13 July 2006 - 14:13

Kao sto prilici svakom postenom oglasu, poruci licne prirode, i ovaj ce biti kratak - ne vise od deset crtica.

Ako iz naslova nije jasno, raspisujem tender za mis Sarma, devojku koja ce mi praviti drustvo u neizbeznih pet minuta kada pozelim da odpizdim u osamu parfimisanu jodom.

Trazi se gospodjica koja je vitka, ne teza od 200 strana, da bih stigao da u moderato tempu zadjem u sve njene skrivene kutke.

Da jede polako, nagriza sa odlozenim dejstvom pre nego da halapljivo zdere.

Da pije kao prava dama, malo pivo, al' iz flase.

Da trosi umereno, ne vise od 1000 dinara, da bi ostalo vise novca za extracurricular aktivnosti.

Da kanije nisu od svile, radije bih tvrdokrilku, te da mi se gospodjica ne pohaba vec posle prvog ljubavnog trenutka.

Lahka za varenje i da slucajan pogled na lepo lice izmami osmeh, ali i da ima ono "nesto" sto ce odrzati paznju.

Da bude novijeg datuma, ili bar dama u godinama koja se iskusno sminka.

Da se oblaci u patchwork, da bih lakse pogledom prelazio sa jednog na drugi njen deo.

Da mogu da je osvojim za stalno, pre nego da zalazim u neku od memljivih agencija za iznajmljivanje koje se precesto kriju iza opskurnih naziva poput jedne na koju nabasah pre neki dan - "Biblioteque". Bojim se da bih damu mogao zaboraviti u dalekoj zemlji u kojoj nas zovu Hiperborejcima, pa bih mogao imati problema sa njenim vlasnicima iz podzemlja.

Eto, ako imate takvu poznanicu, ovde je preporucite, a strucni ziri ce vec odluciti o pobedniku.

Ako stigne dovoljno prijava, mozda otvorim i kakav poolll :-)

#2 nemavishe

nemavishe
  • Members
  • 146 posts

Posted 13 July 2006 - 14:19



europeana. patrik ourzednik

#3 BGhost

BGhost
  • Banned
  • 1,978 posts

Posted 13 July 2006 - 14:21

Da otvorim temu svojim doprinosom.

Epistolar Antonija Tabukija, Svakim danom sve je manje vremena, sastavljen je od tuceta pisama adresiranih stvarnim ili utvarnim zenama iz naseg ili drugog vremena. Senovite atmosfere, knjiga ima nesto od duha morske melanholije, ali i lepljive senzualnosti tajlandskog salona za masazu (potonje samo ako imate pokvarenu mastu). Pisana jednostavnim jezikom na pretenciozne teme, metafiziku preko koje se mnogo lakse prelazi u drustvu suncobrana, knjiga nudi, zahvaljujuci svojoj formi, iznenadjujuce mogucnosti za skakanje sa strane na stranu, a da se, pri tom, nista od radnje ni fabule ne gubi. Jedina zamerka je mek povez koji preti da izdrzi tek jednu prolece/letnju setnju na pisti.

#4 BGhost

BGhost
  • Banned
  • 1,978 posts

Posted 13 July 2006 - 14:29

QUOTE(nemavishe @ 13 Jul 2006, 15:19)
europeana. patrik ourzednik


Da zamolim potencijalne ucensnike konkursa, kojih verujem nece biti mnogo, da uz naziv kandidatkinje napisu i ime njenog makroa (izd. kuce), i obavezno ubace po koju subjektivnu vinjetu o gospodjici misici.

#5 nemavishe

nemavishe
  • Members
  • 146 posts

Posted 13 July 2006 - 15:26

exsamizdat

sjajna knjiga.

#6 dare...

dare...
  • Members
  • 2,008 posts

Posted 13 July 2006 - 15:39

http://forum.b92.net...ic=18467&st=450

Zlatokosu pročitah pre nekoliko nedelja i bih veoma prijatno iznenađen učinkom koji je dotična ostavila na mene...

U međuvremenu, za ovo letnje vreme , preporučujem laku literaturu Klajva Kaslera u izdanju Lagune...

Neka vrsta Indijana Džonsa ili Luna, sa primesom politike i teorije zavere... Ima 5 knjiga u Laguni i sa popustom, recimo tri mogu da stanu u 1100 dinara...

Doduše brze knjige su nalik na alave i halapljive devojke...

Ali ako voliš brzo, jako i bez obaveza... innocent.gif

http://www.laguna.co...slovi.php?id=66

Ali ako voliš neku posebnu koju ćeš dobro upamtiti... Požaliti možda... wink.gif
Onda povedi sa sobom Zlatokosu... rolleyes.gif

#7 Sanjaa

Sanjaa
  • Members
  • 21 posts

Posted 18 July 2006 - 00:41

Ja cu ti preporuciti nesto drugacije :

"Mali princ" -A. de Sent Egziperi

"Arizani", Ivan Ivanovic -ovo ako ti je potrebna knjiga koju ne mozes da ostavis zbog napada smeha biggrin.gif

#8 BGhost

BGhost
  • Banned
  • 1,978 posts

Posted 19 July 2006 - 12:43

Da sam temu postavio na manje pretenciozan nacin, sigurno bih dobio vise odgovora na jednostavan upit za morsku knjigu :-)

Elem, kupio sam na ulici za nesto kikirikija Vadi heart.gif Borisa Vijana i vec sam procitao pola :-) Zanimljiv je tiraz ovog Bigzovog izdanja sa kraja sedamdesetih: citavih 15000 primeraka. Sta se desilo u medjuvremenu sa svim tim citaocima?

Posto cu zavrsiti citanje pre polaska na put, uzeo sam i Rasulo Bore Cosica. Izgleda da vec posle pocetnih stranica, Cosic raskrinkava prvonavedeni motiv arheoloskog istrazivanja Cabourga, normandijskog letovalista koje je bilo stalna destinacija Marsela Prusta. Umesto toga, namece se autorefleksivno ispitivanje stvaralackih pobuda (blabla) u oblandi roudi obilazaka gradica uz francusku obalu.

#9 msmodesty

msmodesty
  • Banned
  • 1,348 posts

Posted 19 July 2006 - 13:28

Ne volim Koelja, ali ZAHIRA procitah za jedno prepodne. Ide lepo, nije bas mnogo "preozbiljno sebe shvatio" mada malko prigusi "emocijama ljubavi" i slicnim stvarima..ali nije lose

Izvesna Tess Gerritsen napisala The Sinner - CSI Boston u mom slobodnom prevodu: ima krvi, politike, kriminal, ekologija....ma svega sto treba da zadrzi paznju par dana...

I moj mali favorit : ZACARAVANJE Mine Miljkovic, grickam tu knjigu kao Rusi cokoladu poslatu sa zapada u vreme komunizma, i uzivam. Eto! Jeste nezna, jeste roze, ali je lepa. I kvalitet korica je odlican! Prosula se boca sapuna za tusiranje i sad, osim sto mirise na more nista joj ne fali smile.gif

Da ne zaboravim: Oxford Murders
matematicki triler - mos' misliti! I to simpatican.

Edited by msmodesty, 19 July 2006 - 13:28.


#10 reddwarf

reddwarf
  • Members
  • 703 posts

Posted 19 July 2006 - 14:00

QUOTE(BGhost @ 19 Jul 2006, 14:43)
Da sam temu postavio na manje pretenciozan nacin, sigurno bih dobio vise odgovora na jednostavan upit za morsku knjigu :-)

Elem, kupio sam na ulici za nesto kikirikija Vadi heart.gif Borisa Vijana i vec sam procitao pola :-) Zanimljiv je tiraz ovog Bigzovog izdanja sa kraja sedamdesetih: citavih 15000 primeraka. Sta se desilo u medjuvremenu sa svim tim citaocima?



Kakva koincidencija! Baš sam htela da ti predložim Vadisrce, koje sam i ja čitala jednog leta pre nekoliko godina, doduše ne na moru, već na usijanom asfaltu Beograda.
Ako nisi čitao Jesen u Pekingu, takođe B. Vijana, toplo ti je preporučujem, mada, ne verujem da može da se nađe u knjižarama. sad.gif

#11 BGhost

BGhost
  • Banned
  • 1,978 posts

Posted 19 July 2006 - 14:34

QUOTE(reddwarf @ 19 Jul 2006, 15:00)
Kakva koincidencija! Baš sam htela da ti predložim Vadisrce, koje sam i ja čitala jednog leta pre nekoliko godina, doduše ne na moru, već na usijanom asfaltu Beograda.
Ako nisi čitao Jesen u Pekingu, takođe B. Vijana, toplo ti je preporučujem, mada, ne verujem da može da se nađe u knjižarama.  sad.gif


Nije koincidencija :-)

Jesen u Pekingu cu svakako potraziti kad se vratim u Beograd, uostalom ni Vadiheart.gif nisam kupio u knjizari.

#12 laufer

laufer
  • Banned
  • 861 posts

Posted 20 July 2006 - 06:51

Leti se putuje , pa mozda neki putopisi velikog majstora Zuke Dzumhura, na pr. Pisma iz Azije.

#13 bloom

bloom
  • Members
  • 213 posts

Posted 24 July 2006 - 10:37

QUOTE(BGhost @ 13 Jul 2006, 15:21)
Epistolar Antonija Tabukija, Svakim danom sve je manje vremena, sastavljen je od tuceta pisama adresiranih stvarnim ili utvarnim zenama iz naseg ili drugog vremena. Senovite atmosfere, knjiga ima nesto od duha morske melanholije, ali i lepljive senzualnosti tajlandskog salona za masazu (potonje samo ako imate pokvarenu mastu). Pisana jednostavnim jezikom na pretenciozne teme, metafiziku preko koje se mnogo lakse prelazi u drustvu suncobrana, knjiga nudi, zahvaljujuci svojoj formi, iznenadjujuce mogucnosti za skakanje sa strane na stranu, a da se, pri tom, nista od radnje ni fabule ne gubi. Jedina zamerka je mek povez koji preti da izdrzi tek jednu prolece/letnju setnju na pisti.

Ulepšao si mi leto. Grazie!

#14 jela73

jela73
  • Members
  • 322 posts

Posted 01 August 2006 - 20:40

Ukoliko letovanje nije već završeno, da preporučim jednu vižljastu, duhovitu gospodjicu; Zove se 'Memento Mori', autor je Muriel Spark.

#15 kuku

kuku
  • Members
  • 243 posts

Posted 01 August 2006 - 21:37

Sputnik ljubav - Haruki Murakami, geopoetika
mozda ja sad ovde otkrivam toplu vodu, al savim slucajno sam je ponela na more, i bas mi lepo legla.
imas cak dve zene, da ti ne bude dosadno ni u jednom trenutku. smile.gif