Jump to content


Photo

Zatrpavanje Ledinachkog jezera?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
30 replies to this topic

#1 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 13 July 2006 - 10:26

Bezbednost izgovor za vađenje kamena?!

Akumulacija vode u površinskom kopu „Srebro“, poznatijem kao Ledinačko jezero,po nalogu nadležnih resornih inspektora treba da se isprazni zbog „nedovoljne bezbednosti i opasnosti po stanovništvo Ledinaca“. Nalog o istakanju vode iz jezera dostavljen je prošle sedmice staratelju ovog prostora Nacionalnom parku „Fruška gora“ i korisniku firmi „Alas internacional“. Rešenja da se ispumpa voda iz akumulacije površinskog kopa „Srebro“ doneta su po nalogu Pokrajinskog sekretarijata za energetiku i mineralne sirovine i Republičkog ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede.


- Nasip koji ima funkciju brane je staro jalovište od odbačenog materijala, zemlje i kamena, koji nikako nisu predviđeni da „drže“ nivo vode na jezeru i to nije brana niti hidrotehnički objekat - objašnjava direktor firme „Zorka Alas kamen“, koja posluje u sastavu „Alas internacionala“, Aleksandar Stojić. Od proleća ove godine učestala je i erozija obale, a samo je srećnim slučajem izbegnuta tragedija prilikom odrona kamenja u junu kada je lakše povređeno desetak kupača, tako da je, kako navodi Stojić, istakanje vode trenutno najbolje rešenje. Ova firma kao korisnik kopa ne želi da se suočava sa odgovornošću za eventualno ugrožavanje bezbednosti izletnika i stanovnika Ledinaca. On dodaje i da će vodu ispumpati u zavisnosti od potrebe.

Pokrajinski sekreterijat za zaštitu životne sredine je krajem maja ove godine uputio dopis Republičkom ministarstvu za nauku i zaštitu životne sredine u kojem su iznete sugestije da se nešto hitno preduzme, jer Ledinačko jezero polako propada. Isto je uradio i Nacionalni park „Fuška gora“, a umesto Republičkog ministarstva „odgovorili“ su vodni inspektori. Po njima, rešenje je ispumpavanje vode.

ceo chlanak ovde



kakvi jebeni retardi! ne mogu da verujem.
koja je poenta postojanja nacionalnih parkova, ako svaka jebena shusha moze da potpishe nalog i kaze rezi/ispumpaj/poseci/. pa jebeno ne mogu da verujem. umesto da uloze pare, obezbede te strmine, naprave turistichku atrakciju, oni oce opet da prave kop.

ne znam, ako postoji zemlja sa vishe retarda od nashe, ajd nek neko javi, chisto da odem tamo pa da, kad se vratim, budem srecna kako zivimo u naprednoj zajednici Intelektualnih Gromada.

#2 Eladan

Eladan
  • Members
  • 853 posts

Posted 13 July 2006 - 11:19

Ако то буду урадили, упропастиће ми доживљај Лединаца и Фрушкогорског маратона sad.gif mad.gif

#3 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 13 July 2006 - 11:55

sad zvala drugara iz Zavoda za zashtitu. kaze da se josh uvek bore da do toga ne dodje.

#4 Glas RazumaN

Glas RazumaN
  • Members
  • 2,538 posts

Posted 13 July 2006 - 12:52

QUOTE(Dunadan @ 13 Jul 2006, 12:55)
sad zvala drugara iz Zavoda za zashtitu. kaze da se josh uvek bore da do toga ne dodje.


Prenesi mu moju podršku (koja ću nesumnjivo da bude presudni faktor u pregovorima), slušam bajke o ledincima a nikako da se zapljunem. smile.gif

#5 BigLebowsky

BigLebowsky
  • Members
  • 1,822 posts

Posted 13 July 2006 - 17:01

...idealno za chill u vreme exita, zalena voda...jedino je bedak sto nema hlada nigde, pa se sa njega vracas kao sijuks namazan krvlju bizona, ni kiselo mleko ne pomaze...a da je lepo, jeste, samo treba malo da se sredi prilaz i ivice...i kapiram da je to jeftinije od ispumpavanja....

#6 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 15 July 2006 - 17:27

QUOTE(Dunadan @ 13 Jul 2006, 11:26)
Nalog o istakanju vode iz jezera dostavljen je prošle sedmice staratelju ovog prostora Nacionalnom parku „Fruška gora“ i korisniku firmi „Alas internacional“


ista firma je na Rudniku posekla desetak hiljada stabala i napravila "lokalni" put kroz šumu (uz imanje Porodice bistrih potoka) koji je širi od ibarske magistrale...
dve godine se grupa ljudi borila, dobila podršku predsednika države (između ostalih), i izgubila...
strani kapital & domaća pohlepa ima čudo da naprave od srbije... tigar na balkanu, ili već kako... ph34r.gif

uzgred, firma alas internacional je paravan austrijske kompanije asamer.com, koja preko lokalnih alas-instalacija, uglavnom po istočnoj evropi, kopa, ruši, asfaltira... svaka prijava nekoj od institucija eu protiv njih zaustavljena je objašnjenjem da je asamer jedan od najvećih donatora ekoloških projekata u evropskoj uniji...

#7 iDemo

iDemo
  • Members
  • 5,385 posts

Posted 16 July 2006 - 10:51

QUOTE(Eladan @ 13 Jul 2006, 20:19)
Ако то буду урадили, упропастиће ми доживљај Лединаца и Фрушкогорског маратона sad.gif  mad.gif


Je@ote, pa to jos uvek postoji??!!!
Svaka cast.

#8 Eladan

Eladan
  • Members
  • 853 posts

Posted 17 July 2006 - 09:17

QUOTE(iDemo @ 16 Jul 2006, 11:51)
Je@ote, pa to jos uvek postoji??!!!
Svaka cast.


Наравно да постоји, а Лединци су најпомињанија кота (нарочито онима који иду на средње варијанте па се по мрклом мраку веру уз оне стрмени (ако иду нормалним темпом, без трчања innocent.gif laugh.gif ))

#9 iDemo

iDemo
  • Members
  • 5,385 posts

Posted 17 July 2006 - 14:04

QUOTE(Eladan @ 17 Jul 2006, 18:17)
Наравно да постоји, а Лединци су најпомињанија кота (нарочито онима који иду на средње варијанте па се по мрклом мраку веру уз оне стрмени (ако иду нормалним темпом, без трчања  innocent.gif  laugh.gif ))

Je@i ga, sve sam zaboravio. A proshao sam par puta, u vreme kad su ga otvorili pa sledecih par godina... Ima tome dana... innocent.gif

#10 Eladan

Eladan
  • Members
  • 853 posts

Posted 17 July 2006 - 14:24

Никад није касно да поново обновите градиво wink.gif . Ја имам велику екипу с којом сваке године идем, ако желите да нам се придружите, контактирајте ме средином априла да утаначимо детаље на време smile.gif

#11 iDemo

iDemo
  • Members
  • 5,385 posts

Posted 17 July 2006 - 14:28

QUOTE(Eladan @ 17 Jul 2006, 23:24)
Никад није касно да поново обновите градиво  wink.gif . Ја имам велику екипу с којом сваке године идем, ако желите да нам се придружите, контактирајте ме средином априла да утаначимо детаље на време  smile.gif


Hvala na pozivu al' sam - em predaleko, em prebajat, em mi deca jos mala da dodjem sa njima... Ne vredi... biggrin.gif

#12 jvujuc

jvujuc
  • Members
  • 543 posts

Posted 17 July 2006 - 14:30

QUOTE(iDemo @ 17 Jul 2006, 15:28)
Hvala na pozivu al' sam - em predaleko, em prebajat, em mi deca jos mala da dodjem sa njima... Ne vredi...  biggrin.gif

Eh bajat...

Nemoj tako kolega (rekla bi po visprenom odgovoru na HE-TE topiku da smo kolege)

Kako deca mala a ti bajat?

#13 iDemo

iDemo
  • Members
  • 5,385 posts

Posted 17 July 2006 - 14:40

QUOTE(jvujuc @ 17 Jul 2006, 23:30)
Kako deca mala a ti bajat?

Eto, desilo se. Malo Sloba, malo sankcije, malo uzivanje u zivotu i prodje 10-15 godina dok si rek'o keks... Ja sam GF al' se razumem i u tipicnu ETF problematiku...

#14 Eladan

Eladan
  • Members
  • 853 posts

Posted 17 July 2006 - 14:52

Значи, има овде још ЕТФ-оваца (најбројније стадо на свету целом laugh.gif ). Е па лепо, значи очекујем да следеће године ипак дођете са клинцима. Ја водим млађег на стазу задовољства (он ће тада имати 3.5 година) а онда ћемо старији и ја на мали маратон (Тоненце ће тада имати 6.5) и било би супер да буде још неког малише у друштву. Не признајемо бајатост као аргумент laugh.gif biggrin.gif

#15 HattoriHanzo

HattoriHanzo
  • Banned
  • 3,849 posts

Posted 29 July 2006 - 20:09

QUOTE(Dunadan @ 13 Jul 2006, 12:55)
sad zvala drugara iz Zavoda za zashtitu. kaze da se josh uvek bore da do toga ne dodje.


... i od tad se mojoj sugradjanki gubi svaki trag!
mislim, znam da su te multinacionalne kompanije spremne na sve, ali... unsure.gif

da su je spakovali u kinshasu (ili vec neku drugu popularnu forumsku turisticku destinaciju) ili da se zamonashila, cenim, nekako bi se vec javila! unsure.gif

elem, il se javljaj, il da lepimo

MISSING

DUNADAN

po banderama pa ako ni to ne pomogne, 'pusku pa na frusku'!
biggrin.gif