Jump to content


Photo

Ohridsko jezero


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
75 replies to this topic

#1 NightRider

NightRider
  • Members
  • 153 posts

Posted 13 July 2006 - 02:17

Vasi utisci i saveti...
Koje mesto je bolje, Ohrid ili Struga?
Cene u privatnom smestaju?
I sve ostale informacije za koje mislite da nece skoditi?

#2 BJeannette

BJeannette
  • Sleepers
  • 83 posts

Posted 13 July 2006 - 08:23

QUOTE(NightRider @ 13 Jul 2006, 02:17)
Vasi utisci i saveti...
Koje mesto je bolje, Ohrid ili Struga?
Cene u privatnom smestaju?
I sve ostale informacije za koje mislite da nece skoditi?
Attached File  Ohrid.jpg   168.21KB   249 downloads
Ohrid definitivno! Ja sam tamo bila par puta i to ti je raj na zemlji, što se tiče jezera. Bilo bi lepo da imaš čamac, pa da odfuraš do neke uvalice gde je voda bistra ko suza...nešto prelepo.
Uostalom ovde imaš informacije: Ohrid
Struga

Edited by BJeannette, 13 July 2006 - 09:09.


#3 killaz

killaz
  • Members
  • 3 posts

Posted 14 July 2006 - 12:34

Jos jedan glas za Ohrid... Inace, pre par godina sam bio smesten u Lagadinu, jugoistocno od Ohrida u malom hotelu Lagadin Inn, na samoj obali jezera na kojoj je lepo uredjena plazha sa 3-4 kafea.

Od Lagadina do Ohrida imash 10-15 minuta voznje mini busom na svakih 15 minuta.

#4 Nikola S.

Nikola S.
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 15 July 2006 - 01:12

Pre neki dan se deo drustva vratilo iz Ohrida.

5 eura placali krevet.
Jednom usli u vodu (muski deo), hladna je jos uvek.
Super se proveli.


#5 scissorsister

scissorsister
  • Members
  • 90 posts

Posted 15 July 2006 - 18:34

Pre nedelju dana dosla iz Makedonije(bila na Ohridu i Prespanskom jezeru). Ohrid je super, nije nam bilo lepo vreme za kupanje, al kontam kad je suncano da je bas bas lepo. Onako, kao more. Glasam za Ohrid pre nego za CG, definitivno.Plus jako su ljubazni. Prosto nisam navikla.

#6 NightRider

NightRider
  • Members
  • 153 posts

Posted 16 July 2006 - 08:50

Sta posetiti od ogromne kulturne bastine?

#7 BJeannette

BJeannette
  • Sleepers
  • 83 posts

Posted 17 July 2006 - 14:11

Attached File  lake_ohrid_galleryfull.jpg   57.84KB   192 downloads
QUOTE(NightRider @ 16 Jul 2006, 08:50)
Sta posetiti od ogromne kulturne bastine?

Ako mislis na Ohrid....onda nesumnjivo Sv.Naum i sv.Jovan. To treba doziveti, zaista.

Edited by BJeannette, 17 July 2006 - 14:12.


#8 ilona

ilona
  • Members
  • 85 posts

Posted 18 July 2006 - 08:56

meni je sve to lepo i zabavno ali za nekih 4-5 dana se dosadjujes. Mozda meni je to kao neko skok-za-vikend mesto (2.5 sati voznje) ali ipak ne bih preporucila za neko dvo nedeljno vacation. Eh mozda ako dodas neki dan u Ohridu da posle Struga i skok do Albanskog dela obale jezera, Pogradec i prelepo mesto Drilon. Ili Mavrovo plus Ohrid.

Plaze su bez neke infarastrukture, prepune i sa mnogo galame. Klopa je jeftina i ukusna.

edit: typo err

Edited by ilona, 18 July 2006 - 08:57.


#9 untouchable_23

untouchable_23
  • Members
  • 1,337 posts

Posted 21 July 2006 - 00:13

e super... posto ja palim tamo za 10 dana i planiram da ostanem na duze jer mi basbas treba odmor i neko mirno mesto, pa kontam da je Ohrid najbolja varijanta. Cak i da je dosadno meni odgovara, ne treba mi buka i galama i diskoteke i ostalo... treba mi samo cista voda, sunce i plaza... i eventualno neki kafic sa pivom smile.gif
nego recite, ko je bio, neka imena dobrih plaza... gde nema gomila ljudi koji se biju za mesto za peskir, nego gde je mirno i cista je voda... da znam gde da idem. smile.gif
cula sam za Kaneo... kako je tamo?

#10 untouchable_23

untouchable_23
  • Members
  • 1,337 posts

Posted 21 July 2006 - 15:28

QUOTE(BJeannette @ 13 Jul 2006, 09:23)
Attached File  Ohrid.jpg   168.21KB   249 downloads
Ohrid definitivno! Ja sam tamo bila par puta i to ti je raj na zemlji, što se tiče jezera. Bilo bi lepo da imaš čamac, pa da odfuraš do neke uvalice gde je voda bistra ko suza...nešto prelepo.
Uostalom ovde imaš informacije:  Ohrid
Struga


jel ovo fotografija sa Ohrida?!? deluje SUPER!!! reci mi PLIZ gde je ova plaza i kako da dodjem do nje kada odem tamo?!

#11 scissorsister

scissorsister
  • Members
  • 90 posts

Posted 21 July 2006 - 20:09

QUOTE(untouchable_23 @ 21 Jul 2006, 01:13)
e super... posto ja palim tamo za 10 dana i planiram da ostanem na duze jer mi basbas treba odmor i neko mirno mesto, pa kontam da je Ohrid najbolja varijanta. Cak i da je dosadno meni odgovara, ne treba mi buka i galama i diskoteke i ostalo... treba mi samo cista voda, sunce i plaza... i eventualno neki kafic sa pivom smile.gif
nego recite, ko je bio, neka imena dobrih plaza... gde nema gomila ljudi koji se biju za mesto za peskir, nego gde je mirno i cista je voda... da znam gde da idem. smile.gif
cula sam za Kaneo... kako je tamo?



Hej, ja sam cula da je Kaneo super, bas nam preporucili neki lokalci, al nazalost nisam imala vremena da posetim. No, ako ti je do mira i tisine, ima jedno malo mesto, zove se selo Trpejca, nekih pola sata od ohrida busom, ili vec kolima, mirno, nema buke, samo plaza i par restorana na obali. Meni se bas dopale. Uske male ulicice, ljubazni mestani, sobe za 4 evra, jeftina klopa, riba...
Preporuka Terasa Sirena, na obali, prave dobru klopu.

Evo i slicica sa mobilnog (od pre dve nedelje):Attached File  DSC00063.JPG   71.87KB   169 downloadsAttached File  DSC00062.JPG   63.53KB   156 downloads

#12 copkillah

copkillah
  • Members
  • 4,075 posts

Posted 22 July 2006 - 03:13

Ja sam tamo letovao svake godine, do pre 16 godina sad.gif

Mislim da ću sledećeg leta opet, destinacija: hotel Eurotel, kod Struge.

Iz tog perioda pamtim da je bilo predivno, mada sam bio klinac pa to treba uzeti sa blagom dozom rezerve - a i vremena su se promenila...

#13 Deda Miloje

Deda Miloje
  • Members
  • 176 posts

Posted 22 July 2006 - 10:33

kakva je situacija sa shiptarima dole ?

#14 untouchable_23

untouchable_23
  • Members
  • 1,337 posts

Posted 22 July 2006 - 13:07

QUOTE(scissorsister @ 21 Jul 2006, 21:09)
Hej, ja sam cula da je Kaneo super, bas nam preporucili neki lokalci, al nazalost nisam imala vremena da posetim. No, ako ti je do mira i tisine, ima jedno malo mesto, zove se selo Trpejca, nekih pola sata od ohrida busom, ili vec kolima, mirno, nema buke, samo plaza i par restorana na obali. Meni se bas dopale. Uske male ulicice, ljubazni mestani, sobe za 4 evra, jeftina klopa, riba...
Preporuka Terasa Sirena, na obali, prave dobru klopu.

Evo i slicica sa mobilnog (od pre dve nedelje)


e super... hvala. ovo su pretpostavljam slicice iz Trpejca? otici cu tamo, izgleda lepo...iako malo mracno (verovatno zgob vremena) voda izgleda precisto! super... bas to mi treba.
A reci mi, ovako po gradu inace, kada nisi bila u tom seocetu gde si isla... mislim plaze i tako to? jel ima i peskovitih? cula sam da ove po gradu i nisu bas za kupanje vec da treba ici i tragati okolo... pretpostavljam busom ili taxi-em... nemam pojma, nama je smestaj bas u Ohridu pa ne znam kako cemo se odatle snaci...

#15 republikanac

republikanac
  • Members
  • 108 posts

Posted 22 July 2006 - 15:15

Kakva je situacija sa temperaturom vode pocetkom avgusta ?

Dzaba sto je ostalo OK ako se ne moze normalno kupati jer je voda hladna .

Pozdrav

p.s. jel ima neki prevoznik da prevozi svaki dan BG-Ohrid i koliko je povratna karta

Edited by republikanac, 22 July 2006 - 15:18.