Jump to content


Photo

JK na B92, a?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
153 replies to this topic

#16 mala_devojcica

mala_devojcica
  • Members
  • 60 posts

Posted 13 July 2006 - 20:12

QUOTE(Leia @ 12 Jul 2006, 17:18)
a ja sam pingvin

roflmao.gif thumbup.gif thumbsup.gif Hail.gif

#17 Ragnar

Ragnar
  • Members
  • 1,431 posts

Posted 13 July 2006 - 21:53

A ko vas prisiljava da gledate Gluparamu? rolleyes.gif

#18 APACH

APACH
  • Members
  • 758 posts

Posted 14 July 2006 - 08:01

QUOTE(mala_devojcica @ 13 Jul 2006, 21:10)
pa tih 90% neka gleda ruzichaste i ostale
ovih 10% je donedavno imalo samo b92



yeah right. samo sto se 92ci ne mili da ih gleda 10% populacije......

#19 StaRRR

StaRRR
  • Members
  • 227 posts

Posted 14 July 2006 - 10:25

Eh da se posrnuce tv/radio B92 ogleda samo u tome sad.gif...
Ipak, moram priznati da uzivam kada u Glamurami vidim nekoga od TIH faca jer, koliko god da i sama prsla, cinjenica je da samo Luna Lu uspeva da ih toliko dobro zajebava, da to ni oni, a vidim ni mnogi drugi ne provale. Svaka cast!

#20 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 19 July 2006 - 01:28

QUOTE(APACH @ 14 Jul 2006, 09:01)
yeah right. samo sto se 92ci ne mili da ih gleda 10% populacije......

A cekaj, 10% je kao lose? To kao srpski bizMismen koji misli da nema posla ako profit nije 50% ili jos bolje 150%? 10% je odlicna gledanost, a posebno u zemlji u kojoj i po zvanicnim udbaski isfriziranim statistikama ima oko 20% nepismenih (a o koriscenju racunara od strane 5-7% populacije necu ni da govorim) - verovatno je i to "kulturrasizam" stogod on bio, boriti se protiv nepismenosti - jel i nepismenost je zivotni stil i necija tradicija, zar ne, kako sad zagovaram tu kojekakav elitizam, ju sramote...

#21 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 19 July 2006 - 01:30

QUOTE(vasudeva418 @ 13 Jul 2006, 12:41)
Meni je sasvim OK to što se B92 oporavio od kulturrasizma i počeo da masovnu kulturu uzima zdravo za gotovo.

Posebno kad je masovna kultura poput srpske prilagodjena nepismenima. Tada je to tek prava masovna kultura ('masovka' sto bi podrugljivo rekao Danilo Kis o knjizevnim vecerima u nas).

#22 untouchable_23

untouchable_23
  • Members
  • 1,337 posts

Posted 20 July 2006 - 23:38

QUOTE(vasudeva418 @ 13 Jul 2006, 12:41)
Meni je sasvim OK to što se B92 oporavio od kulturrasizma i počeo da masovnu kulturu uzima zdravo za gotovo.


hey, hey... da li ti znas sta ova rec znaci?! to sto je Miss Loo dovela JK (ne zelim ni da iskucam citavo ime, jos manje prezime!!!) ni malo se ne uklapa u tu rec koju si upotrebio!!! ph34r.gif ph34r.gif ph34r.gif

#23 John Finn's Wife

John Finn's Wife
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 21 July 2006 - 10:00

QUOTE(Lord Henry @ 12 Jul 2006, 19:03)
koncept televizije gde se pojavljuju samo vrhunski mislioci/filozofi/urbani likovi/andergraund grupe/post fenseraj, itd. mi je bezgranično dosadan, prazan i besmislen. ako je emisija na svom mestu, i iz gostiju se izvuče kakav-takav kvalitet.


Kako se to izvuče kvalitet iz Sike-Seke i Seka-Jeke? Pomoću trikova alhemije?

QUOTE(vasudeva418 @ 13 Jul 2006, 11:41)
Meni je sasvim OK to što se B92 oporavio od kulturrasizma i počeo da masovnu kulturu uzima zdravo za gotovo.



QUOTE(mala_devojcica @ 13 Jul 2006, 20:10)
pa tih 90% neka gleda ruzichaste i ostale
ovih 10% je donedavno imalo samo b92



Meni to uopšte nije ok, i što rekoste, neka to bude i elitizam, ali još nisam videla citiranje Hajdegera u Kuriru i Svetu (bolje rečeno-još mi niko nije rekao da tamo piše štogod takvo, slabo se mašam za iste), pa onda šta će dotični "kulturni" sadržaji na ovakvom mediju?

Mene je ustvari, drastično više pogodilo objavljivanje 16 strana (plaćenih!) o Pinku, u "Vremenu" ,pre jedno 2-3-4 godine, nisam sigurna. Tekst takav da smireno-afirmativno govori o talentu voditelja ružičaste televizije, tekst umerenije konotacije, baš za čitaoce ovog časopisa. Pošto mi je do tada Vreme bilo jedini papirni dokument koji mi potvrdjuje socijalnu normalnost i uvid u istinu, ovaj potez mi je naneo veliki šok na mentalni sklop. Naročito mi je bilo jadno em grozno em nemam čak ni adekvatan pridev, poslednja strana datoga texta koja je prenosila mišljenje neke gospoje psihologice biggrin.gif koja kaže da u osnovi neprihvatanja Pinka iliti čak i blaćenja istoga (objašnjeno dubinsko-dinamskom psihologijom) , stoji projekcija sopstveni nesvesnih prljavih sadržaja na svet oko sebe, a kao najpogodniji objekat projekcije našao se baš Pink jer on govori o vedrijem pogledu na svet, koje mizantropi i raznorazni nihilisti pokušavaju da negiraju i ponize.
Ovakvu zloupotrebu psihologije kaznila bih doživotnim zamandaljivanjem onijeh vrata na Plato-u, ako čak ne i zvaničnim odricanjem od iste, koja je pogazila i popišala se na sve etičke norme kojima je bila vaspitavana na istom , i gde je tretirana kao ljudsko biće sposobno da razvije više saznajne funkcije (moralno mišljenje) a bez nametanja ili dresure putem nagrada i kazni.

..........

Vasudeva, reklame za banku predstavljaju drugačiju vrstu bljak-diskursa, i za to su potrebni viši nivoi elaboracije, pošto elem, to još uvek malo njih doživljava kao pretnju. Ipak je još uvek JK uočljiviji stimulus.

#24 untouchable_23

untouchable_23
  • Members
  • 1,337 posts

Posted 21 July 2006 - 11:19

QUOTE(John Finn's Wife @ 21 Jul 2006, 11:00)
Kako se to izvuče kvalitet iz Sike-Seke i Seka-Jeke? Pomoću trikova alhemije?
Meni to uopšte nije ok, i što rekoste, neka to bude i elitizam, ali još nisam videla citiranje Hajdegera u Kuriru i Svetu (bolje rečeno-još mi niko nije rekao da tamo piše štogod takvo, slabo se mašam za iste), pa onda šta će dotični "kulturni" sadržaji na ovakvom mediju?

Mene je ustvari, drastično više pogodilo objavljivanje 16 strana (plaćenih!) o Pinku, u "Vremenu" ,pre jedno 2-3-4 godine, nisam sigurna. Tekst takav da smireno-afirmativno govori o talentu voditelja ružičaste televizije, tekst umerenije konotacije, baš za čitaoce ovog časopisa. Pošto mi je do tada Vreme bilo jedini papirni dokument koji mi potvrdjuje socijalnu normalnost i uvid u istinu, ovaj potez mi je naneo veliki šok na mentalni sklop. Naročito mi je bilo jadno em grozno em nemam čak ni adekvatan pridev, poslednja strana datoga texta koja je prenosila mišljenje neke gospoje psihologice  biggrin.gif koja kaže da u osnovi neprihvatanja Pinka iliti čak i blaćenja istoga (objašnjeno dubinsko-dinamskom psihologijom) , stoji projekcija sopstveni nesvesnih prljavih sadržaja na svet oko sebe, a kao najpogodniji objekat projekcije našao se baš Pink jer on govori o vedrijem pogledu na svet, koje mizantropi i raznorazni nihilisti pokušavaju da negiraju i ponize.
Ovakvu zloupotrebu psihologije kaznila bih doživotnim zamandaljivanjem onijeh vrata na Plato-u, ako čak ne i zvaničnim odricanjem od iste, koja je pogazila i popišala se na sve etičke  norme kojima je bila vaspitavana na istom , i gde je tretirana kao ljudsko biće sposobno da razvije više saznajne funkcije (moralno mišljenje) a bez nametanja ili dresure putem nagrada i kazni.

..........

Vasudeva, reklame za banku predstavljaju drugačiju vrstu bljak-diskursa, i za to su potrebni viši nivoi elaboracije, pošto elem, to još uvek malo njih doživljava kao pretnju. Ipak je još uvek JK uočljiviji stimulus.



vidis, iz DOBROG poznavanja iste (dubinske psihologije) mogu ti reci da je ovo jedno vrlo simpaticno tumacenje! smile.gif tako bi mozda nekako i cika Freud protumacio sve to, ali svi mi (pa cak i ja koja planiram da se tom naukom bavim citavog zivota) znamo da je doticni gospodin mnogo toga zabrljao u proslosti i basbas preterivao sa nekim stvarima. Pored ovakvog jednog tumacenja gore navedenog, on bi verovatno tu malo ubacio i uvecane sekundarne polne karakteristike zvezda Pinka i nase nesvesno potiskivanje zelje za istim, posto pljujemo po Pinku, jelte... ali dobro, znamo svi koliko je to nekada apsurdno kao sto su pojedini delovi same dubinsko-dinamske psihologije, iliti psihoanalize i slicnog.
Svejedno, bas me je nasmejalo tumacenje te psihologice... meni npr. iako planiram da se bavim time, nikada nesto tako ne bi palo na pamet, a ipak je sasvim u skladu sa time "sta nauka kaze". Znas, meni sada pre pada na pamet cinjenica da je doticna psihologica u tom objasnjenju malo projektovala sebe i svoje frustracije izrekavsi tako nesto, ali dobro... to je sada ve veliki OFFTOPIC! izvinjavam se... wink.gif

Ipak, hvala na korisnom postu. Mada to nista nece pomoci... pljuvacemo i dalje po Pinku kao zgaristu najvece nesrece koja je zadesila ovu zemlju i kulturu koja je i onako i bez Pinka na "zavidnom" nivou, pa makar i dubinsko-dinamska bila u pravu. biggrin.gif ja se zrtvujem... i stoga, ugasite Pink - vratite nam BK!!! ...mada su i oni umeli DEBELO da zabrljaju... unsure.gif

#25 Lord Henry

Lord Henry
  • Members
  • 498 posts

Posted 21 July 2006 - 13:07

QUOTE(John Finn's Wife @ 21 Jul 2006, 11:00)
Kako se to izvuče kvalitet iz Sike-Seke i Seka-Jeke? Pomoću trikova alhemije?

ako poznaješ alhemičarsku tradiciju i doktrinu, pitanje je izlišno. odgovor bi sama trebalo da znaš. ako si to pomenula fore radi, moj komentar je izlišan
meni su, inače, pogodnija "narodskija" objašnjenja ove pojave.

QUOTE(John Finn's Wife @ 21 Jul 2006, 11:00)
Ovakvu zloupotrebu psihologije kaznila bih doživotnim zamandaljivanjem onijeh vrata na Plato-u, ako čak ne i zvaničnim odricanjem od iste, koja je pogazila i popišala se na sve etičke  norme kojima je bila vaspitavana na istom , i gde je tretirana kao ljudsko biće sposobno da razvije više saznajne funkcije (moralno mišljenje) a bez nametanja ili dresure putem nagrada i kazni.

prvo se upoznaj sa programom katedre za psihologiju na FF u beogradu, pa onda dovlači lance i katance.
nikada mi neće biti jasno zašto ljudi imaju neodoljivu potrebu da blate stvari o kojima jako malo ili nimalo ne znaju.

Edited by Lord Henry, 21 July 2006 - 13:18.


#26 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 21 July 2006 - 13:10

QUOTE(untouchable_23 @ 21 Jul 2006, 12:19)
vidis, iz DOBROG poznavanja iste (dubinske psihologije) mogu ti reci da je ovo jedno vrlo simpaticno tumacenje! smile.gif tako bi mozda nekako i cika Freud protumacio sve to, ali svi mi (pa cak i ja koja planiram da se tom naukom bavim citavog zivota) znamo da je doticni gospodin mnogo toga zabrljao u proslosti i basbas preterivao sa nekim stvarima. Pored ovakvog jednog tumacenja gore navedenog, on bi verovatno tu malo ubacio i uvecane sekundarne polne karakteristike zvezda Pinka i nase nesvesno potiskivanje zelje za istim, posto pljujemo po Pinku, jelte... ali dobro, znamo svi koliko je to nekada apsurdno kao sto su pojedini delovi same dubinsko-dinamske psihologije, iliti psihoanalize i slicnog.
Svejedno, bas me je nasmejalo tumacenje te psihologice... meni npr. iako planiram da se bavim time, nikada nesto tako ne bi palo na pamet, a ipak je sasvim u skladu sa time "sta nauka kaze". Znas, meni sada pre pada na pamet cinjenica da je doticna psihologica u tom objasnjenju malo projektovala sebe i svoje frustracije  izrekavsi tako nesto, ali dobro... to je sada ve veliki OFFTOPIC! izvinjavam se... wink.gif

Ipak, hvala na korisnom postu. Mada to nista nece pomoci... pljuvacemo i dalje po Pinku kao zgaristu najvece nesrece koja je zadesila ovu zemlju i kulturu koja je i onako i bez Pinka na "zavidnom" nivou, pa makar i dubinsko-dinamska bila u pravu. biggrin.gif ja se zrtvujem... i stoga, ugasite Pink - vratite nam BK!!! ...mada su i oni umeli DEBELO da zabrljaju...  unsure.gif

Vidi, ti si uglavnom u pravu, samo sto meni nije jasno jos jedno pitanje pre toga: zasto uopste treba nalaziti opravdanja za elitizam kad se o kulturi radi? Pa kultura je maltene po definiciji, matematicki precizno elitna, i to je tako bilo od Sumera naovamo, i nikakva sminka (pa ni frojdovska) tu zapravo nije neophodna (osim, naravno, za profi istoricare i sociologe kulture koji se time bave on a daily basis). To sto u danasnje doba vulgarizovane demokratije ljudi smatraju da sve treba da se priblizava masama, da se razlaze na sitna crevca, da se o svemu glasa, to je problem i moda ovog vremena, a ne nesto sto je osobina same kulture. Isto kao sto o matematickoj istini 2+2=4 nema nikakvog pogadjanja, glasanja niti frojdovske racionalizacije, tako i o estetskoj istini da je, stajaznam, J. S. Bah zilion puta veca vrednost od JK nema glasanja, pogadjanja, itd.

#27 Lord Henry

Lord Henry
  • Members
  • 498 posts

Posted 21 July 2006 - 13:11

QUOTE(untouchable_23 @ 21 Jul 2006, 12:19)
vidis, iz DOBROG poznavanja iste (dubinske psihologije) mogu ti reci da je ovo jedno vrlo simpaticno tumacenje! smile.gif tako bi mozda nekako i cika Freud protumacio sve to, ali svi mi (pa cak i ja koja planiram da se tom naukom bavim citavog zivota) znamo da je doticni gospodin mnogo toga zabrljao u proslosti i basbas preterivao sa nekim stvarima. Pored ovakvog jednog tumacenja gore navedenog, on bi verovatno tu malo ubacio i uvecane sekundarne polne karakteristike zvezda Pinka i nase nesvesno potiskivanje zelje za istim, posto pljujemo po Pinku, jelte... ali dobro, znamo svi koliko je to nekada apsurdno kao sto su pojedini delovi same dubinsko-dinamske psihologije, iliti psihoanalize i slicnog.

kako je to čika Frojd brljao, i uopšte od kakve je to važnosti za ovaj topik?
QUOTE
Svejedno, bas me je nasmejalo tumacenje te psihologice... meni npr. iako planiram da se bavim time, nikada nesto tako ne bi palo na pamet, a ipak je sasvim u skladu sa time "sta nauka kaze". Znas, meni sada pre pada na pamet cinjenica da je doticna psihologica u tom objasnjenju malo projektovala sebe i svoje frustracije  izrekavsi tako nesto, ali dobro... to je sada ve veliki OFFTOPIC! izvinjavam se... wink.gif

vidim, dinamska objašnjenja ti stvarno nisu ni na kraj pameti....

#28 John Finn's Wife

John Finn's Wife
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 21 July 2006 - 15:36

QUOTE(Lord Henry @ 21 Jul 2006, 13:07)
ako poznaješ alhemičarsku tradiciju i doktrinu, pitanje je izlišno. odgovor bi sama trebalo da znaš. ako si to pomenula fore radi, moj komentar je izlišan
meni su, inače, pogodnija "narodskija" objašnjenja ove pojave.
prvo se upoznaj sa programom katedre za psihologiju na FF u beogradu, pa onda dovlači lance i katance.
nikada mi neće biti jasno zašto ljudi imaju neodoljivu potrebu da blate stvari o kojima jako malo ili nimalo ne znaju.



Dragi,
for your information,
upoznavala sam se sa programom katedre za psihologiju 4 godine + 2 apsolventskog, te stoga, hajde , da te čujem.
Jedva čekam.

Meni takve pojave kao što je dotična u Vremenu pisala blate profesiju, oh dear, kako li si me samo provalio. HAHAHAHAHAHAHAHAAH Odlično ti, elem, ide provaljivanje ko je iz koje branše.

Edited by John Finn's Wife, 21 July 2006 - 15:52.


#29 John Finn's Wife

John Finn's Wife
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 21 July 2006 - 15:40

QUOTE
kako je to čika Frojd brljao, i uopšte od kakve je to važnosti za ovaj topik?

Jeste offtopic, te stoga izvinjavam se , ali ne mogu a da ne prokomentarišem ovakve nedoučene pojave koje me uče onome što ja učim druge, vrlo legitimno i zakoski priznato.

QUOTE
vidim, dinamska objašnjenja ti stvarno nisu ni na kraj pameti....


Da si malo više čitao tu psihologiju, koju kao što vidim nisi, znao bi gde i kada treba posegnuti za dinamskim teorijama, a gde su one čista zloupotreba.
Hoćeš sad malo ja da zloupotrebim svoje znanje i da raznim terminologijama o nesvesnim procesima objasnim ovaj tvoj post?!?!?
Evo ! Npr. da te nija ona alhemija toliko bocnula u "ego" (narodski rečeno biggrin.gif ).
Iliti jezikom dinamske psihologije (možeš izabrati koje ti se objašnjenje najviše svidja jer u jenom pravcu imaš više škola - hajde malo i nečemu da te naučim) : to je bila pretnja labilnoj organizaciji self-reprezentacija / to je simbolički izazvalo infantilne nesvesne konflikte / to je samo delovanje primarnog procesa u okviru analne organizacije ličnosti (koja uvek mora biti u pravu).

Ako hoćeš da vidiš koliko ja zloupotrebljavam struku, probunari po mojim postovima, pa onda valjda više neće biti zasenjen prostotom dotične moje koleginice, pogotovo što u celoj priči ti si taj koji priča o nečemu o čemu nemaš pojma.

Edited by John Finn's Wife, 21 July 2006 - 16:16.


#30 Demon

Demon
  • Members
  • 78 posts

Posted 21 July 2006 - 16:09

Cenzura, a?

Koliko se sećam, Jelena je govorila o modnim trendovima i izvlačila firmirane 'aljine iz svog ormara. Zanemarujući njenu muziku (bar u ovom slučaju), treba je posmatrati kao modni fenomen. Devojka prati najnovije trendove, i to niko ne može da porekne. (na žalost, ni u jedan od tih trednova ne ugrađuje sebe, već samo replicira predložene kombinacije). Sve u svemu, bilo je i goreg šljama na B92 (setimo se koji su sve političari gostovali u gledanijim emisijama od gramurame).