Jump to content


Photo

PREVARA NA SOS KANALU


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
62 replies to this topic

#31 Carolostadien

Carolostadien
  • Members
  • 4,472 posts

Posted 12 July 2006 - 23:47

pa stoji s jedne strane.

s druge strane, ja sam u ovaj topic (ne znam sad za druge) vise usao sa stavom "jel moguce da policija ne reagira?" jer je ipak to javna stvar, nije da to rade u nekoj mracnoj ulicici.

#32 Verbatim

Verbatim
  • Members
  • 906 posts

Posted 13 July 2006 - 00:00

Carolostadien, da si ti živ i zdrav. smile.gif

Na kakve ovde sve stvari policija ne reaguje, i obrnuto..... ph34r.gif

#33 8-Walker

8-Walker
  • Members
  • 3,907 posts

Posted 13 July 2006 - 04:00

QUOTE(Verbatim @ 13 Jul 2006, 00:43)
BTW. Koliko Telekom dobija od svakog poziva?

30%

#34 Verbatim

Verbatim
  • Members
  • 906 posts

Posted 13 July 2006 - 07:51

Lepe su to pare za Telekom mad.gif
Broj poziva ogroman, broj stanica sa tupavim kvizovima sve veći. Teško da će neko reagovati.

#35 wade

wade
  • Members
  • 226 posts

Posted 13 July 2006 - 14:33

Danas je bilo pitanje :"Grad u bivsoj SFRJ?"
poslednje slovo "E"

A oni nemaju pojma da se gradovi u bivsoj SFRJ mogu izbrojati na prste. U Srbiji su to Beograd, Novi Sad, Nis, Kragujevac i Pristina.

A pretpostavljam da kad su izredjali sva moguca mesta na poslednje slovo E, oni su na kraju dali neku selendru.

Edited by wade, 13 July 2006 - 14:34.


#36 voja_pfc

voja_pfc
  • Members
  • 202 posts

Posted 13 July 2006 - 14:53

Aj da je samo bedni SOS.
Ali happy, dobili nacionalnu, kanal za decu i slusas onu kako poziva decu da zovu..
"ajmo drugari, javljajte se...."
JADNO JADNO JADNO...
na sl izborima moj glas dobija onaj ko obeca da ce sve te prevare skloniti sa tv-a wink.gif

#37 decembar

decembar
  • Members
  • 1,204 posts

Posted 13 July 2006 - 19:09

QUOTE(voja_pfc @ 13 Jul 2006, 15:53)
Aj da je samo bedni SOS.
Ali happy, dobili nacionalnu, kanal za decu i slusas onu kako poziva decu da zovu..
"ajmo drugari, javljajte se...."
JADNO JADNO JADNO...
na sl izborima moj glas dobija onaj ko obeca da ce sve te prevare skloniti sa tv-a  wink.gif


pa nije samo na happy TV,ovo pstoji na 95% televizija u Srbiji,ali je SOS najgori,ljudi kad god pustom glupi SOS,tamo je kviz,čak i noću ph34r.gif

#38 voja_pfc

voja_pfc
  • Members
  • 202 posts

Posted 13 July 2006 - 20:16

Ma znam da su svi, smuci mi se sve kad vrtim kanale, ali kad vidim na happy to je vrhunac. Tu su vec deca u pitanju koja ne shvataju o cemu se radi.
Tako da je meni to najjadnije, odmah za njima sos pa svi ostali...
Nek im neko naredi ili da sklone to ili nek im uzmu dozvolu. (isto i za druge vazi).
I da ne smeju sitnim slovima koje ne vidi niko ko nema plazma tv da pisu cenu, nego OGROMNIM preko pola ekrana.
A ovo za selektora je toliko jadno i bedno...

#39 Ms Morrissey

Ms Morrissey
  • Members
  • 53 posts

Posted 14 July 2006 - 19:09

Slučaj novosadske penzionerke Vande Cogo verovatno će mnoge naterati da dobro promisle pre što se, sedeći ispred televizora, late telefona i odluče da oprobaju sreću ili prekrate svoje slobodno vreme. Gospođa Cogo, koja je već 11 godina u penziji, primetila je da sve više ljudi učestvuje u takozvanim mobilnim kvizovima. U njima se direktno iz fotelje i na poziv glagoljivih voditelja za veću ili manju svotu novca pogađaju brojevi, slova, poznate ličnosti, boje raznih predmeta, rešavaju ukrštenice... Novosadskoj penzionerki đavo nije davao mira i odlučila je da pokuša da uveća svoju penziju od 11.000 dinara koristeći svoje znanje u rešavanju tih kvizova i pitalica. Međutim, ona nije do kraja bila upućena u ovu zabavu zbog koje je nedugo potom, uz gorko kajanje, prolila more suza. Glavni razlog su telefonski brojevi „Telekomovog” takozvanog inteligentnog servisa, koji, zavisno od dogovora televizijske kuće, odnose i po 60-70 dinara za jedan poziv.
„Ja nisam bila neupućena u visoku cenu pojedinačnog poziva. Ali, nisam znala, niti sam od tih voditelja čula da se naplaćuje svaki registrovani poziv. Mislila sam da se plaća jedino kada vas uključe u program. A mene nisu uključili nikada. Mislila sam da, eto, baš nemam sreće. Ali, mirno sam spavala”, priča za „Politiku” nesrećna penzionerka.

Tako je bilo sve dok joj se iz Telekoma nije javila službenica iz nadležne službe da je obavesti i opomene da je samo za pet dana na njenom broju napravljen račun od 18.000 dinara. Pravi šok je, međutim, doživela tek sutradan, kada su joj rekli da telefonski račun za prethodni mesec iznosi čak 77.000 dinara! Uhvatila se za glavu i umalo se nije onesvestila. Noćima oka nije sklopila. Iz Telekoma su najpre obećali da će joj pomoći podelom računa na 24 mesečne rate. Ali, kada je obećanje trebalo ispuniti, predomislili su se. Rekli su da dolazi u obzir najviše deset rata.

Vandi to nije odgovaralo i odlučila je da uzme kredit od banke od 1.200 evra u dinarskoj protivvrednosti kako bi platila dug Telekomu, koji je u međuvremenu dostigao oko 100.000 dinara. U naredne dve godine od svoje skromne penzije mesečno će morati da vraća po 55 evra.

Vanda Cogo nije usamljen primer. Ona je samo bila dovoljno hrabra da ukaže na svoj slučaj. U Direkciji za usluge Telekoma „Srbija” rekli su nam da sličnih primera ima sve više u mnogim gradovima, doduše s manjim cehom. Kažu, međutim, da Telekom nije nimalo za to kriv.

„S pravnim licima, u ovom slučaju televizijskim stanicama, mi potpisujemo ugovor. Dobit od poziva takozvanih inteligentnih brojeva najčešće delimo u odnosu pola-pola. Kad je reč o velikim korisnicima, ustupamo im 60 odsto prihoda. Korišćenje brojeva je po pravilu na neodređeno vreme, cenovnik unapred definisan, a mogućnost upotrebe je obično posle mesec dana od podnošenja zahteva. Korisnik treba da ispunjava osnovni uslov kao i za priključenje fiksnog broja, a to je da ima obezbeđen priključak na mrežu”, rekla je Gordana Arsenović, zadužena u Telekomu za ovu vrstu poslovanja. (Politika, Mondo)

#40 gotivac

gotivac
  • Members
  • 3,096 posts

Posted 14 July 2006 - 20:57

QUOTE(voja_pfc @ 13 Jul 2006, 21:16)
Ma znam da su svi, smuci mi se sve kad vrtim kanale, ali kad vidim na happy to je vrhunac. Tu su vec deca u pitanju koja ne shvataju o cemu se radi.


Sto, kao ovi odrasli shvataju?

U Kragujevcu postoji Decja televizija, kojoj okosnicu programa cine narodnjaci, politicke emisije (!), crkvene emisije (!!!) i kvizovi slicnog tipa, gde je recimo nagrada jedan Smoki ili par carapa.

#41 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 15 July 2006 - 03:13

E ovo sa gospodjom Cogo je stvarno puke.gif


Šišaj ovce! tongue.gif

#42 Akhenaton

Akhenaton
  • Banned
  • 181 posts

Posted 15 July 2006 - 16:53

Kad pomenusmo Svabe, nisam ni obracao paznju do sad, al video sam da kod njih (na DSF) kada recimo pogadjaju asocijacije resenja su vec napisana na tabli i preko su zalepljene obicno novcanice, tako da se odgovor unapred zna i skoro je nemoguce podvaliti, dok je kod nas sve to odradjeno pomocu chroma keya i kompjutera, pa je varanje ne samo moguce nego je ocigledno i providno.

#43 Lord Henry

Lord Henry
  • Members
  • 498 posts

Posted 15 July 2006 - 19:15

ma jeste kviz bruka, ali voditeljke.... wub.gif
posebno ona sa svetlim ocima.... tongue.gif

#44 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 15 July 2006 - 19:56

QUOTE(Akhenaton @ 15 Jul 2006, 17:53)
Kad pomenusmo Svabe, nisam ni obracao paznju do sad, al video sam da kod njih (na DSF) kada recimo pogadjaju asocijacije resenja su vec napisana na tabli i preko su zalepljene obicno novcanice, tako da se odgovor unapred zna i skoro je nemoguce podvaliti, dok je kod nas sve to odradjeno pomocu chroma keya i kompjutera, pa je varanje ne samo moguce nego je ocigledno i providno.



Ima i kod nas takvih kvizova...na Mostu i mislim Kosavi.

Narocito je dobar ovaj na mostu...Sexy kviz. laugh.gif Imas dva puta da pogadjas i posle biras par-nepar. Voditeljka izvuce kartu i ako si pogodio onda skine gornji deo i protrese sise. biggrin.gif

#45 Lord Henry

Lord Henry
  • Members
  • 498 posts

Posted 15 July 2006 - 20:54

QUOTE(Hawk @ 15 Jul 2006, 20:56)
Ima i kod nas takvih kvizova...na Mostu i mislim Kosavi.

Narocito je dobar ovaj na mostu...Sexy kviz.  laugh.gif Imas dva puta da pogadjas i posle biras par-nepar. Voditeljka izvuce kartu i ako si pogodio onda skine gornji deo i protrese sise.  biggrin.gif

ček bre, ljubičastokosa tresla dojkama? blink.gif
nema šanse, biće da je to ona trapava što sedi na sofi, ljubičastokosa samo vodi kviz, ona se ne eksponira. a ona trapava prvi put kad je došla na kviz poobarala pola scene...inače ona je dodatak - pre toga je samo ljubičastokosa vodila solo...
evo nađoh svoj post fascinacije dotičnim kvizom