Jump to content


Photo

PREVARA NA SOS KANALU


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
62 replies to this topic

#16 Glas RazumaN

Glas RazumaN
  • Members
  • 2,538 posts

Posted 12 July 2006 - 03:57

Nadam se da nema onih koji shvataju sos kanal za ozbiljno.

Ako ih ima, ne verujem.

Edited by Glas RazumaN, 12 July 2006 - 03:58.


#17 hrabrikiza

hrabrikiza
  • Banned
  • 162 posts

Posted 12 July 2006 - 08:05

QUOTE(8-Walker @ 12 Jul 2006, 00:08)
sta reci sem ,... 18000 poziva za 2 sata = 18000 x 60 = 1080000 din = 12700 eur  ph34r.gif


Verujem da je tačno. Pre desetak noći jedna baba na SOS-u zakuka, zovem već sat i po bez prestanka, nikakao da me uključite!

#18 hrabrikiza

hrabrikiza
  • Banned
  • 162 posts

Posted 12 July 2006 - 08:18

QUOTE(8-Walker @ 11 Jul 2006, 04:47)
jedina razlika je sto na kvizovima ostalih TV zaista mozes zaraditi pare, a sanse da te ukljuce su ti 1:250 , dok kod dragise imas sve sanse da te ukljuce ali nikakve da bilo sta pogodis. govorim iz prve ruke, apsolutno sve iole primamljivije nagrade sto ste ikada videli na SOSu u proteklih 4-5 godina niko nije dobio, jerbo ne postoje. cak i dok su delili one blanko tikete lavova od po 500 din to su radnici delili medju sobom, a posto mi je drugar radnik, ja sam uzeo preko 20ak komada  laugh.gif . ostale nagrade koje pomene tipa ves masina, letovanje, 100k 500k din kolikogodK din itd N E  P O S T O J E. dragisi ako bi ukinuli kvizove mogao bi odma da zatvori firmu, posto su mu prihodi od reklama nula. kamo lepe srece da se to desi. davno sam jos razmisljao da podnesem tuzbu protiv SOS kanala kao pojedinac zbog prevare, znam da bi sigurno dobio posto bi imao svedoke, ali on kakva je mufljara i prevarant ne bi me cudilo da se izvuce .

edit : e da sad se setih onog sranja recite halo umesto sos kanal. to je prvo krenulo kao reklama za SOS pa su zvali nasumice brojeve i naravno da se niko nije javio sa sos. onda je dragis shvatio da lako moze da zaradi pare preko svog prijatelja u telekomu i otkupio 041 111 111 ili kako vec telefon na koji bi se ljudi prijavljivali i imali "prednost" nad onima koji nisu prijavljeni da dobiju poziv od SOSa.  u pocetku su okretali normalno ljude ali od uvodjenja telefona 041 krenuli su sve emisije da snimaju pre emitovanja. onda kada im se prvi put desilo da se baka (koja naravno nije bila "prijaveljna za kviz kao i ostali koje su okretali)  javila sa SOS kanal (istog momenta biljana je spustila slusalicu [na uzasno zaprepascenje kamermana koji je to snimao] i naravno izbacila taj deo kasnije u montazi) postali su mnogo oprezniji pa su konstantno okretali telefone po redakciji i terali radnike da se javljaju, menjaju glasove i budu u fazonu auuu pa bas sam mislio da niste vi slucajno sali javih se sa halo ... itd itd ... naravno niko nije mogao da vidi koji se broj okrece pa joj je bilo lako da okrece svoje brojeve (naravno to se na sudu lako moglo dokazati koje je brojeve okretala zbog dtmf tonova wink.gif). par ljudi koje ste eventualno culi da su rekli sos i dobili neke pare su naravo dragisini poznanici/rodjaci koji su to radili za tipa 50 eura nadoknade.
malo gusim ali kad sam vec kod prijatelja/rodjaka bila je neka nagradna igra SOS i ne znam ko poklanjaju auto neki ?! naravno taj lik koji je dobio je u stvari dobio tipa 100 eur i kartu za bus kuci  laugh.gif posto je naravno bio neki rodjak dragisin, a auto kao nagrada naravo da nije ni postojao nikad.

Ako je samo četvrtina ovoga što si napisao tačno, onda neko treba stvarno da popije robiju. Nadam se da neko iz policije čita ovo.

#19 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 12 July 2006 - 08:46

QUOTE(hrabrikiza @ 12 Jul 2006, 09:18)
Ako je samo četvrtina ovoga što si napisao tačno, onda neko treba stvarno da popije robiju. Nadam se da neko iz policije čita ovo.

s_w.gif
Ma citaju, nogekako. Svako jutro, uz prvu kaficu, pregledaju sta ima na Forumu, pa krecu na pos'o.

#20 Carolostadien

Carolostadien
  • Members
  • 4,472 posts

Posted 12 July 2006 - 08:53

mene isto zanima zar je moguce da tako nesto nije kaznjivo i da je apsolutno u skladu sa svim zakonima.
mi, srecom, jos nemamo takve kvizove, ali to uopce nije stvar Srbije, Balkana i ovih nasih prostora.

naime, potpuno identicni kvizovi se vrte na nekoliko njemackih televizija, gdje bi ih zasigurno odmah pohapsili da nije legalno. neki dan sam vidio da su poceli i Slovenci.

a to sto su ljudi naivni je drugi problem i ovdje je nebitan - nije problem u nekoj babi iz Zajecara i njenoj naivnosti, nego u tome da je to klasicna pljacka. kad su vec spomenuti, "sibicare" ce na ulici policija rastjerati ako naleti na njih.

#21 hrabrikiza

hrabrikiza
  • Banned
  • 162 posts

Posted 12 July 2006 - 09:53

QUOTE(Carolostadien @ 12 Jul 2006, 08:53)
mene isto zanima zar je moguce da tako nesto nije kaznjivo i da je apsolutno u skladu sa svim zakonima.
mi, srecom, jos nemamo takve kvizove, ali to uopce nije stvar Srbije, Balkana i ovih nasih prostora.

naime, potpuno identicni kvizovi se vrte na nekoliko njemackih televizija, gdje bi ih zasigurno odmah pohapsili da nije legalno. neki dan sam vidio da su poceli i Slovenci.

a to sto su ljudi naivni je drugi problem i ovdje je nebitan - nije problem u nekoj babi iz Zajecara i njenoj naivnosti, nego u tome da je to klasicna pljacka. kad su vec spomenuti, "sibicare" ce na ulici policija rastjerati ako naleti na njih.


Jeste, sve je to počelo od Nemaca, tako da me čudi da vi u Hrvatskoj nemate već nešto slično. Razlika je u tome što Nemci isplaćuju nagrade i plaćaju porez državi, a ovi na SOS-u zaluđuju i varaju ljude. Tipičan primer njihovog pitanja je: Planina u bivšoj SFRJ, čiji se naziv završava slovom A. Ljudi izgiboše od pogađanja, jedan u režiji sa već pripremljenog spiska precrtava nazive koje su gledaoci rekli, i na kraju je UVEK u pitanju planina, grad ili nešto drugo, što niko nije spomenuo. Isti je slučaj i sa prezimenima koja počinju na primer na slovo S a završavaju se na Ć. Bila je dobra fora pre 2-3 nedelje, stavili su sliku glumca Bogdana Diklića, nagrada 500000 dinara (oko 5500 evra), uključili su SAMO JEDNOG gledaoca( izvesnog Marka, koji je garantovano njihov čovek, što policija može da proveri telefonskim listingom poziva), na samom kraju emisije i Marko je rekao BRANIMIR BRSTINA. I onda fajront, kao pravi šibicari. Na većini drugih televizija nagrade su smešne( do 100 evra) i oni ih verovatno i dodeljuju.

#22 Carolostadien

Carolostadien
  • Members
  • 4,472 posts

Posted 12 July 2006 - 10:37

da, Nijemci na kraju plate, ali opet pljackaju. imaju Sumaherovu fotku na kojoj treba naci razliku koja je super ocita i onda im emisija traje 45 minuta i javljaju se garantirano isto tipovi iz studija i jos garantiranije imaju faze od po 15-20 minuta u kojima ljudi zovu i cekaju na liniji, a nitko ne ulazi u program, itd...

#23 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 12 July 2006 - 10:52

Evo predloga...

Da sastavite pismo tj. prijavu i posaljete policiji umesto sto kukate na Forumu.

#24 Carolostadien

Carolostadien
  • Members
  • 4,472 posts

Posted 12 July 2006 - 11:05

sto bi reklo da ti na forumu ne izrazavas svoje nezadovoljstvo odredjenim pojavama ili dogadjajima, vec se automatski obracas policiji? wink.gif

#25 hrabrikiza

hrabrikiza
  • Banned
  • 162 posts

Posted 12 July 2006 - 11:11

QUOTE(zagor @ 12 Jul 2006, 10:52)
Evo predloga...

Da sastavite pismo tj. prijavu i posaljete policiji umesto sto kukate na Forumu.


Ti podcenjuješ ovih 20 hijada članova foruma. Ja i dalje očekujem hapšenje uživo!

p.s. Sada je u toku uživo šibicarenje na SOS-u. Traži se mesto u SFRJ koje u nazivu ima tri slova. I normalno niko neće pogoditi.

#26 quentin

quentin
  • Members
  • 1,110 posts

Posted 12 July 2006 - 11:38

Po nekim malim lokalnim televizijama ovdje u Bosni su jedno vrijeme prikazivali REPRIZE nekog kviza. Znači, čak se i ne potrude da nađu svoju ekipu da ih uključuju u program nego kviz odglume danas na TV Kiseljaku, onda tu kasetu sutra puste na TV Vogočća, pa prekosutra ko zna gdje, a ljudi se javljaju i javljaju. Istina, kratko je trajalo, valjda su bili provaljeni zbog kablovskih mreža, pa ljudi mogu da prate razne kanale.
Inače, ipak je sve to porez na budalu, što ne znači naravno da treba da postoji neki zakon.

#27 hrabrikiza

hrabrikiza
  • Banned
  • 162 posts

Posted 12 July 2006 - 11:45

Evo sada su šibicari završili. Mesto koje su tražili bilo je Dalj. Kada su videli da im je ostalo još jedno-dva mesta na njihovom spisku koji su precrtavali, prekinuli su emisiju kao pravi šibicari i tutanj.

#28 8-Walker

8-Walker
  • Members
  • 3,907 posts

Posted 12 July 2006 - 19:09

QUOTE(hrabrikiza @ 12 Jul 2006, 09:18)
Ako je samo četvrtina ovoga što si napisao tačno, onda neko treba stvarno da popije robiju. Nadam se da neko iz policije čita ovo.

tacno je pet cetvrtina dakle i vise od ovoga sto sam napisao

#29 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 12 July 2006 - 23:09

QUOTE(Carolostadien @ 12 Jul 2006, 12:05)
sto bi reklo da ti na forumu ne izrazavas svoje nezadovoljstvo odredjenim pojavama ili dogadjajima, vec se automatski obracas policiji? wink.gif

Pa pazi, ako je ovo sto se pise istina, zaista je besmisleno "razmenjivati iskustva" po forumima. Jedino resenje je prijava policiji...

#30 Verbatim

Verbatim
  • Members
  • 906 posts

Posted 12 July 2006 - 23:43

Umesto halo, recite pendrek smile.gif

Dragiša + Telekom.... teško da će tu policija da reaguje smile.gif

BTW. Koliko Telekom dobija od svakog poziva? Ili je u pitanju paušalno plaćanje za zakup linije? Ako je ova prva opcija, onda mislim da tu treba tražiti glavni razlog tolerisanja poplave ovakvih kvizova u Srbiji.

Edited by Verbatim, 12 July 2006 - 23:44.