Jump to content


Photo

Koje jezero je najlepše u Srbiji?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
23 replies to this topic

Poll: Koje jezero je najlepe u Srbiji? (50 member(s) have cast votes)

Koje jezero je najlepe u Srbiji?

  1. Palicko jezero (Subotica) (9 votes [18.00%])

    Percentage of vote: 18.00%

  2. Belo jezero - carska bara (Zrenjanin) (2 votes [4.00%])

    Percentage of vote: 4.00%

  3. Belocrkvena jezera (Bela crkva) (1 votes [2.00%])

    Percentage of vote: 2.00%

  4. Ledenicko jezero (Irig) (3 votes [6.00%])

    Percentage of vote: 6.00%

  5. Savsko jezero - Ada Ciganlija (Beograd - Chukarica) (4 votes [8.00%])

    Percentage of vote: 8.00%

  6. Opovska jezera (Opovo) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  7. Zvorniko jezero (Mali Zvornik) (3 votes [6.00%])

    Percentage of vote: 6.00%

  8. Peruac (Bajina Bata) (2 votes [4.00%])

    Percentage of vote: 4.00%

  9. Sandaka jezera - (Kokon brod, Sjenica, Tutin) (4 votes [8.00%])

    Percentage of vote: 8.00%

  10. Gruansko jezero (Kni) (2 votes [4.00%])

    Percentage of vote: 4.00%

  11. Srebrno jezero (Veliko Gradite) (2 votes [4.00%])

    Percentage of vote: 4.00%

  12. erdap (Golubac, Donji Milanovac) (1 votes [2.00%])

    Percentage of vote: 2.00%

  13. Borsko jezero (Bor) (5 votes [10.00%])

    Percentage of vote: 10.00%

  14. Bovansko jezero (Soko Banja) (2 votes [4.00%])

    Percentage of vote: 4.00%

  15. elije (Brus) (2 votes [4.00%])

    Percentage of vote: 4.00%

  16. Vlasinsko jezero (Surdulica) (8 votes [16.00%])

    Percentage of vote: 16.00%

Vote Guests cannot vote

#1 Lavirint Li

Lavirint Li
  • Members
  • 453 posts

Posted 05 July 2006 - 14:50

Savsko jezero na Adi Ciganliji je ubedljivo najmanje od navedenih jezera, ali je popularno jer je blizu Beograda.

Mislim da Srbija baš i nema sreće s jezerima. Ova koja su čiosta, previše su hladna jer su u planinama,
a ova koja su topla, zagađenija su.

PALIĆKO - meni je bilo fantastično pre 2 godine, ali čujem da se nešto zaprljalo, a skupo je održavati. Zbog toga što je u ravnici, temperatura mu je topla kao more na Malti.

BELO JEZERO - izgleda lepo na karti, ali je više ribnjak nego jezero. Ako neko zna kakvo je uživo nek javi.

ZVORNIČKO JEZERO i PERUĆAC na TV-u i zlgedaju super, ali nemaju peščane plaže. Ljudi sa trave i nekih sprudova skaču u vodu. Ne znam kakva je temperatura, ali pošto se nalazi na Drini ne verujem da je mnogo toplo.

GRUŽANSKO JEZERO - Nastalo je da bi se grad Kragujevac napajao vodom. Jezero je zato čisto kao suza, ali ako Kragujevčani u okolini već imaju toliko veliko jezero (13 km dužina, što znači 3 put veće od Ade) zašto se ne bi i okupali? Čuo sam da vlasti zabranjuju kupanje jer im hoće baš čistu vodu.

SREBRNO JEZERO - čisto je. Zelene boje, ali sam razočaran što uopšte nije uređeno. Jezero je dugačko čak 17 km, a uređeno je samo prvih 200-300 metara. Već posle pola kilometra ne postoje ni kafići, niti išta. Eh, što se ne nalazi kod Beograda.

ĐERDAP - je toliko veliki da je širi i od Boke Kotorske, ipak kakva li je voda? Da li je previše brza jer to je ipak samo proširen Dunav?

BORSKO - nikad bio

BOVAN - ne znam. Građani Soko Banje ga hvale.

ĆELIJE - planinsko, pa i hladnije. Čuo sam da je dobro za pecanje.

VLASINSKO - najleopše ubedljivo. Ima čak i pljutajuća ostrva. Međutim sve je džabe kad je hladno za kupanje. Nalazi se čak na 1600 metzara nadmorske visine. Ali da je toplije, svi bi došli pa bi se zagadilo.

#2 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 05 July 2006 - 15:25

Glasao za Vlasinu.
Pitam se dali se moze na nabrojenim jezerima roniti i dali imaju ronilacki klubovi u blizini. Za Vlasinu znam da nema.

#3 moler

moler
  • Members
  • 589 posts

Posted 05 July 2006 - 16:02

QUOTE(Lavirint Li @ 5 Jul 2006, 16:50)
Mislim da Srbija baš i nema sreće s jezerima. Ova koja su čiosta, previše su hladna jer su u planinama,
a ova koja su topla, zagađenija su.


Hmm, je li izvlacis mozda neki zakljucak iz gore navedenih cinjenica??

I drugo, zasto bi mogucnost da u nekom jezeru ljudi mogu da se kupaju bila najvaznija!?

#4 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 05 July 2006 - 16:15

od navedenih bila sam samo na paliću, belocrkvanskim i na adi - pa ću morati da se uzdržim od glasanja
perućac mi je poznat po vestima o leševima kosovskih albanaca i tonama đubreta. kako ljudi uopšte ikada više mogu tamo da se kupaju, sa ili bez peščane plaže?

#5 kingmaker

kingmaker
  • Members
  • 4,535 posts

Posted 05 July 2006 - 16:18

ja za belocrkvena jezera
kod bele crkve

#6 gemini

gemini
  • Members
  • 2,701 posts

Posted 05 July 2006 - 20:15

Palićko je najsređenije.

#7 pobednik

pobednik
  • Banned
  • 1,403 posts

Posted 05 July 2006 - 22:15

Najlepse je Sjenicko jezero. Nezagadjena priroda, cista voda, malo turista koji bi prljali sredinu. Nema uredejne plaze ali to nije najbitnije

#8 Bata.Ilich

Bata.Ilich
  • Members
  • 5,646 posts

Posted 05 July 2006 - 23:41

Marinkova bara!

#9 Ledolomac

Ledolomac
  • Members
  • 379 posts

Posted 06 July 2006 - 01:04

Još jedan glas za Sjeničko jezero.
To je ono gde su meandri Uvca, Beloglavi supovi, i još neke lepe stvari.

#10 Rostokovsky

Rostokovsky
  • Members
  • 3,260 posts

Posted 06 July 2006 - 01:19

QUOTE(Lavirint Li @ 5 Jul 2006, 09:50)
SREBRNO JEZERO - čisto je. Zelene boje, ali sam razočaran što uopšte nije uređeno. Jezero je dugačko čak 17 km, a uređeno je samo prvih 200-300 metara. Već posle pola kilometra ne postoje ni kafići, niti išta. Eh, što se ne nalazi kod Beograda.



uzas.
jebo takvo jezero bez kafica, blodzobusa i meckara da malo turiraju ispred

#11 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 06 July 2006 - 07:11

Bara Venecija.

#12 stajs

stajs
  • Members
  • 93 posts

Posted 06 July 2006 - 08:49

QUOTE(Lavirint Li @ 5 Jul 2006, 15:50)
SREBRNO JEZERO - čisto je. Zelene boje, ali sam razočaran što uopšte nije uređeno. Jezero je dugačko čak 17 km, a uređeno je samo prvih 200-300 metara. Već posle pola kilometra ne postoje ni kafići, niti išta. Eh, što se ne nalazi kod Beograda.



SREBRNO jezero ZELENE boje ?!
eh svasta...

Bio sam tamo i video da ima OK privatnih smestaja sa zaista jako lepim vrtovima o kojima se vodi racuna ali samo jezero i neposredna okolina bi morali da budu mnogo bolje uredjeni i cistiji. Nesto tamo ocigledno nije u redu.

#13 Paris-Texas

Paris-Texas
  • Members
  • 244 posts

Posted 06 July 2006 - 13:28

Glasao sam za Zvorničko ali ne kod Malog Zvornika već 20-30 km uzvodno kod sela Crnča i Velika Reka. Boja jezera je modro zelene boje. Trenutna temperatura vode je oko 17-18 stepeni ali se u toku leta penje do 23 stepena. Jezero je i u tom gornjem delu duboko i plovno za camce, glisere i skutere. Izuzetno je cisto te je bogato svim vrstama ribe, cak i salmonidima. Ne postoje uredjene plaže i kampovi, ali niko nece praviti problem ako se šator postavi bilo gde uz obalu.
Perućac je takodje jako lepo jezero, bogato ribom sa odličnim kvalitetom vode. Temperatura vode je slična kao i u gornjem delu zvorničkog jezera. Perućac ima veliku tragediju jer je zaprljan hiljadama plastičnih boca.

#14 Lavirint Li

Lavirint Li
  • Members
  • 453 posts

Posted 10 July 2006 - 02:05

Svako ima svoj kriterijum.
Po meni je glavna svrha jezera tokom leta da se možeš okupati.

Kao vikend provod.
Ako se neko zadovoljava samo pecanjem, njegova je stvar.
Za mene pecanje i pogled nisu dovoljni.

Kad sam posetio Srebrno jezero, ono jeste bilo zelene boje, verovatno zbog mnogo trave, koja je u njemu. Sve to ipak govori da je čisto.
Doduše i nebo je tog dana bilo nekako žućkastoi netipično, pa mi je možda pokvaren utisak.

#15 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 10 July 2006 - 09:40

to, to. koje je jezero najprivlacnije za izlet i odlazak da se okupa za neki vikend?
...na zalost ja sam od ovih gore videla samo adu rolleyes.gif