Jump to content


Photo

Petar Lukovic u Pescaniku


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
40 replies to this topic

#1 Amarilla

Amarilla
  • Members
  • 41 posts

Posted 02 July 2006 - 00:28

Dakle, sjajna partija pred "letnju semu".Ne znam kako cu preziveti bez emisija. Ukocila mi se vilica od smeha posle Petra Lukovica, i pored svih uzasa koje je tako slikovito opisao, coveku ne preostaje nista drugo nego da crkne od smeha......Fenomenalan je. Bude mi malo lakse..."Pa ima li kraja ovome? Ima li kraja?!"...

#2 marija_s

marija_s
  • Members
  • 32 posts

Posted 02 July 2006 - 01:08

ok je je on lik, tj ono sto prica, ali me malo smaraju vulgarne reci koje koristi yucky.gif to mi je nekako radikalski, ali "prihvatljivo" , jer dolazi od demokrate...
Smesno mi je bilo kad je poludeo na nekoj tribini zbog nekog lika iz USA ambasade laugh.gif i ono oko EPS majica laugh.gif

Edited by marija_s, 02 July 2006 - 01:10.


#3 MP40

MP40
  • Members
  • 1,075 posts

Posted 02 July 2006 - 01:43

Ja sam isto poginuo kod majica! Dan ranije sam gledao taj isti prilog i isto to siktao! Na iste highlightse sam pizdeo!! Slusao sam snimak pescanika na plejeru u busu i smejao se "sam sa sobom". Dobra je bila i Nadezda (pogotovo u odbrani titoizma)...

#4 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 02 July 2006 - 02:10

QUOTE(MP40 @ 2 Jul 2006, 02:43)
Ja sam isto poginuo kod majica! Dan ranije sam gledao taj isti prilog i isto to siktao! Na iste highlightse sam pizdeo!! Slusao sam snimak pescanika na plejeru u busu i smejao se "sam sa sobom". Dobra je bila i Nadezda (pogotovo u odbrani titoizma)...

Majice su bile sjajne, a i kritika "demokrata" u skupstini koji svi onako lepo srpski uzivaju u lenstvovanju. Odbrana titoizma od strane gdje Nadezde je doduse bila prilicno debilna, jer se svodila na onaj ad hominem argument: ko si ti da nesto pricas, jer eto bas ti si duznik titoizma... Obaska sto je nemoralna (jel to onda znaci da svi koji su zavrsili skolu recimo u Nemackoj za vreme nacizma treba da posle 1945. izvrse kolektivno samoubistvo ili da velicaju nacizam?), takva tvrdnja je bezobrazna i prema ljudima koji nisu nikakvi duznici, vec koje je doticni diktatorski rezim ili otvoreno proganjao (Borislav Pekic, Voki Kostic, Vesna Pesic) ili u najmanju ruku im zatvarao sve perspektive napredovanja u struci/sluzbi ako nisu imali moronske partijske knjizice.

Setih se jos boljeg primera: zamislite da neko u SAD dodje bilo kad u poslednjih 150 godina bilo kom belom borcu za gradjanska prava i ravnopravnost i kaze mu: hej, kako te nije sramota da to pricas, kad si ti i tvoji preci stekli sve sto ste imali od ropstva? Pa da nije bilo ropstva, znas kad bi ti dosao sa sela i zavrsio fakultet, pogledaj se u ogledalo, itd. isl. Mislim da je ocevidno da bi svako sa tom vrstom argumentacije za ropstvo bio u najmanju ruku ismejan i ne bi bio shvacen ozbiljno narednih bar nekoliko decenija - a kod nas to tako lako prolazi, i jos se ljudi pale na to.

Edited by Schrodinger, 02 July 2006 - 02:11.


#5 Chiorny

Chiorny
  • Members
  • 21 posts

Posted 02 July 2006 - 02:40

Slusajuci Petra Lukovica u Pescaniku i ostale emisije B92 politicke sadrzine ja i dalje stojim iza one pesme Balaseviceve : PUTUJ EVROPO NEMOJ CEKATI NA NAS. Pa oni su stvarno ludji nego Srbija, toliko ulazu truda oko nas da nas prime Srbiju u tu EU zajednicu da to nije normalno. Svi znaju da je Kosovo resen problem i ljudi ajde evo da vam izadjemo u susret da vam damo neke olaksice ka ulasku u EU posto ce te uskoro saznati losu vest a to je da Kosovo ce biti samostalno pa da vam malo ublazimo rane - nude nam neku kobajagi trampu - mislim nije to nika trampa nego ajde da neboli toliko eto tako izgleda , a nasi ministri odmah necemo mi dati kosovo to je sveta Srpska zemlja. Ja bi bio sretan kad bi ista Srbija dobila od te njihove pomoci koja bi trebala kao da nam ublazi muke i jade zbog Kosova . Nazalost ima i to da procerdamo i izgubimo i posle i dalje ce da traze onog nesretnog Mladica Karadica i jos ko zna koga i da bude stap i sargarepa - a sad ce biti kolac od 10m i sargarepa. Nas ministar Vuk D. ide moli obecava evo sad ce ispuniti i ovu prepreko daj te jos malo vremena ipak se oporavljaju od post Milosevicevog rezima , onaj jadni Labus covek imao veze u svetu i u EU i doslo mu preko glave obmanjujuci one ljude i EU i svetu da evo danas ce ispuniti i tu prepreku , sta ce digo covek ruke nece da izgubi prijatelje jednostavno im kazao taj narod nije jos zreo da shvati svoje poteze i posledice koje proilaze iz poteza - moro da da ostavku . Mislim stvarno svaki put kad odem u SRJ , pa SCG , pa evo sad u Srbiju nedo bog da dodjem u drzavu Zvezdara recimo . Svaki put sve manje i bednije . Pa onim Turcima je receno da ce poceti nekakve pod pregovore pripreme bre za kao ulazak u EU od tog nema nista ko sto bi Avganistan usao u EU tako ce i Turci , i oni ljudi znaju da im je receno da ce pregovori trajati oko 20godina al da im vec sad negarantuju da ce uspesno da budu zavrseni i oni sa njihovom radikalnom kulturom ipak kako tako idu koracaju mic po mic ka toj EU odricuci se svega svoga od pre sto je kod njih OK mozda al u EU nije , a Srbija e brale ona razmislja ko da ce EU da udje u Srbiju a ne Srbija u EU. Pa bilo mi je smesno kad sam cuo raspravu i svadju u parlamentu skupstini kako je vec zovu kad su NATO trupe trebale da predju valjda iz BH na Kosovo al treba im parce puta koji vodi kroz Srbiju , i odmah pobuna , okupacija je to sta oni misle a do jucer su im se u dupe ulizivali i pitali ih " A sta mi sve trebamo da ispun imo da bi bili u vasem sastavu ' ? Mislim stvarno to nema nigde , i onaj covek lepo kaze citat: Ja cu pre da nosim majicu Elektro Privrede Srbije nego sto cu da verujem da ce kosovo biti i ostati deo Srbije . Ja sam Srbin ali ja razumem da su Srbi pre izvojevali Kosovo na politickom dvoboju i tad im je Kosovo uracunato zajedno sa Makedonijom u onu staru Srbiju i to je tada bila cinjenica a zasto je sad tesko prihvatiti novu cinjenicu d aje isto to Kosovo izgubito? Ipak mislim da Srbi sa Kosova ako zele ikakav opstanak znam da zvuci surovo i ludo ali ipak mislim da treba da uce na pouke iz RS Krajne , Slavonije , Korduna , RS , da se okrenu tim institucijama iz tih krajeva a ne da traze pomoc od Srbije jer kome je Srbija pomogla u zadnjih 15godina taj je zavrsio konc izbeglickom logoru kojih je sirom Srbije i dalje u funkciji nazalost .

Sticem utisak da je Srbija jedna vrsta kancerogenog oboljenja u kome 90% celija je vec zarazeno i crpi svu moc i snagu otrova kako bi savladalo i obuhvatilo celo telo a kad obuhvati celo telo onda ce samo nestati od sebe .

Mozda za buduce narastaje sveta , komsiluka bi bil odobro stakleni zid dici uz duz granice Srbije pa onako kad podju turisti iz EU i sveta da obilaze ek YU repblike i komade nekadasnjih komunistickih drzava sa balkana - istocne evrope itd da prodju pored Srbije da vidi sta znaci biti pohlepan - proklet i i dokle pohlepnost moze da dovede coveka - jednu drzavu - do samounistenja .

Tolko se radujem svaki put kad odem u tu Srbiju al kad dodjem tamo imam sta da i vidim .Oni toliko vole da gledaju na sminkeraj kako ce im izgledati drzava kad dodje neki stranac u njoj a sto je drzava trula iznutra ma ajde koga to briga stranac to nevidi , nas covek samo trpi i cuti .

#6 Chiorny

Chiorny
  • Members
  • 21 posts

Posted 02 July 2006 - 03:03

Zaboravio sam samo da dodam da kad je covek bolestan od raka i na MRI mu ustanove da je 2/3 tela zarazeno . Doktor naravno postavi diagnozu i plan sanacije bolesti ali doktor nemoze da izleci 1/3 bolesti i da kaze OK je sada ti si izlecen mozes ici kuci one 2/3 zdravog tela ce sigurno da nagovore 1/3 loseg tela da predju u zdravo .
I dobro je Vuk D. govorio u insitucijama drzave Srbije trenutno su svi Titovi, Milosevicevi ljudi i nemoze takva drzava da ide dalje kad je vode oni koji su je doveli dovde .

Sjasi Kurta da uzjase Murta jednom recju !

#7 dejanvuj

dejanvuj
  • Members
  • 50 posts

Posted 02 July 2006 - 12:47

Za Mod-a:
Da li mozes da okacis ovonedeljnu i proslonedeljnu emisiju u mp3 formatu, zelim da ih imam i da ih pustam ljudima koji to ne slusaju ... biggrin.gif (a i ja nisam stigao slusati, stigao sam samo juce na Peru)

Hvala unapred.

ps:pisem ovde jer necu da otvaram novi topic.

#8 MP40

MP40
  • Members
  • 1,075 posts

Posted 02 July 2006 - 13:35

Nisam bas Mod (panker sam) ali evo:



Nadezda je rekla kako su joj najjaci likovi koji su bili najveci streberi titoizma (znali su marksizam i unatraske!) a sada su najveci antikomunisti i sve im je bolje od komunizma (i ljotic i nedic su sad OK)... Kao da samo sto se nije desila nova komunisticka revolucija pa se oni ubise od sprecavanja.

#9 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 02 July 2006 - 13:47

QUOTE(MP40 @ 2 Jul 2006, 14:35)
Nadezda je rekla kako su joj najjaci likovi koji su bili najveci streberi titoizma (znali su marksizam i unatraske!) a sada su najveci antikomunisti i sve im je bolje od komunizma (i ljotic i nedic su sad OK)... Kao da samo sto se nije desila nova komunisticka revolucija pa se oni ubise od sprecavanja.

Pa dobro, ali to onda tako preformulisano nikako ne moze biti odbrana titoizma, kako si napisao u prethodnom postu. To moze biti samo neko uravnotezavanje zala koja svejedno ostaju zla.

#10 Anne Gwish

Anne Gwish
  • Members
  • 612 posts

Posted 02 July 2006 - 14:23

QUOTE(MP40)
Dobra je bila i Nadezda (pogotovo u odbrani titoizma)...


QUOTE(Schrodinger)
Odbrana titoizma od strane gdje Nadezde je doduse bila prilicno debilna...


QUOTE(MP40)
Nadezda je rekla kako su joj najjaci likovi koji su bili najveci streberi titoizma (znali su marksizam i unatraske!)...


blink.gif

Dobro ljudi jeste li vi uopšte slušali emisiju?
Ništa od navedenog nije rekla Nadežda Milenković već njena prijateljica (najavljena kao) Biki (klinički psiholog, koju je N.M. često pominjala u svojoj kolumni u Vremenu) a koja je bila prisutna tokom razgovora pa se povremeno ubacivala sa svojim komentarima.
+ što ja uopšte nisam stekla utisak da dotična gospođa imala za cilj da brani ili opravdava komuniste, već da kaže da su oni koji danas najviše pljuju po komunizmu, ustvari najobičniji licemeri, te da će već sutra bez problema pljuvati po bilo čemu i bilo kome drugom.

Edited by andrea, 02 July 2006 - 14:27.


#11 noisedestruction

noisedestruction
  • Members
  • 687 posts

Posted 02 July 2006 - 14:30

QUOTE(andrea @ 2 Jul 2006, 15:23)
blink.gif

Dobro ljudi jeste li vi uopšte slušali emisiju?



Neki slusaju ali izgleda ne slusaju....gde je Penzionerka da im prevede.... rolleyes.gif

#12 MP40

MP40
  • Members
  • 1,075 posts

Posted 02 July 2006 - 16:16

Ja sam je slusao i to na sluske pa opet mi je bilo tesko da provalim sta prica Nadezda a sta Biki. ... Mada mislim da je to o komunizmu bila Nadezda. Nije ni bitno mnogo

#13 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 02 July 2006 - 16:22

hebiga, tesko je odbraniti se od branilaca od komunizma, pa ne vredi ni nekima tumaciti tamo nesto sto prica Nadezda, Biki ili ko vec.

Inace za Peru, svaka cast! Mislio sam da sam samo ja lud jer se ljutim na idiotske EU birokrate

#14 Anne Gwish

Anne Gwish
  • Members
  • 612 posts

Posted 02 July 2006 - 16:24

QUOTE(MP40 @ 2 Jul 2006, 17:16)
Ja sam je slusao i to na sluske pa opet mi je bilo tesko da provalim sta prica Nadezda a sta Biki. ... Mada mislim da je to o komunizmu bila Nadezda. Nije ni bitno mnogo

Istina, imaju dosta sličnu boju glasa, ali uveravam te da je o komunizmu pričala drugarica Biki, zapravo samo je o tome i pričala. Nadežda je pričala o brendiranju Srbije, o crkvi kao o začetniku marketinga, pominjala je panične reakcije pojedinih političara na pomen imena Đinđić...

Sad, možda sve to i nije bitno, možda N. i B. imaju iste/slične stavove, ko će ga znati...

Edited by andrea, 02 July 2006 - 16:24.


#15 CallCenter

CallCenter
  • Members
  • 1,892 posts

Posted 02 July 2006 - 18:25

QUOTE(noisedestruction @ 2 Jul 2006, 15:30)
gde je Penzionerka da im prevede.... rolleyes.gif


Hodaš po tankom ledu... wicked.gif

edit _ @ andrea:

u pravu si, o komunizmu nije govorila Nadežda M.


Btw, ako nego iskopa fotku haljine na pijane žirafe, molio bih da bude ljubazan i okači je na forum.

Iskopao.

Edited by CallCenter, 02 July 2006 - 18:31.