Jump to content


Photo

Cool majce


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
105 replies to this topic

#31 MaRkOMaN

MaRkOMaN
  • Members
  • 2,021 posts

Posted 21 June 2006 - 19:07

bas mi je drago da vam se svidjaju, ali, postoji tu jedno - ali.. more about ali in few hrs.

#32 BGhost

BGhost
  • Banned
  • 1,978 posts

Posted 21 June 2006 - 19:17

QUOTE(Leia @ 21 Jun 2006, 18:14)
dok su custo barcelona koje su em serijski proizvod em po kvalitetu materijala da se ne lazemo bofl, cepaju za 100e  ph34r.gif


Aj stvarno da se ne lazemo, Custo majice koje sam video su izvanrednog kvaliteta.

QUOTE(lancia @ 21 Jun 2006, 18:35)
Kanarinci nemaju veze sa katalonskim separatistima  tongue.gif

U tih sto evrica ulaze troskovi odrzavanja skupih lokala sirom planete.


Izgleda da cene variraju, u Parizu jesu jezivo skupe, ali drugarica tvrdi da su u Barseloni mnogo jeftinije.

#33 lancia

lancia
  • Members
  • 3,110 posts

Posted 21 June 2006 - 19:43

QUOTE(BGhost @ 21 Jun 2006, 20:17)
Aj stvarno da se ne lazemo, Custo majice koje sam video su izvanrednog kvaliteta.

Dal si ti pipnuo taj "kvalitet" ili si ga samo video? Odokativno, sjajno izgleda (ne bas sve) ali je materijal tvrd i "lomljiv" i takodje vrlo neprijatan za telo.
Lancia nikad ne laze smile.gif ponekad samo precuti.
QUOTE(BGhost @ 21 Jun 2006, 20:17)
Izgleda da cene variraju, u Parizu jesu jezivo skupe, ali drugarica tvrdi da su u Barseloni mnogo jeftinije.

Gledaj ja ne znam cene po gradovima, recimo na Kanarima njihove majice idu preko 80 evra, duksevi oko 120. U Madridu, slicno. Za parce fino dizajnirane lose tkanine, previse.

#34 BGhost

BGhost
  • Banned
  • 1,978 posts

Posted 21 June 2006 - 20:22

QUOTE(lancia @ 21 Jun 2006, 20:43)
Dal si ti pipnuo taj "kvalitet" ili si ga samo video? Odokativno, sjajno izgleda (ne bas sve) ali je materijal tvrd i "lomljiv" i takodje vrlo neprijatan za telo.
Lancia nikad ne laze  smile.gif  ponekad samo precuti.

Drugarica je kupila decku dve majice, pa sam ih probao. Odlican kvalitet, tanak pamuk koji lepo pada. U Parizu sam ih video u Lafajetu, ali nisam imao hrabrosti da pitam za cenu :-)

QUOTE(lancia @ 21 Jun 2006, 20:43)
Gledaj ja ne znam cene po gradovima, recimo na Kanarima njihove majice idu preko 80 evra, duksevi oko 120. U Madridu, slicno. Za parce fino dizajnirane lose tkanine, previse.

Sta znam, mozda me je drugarica slagala jer joj je bilo neprijatno da mi kaze pravu cenu. Ionako taj sarenis nije moj fazon :grozdje kiselo:

U medjuvremenu sam prosetao kroz sajt i video da novi modeli majica kostaju i preko 100$. Uz to, pojedine majice imaju u sastavu odredjeni procenat vestackih materijala, sto je za mene veliki no-no. Opet, one majice koje sam probao su bile vrlo kvalitetne, izgleda da zavisi od modela do modela.

#35 MaRkOMaN

MaRkOMaN
  • Members
  • 2,021 posts

Posted 22 June 2006 - 13:46

one BIG BUT je, jednom recju, srbija. koliko god rucno iscrtane majice bile dobre-kvalitetne u smislu materijala, lepe u smislu dizajna, jeftine u smislu cene, ovakav lep-n-korisan posao je, u ovakvoj zemlji, doomed. narod nema para da priusti 'vaku majicu, nebitno dal' je kupuje on ili off-line. /tacka/

Spoiler! --Click here to view--


za ovo je potrebno trziste koje /podjednako ili ne/ vrednuje kvalitet, a ima novca da ga plati. svakako vise od, 900 dindzi. vise i od, 1700. ne zato sto foreigner ima para, a srbin nema, nego zato sto majice vrede. nisu za, ofinger. i nisu za, srbiju.

primera radi, prosle godine je nas sestoro mesec dana provelo u grckoj. troskove svih su pokrile upravo te majice. troje crta par sati, drugo troje izadje na monastiraki, okaci zicu, prostre i.. za sat ipo proda sve, ni za 10, ni za 20, nego za- trijes', ojra. super-truper majice i za, 40- otkinu ljudi s vremena na vreme pa te caste po 5-10 evra, insistiraju da uzmes. cak i fuserica od majice ode bez problema. na kraju ti bude drago sto u matici ne ide, jer dodjes s gomilom neprodatih majica na mesto, pravo.. brojcane komparacije radi, nek bude da imas cistih 20 evra, iako imas, bar jos 5 vise: 5 majica dnevno ili 150 mesecno, 170 evra /ovde/ ili 3000 /tamo/, za istu stvar, al druge, ljude. /ok, seces to barem sa 3, jer ne radis punom parom, na odmoru si, nije cilj da se vratis pun para u srbiju, cilj je da radis & zaradis onoliko koliko treba, da imas dovoljno slobodnog vremena da spiskas sve to, do poslednjeg evra + juris dobru lokaciju + cuvas se / bezis od pandura, zajedno sa pakistancima koji prodaju cvikere i afrikancima s torbama 'za dame' etc./

jasno je da je trziste srbije-smrt pa bi korak prvi bio prevod sajta na engleski uz postavljanje sistema za net naplatu i slanje majica, postom. problem je cekic, nije fora da neko predugo ceka da mu stigne majica odavde.. tek nije fora da mu ne stigne, iz varijante, lost in a box. u medjuvremenu, on/ona platio i sta-veruje mi na rec da cu mu poslati-sa postarinom, nije zanemarljiva lova za ocekivati unconditional trust. a tu je i standardni problem kupovine odece preko neta - ne mozes da, probas. ok, imas size, al ne znas kako- stoji. nit vidis, uzivo. a fora je i da opipas, jer je kontur pasta tj. reljefnost odlicna, finta.

korak, drugi - butik, knizara, video klub, svejedno sta, sve dok /duhom mladi/ ljudi cirkulisu, ljudi cije oko vidi isto sto i oko, srba, al oko koje vidi malo vise love, kad se lati novcanika - tamo neki beopolis u polisu sa vise ljudi koji vode lagodniji zivot. slanje veceg broja majica posredniku i primanje vece kolicine love, nazad, uz komisionu prodaju majica in between pruza sve ono sto step 1 ne /instant shirt access, without any too short too small mess, pre nego sto, das pare/. da se razumemo, korak savrseni bi bio korak drugi, uz to da majice na licu mesta prodajemo, mi. ne zato sto je problem sklopiti biznis dil s nekim, jer nije /naprotiv, sklopio bih ga, odma/, nego zato sto u ocima autora postoji jos nesto osim, love. postoji emocija koja stoji iza svake od ovih majica, prica koja moze da se ispirica, na tekstilu odnosno, na ulici, galeriji, autobusu, ma-svuda gde naletis na onog ko majicu-kupuje, sebi ili dragoj osobi.. a da bi naleteo, moras da, odletis, a to je barem uvek dobar izbor, jer putovanje vredi neogranicenu kolicinu utrosenog vremena & para - lepo, u kombinaciji sa korisnim tj. prodajom sopstvenog dela i uzivanje u komunikaciji sa nepoznatim ljudima kojima se to delo, svidja. ali sta? pa nista.. viza.

#36 Leia

Leia
  • Members
  • 3,733 posts

Posted 22 June 2006 - 15:47

potpuno mi je jasno (a i poznato) sve to o cemu pricas, i ja bih ti isto rekla da se uopste ne bakces sa prodajom u bg. ljudi kojima bi se to sto radite svidelo nemaju love, a i greota je da onakve stvari dajete u bescenje.
problem sa vizom, pa kako ste je dobili prosle godine?
samo bez malodusnosti i punom parom napred, ako vec imate neki sistem koji funkcionise lepo i ove godine u grcku i da vas vidi bog. jos u bg mozete da napravite onoliko koliko mislite da moze da se proda, a tamo fino samo to sto kazes izadjete na straftu i radite posao.
i jedna primedba za sajt, malo je neprakticna ona opcija da kad kliknes na jednu majicu da uvecas, pa se vratis na glavni meni, moras opet da cekas da prodefiluju sve prethodne da bi kliknuo na sledecu.
eto tako, pa srecno, javljaj kako ide wink.gif

#37 dddejan

dddejan
  • Members
  • 1,413 posts

Posted 23 June 2006 - 03:04

QUOTE(MaRkOMaN @ 21 Jun 2006, 07:45)

super sve to, al nijedna nije muska sad.gif
po obicaju, treba crci i naci cool musku majcu

#38 MaRkOMaN

MaRkOMaN
  • Members
  • 2,021 posts

Posted 23 June 2006 - 09:57

QUOTE(dddejan @ 23 Jun 2006, 04:04)
super sve to, al nijedna nije muska  sad.gif
muska majica bi, zbog vece povrsine /vise boje, truda/ + u osnovi vise cene, na kraju, morala biti skuplja.. obzirom da i ove idu slabo, muska bi tek bila wrong move.. other than that, theres no reason for them not to be made.. ako hoces, mozes pitati lenu lovich da ti iscrta neku za cifru koju se dogovorite, pa ako se dogovorite..

leia, zbrzah na kraju, jer sam se toliko raspisao da sam hteo da udarim post, sto pre- viza mu dodje odlazak u inostranstvo rather than viza itself.. neko ko hoce da se bavi ovim 12 meseci u godini mora isto toliko ili vrlo blizu toga biti out of serbia, u protivnom, ne radi. cak i da bude to - ovde crtas neko vreme tamo negde prodajes, neko drugo, to drugo vreme je, u kontekstu nasih zivota, nedovoljno da bi mogli ovim da se bavimo, full time.. zato je varijanta s posrednikom za prodaju, realnija. evo, open call for intermediary/agent. a primedba za sajt je, na mestu - nacin na koji funkcionise 'mrdajuci' html tag /marquee/ ti to ne omogucava, a lazy me didn't find time to change it to something with extended level of functionality /tipa, flash/ - thanks, undoubtedly.

#39 Leia

Leia
  • Members
  • 3,733 posts

Posted 23 June 2006 - 10:46

jedna ideja moze biti da tamo gde ste vec prodavali u grckoj napravite deal sa nekom od radnji, posto vec poznajete 'teren'... mada kao sto pretpostavljas i posrednik bi se ugradio, po mom iskustvu ide i do dupliranja tvoje cene sad.gif
mada i to je bolje nego ne prodati nista, jelte, al sta ja znam...
ionako se takve stvari najbolje i prodaju preko leta i dok ima turista, pa je mozda jos i najbolje da preko godine crtate a onda zapalite na tih nekoliko meseci koliko traje sezona...
samo nemojte odustajati, bilo bi steta smile.gif

i by the way znam ja jos uvek srpski, nema potrebe da engliziras pola posta tongue.gif

#40 Hella

Hella
  • Sleepers
  • 6,199 posts

Posted 23 June 2006 - 12:28

QUOTE(dedazec @ 15 Jun 2006, 17:21)
imash po knjizarama artiju za preslikavanje, tzv. "preslikach", transparentni ili beli, cena oko 100 din, otshtampash na shtampachu u boji shta ocesh, izrezesh, nalepish, prepeglash i to je to.

Је л` то ради пос`о ако штампаш на обичном ласерском штампачу?

#41 Leia

Leia
  • Members
  • 3,733 posts

Posted 23 June 2006 - 15:08

QUOTE(Hella @ 23 Jun 2006, 13:28)
Је л` то ради пос`о ако штампаш на обичном ласерском штампачу?


yes smile.gif
samo ove rukotvorine umeju i da se raspadnu i oljuste posle prvog pranja u ves masini. a i kvalitet stampe je onako kao mushema, tako da je bolje stampati neki manji desen.

#42 redridinghood

redridinghood
  • Members
  • 570 posts

Posted 23 June 2006 - 20:51

QUOTE(Hella @ 20 Jun 2006, 02:59)
Драго друштво, пошто је сад већ дебело касно да едитујете постове, молио бих вас да поново одете на овај пост, и прочитате бела слова. tongue.gif

Хвала вам што сте се одазвали позиву, намера ми је била да проверим колико можеш да префарбаш људе само ако се позовеш на релевантан извор. cool.gif

Захваљујем се на сарадњи.
Можете да погладите уши.
biggrin.gif

Леји, због њушења трика, поклањам Клајнов речник с посветом, имам један вишка. rolleyes.gif

А Црвенкапица, због провере речника, носи златну медаљу кући. heart.gif


Ahahahahahaha laaadnooooo roflmao.gif ......ofkors prihvatam medalju! s_d.gif

#43 Conchita Martinez

Conchita Martinez
  • Members
  • 3,290 posts

Posted 24 June 2006 - 12:37

skoro sam videla lika nosi majicu JA VOLIM SVOJU TASTU...

#44 Leia

Leia
  • Members
  • 3,733 posts

Posted 25 June 2006 - 12:31

QUOTE(sara_va @ 24 Jun 2006, 13:37)
skoro sam videla lika nosi majicu JA VOLIM SVOJU TASTU...


to je garant bio Pera Zdera laugh.gif

ne ide mi pronalazenje inkriminisanih linkova tako dobro kao hellishi, molim za asistenciju ako naidje (negde na vocapu valjda)

#45 arrgh

arrgh
  • Members
  • 496 posts

Posted 27 June 2006 - 14:18

Evo nekih predloga...

s_d.gif

Attached Files