Jump to content

Photo

Instituto Cervantes

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
2 replies to this topic

#1 mfmilan

mfmilan
  • Members
  • 6,795 posts

Posted 07 June 2006 - 00:19

Dakle, Cervantes organizuje letnje kurseve, vise o tome mozete procitati ovde.

Ono sto mene interesuje je sledece: da li je neko isao tamo na kurseve, kako to izgleda, da li je dobro, cuo sam neke price o laksem dobijanju viza/zaposlenja u Spaniji, itd itd.. ?

#2 mfmilan

mfmilan
  • Members
  • 6,795 posts

Posted 10 June 2006 - 20:54

Niko ?!?!?! ohmy.gif

#3 frenchy

frenchy
  • Members
  • 1 posts

Posted 10 June 2006 - 21:47

caos
ne znam da li ti ovo sto sledi moze pomoci obzirom da sam ja isla na kurs u instituto cervantes u Francuskoj, ali pretpostvljam da ima dodirnih tacaka
naime, meni se jako svidelo; isla sma na intenzivni letnji tecaj, cetiri nedelje, svaki radnim danom od 9-12(sa pauzom od nekih 15 minuta), dve nedelje za pocetni (A1a), dve nedelje za A1b; nismo ilali knjigu, nego nam je profesor donosio fotokopije svaki dan sa lekcijama i vezbanjima, takodje se radilo i sa audio-video materijalom; grupa je bila mala, za a1a bilo nas je 6, a za a1b sedmoro; raspon godina od 15-60-ak, ali jako fina atmosfera, lep kontakt sa ljudima; profesori su bili jako dobri, umeli su lepo da animirau cas, da te nateraju da pricas, da ti bude prijatno da se izrazavas na jeziku koji tek pocinjes da ucis;trude se da sve bude na spanskom, i videces uopste nije nerazumljivo(mislim da sa tolikim serijama kod nas svi znaju bar nesto spanskog, a ko je ucio latinski ili neki drugi romanski zna i malo vise), ali akobas zapne objasnjavali su na "lokalnom"(francuskom, ovde)
sve u svemu, znaci, moje iskustvo je vise nego pozitivno, da mogu(materijalno, isla bih i ovog leta na A2
e da zaboravih, ne znam dal to ima u beogtradu, polaznici kursa imaju bespaltno clanstvo za biblioteku centra tokom 6 mesecei, a biblioteka im je stvrano odlicna, imaju sva najnovija izdanja iz beletristike, fikciju adaptiranu za ucenje jezika(po nivoima), knjige o slikarstvu, filmu etc; takodje imaju i videoteku sa kasetama i dvd-ovima, kao i audioteku
nisma bila nikad u cervantesu u beogradu, ali eto nadama se da nude iste uslove i nama kao i francuzima
nadama se da ti je ovo bar malo pomoglo u odluci
sto se tice zaposlenja, viza, zaista ne znam
pozdrav
m.