Jump to content


Photo

Komercijalno zagadjenje


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
5 replies to this topic

#1 asteriks

asteriks
  • Sleepers
  • 39 posts

Posted 30 May 2006 - 13:30

Osim izduvnim gasovima, nase ulice, nasi postanski sanducici, televeizja, sve je to sve vise zahadjeno novim oblikom zagadjenja - reklamama. Dok Nivea bilbordi nekaznjeno nabijaju komplekse zenama zbog celulita, dok se deca kondicioniraju da bi kupili nove masine za igranje, vecina nas, kao mirna stoka prolazi pored ovog izvora zagadjenja.

Traze od nas da svi budemo lepi, seksi, pozeljni, ambiciozni, mladi samostalni i slobodni.

Sta je sa onima koji nisu infantilni, koji nisu iskompleksirani, kojima ambiciozni nisu isprali mozak.

Nije li vreeme da se pobunimo i oscistimo javni prostor od ovog smeca.

#2 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 30 May 2006 - 15:23

Ala su to grdne muke
Tako gledat u jabuke!
Jabuke su tako blizu,
Samo usta da zagrizu.
A lepe su, rumene su,
Samo ruke da su duže -
Kad bi mogle da se pruže!
Ali da je trska kaka,
Il' udica i pecaljka,
Ili vetar da nasrlja,
Pa da koju dokotrlja.
Ala su to grdne muke
Tako gledat u jabuke!

#3 ucn24

ucn24
  • Members
  • 212 posts

Posted 07 June 2006 - 20:48

indy, zaista, ima ljudi koje boli cose da izgledaju kao foto-modeli, a narocito po cenu toga da zapostave sve bitnije sfere zivota.

ni ti modeli ne izgledaju kao na billboard-u u rl, vec su namontirani tako da bi napravili sto senzacionalniju reklamu. to samo po sebi nije nista lose, i moze da se gleda kao jedan vid umetnosti, ali na isti nacin moze da se prezire, jer u svetu u kome je recimo vazduh zagadjen, ili voda necista ili nema kvalitetne hrane, zamajavati se sad nekim pravljenjem reklama za nesto totalno povrsno je nista drugo nego sramota.

a i samo taj solicitation po sebi, to nametanje pozeljnog izgleda/imidza, je dovoljno iritantno. ne zato sto me to podseca da ja ne mogu da izgledam tako (uz tu sminku+ostatak montaze ja bih mogla i bolje : )), nego zato sto radi bukvalno to o cemu prica asteriks - zagadjuje mi pogled. ajde na tv-u, tu mogu da promenim kanal (donekle bar) ili predjem na on-demand, al' ovo u posti, na email-u i sl. je kriminalno nista manje. ili kad pred vratima nadjem jedno tri papirna jelovnika najnovijeg kineskog restorana, pa dodje mi da odem njima na vrata i onako nadjubrim nekim svojim zvrljotinama. koj su bre k* oni da mi djubre ispred vrata? a da ne govorim o trosenju papira kao da sutra ne postoji? aman, bre, ljudi... mislim, ja licno ne znam kako da se toga otarasim, ali ti ako imas ideju koja nije ono - postani predsednik zemaljske kugle, jer to su vec jako daleke jabuke, svakako predlozi.

inace, sto se tice bilo kakve ne-ekoloski usmerene delatnosti u dobu gde je planeta u krizi, to je vec ono sto je stvarno za plakanje. dodje mi da ja napravim billboard s pozadinom nekoliko bitnih trenutnih problema, a u foreground-u, gomila ljudi, neki se opijaju, neki rolsulaju i break-dance-uju, drugi trtomude o nebuloznim issues-ima za kamere, treci resavaju integralne jednacine, cetvrti se sminkaju, peti seru, sesti jedu, i neki tamo meksikanac uhvatio se za lopatu i preznojava se sanjajuci da ce i on deci i zeni moci da kupi koju sjajnu djindjuvu.

ne, stvarno, uzas nad uzasima. al' dobro, trebalo je vekovi da se ljudi nauce da pustaju vodu u klozetu, a izgleda ni to neki jos uvek nisu sasvim shvatili kako se radi... reciklaza, ili bojkotovanje packaged goods, ili smanjenje porasta ljudi, ili human rights, ili animal rights, pa to su vec problemi za mnogo slozeniju vrstu.

nema veze, tu je uvek najnoviji entertainment gadget.

a opet, u pravu si. bas cu se i potegnuti i onako, photoshop style napraviti taj poster, koji naravno nece zavrsiti mojom dozvolom ni u cijem postanskom sanducetu. sta znam, mozda i nadje na neki odziv. kao recimo ova tema... ph34r.gif

Edited by ucn24, 07 June 2006 - 21:25.


#4 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 08 June 2006 - 00:23

QUOTE(ucn24 @ 8 Jun 2006, 05:48)
indy, zaista, ima ljudi koje boli cose da izgledaju kao foto-modeli, a narocito po cenu toga da zapostave sve bitnije sfere zivota.

Pa, to je pesma Cika Jove Zmaja koja mi se nekako ucinila prigodnom. Ako neko misli da je troll, sorry about that. innocent.gif

#5 ucn24

ucn24
  • Members
  • 212 posts

Posted 08 June 2006 - 18:16

QUOTE(Indy @ 8 Jun 2006, 01:23)
Pa, to je pesma Cika Jove Zmaja koja mi se nekako ucinila prigodnom. Ako neko misli da je troll, sorry about that. innocent.gif


yeah, yeah... ok, komisija priznaje repliku kao ne-troll (a vidim da cu biti prozivana za optuzivanje te za isto jos dugo, pa cu i dati primerchic ili dva, ali ne na ovoj vec na GM temi), a o tome da su jabuke zaista na dohvat ruke, potvrda ce uslediti posto se napravi poster i rasprostre na sred central park-a.

nego, ono o zaustavljanju spam-a, smrdljivih parfem/celulit krem reklama i ostale gomile djubr...khm, papira sto se na dvodnevnoj bazi mora lopatom stavljati u recycling bin-ove... how about them apples?

#6 neutralac

neutralac
  • Members
  • 992 posts

Posted 08 June 2006 - 20:24

QUOTE(ucn24 @ 8 Jun 2006, 19:16)
yeah, yeah... ok, komisija priznaje repliku kao ne-troll (a vidim da cu biti prozivana za optuzivanje te za isto jos dugo, pa cu i dati primerchic ili dva, ali ne na ovoj vec na  GM temi), a o tome da su jabuke zaista na dohvat ruke, potvrda ce uslediti posto se napravi poster i rasprostre na sred central park-a.

nego, ono o zaustavljanju spam-a, smrdljivih parfem/celulit krem reklama i ostale gomile djubr...khm, papira sto se na dvodnevnoj bazi mora lopatom stavljati u recycling bin-ove... how about them apples?



Par e-mail adresa.
Jedna samo za kontakte s prijateljima.
Druga za službene kontakte.
Jedna za popunjavanje internet formulara iza kojih možda ćuće spameri.
Ovu zadnju otvoriti na nekom free provideru i ni pod razno ga ne stavljati u kontakt mapu vlastitog browsera.
Jednostavno, zar ne?